Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: scanmanw

ustalar bari takasa felan girmeyeceksiniz,indirecek bir yer söyleyin torrentden umudu kesdim. site kapandı başka yerlerdede jas dvdsine birşey oldu inmiyor. %50de takıldım.'de mo noi dan' indiriyordum birden torrenti kaldırdılar siteden daha inmiyor başka torrent sitelerindede jas dvdsi inmiyor birşeyler oldu.2mbit net var işe yaramıyor şimdiye 50gb indirmiştim.eğer takas düşünen varsa devasa arşivlerim var konuşalım p.m atın.yada adam gibi indirecek yer biliyorsanız yönlendirin+torrent+emula+rapid premium üyeyim+ olmadı uydu netim bile var yeterki kaynak olsun.elinde kaldım 3 gündür malatyada dükkanları gezecem ama macosx bilen bile yokturdur.bir el atarsanız sevinirim.

Kardeş istersen bende sana bendeki 10.4.6 Jas Final patchli dvd.den göndereyim. Benim pc.de olmadı ama belki sende stabil çalışır. Bizimkiler gibi sen de "İMZA" kısmına sistemin hakkında bilgi yazarsan herkes için çok daha iyi olur. Eğer dvd.yi istersen pm.den isim,adres ve telefon bilgilerini gönder. Herkese kolay gelsin....

• Ben muradıma erdim yokmu dvd isteyen adres,tel,isim şeklinde pm bekliyorum.

@turanX teşekkürler.

Bu widget daki dalgalanma sadece QI+CI destekli sistemlerde oluyor?

Birde msn 511 e ü e bastığımda kapanıyor.

Şu an sesi halledeyim.Nerelerdeydi şu link yaw?

Bu extension nerede yaw ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khn -- 2 Haziran 2006; 11:56:35 >
  • Arkadaşlar Digital TV (DVB-S) DİJİTAL UYDU ALICI TV KARTI PCI deneyen çalıştıran oldumu osx te,ona göre bir marka ve model secicemde
  • khn arkadaşım bugün,yarıngönderecek hayırlısıyla,benim sistemde çok iyi stabil çalışmasını bekliyorum inşallah öyle olurda büyük bir problem ile karşılaşmam bu arada lap toplara kuran arkadaş varsa 2 sorun olacak

1-) touch pad çalışacakmı
    2-xp sistem kurlu makineden paylaşıma açık dosyayı alabilirmiyim mac kurulu sisteme.(eternet ile ağ üzerinden)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideOyun -- 2 Haziran 2006; 13:21:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: scanmanw

khn arkadaşım bugün,yarıngönderecek hayırlısıyla,benim sistemde çok iyi stabil çalışmasını bekliyorum inşallah öyle olurda büyük bir problem ile karşılaşmam bu arada lap toplara kuran arkadaş varsa 2 sorun olacak

1-) touch pad çalışacakmı
    2-xp sistem kurlu makineden paylaşıma açık dosyayı alabilirmiyim mac kurulu sisteme.(eternet ile ağ üzerinden)

aynı makinadan hdd dosya çekmekten bahsediyosan xp den alabiliyosun ama koyamıyosun ama ag olayı farklı bu kullandıgımız osx86 ile denemedim ama g5 ve xp agda birbirini tanımıyo extra bi prg yüklemen lasım mesela (pcmaclan) yada (DAVE 2.5) bunların iyi çalıştıgı söleniyor. kolay gelsinn ..
  • XP ile OSX ağ üzerinden bir birini çok rahat görüyor,1 yıldır iki bilgisayarı bu sekilde kullanıyorum,dosya yazıcı ve internet paylaşımı ile
  • @turanX gönderdiğin 10.4.6 sorunsuz, ama 10.4.5 te problem var.

Yaklaşık 1 saat beklememe rağmen o gri ekran install menüsüne geçmiyor.

@scanmanw için 2 DVD yi 3520a ile kopyalamaya çalıştm.

Ama iki sorun la karşılaştım.

1.cisi mecburen image alarak 10.4.6 yı pc ye kaydettim.

Normal Nero EXPRESS menüsündeki <Save Tracks >den <hem .iso hem .nrg olarak.

Ve DVD ye yazdırdım.

Ve boot ettim ama Darwin X86 YAZDI ve yükleyecek;

Media error 64 diye bir şey çıktı.

Şu ana dek imajları hep böyle alıp yazdırdım böyle sorun yoktu.

