Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar osx te ag nasıl oluşturuluyor xp deki ev işyeri ağı gibi yani ??
  • Arkadaşlar lütfen bana indireceğim bi adres verebilirmisiniz Macos son sürümünü.
    İnternete dolaşıyorum ama bi türlü bulamadım.
    Lütfen...

• @uphuck

ASROCK P4i65G Anakart özellikleri :

Socket 478 for intel pentium 4 prescott
    FSB 800/533 Mhz
    Hyper - Threading
    İntel 865G chipset
    Dual channel DDR
    intel extreme graphics

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RafiQ_Shia -- 25 Mart 2007; 13:17:03 >
  • "reboot and select proper boot device or insert boot media in selectedboot device and press a key" bugün bilgisayara format attım. hdd i üçe böldüm ve sadece mac yüklediğim halde açılışta dvd olmadan başlamıyo mac. ne yapabilirim sizce

(pc de başka işletim sistemi kurulu değil, biostan boot priority den 1st boot device olarak hdd i seçeyim dedim ama hdd yok sadece dvd writer ve floppy görünüyo)
  • uphuck hocam bende lan hdd var lan da kendini pc gibi görüyo win den baglanabiliyorum ama macten başaramadım ancak ftp ile görebiliyorum onun için sormuştum ona yedek almak için .. cvp için saol bi deniyim..
  • arkadaslar bende mac osx 10.4.8 kurulu fakat dvd oynatmıyor.
    dvd oynatıcı gecerli aygıt bulamadı diye bir yazı cıkıyor .
    bunun sebebi nedir yada nasıl cozulur.yardımcı olur sanız sevinirim.
  • Ya acaba bana tam torent adresi verebilirmisiniz macosx son sürümü için?
  • kuhi kardeş pm ne bakamısın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: boncuk2004

kuhi kardeş pm ne bakamısın.

Kardes sagol ama gelen mesaj

http://www.****.com/

sekilde buyuzdende sayfayı açamıyorum.
  • çok sagol şuan indirmeye başlıyorum.
  • Ben toshiba A100-847 kullanıyorum mac os x86 10.4.7 kurdum

şu anda xp-pardus-mac os x86

kurulu ve açılışta hangisini istersem onu seçip açıyorum.

Tabi @micro77 ve diger arkadaşların yardımı ile

xp yi vistaya yükseltme yaptım şimdi sadece vista açılıyor sanırım grub tan kaynaklanıyor.

micro77 hocam grubu tekrar nasıl düzeltiriz .?Araştırma yaptım sitedekileri yaptım ama hala sadece direk vista açılıyor.

Birde ekran ses ve lanı tanıtamadım sanırım buda 10.4.7 den kaynaklanıyor.

Benim ekran nvidia 7600 olduğu için 8.8.1 kerneli olması ve 10.4.8 e yükseltmem lazım.

şimdi sizden ricam bunları nasıl yükseltirim ve grub u nasıl düzeltirim.

şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarcoglu

arkadaslar bende mac osx 10.4.8 kurulu fakat dvd oynatmıyor.
    dvd oynatıcı gecerli aygıt bulamadı diye bir yazı cıkıyor .
    bunun sebebi nedir yada nasıl cozulur.yardımcı olur sanız sevinirim.

ekran kartının çözünürlük desteği yok ise dvd izleyemezsin, modeli ne..
  • Slm arkadaşlar ben 6,7 ve 8. sürümleri çektim. İlk önce son sürümü yani 8. yi indirdim ve dvdye kaydettim bu kendiliğinden patch liydi. Ben bu sürümü masaüstüme kurabildim yani boot etti ve kurma işlemleri ilerledi. Ama ben asıl notebookuma yüklemek istiyordum. 8. sürümü notebookta denediğimde bir türlü bott edemedi sürekli f8'e geri döndü ben komutu yazıp ok dedikçe tekrar f8'e dönüyordu. Bundan dolayı 6. ile 7. sürümü çektim update yoluyla yükseltilebilir diye siteden bir arkadaş söylemişti. Ama ben nasıl yapacağımı bilmiyorum bir de bu patchi nerden çekeceğim forumda herhangi bir sayfada var mı ben arama yaptırdım ama bulamadım. Notebook'um Acer 9301 AWSMi AMD mk 36 anakart falan filan sse falan hardiski. Ben bakmıştım configrasyon uyuyordu bir tek ses kartı pproblem çıkabilirdi. Ama bir türlü yükleyemedim notebooka YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM LÜTFEN?

• quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

quote:

yunus2321

şu an mac i de açamayabilirsin, vista ile ilgili bir durum, xp yi tekrar kurarsan açılacaktır, yada mbr yi düzeltirsen bi şekilde, tabi grub'ı da tekrar mbr'ye kurman gerek(grub ı kurunca osx sorunu da çözülebilir denemedim), ben grub bootable cd'si ile komutlarla yapıyorum daha kolay yolları var biraz araştırırsın..

