Şimdi Ara

Kusumun gozune demir girdi yardım lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kafesin azizliğine ugradik yemliginin yayi firtip kuşumun gozune geldi. 1 dakika yerde hareketsiz yatip canlandi. Cok kan kaybetti. Ama kafesinden kacip 2 tur atip geri dönebildi. Su anda tuneginde uyuyor. Ne yapmamiz lazim??. Kani silemedik gozunde, kafasinda. Tepki veriyor ama yem yeme veya su icme durumu su an yok
    Fotograf cekip atmadim hassas olan kisiler bakmasin diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haskolastik -- 12 Aralık 2017; 20:16:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam böyle ciddi bir duruma buradan kimse yardımcı olamaz size.. Buraya bu şekilde konu açacağınıza hiç vakit kaybetmeden direk veterinere koştursaydınız.. 2 tur attı diyorsunuz alay eder gibi...

• Korkak bir kus bu o saatte o halde goturmeye calissak daha kotu olabilirdi. Simdi toparlamis gozukuyor yem ve su verince yiyor , iciyor. Veterinere goturecem

• haskolastik kullanıcısına yanıt
    Götür tabi hocam korkak morkak bakma götür hemen sonucu paylaş bizimle ne olmuş ? Tedavide ne oldu yazarsınız.

• Bygr33n B kullanıcısına yanıt
    Gozune veya yakinina gelmis. Kan pihtilastigi icin goremiyoruz tam. Antibiyotik verdi, batikon gibi bir seyle temizleyin dedi. Uyguluyoruz simdilik. Yemine ve suyuna gitmeye basladi arada da ötüyor. Allahtan kusmemis bize de. Hayati tehlikeyi atlatti diyebiliriz galiba ama gozu kaybedebilirmis. Insallah o da duzelir, her gun iyiye gidiyor gibi. Buyuk badire atlatti

• haskolastik kullanıcısına yanıt
    İnşallah dahada iyi olur kaybetmez gözünü.

• Geçmiş olsun hocam, gelişmeleri yazın. Umarım gözünü kaybetmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun ilk defa acti gozunu. Tam acamiyor olsa da fark etttim kenarina gelmis. Inşallah gorecek gibi. 1 haftada baya iyi oldu

• dikkat edin kafese.
  • merhaba,bizimde kuşumuza aynısı oldu kafesi çocuklar açmaya calisirken kapının demiri fırlayıp gözüne gelmiş su an şiş ve cok acmıyo gözünü batikon uyguluyoruz suyuna vitamin attık. yem yiyo su iciyo hatta baska seyler veriyoruz onlarida yiyo ama gözü hala şiş ve kan dolmuş. 3 gün olcak bizim olay olalı. sizin kuşunuz görebiliyo mu su an, bizimki gözünü açtığı zamanlarda göremiyo elimizi yaklastirdigimizi hissetmiyo sizinkide böyle miydi diye sormak istemistim. bi hafta sonra acti gozunu demissiniz umarim görüyodur çok üzgünüm bizimkininde gözü açılır diye umut ediyorum..

• rabiademiir R kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Bizim kuşumuzun tam gözüne denk gelmis maalesef, ilk basta kenarina geldigini sanmistim. Disardan bakildiginda fark edilmiyor, acip kapayabiliyor ancak o gözu artik gormuyor. Ama eski neşesinden bir sey kaybetmedi eskiden ne yapiyorsa onlari yapiyor, uçuyor, hareketleri iyi, hatta sonradan konusmayi bile ogrendi fakat tek gozunde artik gorme yetisi yok. Batikon ve vitamini uygulamaya devam edin de suyuna eklemek icin toz antibiyotik bulabirseniz cok iyi olur, mikrop kapmasina karsi da korumus olur. Yemine ve suyuna gidiyor olmasi iyi bir sey bence bizimkini bir hafta ben besledim zor toparladi. Gözü açılabilir sonradan bunu zaman gosterir,insallah da görür. Tekrardan cok gecmis olsun basima geldigi icin biliyorum üzücü bir durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haskolastik -- 4 Şubat 2018; 23:44:48 >
  • teşekkür ederim çok, üzgünüm sizin kuşunuz içinde ama eski neşesine dönmesine sevindim. biz daha tam alışamadık uçarken arada çarpıyo bir yerlere üzülüyoruz. gözünün yakınında yara izi var ama muhtemelen gözüne girip yanınıda çizdi. antibiyotik bulmaya çalışcam kuşlar için ayrı bi antibiyotik mi kullanmıştınız acaba eczaneden bulabileceğim bir şey mi diye sormak istedim.kafesini sürekli temizliyorum, aynasını suluğunu sirkeli suyla dezenfekte etmeye çalışıyorum mikrop kapmamasi icin inşallah işe yarar. hala gözünde kan pıhtısı var insallah zamanla görür dediğiniz gibi, teşekkür ederim tekrar cevap verdiğiniz için😌

• rabiademiir R kullanıcısına yanıt
    Bir süre salmayin çarpıyorsa ,3-4 gun gibi . Ben veterinerden almistim antibiyotigi eczanede var midir bilmiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.