Sizce farklı bir şey mi yapayım.

Ayrıca 10.4.5 İN imajını alayım dedim yarısına gelmeden oda erro verdi.

Yani kanaatimce 10.4.5 DVD YA bozuk yada LG DVD-ROM ile Nec 3520a okuyamıyor.
    @scanmanw

bugün kargoya verecektim son anda dvd-rw elime geçmeme rağmen yadırdığım dvd ler boot etmiyor.

Sizce nasıl imaj alayım o diğer teknik ayarları anlamıyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

• alcohol veya clonedvd ile bir dene istersen,yavaş yazdırdınmı yazma hızı 2x olsun birde mec ile okutu nec ile yazdır image almadan okduktan sonra dvd ister takarsın yazar başkada aklıma gelmiyor önemli değil denemen bile yeter yarın gönderirsin bir adam gibi kopyalansında
  • Arkadaşlar Quark6.1 yüklü bende ancak sık sorun çıkarması sebebiyle 6.5 yükleyim dedim 'can not right disk -61' uyarısı veriyor hep sebebi ne olabilir? Dosya boyutu 135mb ama 6.1 i silip yükleyim dedim o da olmadı... Turkmac forum da şu an aktif değil buradan sormayı uygun gördüm. Quark 3.31 verilerini 6.1 de açabilir miyim? Denedim ama işyerindeki dosyaları terminal formatında görüyor. Bir arkadaşım açılabildiğini söylemişti. Tam tersinin mümkün olmadığını biliyorum ( expert işlemi hariç).
  • Clonedvd fena fikir değil de 10.4.5 ERROR veriyor iso yaparken.

Bunuda isobuster ile okutayım.

Bu arada ses i yükleyeyim dedim de dosya sileceğim extensions dan ama şifre gerekiyor ben şifre falan yazmadım standart şifre ne bilen varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: khn

Clonedvd fena fikir değil de 10.4.5 ERROR veriyor iso yaparken.

Bu arada ses i yükleyeyim dedim de dosya sileceğim extensions dan ama şifre gerekiyor ben şifre falan yazmadım standart şifre ne bilen varmı?

14.0.5 de fazla kasma bozuksa ama 10.4.6 olması iyi olur bakarız 14.0.6 yükledim sorun çıkardı. başka arkadaşta isterim bozuk olmayan 14.0.5 olanı. öncelik 14.0.6 bizim için diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideOyun -- 2 Haziran 2006; 17:27:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: khn

Clonedvd fena fikir değil de 10.4.5 ERROR veriyor iso yaparken.

sifre girmediysen sifre alanını bos bırakıp enterlarsan olur.
  • bugün teknosada bir laptop gördüm, hem windows için hemde mac osx için biçilmiş kaftan.
    packard-bell marka, intel core duo, 80 gb hdd, wide screen lcd, ati x1600 pro ekran kartı.
    fiyatıda 1499 dolar+kdv.
    yeni laptop alacaklar bence bir baksın.
  • Bu mac themeleri indirdim ufak bir pencere çıkıyor.

Çift tıklıorum uygulama seçmemi istiyor.

GUIKIT mi ne.
  • Arkadaşlar elimde Mac OS X Tiger 10 4 6 X86-HOTiSO sürüm mevcut. Nforce4 cipsetli anakart var 2x80gb sata2 var. Disk utility de diskleri görmüyor indirdiğim yerde kurulum şu şekilde anlatılıyor ben açıkcası bir şey anlamadım yardımcı olursanız sevinirim teşşekürler.

1. OSX86 Must be installed on a primary partition.

2. Boot into linux (off of knoppix live-cd, or other live-cd)

3. Run FDISK, and set your OSX86 primary partition to type 'AF'.

4. Boot the HOTiSO OSX86 release.

5. After the installation boots, select Hard Drive Utility from the drop down menu. It is _very_ important that you select the hard drive utility (or whatever its called) and select your Primary Partition and tell it to ERASE. You need to erase your primary partition (that you want to install OSX86 on) and tell it to make it MacOS Journaled.

6. After you erase your HDD Partition, return to the install wizard. Select next, next, whatever. It will take you to a screen that shows your harddrives. Select continue with the green arrow on your primary partition.

