Şimdi Ara

Kürtlerin Tarihi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ComicsCİ

O zaman Kürtler hangi halkların karisimi ?

Önce biraz biber koyuyoruz, sonra haşladığımız patatesleri püre ile karıştırıyoruz, sonra zeytinyağı ile karıştırıyoruz. Ortaya çeşitli ırklar çıkıyor.

Patatesin akından da Kürt ırkı çıkmıştır efenim.

Kırmızı biberden Kızılderililer ve Türkler, zenciler de zeytinlerden gelmiştir.

Eğer patatesimizi zeytinyağı ile sıvarsanız ortaya melez ırklar çıkacaktır.
  • Yav sen yorum yapma Kırgızları ilk Turk yapan soğan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adama Sibirya Turkleri diyoruz İrani halklar falan diyor sen yorum yapma kardesim acilen birakman gerek bu isleri . Yazilani anlayamama sorunun var .

• quote:

Yav sen yorum yapma Kırgızları ilk Turk yapan soğan

Kürtlerin TarihiKürtlerin Tarihi

• quote:

Adama Sibirya Turkleri diyoruz İrani halklar falan diyor sen yorum yapma kardesim acilen birakman gerek bu isleri . Yazilani anlayamama sorunun var .

Bağa mı didin?
  • Şimdi bak güzel kardeşim senle nasıl konuşabileceğimi bilmiyorum ama .

Attığın yazıtlar KÜL TİGİN yazıtları yani 600'lü yıllar civarı ve o zamanlar zaten Kırgızlar vardı .

Benim dediğim ilk proto Türk kavimler mö 5000'e kadar giden bir tarih hani arada 5600 sene falan var . Daha kırgızların K'si yok o zaman .

Amacını anlayamadım ama sağlam trollsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irishman -- 29 Ağustos 2017; 15:22:26 >
  • quote:

Şimdi bak güzel kardeşim senle nasıl konuşabileceğimi bilmiyorum ama .

Attığın yazıtlar KÜL TİGİN yazıtları yani 600'lü yıllar civarı ve o zamanlar zaten Kırgızlar vardı .

Benim dediğim ilk proto Türk kavimler mö 5000'e kadar giden bir tarih hani arada 5600 sene falan var . Daha kırgızların K'si yok o zaman .

Amacını anlayamadım ama sağlam trollsun .

Neyse tamam hakkını iade ediyorum, haklısın.

Lütfen troll deme, troll değilim.
  • kaçak elektriğin bulunduğu ilk güne ulaşırsanız sorunun cevabına varabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vedatseyhanli kullanıcısına yanıt
    Ehehe iyiydi bu .

• quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

Hocam bilgili birisiniz yanınızda cahil hissettirdiniz sağolun .

Hocam bir sorum var size .

Rusların tarihi hakkında Vikingler'den gelme deniyor . Aslı var mıdır ?

Estağfurullah

Rus tarihi konusunda bir uzmanlığım yok, fakat Nordic denen Kuzeyliler ile direkt bir alakası yok. Ruslar, Ukrayna bölgesinde yaşayan, sonradan bugünkü Rusya ve Moskova bölgesine göçen bir halktır. Kuzeyliler'in durumu halen daha tartışmalı. Bazı çok kuvvetli buluntulara göre Turan halklarından da olabilir, alakası olmayan bir halk da olabilir, oralara çıkan Aryanlar ile o bölgenin yerli halkının karışımı da olabilir.

Bir belgeselde, sarı saçlı yeşil gözlü bir avrupalının kendi Dna'sı üzerinden köken araştırması yapıp, kendini kazakistanda bir çadırda bulduğunu izlemiştim. Kazak hastaneye kan vermiş. Avrupalı da veritabanından iz sürerken, kökenini bu kan örneğinde bulmuş. Avrupalı, Kazak Türk'üne, 50 bin yıl önce senin dedenle benim dedem kardeşmiş diyordu.

İnsanoğlunun yeryüzüne yayılışı Afrika'daki Nil nehri kenarından başlayıp ortadoğu, ordan da orta Asya'ya göçlerle devam ediyo. Avrupaya göçler, 50 bin yıl önce orta asya dan gerçekleşiyor.

Türklerin göçleri Amerika kıtasına kadar uzanıyor. Kuzey ve Güney Amerika yerlilerinde görülen şamanizm, orta Asya kökenine işaret ediyor. Kızılderililerin kilim desenleri, neredeyse Anadolu kilim motiflerinin aynısı. Göçebe yaşam, iyi at biniciliği, savaşçılık, ortak ataya işaret ediyor.

peki karadenizliler nereli oluyor hep burda değilmiydik biz başka yerden mi geldik karadenizli olduk eskiden inek koyunmu yiyoduk balık yerine biz balığı nezaman sevdil ya ozaman laz sever balığı

başığın adını deme ceza veriyor küfür sanıyor yöneticiler

• Bu başlık sürekli lekeleme, karalama üzerine kurulmuş. Subjektif, düşmanlık içeren yorumlar. Google'dan gelecek arkadaşlar olacaktır buraya. Onlara tavsiyem, vikipedi'deki diğer dillerde "kilitlenmiş" bilgilere ve yabancı forumların tarih bölümlerine bakabilirler.

Kürt tarihinin yazılı metinlerde ilk geçişi Ms. 2. yüzyıl Ptolemy (batlamyus) atlasında Gordian dağlarıdır. Ayrıca dağlarda yaşayan Belikans, Tigranoandene, Bagraoandene aşiretlerinin yaşadıklarını söyler ki günümüze kadar ulaşmış Kürt aşiretleridir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.