Şimdi Ara

KUŞ PİSLEDİ BOYA YANIĞI OLDU ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
44.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracımın boyası kuş pisliğinden dolayı boya yanıgı oldu. Sordum rötuş daha çok belli eder çözmü yok dediler.
    İnternette megularsın strachtx vb ürünleri işe yarar mı ? Amacım tamamen geçsin değil az belli olsun ona da razıyım

• bendede oldu.. kuş ishal ise daha hızlı nüfus ediyormuş boyaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇUMRALI

bendede oldu.. kuş ishal ise daha hızlı nüfus ediyormuş boyaya
    pasta ve cila uygulamasıyla eser kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kritios

pasta ve cila uygulamasıyla eser kalmaz.

Alıntıları Göster
    biraz kalın pasta kullanmalısınızki o bölgeyi aşındırıp lekeyi alsın fazlada bastırmadan arkasına cila uygulayın düzelecegini umuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah-58

biraz kalın pasta kullanmalısınızki o bölgeyi aşındırıp lekeyi alsın fazlada bastırmadan arkasına cila uygulayın düzelecegini umuyorum

Alıntıları Göster
    Malesef pasta çözüm olmuyor, boyanıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibhaavci

Alıntıları Göster
    Kuş pisliği yoğun miktarda ürik asit içerir, sebebi memelilerdeki klasik manada üriner organları bulunmamaktadır. Aslında kuş pisliğinin boyayı kaldırmasının sebebi, kuşun pisliği değil, idrarıdır. Hem dışkı hem idrar birlikte atıldığı için boyaya zarar vermektedir. Üstüne üstlük bu durum bir çok kasko şirketinde belkide tamamında sözleşmeye dahil değildir. Siz cebinizden ödersiniz.
  • quote:

aynen öyle tek çözüm boya
  • quote:

Orijinalden alıntı: karenin

quote:

aynen öyle tek çözüm boya

Alıntıları Göster
    kuş pisliğini sıcağı sıcağına kaportadan kaldırmak lazım. yoksaki boyada kabarma veya leke oluşturur
    bunu mümkün değil pasta cila kaldırmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

kuş pisliğini sıcağı sıcağına kaportadan kaldırmak lazım. yoksaki boyada kabarma veya leke oluşturur
    bunu mümkün değil pasta cila kaldırmaz

Alıntıları Göster
    Nası kuşmuş o öyle yav, benim arabanın üstüne kaç kere kuş yaptı, bazen 1 hafta üstünde kaldı genede yıkanınca eser kalmadı.Vernikli boya olmasının etkisi var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

Nası kuşmuş o öyle yav, benim arabanın üstüne kaç kere kuş yaptı, bazen 1 hafta üstünde kaldı genede yıkanınca eser kalmadı.Vernikli boya olmasının etkisi var mı arkadaşlar?

Alıntıları Göster
    şahsen benim araba metalik yeşildi, üzerinde illaki vernik var. tavanda 2-3 bölgede boya kabarması vardı kuş pisliğinden ötürü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

şahsen benim araba metalik yeşildi, üzerinde illaki vernik var. tavanda 2-3 bölgede boya kabarması vardı kuş pisliğinden ötürü.

Alıntıları Göster
    boyatınca da daha belli oluyor deniyor... Su yukarıda bahsettiim megularsın urunu en azından dah az bell olmasını saglar mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasimboo

boyatınca da daha belli oluyor deniyor... Su yukarıda bahsettiim megularsın urunu en azından dah az bell olmasını saglar mı acaba ?

Alıntıları Göster
    Metalik Boya aracim vardi, Kuslar Tepesine eder giderdi hic birsey olmazdi. Simdi Sedef Boyaya gectim her Kus Pisliginde Boya yaniyor. Deli oluyorum.

NOT: Türkiye´de bu isin uzmanina götürdüm (SONAX NAZILLI BAYISI) ve adam dedi allahtan WAX yapmissin dedi yoksa bu Boya´ya dahada zarar verirdi diyor. Benimki Polisaj ile cikiyormus (WAX Korumus gerektigi gibi). Tabi Polisaj yaptiracaktim Vakit yetmedi.

Saygilar Yasin

• quote:

Orijinalden alıntı: YasinDE

Metalik Boya aracim vardi, Kuslar Tepesine eder giderdi hic birsey olmazdi. Simdi Sedef Boyaya gectim her Kus Pisliginde Boya yaniyor. Deli oluyorum.

NOT: Türkiye´de bu isin uzmanina götürdüm (SONAX NAZILLI BAYISI) ve adam dedi allahtan WAX yapmissin dedi yoksa bu Boya´ya dahada zarar verirdi diyor. Benimki Polisaj ile cikiyormus (WAX Korumus gerektigi gibi). Tabi Polisaj yaptiracaktim Vakit yetmedi.

Saygilar Yasin

Alıntıları Göster
    kuş pisliği verniği yakmışsa tamamen geçmez yalnız meguiar's scratch ile görünürlüğü azalır kuş pisliği içinde araba boyatılmaz tabi bir süre sonra gözünüz alışır

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

kuş pisliği verniği yakmışsa tamamen geçmez yalnız meguiar's scratch ile görünürlüğü azalır kuş pisliği içinde araba boyatılmaz tabi bir süre sonra gözünüz alışır

Alıntıları Göster
    mübarek ne kuşmuş öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserdar93

mübarek ne kuşmuş öyle

Alıntıları Göster
    talih kuşu mu acaba
  • quote:

megulars stracthcı uygulamak zor mudur ?Alıp direkt arabaya sürüyormuyuz ?
    ben bu konularda cahilim o yüzden soruyorum
  • quote:

quote:

aplikatör uygulama pediyle daha iyi sonuç alabilirsiniz.bu size yardımcı olabilir
    http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=15

• quote:

quote:

quote:

aplikatör uygulama pediyle daha iyi sonuç alabilirsiniz.bu size yardımcı olabilir
    http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=15

Alıntıları Göster
    Nasıl bir kuşmuş diyenlere gelsin

Bende bir tane ördek vardı. Evin balkonunda yatıyordu ve oraya pisliyordu. Balkon kapısına (PVC kapı) pisledi kendisi. Görür görmez temizlememe rağmen hala o bölgede bir siyahlık söz konusu. Sanırım plastiğe zarar verdi kendisi Kuş deyip geçmemek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmett_551

Bende bir tane ördek vardı. Evin balkonunda yatıyordu ve oraya pisliyordu. Balkon kapısına (PVC kapı) pisledi kendisi. Görür görmez temizlememe rağmen hala o bölgede bir siyahlık söz konusu. Sanırım plastiğe zarar verdi kendisi Kuş deyip geçmemek lazım

azimle taşı bile deliyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalsiyum 17

quote:

Orijinalden alıntı: ahmett_551

azimle taşı bile deliyorlar

Alıntıları Göster
    strachtX i kullanmanızı öneririm, birde clay kit diye bi set var onuda alıp uygulayabilirseniz onunda faydasını görürsünüz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.