Şimdi Ara

kürt sorunu hdp pkk ayaklanması hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bildiğiniz gibi biz Anadolu'yu Bizans'dan aldık, bunlar savaş nedir bilmiyordu, biz bunları koruduk kolladık, insanoğlu yemek yediği kaba pislemez, dolayısıyla hiçbir baskı inkar pkk ayaklanmasını meşru yapmaz.

• Kürtler buranın yerlisi falan değiller, önce Sultan Selim sonra da Özal tarafından getirildiler. Özellikle Selim'in yaptığı Şii Türkmen soykırımlarının hemen öncesinden kalma kayıtlara bakarsanız, malum bölgelerin %100 Türkmen şehri olduklarını görürsünüz. O Türkmenlere de şu an ''Azeri'' diyoruz.

Bunlar lokal fevri olaylar bunlar kanı bozukların bahaneleri, biz ülkücülere de ihtilalde buna benzer şeyler yapıldı biz devletimize kurşun atmadık silah sıkmadık niye çünkü aidiyetimiz T.C. devletine çünkü bizim devletimiz , çünkü bu devletin varlığı ile sorunumuz yok, çünkü bu devlet yıkılırsa altında hepimiz kalırdık, çünkü yanlış politikacılar yanlış yapabilir.

senin beşeri ilişkilerine karışmayan beşeri ilişkilerinin sağlıklı yürümesi için uğraşan seni kollayan koruyan düşmana koruyan bir otoriteye kurşun sıkılmaz, hem bu otoritenin nimetlerinden faydalan hem de kurşun sık bunun adı kaba pislemektir.

Cezaevinde yapılanlarmış da bilmem ne, herkes sütten çıkma ak kaşık zaten sen kesin evinde düzgünce oturuyorken inzibat gelmiş almış seni cezaevine atıp işkence etmiştir durduk yere değil mi. Bahane bunlar. Kürt vatandaşlar, sovyetlerin kışkırtması ve ajanlık faaliyetleri ile ayaklandılar. Osmanlıyı yıkan rus çarlığının taktiğini devam ettirmeye çalışıyorlar, nasıl rusya yunanları bulgarları ermenileri sırpları bize karşı kışkırtıp ayaklandırdıysa ve Osmanlıyı parçalamayı başardıysa bugün aynısını kürtler ile yapmaya çalışıyor.

Kimse gereksiz alınganlık etmesin ama doğudaki vatandaş da biraz saf, en ufak problemde devleti suçlamaya meyilli, devlet onu sevmiyora getiriyor doğulu olmasına bağlıyor problemi hemen (geçim sıkıntısı, işsizlik, eğitim vb.). Halbuki onun yaşadığı sorunların sıkıntıların çoğunu batıdaki Türk vatandaşı da yaşıyor ama hükümeti suçluyor devleti değil ayrıca kendi kendine ettiği kötülüğü devletin üzerine yıkmıyor. pkknın o bölgede terör olayları çıkarttığı için güneydoğu anadolunun yatırım, iş, eğitim vb. geri kalmasından bahsediyorum, doğu pkk yüzünden imkanlar bakımından geride fakat ordaki vatandaş devletin kendisine ayrımcılık yaptığı için geri kaldıklarını sanıyor.

Bir de körfez savaşı sırasında ülkeye sonradan giren ciddi bir Kürt nüfusu var, birden sayıları arttı ve bunların zamanında Türkiye ile hiçbir bağı yoktu yani bir bağ bir sevgi vb. beslemeyen insanlar gelip doğuya yerleşince terör zirvelere ulaştı ona olan destek de arttı.

