Şimdi Ara

kuşum ayağına basmıyor/ tırnakları mı dökülmüş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam, yaklaşık 2 hafta önce camımızdan bir muhabbet kuşu girdi. düne kadar zaman zaman sol ayağına basmayıp dinlendiriyordu. fark ettim ben de sol ayağında tırnak yok ve diğer ayağına göre daha küçük. dün bi anda basmamaya başladı. bütün gün tek ayak üzerinde duruyor. veteriner tırnakları kopmuş yapabileceğim bir şey yok dedi. canı mı yanıyor yoksa tırnakları olmasığından demiri kavrayamadığı için mi basmıyor bilmiyorum. elime de alışmadığı için yaklaşamıyorum çok. ne yapabilirim yardımcı olabilecek biri var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Tırnağı neden kopmuş? Bir yere mi takıldı acaba? Parmağın ucuna bakar mısınız sipte tırnak var mı diye? Varsa uzama ihtimali var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sumito S kullanıcısına yanıt
    kuşu satın almadığım için bilmiyorum ama veteriner parmakları kangrenden veya başka bir şeyden kopmuş olabilir demiş. kuşlara dair çok bir bilgim olmadığı için tırnak mı parmak mı seçemiyorum parmağındakileri ama fotoğrafını atayım

• kuşlar uyurken, filan, rahat pozisyon olarak ayağını kaldırıp öyle yaparlar. tırnak olayı ise doğuştan oluyor bazen. benim kuşun 1 parmağı yoktu mesela. tabi bu kangren kaynaklı olsa kuş ölürdü zaten, ayağa öyle olmazdı. tahminimce ya dışarda oldu, ya da doğuştan. b vitamini eksikliği kaynaklıda oluyor bu durum o yüzden b vitamini verin, ayağına vitamin gitsin düzelsin. diğer seçenecek soğukta kalmasın, 2 cam arası kalırsa ölür. suyunu vitamini verin . gaga taşı kum taşı vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShibLeg -- 24 Mayıs 2020; 21:39:12 >
  • evet uyurken falan kaldırıyorlar ama benimki hiç basmıyor 2 gündür. ilk geldiğinde yürüyordu paytak paytak yeni yeni basmamaya başladı. bepanthol sürecektim ama elime gelmiyor yeni olduğu için. b vitamini alıcam yarın umarım ciddi bir şey yoktur. teşekkür ederim yorumunuz için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: melalisa

evet uyurken falan kaldırıyorlar ama benimki hiç basmıyor 2 gündür. ilk geldiğinde yürüyordu paytak paytak yeni yeni basmamaya başladı. bepanthol sürecektim ama elime gelmiyor yeni olduğu için. b vitamini alıcam yarın umarım ciddi bir şey yoktur. teşekkür ederim yorumunuz için :)
    önemli değil. ek olarak tüneği geniş kalın. ayağı rahatsız oluyordur tırnakları olmadığı için. ince tünek ile tahta olursa ayak sağlığı için daha iyi değiştirebilirsiniz, böylece rahatlar kuş.
  • yarın ikisini de alayım, teşekkür ederim her şey için

• quote:

Orijinalden alıntı: melalisa

yarın ikisini de alayım, teşekkür ederim her şey için
    bu konuyuda okursun zamanın olunca.
    https://forum.donanimhaber.com/muhabbet-kusu-cinsiyet-yas-irk-ozellik-her-turlu-bilgi-mevcut-7-24-destek--86930326
  • melalisa M kullanıcısına yanıt
    Onarıcı kremlerle hafif hafif masaj yapabilirsiniz. Sert davranmayın masaj esnasında. Kalsiyum içerikli besinlere de yer verebilirsiniz. Kafesinde kalamr kemiği yoksa alın, kalsiyum sağlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sumito S kullanıcısına yanıt
    elime gelmediği için süremiyorum, zorla da almak istemiyorum elime korkar diye. kalsiyum içerikli besinlere yer vermeye çalışacağım, kalamar kemiği de alayım en kısa zamanda. teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.