Şimdi Ara

Kürt sorunu nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
2.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son günlerde chp lideri KK'nin yeniden gündeme getirdiği kürt sorunu neyin nesi oluyor ?

Bir Kürt vatandaşın benim sorunlarım haricinde uğraştığı sorun nedir?Birisi beni aydınlatabilir mi?

Yillardir kürt sorunu bahanesiyle sömürüldüğu yetmedi mi bu ülkenin?

Fox haber doğudaki çiftçi elektrik borcu yüzünden tarlasini ekemedi bicemedi diye duyar kasıp duruyor.Ben oduyorsam batıdaki ciftci ödüyorsa o da seve seve ödeyecek. Elektrik pahali dersin elestirirsin ayri .Yıllarca ahırındaki mallari dahi ufo ile isitanlara çok şahit oldu bu millet.İşsizlikse bana da var ,Elektrik su gaz bana da var.Senin ayri sorunun ne?Hastaneye okula gidince kürtce konuşamamak mi ?Dunun suriyelisi anadili gibi Türkçe konuşuyor kürt sorunu var diyen kürtler bin yıldır yasadigi toprakların dilini konuşmak istemiyor !

Bir parti iktidar olacaksa önceki iktidarın yaptığı doğru isleri de gozetmelidir.Cadi avının bir faydası olmaz ülkeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 24 Eylül 2021; 12:4:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kürt sorunu diye bir şey yoktur.
    Tamamen siyasilerin gündem konusu yaratmak için uydurduğu şeylerdir.

Örnek vereyim;
    37 yaşındayım, İstanbulda doğdum. Ilk oyun arkadaşlarım Siirt-Van'lı Kürt bir aile.
    9 kişiler, 5 kız, 2 erkek çocuk, baba manav. En büyükleri abi ayakkabı boyacısı.
    Abi 3 büyük kızı okuttu, kızlar altın firmasında işe girdiler ve diger 3 kardeşi okuttular.
    Okullar bitince en büyük abiye ev aldılar, evlendirdiler. Sonra annelerine ev aldılar.

Birinin kendi mali müşavirlik ofisi var.
    Biri üniversiteyi birincilik ile bitirdi ve şu an bir firmada yönetici.
    Biri bir GSM firmasında yazılımcı.
    Diğerlerini bilmiyorum..

Şimdi bu insanların senden benden ne eksiği var?
    Kürt diye okul birinciliğine engel mi olunmuş? İş mi verilmemiş?
    Sen kürtsün sana ev yok falan mı denmiş?
    Kürt manavdan kimse meyve almamış mı?

Benden daha fazla mı vergi Ödemiş?

Böyle bakmak siyasilerin işine gelmez.

Ha eskiden Kürtçe konuşmak sorundu ama artık aşıldı o konular.
    Öncelikle haksızlığa siz karar veremezsiniz. Haksızlığa uğrayan dinlenir.

Bakalım Türkiye'de üniversite okuma oranı en yüksek en başarılı il Tunceli. Bakın bakalım kaçı hakim vali ya da devlette üst düzeyde.

Ayhan Bilgen gibi bir adamın yerine kayyum atandı oyun boşa gidiyor. Bu tek başına korkunç bir haksızlık.

Bakın bakalım kaç tane dava var aym'de Aihm'de ceza üstüne ceza yediğimiz.
    Pkk sorunu ayrı canı cehenneme o şerefsizlerin yalnız kürtlere şu anda ayrımcılık yok diyen açıkça yalan söylüyordur.

En basiti Hdp'ye oy veren herkes teröristtir diye kaç kişi yazdı be.

Süleyman Soylu masallarını yiyecek kadar tuhaflaşmasak. Zaten davaların yüzde 90'nında yardım yataklık falan yok. Ayhan Bilgen pkk'lı diyorsanız örneğin komedi.

Seçimi kaybetseler hepsi dışarıda olacak dava falan açılmayacaktı. Hepsi YSK'dan seçime girebilir izni almış.

Diğer kısma ise kahkaha attım. AKP'ye oy veren dindar aşiretten 3-5 kürt vatandaşın bir yerlere gelmesi hiçbir şey ifade etmez.

Akp'nin yarattığı hayal dünyasındaki milliyetçilik masallarını yemek dahada enteresan. Çok ilginç gerçekten. İnsanlar ortada hiçbir şey yokken kürt sorunu var diyor yani.

