Şimdi Ara

Kuzey Köprüsünü Nasıl Soğutabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
461
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2704 Mesaj
    Arkadaşlar Asus Rampage III - Formula anakart kullanıyorum i7 950 işlemcimi 4.0 ghzde çalıştırdığımda boşta Kuzey Köprüsü sıcaklığı 66 derece güney köprüsü ise 51 derece de. Yüklenince ise Kuzey Köprüsü 71 derecelere kadar güneyde aynı ölçüde 56 dereceye kadar felan çıkıyor. 12cm lik fanı Kuzey köprüsünün önüne koyduğumda yaklaşık 8 derece düşüyor fakat tabi ki bu geçici bir yöntem yani kasanın açık kalması lazım bir, ikincisi duracak yer yok zaten orada. Başka nasıl bir çözüm olabilir?

VRM Fanlar işe yarıyor mu? Kutunun içinden şöyle bir fan çıktı kuzey köprüsüne giten pasif soğutucuların üzerine takılıyor.

Böyle bir fan. Takıncada bu şekil oluyor;

Fakat benim anakartın üstündeki pasif kısımlar fanın takılma alanından daha geniş olduğu için bir kısmı boşta kalıyor şekildeki gibi;

Şekildekinin aynısı anakart.

Evet arkadaşlar çözüm önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemen54 -- 5 Aralık 2011; 22:14:05 >

|
    |

• Yarbay
    2704 Mesaj
    Yardım edebilecek olan yok mu arkadaşlar?

Orijinalden alıntı: egemen54

VRM fanlar işe yarar ama kasa içindeki havayı çevirip durduklarından yetersiz kalıyorlar
    kasadaki hava koridorunu girişe ve çıkışa büyük(12cm) ve minimum 1.20 Amperlik fanlarla desteklersen sorun kalmıyor ben bu şekilde çözdüm daha ötesi sıvı soğutma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cruger -- 22 Aralık 2011; 0:22:15 >
    |
    |
    Tamron Di LD 90mm F2.8 Macro || Tamron 70-300 Di LD Macro || Sigma 28mm F1.8 EX Asp. MACRO
    Helios 77M-4 50mm F1.8 || Porst MC 135mm F1.8
  • Yarbay
    2704 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cruger

quote:

Orijinalden alıntı: egemen54

VRM fanlar işe yarar ama kasa içindeki havayı çevirip durduklarından yetersiz kalıyorlar
    kasadaki hava koridorunu girişe ve çıkışa büyük(12cm) ve minimum 1.20 Amperlik fanlarla desteklersen sorun kalmıyor ben bu şekilde çözdüm daha ötesi sıvı soğutma

girişte 22 çıkışta 14cm lik varda çıkışdaki biraz adi oraya düzgün bir fan alıcamda pek etkisi olcağını düşünmüyorum sıvı soğutmada buna yapamıyoruz galiba çünkü resimdeki gibi borular var çevresinde.
    |
    |
1
Reklamlar
haberler
Canlı Tv izle
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.