Asimile etmek zor iş, fakat bence bu insanlar ya asimile edilmeli ya tehcir edilmeli. Bugün olayları dindirir hatta pkkyı bitirirsin, kardeşlik içinde yaşarsın, diğer gün yabancı bir devlet gelir sonraki Kürt nesillerinden birini tekrar kandırır, terör tekrardan patlak verir gene bölücülerle uğraşırız. Ayrıca terör destekçisi kişilere hapis + vatandaşlıktan çıkartma cezası kesin uygulanmalı, terör destekçisi bu ülkenin yönetiminde hak sahibi olmamalı.

ben ülkede bir kürt sorunu olduğunu görmüyorum. bu dayatma, suni bir şey.

ha hdp'nin yaptığı tamamen ırkçılık.

meclise girip, devletten maaş alanlar, devletin kendilerine ayrımcılık yaptığını mı söyleyecekler.

ne yani, kimsenin kimliğinde ırk yazmıyor ve kim kürt olduğundan dolayı, devletin sosyal imkanlarından faydalanamamış?

hatta doğu elektriği çoğunluk kaçak ve bedava kullanıyor.

koskoca ülkede sadece kürt soyundan insan yaşamıyor ki,

laz, çerkez, ermeni, rum, rus, gürcü daha bir çok soydan vatandaş var.

• 1978-1985 arası ne yaşanmış bir bak özellikle Darbe sonrası Diyarbakır cezaevinde yaşananlar (Esat Oktay) tabii bu olaylar Pkk terör örgütünün kurulmasını meşrulaştırmamalı ama pekiştirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarihi olmayan milletler oraya buraya sikayet ederek ve Avrupada yuruyus yaparak devlet kuramaz. Bunun en iyi ornegini yakin donemde Ermenistan yasadi. Turkiye Azerbaycana yardim etmekten cekinmedi 100 yildir yaptiklari propagandaya ragmen. Devletlerin haritalari birtakim cikacak yeni kaoslarla degistirilebilir ama bu yeni harita bugunkunden daha buyukte olabilir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • DeepImpact. kullanıcısına yanıt

Bunlar lokal fevri olaylar bunlar kanı bozukların bahaneleri, biz ülkücülere de ihtilalde buna benzer şeyler yapıldı biz devletimize kurşun atmadık silah sıkmadık niye çünkü aidiyetimiz T.C. devletine çünkü bizim devletimiz , çünkü bu devletin varlığı ile sorunumuz yok, çünkü bu devlet yıkılırsa altında hepimiz kalırdık, çünkü yanlış politikacılar yanlış yapabilir.

senin beşeri ilişkilerine karışmayan beşeri ilişkilerinin sağlıklı yürümesi için uğraşan seni kollayan koruyan düşmana koruyan bir otoriteye kurşun sıkılmaz, hem bu otoritenin nimetlerinden faydalan hem de kurşun sık bunun adı kaba pislemektir.

• O zaman vatandaşlık vermeyecektin,ülkeye dağılmasına müsade etmeyecektin.Ne yapıldı asimile edilirler sanıldı edilemediler aksine daha da bilendiler ırkçılaştılar,örgütleştiler.Kusura bakmayın ancak gerçek bu.Yazık doğuda ölen onca şehidimize,çöl gibi verimsiz yerlerde nice genç mehmetçiğe olan oldu,olmaya da devam ediyor.Baştan hata yapıldı.Ben Kurtuluş Savaşı’nda şöyle oldu böyle oldu masallarına hiç girmiyorum.Kimse olmasaydı da Türk milleti o savaşı ulu önder Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında yine kazanırdı.

• Cezaevinde yapılanlarmış da bilmem ne, herkes sütten çıkma ak kaşık zaten sen kesin evinde düzgünce oturuyorken inzibat gelmiş almış seni cezaevine atıp işkence etmiştir durduk yere değil mi. Bahane bunlar. Kürt vatandaşlar, sovyetlerin kışkırtması ve ajanlık faaliyetleri ile ayaklandılar. Osmanlıyı yıkan rus çarlığının taktiğini devam ettirmeye çalışıyorlar, nasıl rusya yunanları bulgarları ermenileri sırpları bize karşı kışkırtıp ayaklandırdıysa ve Osmanlıyı parçalamayı başardıysa bugün aynısını kürtler ile yapmaya çalışıyor.

Kimse gereksiz alınganlık etmesin ama doğudaki vatandaş da biraz saf, en ufak problemde devleti suçlamaya meyilli, devlet onu sevmiyora getiriyor doğulu olmasına bağlıyor problemi hemen (geçim sıkıntısı, işsizlik, eğitim vb.). Halbuki onun yaşadığı sorunların sıkıntıların çoğunu batıdaki Türk vatandaşı da yaşıyor ama hükümeti suçluyor devleti değil ayrıca kendi kendine ettiği kötülüğü devletin üzerine yıkmıyor. pkknın o bölgede terör olayları çıkarttığı için güneydoğu anadolunun yatırım, iş, eğitim vb. geri kalmasından bahsediyorum, doğu pkk yüzünden imkanlar bakımından geride fakat ordaki vatandaş devletin kendisine ayrımcılık yaptığı için geri kaldıklarını sanıyor.