Halkin oyunu alan yetkili kişi pkk denen örgüte yardım yataklık yaparsa tabi ki alinacak oradan .Burada yanlis birsey yok.

Devlette üst kaymakam hakim savcı vs yok demişsin o da kuyruklu yalan Arastirirsan sınavına giren kazanan herhangi bir kürt vatandaşın bu mevkilere gelebildigini de görürsün.

Haricinde İstanbul'daki en mevkili yerler hep kürtler tarafından isletiliyor .

Hdp olayına gelince

Hdpye söylenenleri eleştirmeden önce Hdp pkk terör örgütü ile arasına mesafe koymuş mu bunu bir sorgula

Pkk ile hiçbir zaman ters düşmeyen bir oluşumun da pkk ile bir tutulması yadırganacak bir durum yok

Yazdıklarından elle tutulur tek birsey var o da kürt sorunu değil pkk sorunun oldugu .

Size sadece bir soru sormak istiyorum. Sizce Hdp alenen ırkçılık yapmıyor mu ? Türkiye'nin huzuru için bizim etnik temeldeki bir siyaset yerine vatandaş temelli bir siyasete ihtiyacımız yok mu ?

İkinci olarak devletin kendini koruma mekanizmalarının siyasiler tarafından ( başta akp) felç edilmesi sonucu Fetö adlı dinci bir örgüt devlet aygıtını ele geçirip kendi ajandası için birçok haksızlığa imza atmadı mı ?

Ben Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarını dinledim. Araştırabilirsiniz. Diyor ki ben normalde üniversite de başka bir bölüm okuyordum fakat Öcalan'ın çağrısı sonucu okuduğum nölümü bırakıp hukuk'a geçtim diyor. Pekçok pkk sempatizanı da devlet aygıtlarında görev alarak kötü niyetli bir takım işler yapmak istiyorlar.

Bu insanlar malesef etnik bazda düşünen kişiler. Irkçılık nedeniyle gözleri boyanmış ve bir dava uğruna hareket ediyorlar.

Samimi olarak size soruyorum devlet pkk sempatizanı olduğunu düşündüğü kişilere kamu alanında , yönetim kademelerinde görev vermeli mi ?

Devlet memurluğu alanında işe girmek isteyen birinin Hdp gibi silahlı bir terör örgütü ile bağları olan bir hareketle ilişkisi bulunmamalı. Onun dışında bizim yasalarımızda ırk temelli bir ayrım yapılmamıştır. Sadece vatandaşlık temelli bir ayrım vardır. mesela Turgut özal'da kürt kökenlidir fakat adam Türkiye'de en yüksek mevkiye kadar çıkmıştır. Ve Türkiye'nin siyaseti farklılıkları kaşımak değil tam tersine toplumun birbirine kaynaşıp bu farklılıkları içinde özümsememesini ve bir bütün haline gelmesini sağlamak olmalıdır.

Ana akım medyayı izlemezseniz biraz daha farklı bakarsınız olaylara. Medya denen şey yok bu ülkede. Hala bana içişleri bakanı felan diyorsunuz.   Rus uçağını düşürüp sonra r yapan bir başbakan vardı. Bunlara inanıyorsanız devam edin. Tartışmaya çok gerek yok. İçişleri bakanı bey ne yapıyormuş o ara.Neden maaş alıyor acaba.

Kürt sorunu nedir biliyor musun? Hastanede daha dün Suriye den gelen adamlar için Arapça tercümanlar koyan ama yüzyıllardır burada yaşayan kendi vatandaşın için tercüman koymayan bir ülkeden bahsediyoruz. En basiti bu anladın mı?Bakayım bunu nasıl savunacaksın? Dur tahmin edeyim Türkçe öğrensin diyeceksin değil mi? Çok tartışmaya gerek duymuyorum ondan iyi geceler. Çok okuyalım çok gezelim çok anlayışlı olalım çok empati kuralım.

• Cidden CHP'den mi yoksa AKP'den mi daha çok nefret ediyorum karar veremiyorum.

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

E hocam birisi kürt sorunu diyor

Ötekisi keşke demirtas cumhurbaşkanı olsa diyor

Ataturkun partisinin haline bakın

Hep diyorum bu ülkede muhalefet sorunu var

• Öncelikle haksızlığa siz karar veremezsiniz. Haksızlığa uğrayan dinlenir.

