Şimdi Ara

Kuşu Nasıl Öldürürüm (: (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
3.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir haftalığına benim atmacayı veriyim hatta bir saatliğine de olabilir...
  • bence bir kac saniye yeterli bende atmaca baktım 1 ay kadar annem attı sonra babam kus hastası ama annem en fazla muhabbet kusuna izin weriyoru
  • Atı karıştırma leeem
  • quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

Atı karıştırma leeem

BÖÖÖÖ

• hadi yatın ben kacar.acaip uykum geldi ii geceler...
  • Bendede kaplumbağa vardı 2 tane, 5 yıl yaşadılar benimle en son ömürlerinin 110 yıl olduğunu öğrenince geri verdim aldğım yere,..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Montage -- 18 Mayıs 2005, 4:30:45 >
  • bizimde iki kanaryamiz vardi. birini boyle sizinki gibi cok ottugunden bir arkadas artik istemedigi icin almistik. digerini de, otmedigi icin istemeyen bir sahistan almistik. yani bu insanlara yaranamiyor zavalli kuslar. iki kücük kafeste duruyorlardi. sonra onlara kocaman bir kafes aldik rahat etsinler die. biri erkek biri disiydi. erkek olan (kartaldi adi) cok otuyordu ama biz hic rahatsiz olmuyorduk. sonra kafeste kartal devamli hugoyu (disi olan, adi geldiginde oyleydi=)) kovaliyordu. hayvana rahat vermiyordu yemek yedirmiyordu, tekrar kücük kafeslere koyduk. bir gün hugoyu kafesinde ölü bulduk. digeride fazla yasamadi zaten. keske yasasalardi 20 sene daha. hugo öldügünde 2 gün aglamistim.
    ayrica senin kusu öldürecegine inanmiyorum=)
  • senin kuş anladığım kadarıyla ev hayatı yaşadığı için d.tü biraz kalkmış.
    onu doğal ortamına bırakta aklı başına gelsin. hem ozaman kediler falan yer. suçluluk duygusu da hissetmezssin. çünkü doğa nın ekosistemi deyip geçersin kimse sana bahane uyduramaz. çünkü doğal ortamdaki kuşların akibeti hep bu yönde olur. hem de özgürlüğünü verdim bahanesine sığınabilirsin.

bunda ciddiyim. doğal ortamına salmana kimse birşey diyemez. tam tersi özgürlüğünü verdiğin için seni kutlarlar.
    "kuşlar özgürlüğün simgesidir"
  • arabayla uzaklara götür... koy bı bankın ustune. elma sekerı alıp gelcem de
    atla atabaya kac
  • yaw sizin kuşlarda iyimiş ya. benim annemin dayısının damadı kuşçu. ondan kuş alırdık adapazarındayken. Bi tane mavişim vardı ben ders çalışırken yanıma gelir konardı ama sonra onu ev sobalı üşür hayvan diye geri vermiştik
    sonrada bi tane şirinim vardı yeşil muhabbet kuşu. oda kafama konar bitlerimi ayıklar bide pat diye gözlüğümün üstüne düşerdi. hayvana yapmadığım kalmamıştı sonra bana alıştı kereta. ama sonra onu anneanneme bıraktık oda salmayınca yabanileşti ve bi keresinde balkondan kaçtı. Şimdi konyadayım bi tane düşünüyorum almayı ama evde pislik oluyo diye annem istemiyo. malum yediği yemlerin kabuklarını dışarı atıyo. annemde kafesin etrafına lastikli bi perde gibi şey geçiriyo ama yinede istemiyo.
    bizim üst kattakinin var iki tane bi dişi bi erkek. ikiside azgın bişi. yumurtlar yumurtlamaz erkek içeri bi çekişyo bunu ver Allah ver. bigün ölecek ikiside ne zaman bilemem. adam artık dayanamıyo yavruları satıyo boyna. bi ara ayırmaya kalktı kuşlar kafayı yemiş.

• quote:

Orjinalden alıntı: B.S.S.

yaw sizin kuşlarda iyimiş ya. benim annemin dayısının damadı kuşçu. ondan kuş alırdık adapazarındayken. Bi tane mavişim vardı ben ders çalışırken yanıma gelir konardı ama sonra onu ev sobalı üşür hayvan diye geri vermiştik
    sonrada bi tane şirinim vardı yeşil muhabbet kuşu. oda kafama konar bitlerimi ayıklar bide pat diye gözlüğümün üstüne düşerdi. hayvana yapmadığım kalmamıştı sonra bana alıştı kereta. ama sonra onu anneanneme bıraktık oda salmayınca yabanileşti ve bi keresinde balkondan kaçtı. Şimdi konyadayım bi tane düşünüyorum almayı ama evde pislik oluyo diye annem istemiyo. malum yediği yemlerin kabuklarını dışarı atıyo. annemde kafesin etrafına lastikli bi perde gibi şey geçiriyo ama yinede istemiyo.
    bizim üst kattakinin var iki tane bi dişi bi erkek. ikiside azgın bişi. yumurtlar yumurtlamaz erkek içeri bi çekişyo bunu ver Allah ver. bigün ölecek ikiside ne zaman bilemem. adam artık dayanamıyo yavruları satıyo boyna. bi ara ayırmaya kalktı kuşlar kafayı yemiş.