Hocam sağol

peki vista ve mac os x i kullanan yokmu acaba yada olmadığı içinmi millet kullanmıyor.

bu durumda mbr yi vistalı şekilde kurabilirmiyim.?

birde bu denemeler yüzünden sürekli işletim sistemlerini tekrar kuruyorum bunların imajlarını alan program yokmu acaba? windowsun varda mac os yada pardusun varmı acaba sürekli baştan kurulum teker teker zor oluyor kolay gelsin.

• ben tek hdd ye hepsini kurdum vista,xp,pardus,macosx
    ve boot için vista da EasyBCD is NeoSmart
    kulandım,gayet güzel vista için. sanırım bi arkadaş daha önce bahsetmişti
    linux ve mac e direk boot oluyor ama windows u tekrar seciyorsun xp veya vista.

• quote:

Orjinalden alıntı: dijitalman

ben tek hdd ye hepsini kurdum vista,xp,pardus,macosx
    ve boot için vista da EasyBCD is NeoSmart
    kulandım,gayet güzel vista için. sanırım bi arkadaş daha önce bahsetmişti
    linux ve mac e direk boot oluyor ama windows u tekrar seciyorsun xp veya vista.

Hocam sağol derdime çare oldun

şimdi bunu tam olarak nasıl yapıyoruz. yada nasıl kullanıyoruz kısa bir anlatırsan yada anlatan link varsa oda makbule geçer.

• Pardus kulanıyorsan Ordada Grup ekliyebilirsin bence daha sağlam vede şirin.
  • kuhi kardes sana bir sorum olacak ben vista pardus ve osx86 kullanıyorum vistayı kuruyom pardusu kurduktan sonra ensonda bu boot la ilgili seçenek çıkıyor onuda yapıp restart yapıyom vista yok sadece pardus acılıyor bana nasıl yapacam üç sistemi hangi sırayla kurcam bir anlatırsan memnnun olurum simdiden sagol
  • quote:

Orjinalden alıntı: yunus2321

quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

quote:

yunus2321

şu an mac i de açamayabilirsin, vista ile ilgili bir durum, xp yi tekrar kurarsan açılacaktır, yada mbr yi düzeltirsen bi şekilde, tabi grub'ı da tekrar mbr'ye kurman gerek(grub ı kurunca osx sorunu da çözülebilir denemedim), ben grub bootable cd'si ile komutlarla yapıyorum daha kolay yolları var biraz araştırırsın..

Hocam sağol

peki vista ve mac os x i kullanan yokmu acaba yada olmadığı içinmi millet kullanmıyor.

bu durumda mbr yi vistalı şekilde kurabilirmiyim.?

birde bu denemeler yüzünden sürekli işletim sistemlerini tekrar kuruyorum bunların imajlarını alan program yokmu acaba? windowsun varda mac os yada pardusun varmı acaba sürekli baştan kurulum teker teker zor oluyor kolay gelsin.

Ben Vista, XP ve Mac OS X'i beraber kullanıyorum. Ancak sistemde 2 ayrı sata hdd var. XP ve Vista aynı diskte kurulu. hdd'da iki bölüm oluşturmuştum ve önce XP'yi yüklemiştim. XP'yi yükledikten sonra boot ekranı düzenlemesi yaptım ve XP'deki C: klasörü içine "chain0" dosyasını koydum. Daha sonra Mac OS X'i, son olarak da Vista'yı yükledim. Vista yüklendikten sonra açılışta (boot ekranında) 3 ayrı seçenek geliyor. Earlier Windows (Windows XP)....Windows Vista ve Mac OS X diye....buradan sistemi seçip pc.yi açıyorum. Hiçbir sorun yok, aylardır bu şekilde kullanıyorum....Bu şekilde kullanabilmek için sistemde en az 2 ayrı hdd olması gerekiyor. Bildiğim kadarıyla tek hdd.da bu şekilde yani "chain0" dosyası kullanılarak 3 sistemin yapılandırılması mümkün değil. Son olarak da Vista Xp'deki boot ayarlarını bir şekilde kendi boot ayarlarına ekliyor. Yani açılışta Mac OS X seçeneğinin de gelebilmesi için XP altında Mac OS X'in sistem boot'a eklenmesi gerekiyor. "chain0" lı kurulum, sadece Vista ile Mac OS X'de bir işe yaramıyor yani XP kurulu değilse pc sadece Vista'yı açıyor. Vista, Mac OS X'i boot ekranına eklemiyor...

• taskın kardes bende de iki adet sata hdd var ilk hdd de 1 boluntü depo 1 boluntu vista 1 de pardus linux var ikinci hdd de macos X86 var seninkinden tek farkı pardus yok sende XP var bunu nasıl hallederim acaba pardusu kurarken en son islem bu boot loaderle ilgili seçenek çıkıyor işte ben orayı beceremiyorum sistemleri belli bir sıraylamı kurmak lazım diskleri formatlarken linuxtenmi vistadanmı disk utilites denmi formatlamak lazım onu bir türlü beçeremedim en az hepsini bütün sistemleri yanı 5-6 kere kurdum birtürlu beceremedim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
    çok tesekkur ederim
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.