Şimdi Ara

Kuş Türü Seçicem Kuştan Anlayanlar Yardım Edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba daha önce çook hayvan besledim. Ama hiç kuş beslemedim.
    Kuşlardan hiç anlamam. Bu konuda yardımınızı bekliyorum. Günde bakımı hariç en az 30-40dk ilgilenicem.
    İstediğim özellikler:
    #Evcil olsun kaçmak için fırsat aramasın, beni sevsin.
    #Akıllı olsun beni görduğunde tanısın tepki versin.
    #Ebatları zaten kuşlar genelde çok büyük olmaz. En az da muhabbet kuşu kadar olsun, yani muhabbet kuşundan biraz büyük olsa çok güzel olur.

Bu özellikler standart ama bunların üstüne bir şeyi olursa ne âla. Dediklerimin olduğu ve sizinde bilginizin olduğu sevimli, akıllı bir kuş türü önerir misiniz lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaren -- 9 Haziran 2017; 18:52:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu aralar bakımlarını araştırıyorum zaten ama tür seçecek bilgim olmadığı için sizlerin yardımına ihtiyacım var.

• 30-40 dakika ilgi açıkcası az . İnsanlara diğer kuşlardan daha cabuk alışan sultan papağanı var . Ama bu demek değilki il günde kolundan elinden inmesin . Yavaş yavaş eğticeksin internetten bulabilirsin nasıl eğitilicegini .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EN AZ 30-40 dk ilgilenicem, yani boş gün geçmez demek istedim. Sultan Papağanını araştırıcam teşekkür ederim tavsiyeniz için.

• En az 2 yada 3 saat ilgilenmen gerek. İskender papağanı yavrusundan al derim hem gerçek bir papağan hemde çok sevdirir kendini bildiğin dostın olur. Benim arkadaşımda var ondan biliyorum. Ama yavrusunun fiyatı pahalıdır bilgin olsun.

• Gye_Baek kullanıcısına yanıt
    Tamamdır. İskender Papağanınıda yazdım bir kenara. Hergün bakım hariç en az 2-3 saat fazla değil mi hocam ? Boş günümde hep onunla ilgilenirim zaten fakat benim sınavlarım var ve Hobilerime de ciddi zaman ayırıyorum. Sıkışık olduğum günler olabiliyor.

2 saat bulamıyorum bazı günler. Ben Kaplumbağa, Hamster, Ördek, Tavşan, Balık hatta evcil olmasada 10 yıl kadar bir zaman Tavuk vb. gibi hayvanlar beslemiş olduğum için onlarda bu kadar saatimi hiç harcamadım. Gerekiyorsa en dolu günümde bile uyumam 2 saat ilgilenirim de fazla geldi gözüme . Teşekkürler öneriniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamzaturen999

Tamamdır. İskender Papağanınıda yazdım bir kenara. Hergün bakım hariç en az 2-3 saat fazla değil mi hocam ? Boş günümde hep onunla ilgilenirim zaten fakat benim sınavlarım var ve Hobilerime de ciddi zaman ayırıyorum. Sıkışık olduğum günler olabiliyor.

2 saat bulamıyorum bazı günler. Ben Kaplumbağa, Hamster, Ördek, Tavşan, Balık hatta evcil olmasada 10 yıl kadar bir zaman Tavuk vb. gibi hayvanlar beslemiş olduğum için onlarda bu kadar saatimi hiç harcamadım. Gerekiyorsa en dolu günümde bile uyumam 2 saat ilgilenirim de fazla geldi gözüme . Teşekkürler öneriniz için.

Bakımından kastım kafestwki bokları temizlemek yemliklei kontrol etmek vs 15 dk sürmez ha bide banyo yapması lazım bazen onuda spreyle uğraşırsın.

İskender papağanı 40 yıl kadar yaşıyor iyi bakımla dahada uzun yaşar. Konuşma becerisi vs de var alexander parrot diye aratırsan youtube den az çok ne olduğunu anlarsın. Ama günde en az 1 saat vakit ayırman gerek ve insanların olduğu bi odada olursa iyi olur hayvan strese gşrdiği vakit tüylerini yolar ve dökülür daha sonrada ölür.

Hepsi zor geldiyse çift muhabbet kulu al onları evcileştir

• Yalniz birakicaksan papagan alma muhabbet kusu al. Papağan turlerini yalniz biraktigin zaman ciglik atma ve strese girip tüylerini yolma gibi sorunları var. Papaganlar cocuk gibidir tek bakicaksan eğer hayvana yazik edersin.

• hocam ne alırsan al bir canın sorumluluğunu aldığını unutma
    nasıl bir evladın olduğunda iyi günde kötü günde beraber olmak zorundaysan , bu dostlarımızla da durum birebir aynı
  • Kuşlar konusunda fazla bilgim olmadığını ve araştırdığımı zaten söylemiştim. Papağanlar çok iyi bir seçim fakat sizinde bahsettiğiniz şekilde çocuk gibi ilgilenmem gerekiyor. Her şeyi hazırlamıştım kafamda ama zamanım yok ben de bu sebepten gerçekten bol zamanım olduğu bir zaman beslemeye karar verdim. Yani erteledim. Teşekkürler biraz olsun Papağanlarla ilgili bilgi sahibi olmama yardım ettiğiniz için.

• tavsiyem sultan papagani

• Sultan papağanları çok toz döker, bu konuda en başarılı kuştur hatta.

İskender papağanı da haddinden fazla çığlık atar çoğunlukla.

Önerilerim jardin, monk ve forpus papağanı. Üçünden birini mutlaka seveceksindir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.