7. _IMPORTANT_ NoBody told me this. You will see a "Customize" on the lower left. Make sure you select it!! Make sure you select "Customzie" and look at all the packages available for install. You have to scroll down to the bottom and exapand the tree under AMD&Intel. Expand the tree by clicking on the grey arrow. This is very important! The only way I got it to install was by selecting only (3) THREE packages. They were the 1.4.6 Upgrade Kit, The SSE2 (I'm running a SSE2 if your running a SSE3 select that instead!), and the Intel Video package (even tho I have a nVidia, I tried without the Intel Vid Package and it CRuNKeD).

[ If you have AMD or other select your respective packages!! Only choose the ones you need. Thats how I got it to work! ]

8. Reboot and your IN. You can set up LILO or GRUB to boot that main partition. If you have any more specific questions, please PM me or go to irc.macspeak.org, channel #osx86

• Arkadaşlar bende acer 5672wlmi var. İmzamdaki sistem. Bunda sorun çıkarır mı?
  • Aranızda 10.4.3 ü olan varsa iousbfamily.kext i yollayabilir mi? alperenc@msn.com
  • ati 9800pro da ekran cozunurluklerının hepsını gosterme ısını bır arkadas anlatırsa cok cok sevınırım
  • Merhaba arkadaşlar..
    biraz geç oldu ama paraselsus'a gönderdiği DVd için birde burdan teşekkür ediyorum..Onada Costek göndermiş.. bende sorunsuz kurabilirsem hayırlısıyla saadet zincirini kırmadan göndericem :))

Pa 1.5Ghz-5GB IDE-sis650chipset-onboardRealtek RT819 ethernet-Sis 7012 Ses konfigürasyonlu bir makinada aşağıda yazdığım şeyler başıma -geldi.. (3günde 3. kurulumum bitti.. bu gece 4. yü yapıcam :)) )

sisteme sadece osx kurulan disk takılı ikine;
    yükleme ekranından sistem ve 10.4.6 combo patch kurup+ss2, klasik en sondaki 30 saniye sayımından sonra reset atmayınca 30dk sonna elle reset attım..(ilk kurduğumda gece 4 te bittiği için 5 dakka sonra atmıştım :)))
    mavi bir ekran gelip arkasından bir dolu siyah yazının çıktığı ekran geliyor.. ve orda takılıyordu sistem..

güzel cumartesi günü gezmek yerine bide 10.4.6 patchsiz kuriim bakim dediiim.. taraamm..
    uzuuun zamandır böyle mutlu olduğumu hatırlamıyorum arkadaşlar..

madem makinam destekliyo 10.4.6 patchi DVD den sonradankuriim dedim...Çalışan sistemimdende oldum..
    Şu anda açılıyor..yükleme ekranı gelmeden kendine reset atıyor alet+sistem :((

polatyy nin forumun başlarında anlattığı bir şey var.. önemli olan hazır bulmak diil bir şeyler yapıp keşfederek zevk almaktır mealinde.. işte o hazza ulaştım.. neden böyle birşeyle uğraşıp kafaya taktığımı anlamayan sevgilimede;
    "erkekler feth etmeyi seven yaratıklardır.. küçük KALEcikler gibi düşün karşımızdaki sorunları(yada tavlamak istediimiz kadınları.. ama bu bölümü söylemedim tabi ona :)) ) işin en zevkli tarafı keşfedip feth etmek ve sonra zaferin tadını çıkarmaktır bir sonraki KALE mize kadar"

şimdi 10.4.4 çalıştırmak gibi bir kalem var.. ancak paraselsus kardeş anynı dvd ile 10.4.6 kullanıyor

Ben kurunca neden açılmıyor....

Teşekkürler şimdiden... bu forumu seviyorum.. 1996 dan beri olan bir rüyamı gerçekleştirdiniz :)))

NOt: -x -v -f -s gibi bilinen eksiler ve Repair permissions yaptım..polatyy -s ile aç root düş bişeyler yaz demiş boot sorunu varsa ama roota bile düşmeden restart oluyor yine makina

Not2: Yukardaki konfigurasyonla 10.4.4 de onboard ses dışında herşey OK.. Ekran kartını Vesa3 görüyor..menülerin açılmahızıda tatmin edici..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mermis -- 4 Haziran 2006; 0:20:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mermis

madem makinam destekliyo 10.4.6 patchi DVD den sonradankuriim dedim...Çalışan sistemimdende oldum..
    Şu anda açılıyor..yükleme ekranı gelmeden kendine reset atıyor alet+sistem :((

tekrar 10.4.6 update i de secerek yeniden kursana sıfırdan?
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.