Bakalım Türkiye'de üniversite okuma oranı en yüksek en başarılı il Tunceli. Bakın bakalım kaçı hakim vali ya da devlette üst düzeyde.

Ayhan Bilgen gibi bir adamın yerine kayyum atandı oyun boşa gidiyor. Bu tek başına korkunç bir haksızlık.

Bakın bakalım kaç tane dava var aym'de Aihm'de ceza üstüne ceza yediğimiz.
    Pkk sorunu ayrı canı cehenneme o şerefsizlerin yalnız kürtlere şu anda ayrımcılık yok diyen açıkça yalan söylüyordur.

En basiti Hdp'ye oy veren herkes teröristtir diye kaç kişi yazdı be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 23 Eylül 2021; 22:2:26 >
  • Ayrılmak istiyorlar, ama İstanbul'dan İzmir'den de vazgeçemiyorlar. Öncelikle şunu anlamaları lazım. Türkiye, enerjide dışa bağlı bir ülke ve enerji sahaları, ülke için hayati önemde. "bir damla petrol, bir damla kandan daha kıymetlidir” sözü sadece İngilizler için geçerli değil.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Halkin oyunu alan yetkili kişi pkk denen örgüte yardım yataklık yaparsa tabi ki alinacak oradan .Burada yanlis birsey yok.

Devlette üst kaymakam hakim savcı vs yok demişsin o da kuyruklu yalan Arastirirsan sınavına giren kazanan herhangi bir kürt vatandaşın bu mevkilere gelebildigini de görürsün.

Haricinde İstanbul'daki en mevkili yerler hep kürtler tarafından isletiliyor .

Hdp olayına gelince

Hdpye söylenenleri eleştirmeden önce Hdp pkk terör örgütü ile arasına mesafe koymuş mu bunu bir sorgula

Pkk ile hiçbir zaman ters düşmeyen bir oluşumun da pkk ile bir tutulması yadırganacak bir durum yok

Yazdıklarından elle tutulur tek birsey var o da kürt sorunu değil pkk sorunun oldugu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 23 Eylül 2021; 22:16:35 >
  • Kürt sorunu diye bir şey yoktur.
    Tamamen siyasilerin gündem konusu yaratmak için uydurduğu şeylerdir.

Örnek vereyim;
    37 yaşındayım, İstanbulda doğdum. Ilk oyun arkadaşlarım Siirt-Van'lı Kürt bir aile.
    9 kişiler, 5 kız, 2 erkek çocuk, baba manav. En büyükleri abi ayakkabı boyacısı.
    Abi 3 büyük kızı okuttu, kızlar altın firmasında işe girdiler ve diger 3 kardeşi okuttular.
    Okullar bitince en büyük abiye ev aldılar, evlendirdiler. Sonra annelerine ev aldılar.

Birinin kendi mali müşavirlik ofisi var.
    Biri üniversiteyi birincilik ile bitirdi ve şu an bir firmada yönetici.
    Biri bir GSM firmasında yazılımcı.
    Diğerlerini bilmiyorum..

Şimdi bu insanların senden benden ne eksiği var?
    Kürt diye okul birinciliğine engel mi olunmuş? İş mi verilmemiş?
    Sen kürtsün sana ev yok falan mı denmiş?
    Kürt manavdan kimse meyve almamış mı?

Benden daha fazla mı vergi Ödemiş?

Böyle bakmak siyasilerin işine gelmez.

Ha eskiden Kürtçe konuşmak sorundu ama artık aşıldı o konular.

• Sen Atatürk'ü ve partisini bir araştır önce. Sonra takılırsın buralarda

• Kesinlikle öyle

Kürt sorunu değil kürt acitasyonu var

Kürt bir vatandas da bu ülkede en üst mevkilere gelebilir .Geldi de.

Turgut Özal gibi

• Pkk'yı desteklemediği,ülkeyi bölme veya özerklik gibi saçma sapan fikirlere kapılmadığı sürece bütün KÜRTLER kardeşimdir.

Ortalığı karıştıran siyasi partilerdir.

