Şimdi Ara

Kurulumda mavi ekran hatası - Çözülemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
62
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

msi gv627rd i5 işlemcili 8gb ramli m2 diskli bilgisayarım durduk yere mavi ekran hataları vermeye başladı.

format atmak istediğimde ise bazen formatın başında bazende sonlara doğru yine mavi ekran veriyor. sorun donanımsal mı yazılımsal mı bir bilgi verebilir misiniz?

farklı bir disk taktım ona format attım yine mavi ekrana düştü.

farklı bir ram taktım yine mavi ekrana düştü.

kısacası ram ve disk değişmesine rağmen format esnasında surekli mavi ekran hatası veriyor ve ekran hataları sürekli farklı.

acil çözüm önerilerinizi bekliyorum

• Aynı imajla mı format atıyorsun? Bir de aynı imajı farklı bir programla imajı yazdırıp dene. Olmazsa imajı değiştir farklı bir iso dosyası kullan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • USB yada imajda sıkıntı olabilir ama kullaniyorkende veriyorsa büyük ihtimal ram BIOS u resetlwyip ramları kontrol edin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • armagan_60 A kullanıcısına yanıt

farklı usb-imaj ve ram değişikliği yapıp tekrar denedim ama yine mavi ekrana düşüyor. ram bios reset nasıl oluyor? tam anlayamadım.

• duggac kullanıcısına yanıt

anakartın desteklediği ram hızı ile biosun ki tutması lazım ya ramler uyumsuz yada ram bozuk farklı uyumlu ramlarla denemek lazım bios reset bios pilini çıkartıp 5 dk bekleyin yeniden takın resetlenecektir

• armagan_60 A kullanıcısına yanıt

farklı ramlerle denedim yine mavi ekrana düşüyor :( diski bile değiştirip farklı disk denedim yinede mavi ekran vermekte

• duggac kullanıcısına yanıt

acaba psu yeteri kadar besleyemiyor olabilir mi tek ihtimal o kalıyor sadece

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.