Şimdi Ara

KUŞADASI'NDA YAŞAMAK (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
450
Cevap
33
Favori
141.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuşadası bence muhteşem bir yerdir. Jeotermal ile ısınma da gelirse tadından yenmez bir hale gelir.
    Yediyol Şirketler Grubu Başkanı Muhammet Şuheyp Mendi getirecek kararlı.
  • adım başı yeni inşaatlar var fakat Kuşadasında Sıfr bina Tapu durumları nedir? çoğu kat mülkiyeti olmadan satılıyor diye düşünüyorum..
    Zaten inşaat firması da teker teker kimsenin işini halletmez , yaptığı bina(ların) hepsini sattıktan sonra toplu halde kat mülkiyeti çıkartacaktır (eğer sağlam sözüne güvenilir bir firmaysa)

Sıfır tecrübesi olan var mı? aldığınız ev kaç ay sonra kat mülkiyetine geçti
    Bu konuda bir hangi inşaat ve mühendislik firmaları güvenilir?
  • Kuşadası ege bölgesinde hızla şehirleşen bir tatil beldesi her türden insanın bolca yerleştiği bir kent daha detaylı bilgi almanız için yerel bir şehir tanıtım sitesihttp://kusadasi.com.tr buraya bakmanızı tavsiye ederim
  • kışın nasıl bir yer?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi britishUK -- 4 Aralık 2017; 0:43:4 >
  • britishUK B kullanıcısına yanıt
    Kuşadası'nın yazı kışı kalmadı.

90 lı yılların tatil beldesi, şimdi ise İzmir'in merkez ilçesinden farksız.

Nüfusu, trafiği, betonarme çok katlı binaları, vs. ile.

Fakültenin de olması bir çok mekanı beraberinde getirdi, sinema da vizyon filmleri direk düşer,

alışveriş olarak teknoloji marketten, yapı markete, hiper market zincirlerine kadar ne ararsan var.
  • Kuşadası iddia edildiği gibi küçük bir yer midir?
  • Kuşadası metropol bir yerdir izmir merkez'den de daha canlıdır kış aylarında kalabalık oranı Bodrumdan da fazladır.
  • Kuşadasına gidince oraya bir şehir gözüyle bakmak gerekiyor. 2. İstanbul olmuş durumda dez avantajlarının yanında avantajları olan bir ilçe zannedersem AKP önümüzdeki seçimlerde burayı bir ihtimal ama ve Aydın'ı kesin alır gibi gözüküyor - Pek siyasete girmeyelim - Bodrum’un kışı kadar canlı, Didim’den, Marmaris’ten ve diğer yerlerden çok daha canlı.
    En büyük avantajlarından bir tanesi İzmir'e yakın olması, Bodrum, Çeşme gibi tatil yerlerine göre emlak fiyatlarının epey uygun olması. Antalya’dan da genel olarak yüzde 20-30 daha ucuz ev metrekare fiyatları, ve Didim’den daha pahalı. Manyak derecede betonlaşma var parası olan deli gibi arazi alıp üstüne konut yada iş yeri yaparak satıyor. 1990'ların Kuşadasını özlememek mümkün değil
    Bunun yanısıra Yurtdışından gelen turistlerin mülk alımında Antalya'dan sonra tercih ettiği bir yer ,
    Esnafı genelde iyi turistlik bölge olma sorumluluğunun bilincindeler en azından
    bazı turistlik bölgelerde olduğu gibi adamın kolundan tutup bir şey satmaya çalışmıyorlar,adamın suratına bön bön bakıp "almayacaksan neden dükkana geldin" tavırları da yok bunu ancak berbat bir büyükşehir belediyesi yönetimine sahip izmir ilinin kemeraltısında görebilirsiniz.
    Çarşısı oldukça hareketli ve birşeyler atıştırabileceğiniz veya oturup yiyebileceğiniz her bütçeye hitap eden yeme içme yerleri var. Ve bu bahsettiğim şeyler kışın ortasında, sezon başlayınca ve yazın burayı düşünebilirsiniz. Şehrin tarihi dokusu da var epey: Güvercinada ve iç kale, şehir surları ve kale kapısı, Kervansaray, Kaleiçi Cami ve diğer camiler ve tarihi bir hamam da mevcut.