Bold Medyayoutube
    AKP İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın Diyarbakır’da yaptığı Kürdistan açıklaması tartışma konusu oldu. Zira, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte Kürdistan aleyhine çok sert açıklamaları olmuştu. Bu videoda AKP'nin seçim öncesi ve sonrasında Kürdistan çelişkilerini izleyeceksiniz. Yıldırım, “İstiklal mücadelesini başlatırken daha savaş döneminde Ankara'da Büyük Millet Meclisi'ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı” diye konuştu. Yıldırım'ın o sözleri 31 Mart öncesi Erdoğan'ın bütün seçim kampanyası boyunca kullandığı 'Türkiye'de Kürdistan diye bir yer yok' söylemini akıllara getirdi. Erdoğan, MHP'yle birlikte kurduğu ittifak sebebiyle aşırı milliyetçi bir dil benimsemiş ve Kürdistan ifadesini kullananlar için 'Defol Kürdistan'a git' demişti. 23 Haziran'a hazırlanan AKP söylem değişikliğine gitti ve 'Çözüm Süreci'ndeki dili kullanmaya başladı. Erdoğan'da o dönemde Kürdistan ifadesini sıkça kullanıyordu. #Erdoğan #BinaliYıldırım #Kürdistan KANALIMIZA ABONE OLUN: https://bit.ly/2zC7pON BOLD Medya yayınlarına destek için: https://www.patreon.com/BOLDmedya Sosyal Medyada Bizi Takip Edin Twitter: https://twitter.com/BOLDmedya Instagram: https://www.instagram.com/boldmedya/ Facebook: www.facebook.com/MedyaBold/
    https://www.youtube.com/watch?v=ck9zJqeuyA4
  • Jocker35 J kullanıcısına yanıt

Süleyman Soylu masallarını yiyecek kadar tuhaflaşmasak. Zaten davaların yüzde 90'nında yardım yataklık falan yok. Ayhan Bilgen pkk'lı diyorsanız örneğin komedi.

Seçimi kaybetseler hepsi dışarıda olacak dava falan açılmayacaktı. Hepsi YSK'dan seçime girebilir izni almış.

Diğer kısma ise kahkaha attım. AKP'ye oy veren dindar aşiretten 3-5 kürt vatandaşın bir yerlere gelmesi hiçbir şey ifade etmez.

Akp'nin yarattığı hayal dünyasındaki milliyetçilik masallarını yemek dahada enteresan. Çok ilginç gerçekten. İnsanlar ortada hiçbir şey yokken kürt sorunu var diyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 23 Eylül 2021; 22:28:17 >
  • Kürt sorunu Doğu'daki vatandaşlara şirin gözüküp oy almanın adıdır. Her seçim öncesi dile getirilir buradan oy devşirilmek istenir.

Doğu da bir sorun var ayrı konu ama adı fakirlik ve adaletsizlik sorunu. Ülkenin her yerinde var ayrı konu ama Doğu da daha çok hissediliyor bu.

• Kürt sorunu var dediği için chpnin eleştiriliyor olmasıdır kürt sorunu.

• Kürt sorunu, taksi sorunu gibidir. Nasılki başka illerdeki sorunları sadece Diyarbakır da, Bingöl de yaşanıyormuş gibi gösterirsen, hedef kitle tarafından sorun olarak algılanır. Yani aslında sorun yoktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Kesinlikle öyle

Kürt sorunu değil kürt acitasyonu var

Kürt bir vatandas da bu ülkede en üst mevkilere gelebilir .Geldi de.

Turgut Özal gibi

Bu ülkede Kürt cumhurbaşkanı olabilir, doğrudur. Başbakan olabilir oldu da. Bu ülkede bir Kürdün olamayacağı tek bir şey var;Kürt Kürt olamıyor.

Sırrı Süreyya Önder güzel özetlemiş.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Valla sen kahkaha atabilirsin ama gercekte olanlar bu

İstanbula git şöyle en kaymaklı yerleri bir soruşturma bakalim kimler işletiyor. Bu palavralara karnımız tok artık kusura bakma

• Lepton355 L kullanıcısına yanıt

Rum Rum olabiliyor

Cerkez Çerkez olabiliyor

Ama kürt kürt olamiyor yani.

Kürt o zaman neden olamıyorum diye kendini sorgulasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Valla sen kahkaha atabilirsin ama gercekte olanlar bu

İstanbula git şöyle en kaymaklı yerleri bir soruşturma bakalim kimler işletiyor. Bu palavralara karnımız tok artık kusura bakma

Cevap vermeye değecek bir şey göremiyorum. İyi geceler

• Zaten bir cevabın da olamaz .Cunku ortada bir sorun değil sömürü var.Iyi geceler

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.