Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
707
Cevap
38
Favori
520.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    servis elemanı böyle söylemişti, demek yanlış bilgi vermiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu donmuş biraz hareketlendireyim. Alıp kullanan mennun olan olmayan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kurutmalı çamaşır makinesi almanın doğru olmadığını çok savunan insanlar var bu konuda ne diyorsunuz ?
  • bireysel.emeklilik B kullanıcısına yanıt
    Çok tasarruflu değil diyorlar.

• 2014 tarihinden beri Bosch un kurutmalı çamaşır makinesini kullanıyorum. Detayları yukarlarda örneklerle anlatmıştım. Hiç bir problemim yok. Şahane çalışıyor, şahane kurutuyor. Not: Haftada en az 3 kez kullanıyorum.
  • Beyaz eşya satıcısı bile kombo makineleri önermiyor birde kurutma makinesi ekstra elektrik faturası demek
  • Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki marka modellere bakılabilir.
    Ama ilk önceliğimiz her zaman ayrı ayrı bir çamaşır ve bir kurutma makinesidir.
    Yer durumu buna el verdiği sürece kombo cihazlara bakmamak en mantıklısı.

Siemens kurutmalar suyu hazneye topladığından giderin olmadığı yerlerde de prizin olduğu her noktaya kurulabilir.
    Dışa ısı / nem kokusu / veya toz kokusu vermez.

Kurutmalı Çamaşır Makineleri
    Siemens
    WD14U560TR

Electrolux
    EW7W3164LB
    EW8W2168LW

Kurutma ve Çamaşır Makineleri

Kurutma:
    WT45W410TR ***
    WT45W562TR

Çamaşır:
    WM12T581TR
    WM12TS80TR ***
    WM12T6H0TR

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676
  • bireysel.emeklilik B kullanıcısına yanıt
    2014 den beri aeg l87695wd kullandım, wd2 kullaniyorum, elektrolux garantisinde ,annemde Indesit xwde 961480 var, kayınvaldede siemens kurutmali var, herkes memnun, tecrubelerimi anlatayım.
    O zaman AEG sınıfının en buyuk ic hacimli makinasıydı , elektroluxle aynıdir, 2200tl ye almistim ve 200tlye 7 sene garanti yaptirmistim, bir kere bozuldu 500tllik parca degisti ,garanti ucretini cikardi..
    Kesinlikle yeriniz varsa kurutucuyu ayrı almalısınız, benim evimde balkon yok ve evde bebek var dolayısı ile kurutmalı aldım, iyiki aldım.
    Buyuk kolaylık, gundelikler ve sarsaflar icin bile deger.
    İlk gelen urunle maceramı yukarılarda anlattım. Cihazı degistirdiler fakat kronik denge problemi var, ayaklari hassas ayarlanmali, zemin karoları cok pürüzsuzse makina tutunamiyor, sıkmaya dengesiz girerse fazla gurultu yapiyor, cozum olarak 1200 devirin uzerine cikmiyorum.
    Haftanin en az 3 gunu kullaniliyor , son faturam 156tl.
    Kurutmada camasirlar birbirlerine surtunduklerinden zamanla yipranıyor, tiftik olusturuyor,cok hassas camasirlari kurutmuyorum, ozellikle gomleklerimi yakalari eriyor, gundeliklerde her zaman kurutma yapiyorum, problem yok, onemli noktalardan biri kurutma derecesi ne kadar yuksek sicaklik o kadar yipranma.
    Kurutucu ayrı olsada yıpratir, kurutucunun ic hacmi daha buyuktur o yuzden bir seferde daha fazla kurutursunuz ve camasirlar daha az surtunurler.
    Hemen hemen her kurutmadan sonra cihazi temizleme modunda calistiriyorum, sonraki yikananlara tiftikleri bulasmasin diye.
    Arada bir lastiginde biriken tiftikleri temizliyorum.filtreyi temizliyorum.