• quote:

şimdi ise İzmir'in merkez ilçesinden farksız.

Bir megaköyü Kuşadası gibi Türkiye'nin en modern ve gelişmiş ilçesiyle kıyaslamak
  • Kuşadasındaki Ares İnşaat güvenilir bir firma mıdır? Verdikleri tapu kat mülkiyetli mi - kat irtifaklı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamge -- 14 Ocak 2018; 21:22:28 >
  • Türkiye'nin Bodrum'dan sonra ikinci turizm durağı olmasına rağmen alt yapısı aşırı berbat bir yer Şimdiye kadar AKP bu ilçeyi de almış olsaydı ilçede tek bir sorun olmazdı.
    Seçimler yaklaşıyor diye daha yeni park ve bahçeleri düzenleyen bir belediye zihniyeti olduğunu da belirtelim..
  • deniz suyu sıcaklığı, genel dalga durumu falan nasıl acaba??

ağustos sonunda güzelçamlı plajlarında deniz serindi.. herhalde şimdi de soğuktur.. haziran sonu gelme durumu var da.. merak ediyorum. saygılar.
  • Merhaba.
    Biz de 1 ay önce Adalı olduk. Anne ve babamın sağlık sorunları sebebiyle kıyı bir yere taşınmak istiyorduk, annemler tatillerde buraya geldiği ve iyice öğrendikleri için ve tanıdık çok olduğu için burayı tercih ettik.

Ev alırken çok dikkat edin. Özellike ruhsat konusuna. Ev sahibinden ilan bulmak çok zor, emlakçılar ev satmak için herşeyi söyleyebiliyorlar. Mütahitlerin önemli bir kısmı da emlakçılıktan müteahhit olmuş kişiler(miş). Bunu başka bir emlakçı söyledi.

Ege Mah. yerleştik. Emlakçı ve müteahhitten çok mağdur olduğumuz ve annemin sağlık sorunlarından dolayı henüz yerleşemedik eve. Toplu taşıma genelde Peugeot J9 minibüsler ile gerçekleşiyor ve bu araçlar ayakta yolcu alıyor. Fakat benim gibi iri insanlar sıkıntı yaşayabiliyor.

Ben iş konusunda dertliyim. Burada benim tecrübelerime göre (üretim işletmelerinde masabaşı çalıştım hep) iş yok.

Kışını iple çekiyorum doğrusu. Hiç sevmiyorum buranın kalabalığını. Özellikle motorsiklet ve elektrikli 3 tekerlekli zımbırtılardan kullananlar çok ciddi tehlike oluşturuyor trafikte.

Burada DH üyeleri varsa, bir ara buluşalım, tanışalım. Sevinirim.

• turizmpsikoloğu T kullanıcısına yanıt
    3 gün önce Kadınlar Denizi'nde girdim öğleden önce, gayet güzeldi:)
    2 gündür çok dalgalı ama. Uçuyoruz resmen deniz kenarında.
  • gittik geldik...

