Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (258. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saol @turanx hemen deniyorum sonucu yazarım ..
  • @turanx hocam dedigini yaptın etherneti kaldırdım çok komik ama bu sefer wifi kartı ethernet olarak gördü :) işin komiği silip tekrar 80211 yüklüyorum yine ethernet görüyo . bu arada com.apple.network.plist de temizliyorum ama banamısın demio ? başka önerisi olan ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanX

quote:

Orjinalden alıntı: costek

benim problemide bi düşünürsün dimi

intel anakart alınırmı hiç, ama sorununun gma3000'den olması çok zor ihtimal yüklemeyi verbose ''-v'' olarak yap bakalım nerede takılıyor ne hata veriyor, birde imkanın varsa ekran kartı tak onboard gma3000'i kullanma...

turanX resim koyamıyorum ancak bütün versiyonlarla denedim aldığım mesajın son beş satırını aşağıya yazıyorum

Waiting for boot volume with UUID A4F489C8-F92C-3156-9871-02AF9D2DF6CF
    Waiting on <dict ID="0"><key>IOProviderClass</key><string IO="1">IOResources</string><key>IOResourceMatch</key><string ID="2">boot-uuid-media</string></dict>
    Apple16X50ACPI1: Identified Serial Port on ACPI Device=UAR1
    Apple16X50UARTSync1: Detected 16550AF/C/CF FIFO=16 MaxBaud=115200
  • quote:

Orjinalden alıntı: exdp

forumda biyerde vardı ama bulamadım mac os açtıktan sonra xp de saatin kaymaması için bi kayıt giriyoduk nasıldı o, bide asus p5b boardumda ich8 e takılı olarak nasıl çalıştırbilirim mac osu jmicronda çalıştırabiliyorum yalnızca.

registery de;
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation\
    başlığının altında RealTimeIsUniversal adında bir anahtar olmalı ve değeri de 1 olmalı.

Yoksa sağ o başlığın içinde diğer anahtarların altında boş bir yere tıklayıp DWORD ekle diyerek ekleyebilirsiniz.

Denedim bu gece çalıştı bende.
  • arkadaslar hepinize günaydın birşey soracağım ben macosx de toast proda dvd yazarken dvd nin arkasını hep kapatıyor bir türlü multi session yazamıyorum 1gb bile yazsam üstüne bos kalan yere baska birsey yazamıyorum toast proda bunu yazmanın bir yolu varmı acaba yoksa multi session yazabileceğim baska pro varmıdır pc de neroda multi session yazabiliyorum ama mac de olmuyor
    cevaplarınız için simdiden sagolun
  • evet uphuck hocanın dediği DragonBurn yazılımıdır. yaptığı iş bana biraz mantıksız geliyor zaten, sadece yazılır-silinir dvd'ye multi session yapabiliyor ama elimde yazılır-silinir dvd olduktan sonra yarım dvd'yi siler sonra yeniden yüklerim zaten multi session'a ihtiyaç olmazki.

sonradan düzeltme: toast'ın platinium versiyonu 7'den itibaren multi-session yazabiliyormuş.

http://lists.elmakurdu.org.tr/pipermail/elmakurdu/2006-July/002497.html

http://lists.elmakurdu.org.tr/pipermail/elmakurdu/2006-July/002508.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PrePress__ -- 2 Nisan 2007; 10:56:24 >
  • birde bu ayarı denermisin

• toast 7 ve 8 dede dvd yi takıp dosyaları toasta attıktan sonda write disk diyorum write session pasıf halde oluyor sadece write disk pasif şekilde isaretli kalıyor dragon burndede write session isaretlenebiliyor ama ikinciye yaz dediğimde disk kilitli yazılamaz diyor
  • sorunsuz kullanmak için hangi sürümü indirmem gerekiyo ve sonradan ne gibi ayarları yapmam lazım ?

AMD Athlon 64 3500+(Socket 939-Venice)
    Gigabyte GA-k8n51gmf-9 mainboard(onboard ses -ethernet)
    1 gb ddr 400 (dual)ram
    his ati radeon x1300 pci-x ekran kartı

tesekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: mermis

registery de;
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation\
    başlığının altında RealTimeIsUniversal adında bir anahtar olmalı ve değeri de 1 olmalı.

