Şimdi Ara

Kuzey Köprüsü ıcın sogutcu fan tasıyenız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkdaslar herkezın yenı yılını kutlarım

kuzey koprusu ıcın sogutuculu fan bakmaktayın 40 tl gecmıyecek sekılde tavsıyelerınızı beklıyorum

ben ıkı tane baktım bunlar hakkındada yorum yapabılırsınız

Xilence Fan'lı Kuzey Köprüsü Soğutucusu 46X38X38MM

http://www.hepsiburada.com/Liste/xilence-fanli-kuzey-koprusu-sogutucusu-46x38x38mm/ProductDetails.aspx?productId=bd999147&categoryId=1125

Thermaltake Spirit A100 Fanlı Soğutucu CL-C0051

http://www.thermaltake.com/product_info.aspx?PARENT_CID=C_00001448&id=C_00001449&name=Spirit+A100&ovid=n

• Sanıyorsam sızin anakartınızda pasıf kuzey kopru sogutucusu var.bence hıç gerek yok 40tl fazla.kendi imkanlarınla 8mm lık fan tak.saga sola bir yere çift taraflı bant ile yapıştır.yada klips kablo bagı yada sıcak slikon sık fanı tuttur.hem daha buyuk alanı soğutur hem de bedava ben yaptım resim eklerım.mobil den giriyorum zaten istersen daha ufak minik fan eklersin 40liraya degmez.90tl ye anakart satılıyo.ama beceremem derseniz.ikiside aynı 1derece fark bile olmaz.sonucta aliminyum alaşım+küçük fan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xilence fanlı soğutucu doğrudan hava üflüyor bu nedenle iyi soğutur. Ben olsam eğer güçlü bir hava soğutmanız varsa sağlam bir pasif soğutma tercih ederim. Kuzey köprüleri için pasif soğutmalar daha etkili olacağı kanısındayım. Bu ürüne bir bakın lütfen

http://www.hepsiburada.com/Liste/zalman-zm-nb47j-fansiz-kuzey-koprusu-sogutucu/ProductDetails.aspx?productId=bd60301&categoryId=1125
  • ben xilence olanı kullanıyorum dfı lan party 790fx m2rs anakartımın pasif sogutucus olan kuzey köprüsü nün yerine taktım oldukça memnunum kuzey köprüsü eskıden yük altında 60 lar 70 lerde gezerdi şimdi ise 45 derece yi geçtigini görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidblue

Xilence fanlı soğutucu doğrudan hava üflüyor bu nedenle iyi soğutur. Ben olsam eğer güçlü bir hava soğutmanız varsa sağlam bir pasif soğutma tercih ederim. Kuzey köprüleri için pasif soğutmalar daha etkili olacağı kanısındayım. Bu ürüne bir bakın lütfen

http://www.hepsiburada.com/Liste/zalman-zm-nb47j-fansiz-kuzey-koprusu-sogutucu/ProductDetails.aspx?productId=bd60301&categoryId=1125

Düz sogutucu bakmıyorum fanlı fılannısıklı mısıklı olcak yınede sagolsaın
    />

• quote:

Orijinalden alıntı: DJWORD

quote:

Orijinalden alıntı: solidblue

Xilence fanlı soğutucu doğrudan hava üflüyor bu nedenle iyi soğutur. Ben olsam eğer güçlü bir hava soğutmanız varsa sağlam bir pasif soğutma tercih ederim. Kuzey köprüleri için pasif soğutmalar daha etkili olacağı kanısındayım. Bu ürüne bir bakın lütfen

Düz sogutucu bakmıyorum fanlı fılannısıklı mısıklı olcak yınede sagolsaın
    />

Anladım. Eğer fanlı model arıyorsanız Xilence zaten güzel seçim, ancak ışıklı kuzey köprüsü soğutucusuna rastlamadım ben. Umarım bulursunuz

• Arkadaşlar sistemim şu :

MSI 760GM P-23 FX Anakart
    Amd Phenom ıı x4 955 Black Edition Revizyon 3
    DELTA marka PSU 350 WATT (PEAK 400 W) 12 V1 14 AMPER 12V2 16 AMPER verebiliyor
    Ekran kartı AMD RADEON HD 5670 (512 MB)
    SAMSUNG 7200 RPM HDD

Bir hafta kadar önce kasadan pervane çarpma sesi geldi. Açıp baktım kasa fanında ve işlemci fanında sorun yok ama galiba PSU'nun fanının dengesi bozuldu.

Hatay'da oturuyorum hava sıcaklığı 35 derece. İşlemci boşta 40C, oyun oynarken 60C ancak sorun şu işlemci aniden 800 Mhz'e düşüyor ve sıcaklık 255 derece oluyor (core temp ve blackbox ile ölçtüm ).

İşlemci fanı XIGMATEK HDT-D1284 INTEL LGA775 & AMD AM2/754/939/940 İŞLEMCİ SOĞUTUCU Vatan computer'den aldım ve bu durum ilk kez Nisan 2013'te oldu.
    Paylaş
    bu sorunu forumda paylaştım ve sorun kuzey köprüsündenmiş sizce xilence kuzey köprüsü soğutucusu işime yarar mı?

• Gigabyte 970ds3 te xigmatek cn 881 kuzey köprü soğutucu kullanıyorum 20 tl ye vatandan aldım.kasada şuanda tek egzos fanı var.üzerine fan takmadım 8cm kasa fanı takmak için lastik aparatı var.stock işlemci fanı bir miktar hava gönderiyor.sadece işlemci fanı çalırken nb sıcaklığı boşta 36 40 arası oyunda en yüksek 53 ,takmadan önce boşta 46 idi.yükte denemedim.

• 3 sene önceki konuyu hortlatmışsınız.
  • Merhabalar hocam bende hortlatıcam ama banada acil kuzey köprüsü soğutucusu lazım.

Önerebileceğiniz ürün var mı?

Ve Türkiye'de satan bi yer?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.