Sonuc olarak kurutmali makina isime cok yaradı, yer probleminiz varsa bu tip makinalar tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joje -- 23 Şubat 2020; 2:27:21 >

• Bu aralar covid-19 salgını nedeniyle çamaşır makinemin bir özelliği hayat kurtarıyor. Makinede 2 çeşit hava ile temizleme modu var: 1- koku giderme 2- sterilizayon. Genelde tv.lerde dışardan geldiğiniz zaman kıyafetlerinizi balkonda havalandırın falan deniyor ama benim içim rahat etmediği için makinenin bu sterilizasyon programına atıyorum giysileri. Yaklaşık 1 saat sürüyor. Deterjan ve su kullanılmadığı için giysilerde çekme vs. gibi sorunlar da olmadı. Tek kafama takılan konu bu program kaç derecede ısı veriyor. Sterilizasyon dediğine göre hiç bir canlı kalmaması lazım.
  • Şuan piyasada akıllı deterjan dozaj özelliğine sahip kurutmalı çamaşır makinesi mevcut mu arkadaşlar?

• Kendi sorumu kendim cevapliyayim mevcutmuş ama miele in tek bir modelinde hem kurutma hem de akilli dozaj mevcut onunda fiyati 18bin baska herhangi bir kurutmali çamaşır makinesinde akilli dozaj sistemi yok

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosch kurutucu kullanıyorz memnunuz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Profilo fiyat olarak daha uygun. Onu da önerebilirim

• Samsung WD10N644R2W/AH modelini kullanan var mı arkadaşlar? korkum elektrik sarfiyatı ve kısa sürede kurutup kurutmadığı. bana kalsa 2 ayrı makine almak daha mantıklı ama hanım tutturdu illa kurutmalı olsun diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: altan0348

Samsung WD10N644R2W/AH modelini kullanan var mı arkadaşlar? korkum elektrik sarfiyatı ve kısa sürede kurutup kurutmadığı. bana kalsa 2 ayrı makine almak daha mantıklı ama hanım tutturdu illa kurutmalı olsun diye.

Merhabalar. Hem sarfiyat hem de şu mantıkla düşünün yenge hanıma şöyle anlatın.
    Her çamaşır yıkadığından bir kere yarısını boşaltacak kazanın 2 partide kurutacak bu x2 kat enerji ve zaman demek. Kurutmayı niçin alıyoruz? bunlardan kazanmak için kendimize zaman kalsın diye aslında bu en çok bayanları rahatlatıyor.

WD10N644R2W/ah a Enerji Sınıfı 10 Kg Yıkama/ 6 Kg Kurutmalı
    Yani 10 yıkar ama 6 kurutur diyor bu mantıkla anlatın eşinize ve inanın size kimse kurutmalı çamaşırı önermez size burada.

Saygılar.

serdar Çetin
    05533976676

• Merhabalar Lg F4V5RGP0W 10.5 kg yıkama 7 kg kurutma olan modelide incelemenizi tavsiye ederim .Geri dönüşler oldukça iyi 7kg yıkayıp 7kg kurabilirsiniz .

İyi günler

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt

Hocam Siemens Bosch gurubu kurutma makineleri çok pahalı, bende Siemens çamaşır makinesi aldım yeni, kurutma makinesi alayım dedim. 5-6 iyi denilen electrolux makineleri falan kafam karıştı. Bunu satıp 2. Bir arada urun almak daha mantıklı geldi.

birde Siemens aldim başka marka üzerine montaj yapmıyor gibi birsey dendi bu doğru mu? Neden montaj yok garanti mi bozuluyor.

siz ne önerirsiniz.

• Marmarali M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.
    Şuan Grundig'te alsan başka marka üzerine kurmuyor. Şirket politikası hiçbir dayanağı yok aslında saçma birşey.
    Kombo makine yer sorunun var ise mantıklı, fakat yerin müsait ise ayrı almanızı öneririm.
    Maalesef kurutmalar biraz fiyatlı fakat ürünler kullanmaya başladığında hakkını veriyor. Almayıp öteledikçe sürekli zamlandığını görünce insanın hevesi kaçıyor o bakımdan haklısınız.
    Dilerseniz görüşelim,

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676
  • Marmarali M kullanıcısına yanıt

Çamaşır makinenizi yeni almışken, yeriniz de varsa kurutma makinesini ayrıca almanızı öneririm.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.