Yoksa sağ o başlığın içinde diğer anahtarların altında boş bir yere tıklayıp DWORD ekle diyerek ekleyebilirsiniz.

Denedim bu gece çalıştı bende.

saol işe yaradı ayrıca ich8 sorunum için yol gösterebilecek varmı niye ich8'e takılıyken çalışmadığını anlayamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: caribano

toast 7 ve 8 dede dvd yi takıp dosyaları toasta attıktan sonda write disk diyorum write session pasıf halde oluyor sadece write disk pasif şekilde isaretli kalıyor dragon burndede write session isaretlenebiliyor ama ikinciye yaz dediğimde disk kilitli yazılamaz diyor

Hata yapıyorsunuz. Ben her iki sürümde de "write session" modunda yazabiliyorum. write disk'e değil sadece write session'a tıklamanız gerekiyor...
  • selam arkadaşlar

MacOSX 10.4.9 8.9.1 dvd sini (veya 10.4.8.1) hiçbir yerde bulamadım
    torrent veya rapid nasıl bulabilirim yardımcı olurmusunuz

teşekkürler
  • http://www.d e m o n o i d .com/ bu siteye üye olup , torrent kısmından araırsan bulabilirsin. yaklaşık 256k hız ile 15 günde 10.4.8 dvd sini indirdim.
    aradaki boşlukları silersin

sorunsuz bir şekilde kurdum , sadece creative ses kartımı tanımadı, her şey stabil şekilde çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeteruyeolayim -- 3 Nisan 2007; 0:01:34 >
  • Sevgili Yeteruyeolayim

ilgin için teşekkür ederim

verdiğin site üye almıyor

acaba torrent dosyası hala duruyorsa özelden mail versem bana gönderebilirmisin

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncaci -- 3 Nisan 2007; 0:42:51 >
  • Teşekkürler

sevgili taskin57

sevgiler
  • özelden inki attım kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ncaci

selam arkadaşlar

MacOSX 10.4.9 8.9.1 dvd sini (veya 10.4.8.1) hiçbir yerde bulamadım
    torrent veya rapid nasıl bulabilirim yardımcı olurmusunuz

teşekkürler

istanbuldaysan gel elden vereyim (bayrampaşadayım)
  • quote:

Orjinalden alıntı: PrePress__

Donanım alacak / güncelleyecek arkadaşlar için Asus P5W-DH iyi bir seçenek gibi görülüyor. Onboard wireless dahil tüm bileşenler problemsiz çalışıyor. kartın fiyatı yaklaşık 250$ civarında. siz nedersiniz?

insanelymac'de yeterli bilgiler olduğu gibihttp://mckill.ca/ blog'u da takibedilebilir.

Dediğiniz gibi.... insanelymac'de bu anakart için uzaktan kumanda dışındaki bileşenler için "full work" denmiş ama siz bir alın deneyin, sonra da ben alayım...:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taskin57 -- 3 Nisan 2007; 13:12:56 >
  • Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim

sayenizde 10.4.8 su an indiriyorum (herhalde böyle inerse 2 ay ı bulur)
    10.4.9 ve 8.9.1 kernel update torrentini indiremedim

sevgiler
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskin57

quote:

Orjinalden alıntı: PrePress__

Donanım alacak / güncelleyecek arkadaşlar için Asus P5W-DH iyi bir seçenek gibi görülüyor. Onboard wireless dahil tüm bileşenler problemsiz çalışıyor. kartın fiyatı yaklaşık 250$ civarında. siz nedersiniz?

insanelymac'de yeterli bilgiler olduğu gibihttp://mckill.ca/ blog'u da takibedilebilir.

Dediğiniz gibi.... insanelymac'de bu anakart için uzaktan kumanda dışındaki bileşenler için "full work" denmiş ama siz bir alın deneyin, sonra da ben alayım...:)

Asus P5W-DH bende var sorunsuz şekilde kurdum,
  • 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.