LEM KAFADA BİT TEMİZLEME OLAYI ÇOK GÜZEL..
    SAÇINDA DÜZELİYOR UZUNSA..
    YALNIZ BAZEN ACITIYOR..
    BU ARADA KABUKSUZ YEMLER AR..
    DAĞITMIYOR..
    KUŞU BOŞA VERMİŞSİN..

• quote:

Yaafs bizde bi muhabbet kuşu war..olmaz böle bi yaratık...10senedir bziimle...Hiçbir ölcem gibi ibaresi bulunmamakta...

Önceleri çok severdim ama gittikçe huysuzlaştı we artık beni deli ediyor..Onu sevmediğimi bilio haliba kuşbeyinli,beni görünce başlıyor bağırmaya

2 sorum war benim?

1)Bu kuş bozukmu?Niye ölmüyoMilletin kuşları ne güzel 6 bilemedin 7de ölüolar...Bana bozuk kuş satmışlar galiba..kazıklandım

2)Bunu intihar süsü verip nasıl öldürebilirim

not:İsteyene satabilirim..en az 20 sene daha yaşar bu...

ben alırım üstüne kaç para verecen bir yıllık yem ve bakım masrafını karşılayacan mı ve benim oraya gelip almam lazım yada senin bana getirmen gerekli yani bir sürü masraf bunları karşılarsan ben alırım ...tabi gerçekten muhabbet kuşu ise....yani milletle kafa bulmuyon dimi hani başka muhabbet kuşlarıda oluyo da

• quote:

Orjinalden alıntı: manyak

quote:

Orjinalden alıntı: B.S.S.

yaw sizin kuşlarda iyimiş ya. benim annemin dayısının damadı kuşçu. ondan kuş alırdık adapazarındayken. Bi tane mavişim vardı ben ders çalışırken yanıma gelir konardı ama sonra onu ev sobalı üşür hayvan diye geri vermiştik

LEM KAFADA BİT TEMİZLEME OLAYI ÇOK GÜZEL..
    SAÇINDA DÜZELİYOR UZUNSA..
    YALNIZ BAZEN ACITIYOR..
    BU ARADA KABUKSUZ YEMLER AR..
    DAĞITMIYOR..
    KUŞU BOŞA VERMİŞSİN..

ya o zaman küçüktük bizimkiler verelim dediler verdiler. şimdi düşünüyorumda uzun iş yaa. balık akvaryum en iyisi.
    bi akvaryumumuz vardı kocaman. içinde büyük bi japon balığımız falan vardı. kışın ev sobalı balıklar üşümesin diye babam bi ısıtıcı bulmuş koymuş akvaryuma orda babamda uyuyup kalınca balıklar suda haşlama olmuş. ben evde yoktum bi geldin ertesi gün. baktım balıklar yok. mutfağa bi gittim hepsini yemişler.
    Ama babam baya üzülmüştü yaa ama sonra başkalarını aldı onlarıda sattı falan artık hiç hayvan beslemiyos. bi ara yavru bi kedim vardı aptmanda duruyodu onuda gece araba ezmiş oda öldü ya. nedense bana gelen hayvanlar hep ölüyo..

• @enginer804

Normal kuş lan işteAmma fesatsınız

Yem walla Bonnieden başka biişi yemıokı...Baya masraflı yane...Benden çok harcaması warYemidir kumudur oyuncağıdır aile bütçesini dağıtıo eleman

@RSS_02

Film kültürümüz manyak bakıomHangi filmde görmüştün sen bunu bakim

@Nil ay

Yaafs niye ağlıon bee...Gel verem sana benim kuşu wallaHiç kıyamam ağlama yeterki...walla kendim için bişi istiosam namerdim..sırf sen üzülme diye yapıom

@Manyak

Kabuksuz yem yemio bu meret bee...bizde ondan alajazda ağzına sokmuo o yemden..İllada Bonnie istio(Bilen bilir şu an en pahalısı yemlerin)başka bişi yedırtemıoz yem olarak..Adam sırf zarar anlıcanız

• quote:

@enginer804

Normal kuş lan işteAmma fesatsınız

Yem walla Bonnieden başka biişi yemıokı...Baya masraflı yane...Benden çok harcaması warYemidir kumudur oyuncağıdır aile bütçesini dağıtıo eleman

lan oğlum biliyon bizim kelimeler lastikli olurya hani şu uçamayan muhabbet kuşlarından olur baktın işe yaramıyor bari masraf yapmasın diye vermeye kalkarsın

Ne geyik ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 18 Mayıs 2005, 14:55:41 >

• benim iguana öldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pew -- 18 Mayıs 2005, 16:08:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pew

benim iguana öldü

ne çabuk öldürdün daha yaşı başı neydiki vah yazık pek genç öldürmüşsünnapcan şimdizaten bu bilgisayar başında çok oturmak zararlıymış kuşları çabuk öldürüyormuş

• HORMONLU DOMATES YEDİR

ERMAN ABİ KUŞU ÖLDÜRÜYOR DEMİŞTİ
  • quote:

Orjinalden alıntı: GRANİT

HORMONLU DOMATES YEDİR

ERMAN ABİ KUŞU ÖLDÜRÜYOR DEMİŞTİ

abi geçende bi yazında ben espriyi öğrenemicem galiba demiştin.
    çalışınca oluyomuş,öğrenmişin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.