long beach tarafındaydı yazlık.. yağmurlu, bulutlu hava ne de güzel oldu.. davutlar'da fırından haşhaşlı katmerleri alıp, termosta çay falan, milli park iki nolu plaj'a .. aracı denize sıfır çekip yağmur yağınca araca, kesilince denize..dalgasız, tertemiz, sakin..su sıcaklığı 23 derece.. ah uh desen de girince çıkasın gelmiyor..long beach'de bayağı ılık..25 derece var.. öğleden önce kısmen dalgasız.. biz o yüzden genelde milli parka gittik.. şanssızlığımız ilk plaj olan içmeler tadilatta imiş..orası sırf kum, sığ, temiz ve dalgasızdı..diğer koylar taşlık ama taş oldukça akvaryum gibi pırıl pırıl..deniz ayakkabısı, sandalet falan şart..bir de aklımda başka ne kaldı; ağaçlı köyündeki rukiye ablanın dev bazlaması..sıcak, katıksız yersiniz.. başkaaa; melek ablanın yeri'nde pattes-balcan kızartması ve çoban kavurması.. başkaa; milli park dönüşü davutlar'da bir kıraathanenin önündeki tezgahtan aldığım kütür salatalık ve lezzetli domates..biz dönerken hava yakmaya başlamıştı... haaa bir de yazlığın önündeki kafeden gün batımı manzaraları müthişti..syg..

• 8 yıldır iş sebebiyle Ada dışında, İstanbul'dayım.

Fakat yeni ve güzel kolejler açılıyor.

Umarım bu eğitim yılı İstanbul'daki son yılım olur.
  • Şirkette çalışan bir abimizin annesi burada ikamet ediyordu. Kalabalığından betonlaşmasından gürültüsünden yaka silktikleri için akdenizde küçük bir beldeye yerleştiler evlerini satıp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Şirkette çalışan bir abimizin annesi burada ikamet ediyordu. Kalabalığından betonlaşmasından gürültüsünden yaka silktikleri için akdenizde küçük bir beldeye yerleştiler evlerini satıp.
    o kucuk belde neresi acaba bende istiyorum oyle bir yer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haluk_VE_Cemile

Kuşadasına gidince oraya bir şehir gözüyle bakmak gerekiyor. 2. İstanbul olmuş durumda dez avantajlarının yanında avantajları olan bir ilçe zannedersem AKP önümüzdeki seçimlerde burayı bir ihtimal ama ve Aydın'ı kesin alır gibi gözüküyor - Pek siyasete girmeyelim - Bodrum’un kışı kadar canlı, Didim’den, Marmaris’ten ve diğer yerlerden çok daha canlı.
    En büyük avantajlarından bir tanesi İzmir'e yakın olması, Bodrum, Çeşme gibi tatil yerlerine göre emlak fiyatlarının epey uygun olması. Antalya’dan da genel olarak yüzde 20-30 daha ucuz ev metrekare fiyatları, ve Didim’den daha pahalı. Manyak derecede betonlaşma var parası olan deli gibi arazi alıp üstüne konut yada iş yeri yaparak satıyor. 1990'ların Kuşadasını özlememek mümkün değil
    Bunun yanısıra Yurtdışından gelen turistlerin mülk alımında Antalya'dan sonra tercih ettiği bir yer ,
    Esnafı genelde iyi turistlik bölge olma sorumluluğunun bilincindeler en azından
    bazı turistlik bölgelerde olduğu gibi adamın kolundan tutup bir şey satmaya çalışmıyorlar,adamın suratına bön bön bakıp "almayacaksan neden dükkana geldin" tavırları da yok bunu ancak berbat bir büyükşehir belediyesi yönetimine sahip izmir ilinin kemeraltısında görebilirsiniz.
    Çarşısı oldukça hareketli ve birşeyler atıştırabileceğiniz veya oturup yiyebileceğiniz her bütçeye hitap eden yeme içme yerleri var. Ve bu bahsettiğim şeyler kışın ortasında, sezon başlayınca ve yazın burayı düşünebilirsiniz. Şehrin tarihi dokusu da var epey: Güvercinada ve iç kale, şehir surları ve kale kapısı, Kervansaray, Kaleiçi Cami ve diğer camiler ve tarihi bir hamam da mevcut.
    ustadim peki bu degirmendere deki cok katli bloklardako evler neden cok uygun? sebebi ne acaba bunun? simdiden tesekkurler...

• merhaba bende ordan ev almayı düşünüyorumda çok satılık var acaba evlerde bi sıkıntımı var?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.