Bir de körfez savaşı sırasında ülkeye sonradan giren ciddi bir Kürt nüfusu var, birden sayıları arttı ve bunların zamanında Türkiye ile hiçbir bağı yoktu yani bir bağ bir sevgi vb. beslemeyen insanlar gelip doğuya yerleşince terör zirvelere ulaştı ona olan destek de arttı.

Asimile etmek zor iş, fakat bence bu insanlar ya asimile edilmeli ya tehcir edilmeli. Bugün olayları dindirir hatta pkkyı bitirirsin, kardeşlik içinde yaşarsın, diğer gün yabancı bir devlet gelir sonraki Kürt nesillerinden birini tekrar kandırır, terör tekrardan patlak verir gene bölücülerle uğraşırız. Ayrıca terör destekçisi kişilere hapis + vatandaşlıktan çıkartma cezası kesin uygulanmalı, terör destekçisi bu ülkenin yönetiminde hak sahibi olmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marshall-Bruce -- 5 Temmuz 2022; 18:6:6 >

• Kürtler buranın yerlisi falan değiller, önce Sultan Selim sonra da Özal tarafından getirildiler. Özellikle Selim'in yaptığı Şii Türkmen soykırımlarının hemen öncesinden kalma kayıtlara bakarsanız, malum bölgelerin %100 Türkmen şehri olduklarını görürsünüz. O Türkmenlere de şu an ''Azeri'' diyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jungian_Shadow -- 4 Temmuz 2022; 5:46:57 >
  • ben ülkede bir kürt sorunu olduğunu görmüyorum. bu dayatma, suni bir şey.

ha hdp'nin yaptığı tamamen ırkçılık.

meclise girip, devletten maaş alanlar, devletin kendilerine ayrımcılık yaptığını mı söyleyecekler.

ne yani, kimsenin kimliğinde ırk yazmıyor ve kim kürt olduğundan dolayı, devletin sosyal imkanlarından faydalanamamış?

hatta doğu elektriği çoğunluk kaçak ve bedava kullanıyor.

koskoca ülkede sadece kürt soyundan insan yaşamıyor ki,

laz, çerkez, ermeni, rum, rus, gürcü daha bir çok soydan vatandaş var.

• Zamanında aynı Ermenilere yapıldığı gibi tehcir edilmeleri gerekiyordu. Ancak Müslüman oldukları için kayırıldılar. Yaptıkları her şey görmezden gelindi ya da geçiştirildi. Şimdi de sorun iyice dallanıp budaklandı kangren oldu.

• Sistematik işkenceyi hafife alacak kafa değişmediği sürece bu ülke düzelmez. Hiç ders alınmamış. Bugün olsa yine işkence, tekrar Madımak yapacak birsürü insansı yaratık dolaşıyor.

• Marshall-Bruce kullanıcısına yanıt

Ne bahaneyle olursa olsun, devlet işkence ya-pa-maz, yapılmasına göz yumamaz.

Devleti devlet yapan, bazı kurallara tabi olmasıdır. O kurallara uymayan devletin, terörist dediği guruplardan farkı kalmaz.

İsterse dünyanın en vahşi suçlusu olsun, yakaladıktan sonra kılına zarar gelirse sorumluluk devlettedir. Sonra Avrupa ülkeleri istediğin adamları vermez tabi...

• esat oktay yıldıran diyorum  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucius24 -- 5 Temmuz 2022; 17:14:5 >
  • benim kiracı baslıgımı silenler bu baslıgı da ucurur ucmadan önce söyleyeyim: nerede gördün bir baslık iki yaz bir ciz diyorum..

• murat_ahmet M kullanıcısına yanıt

Öyle deme hocam onlar kendi hayatlarını yaşayamıyor,kendi kültürlerini yaşayamıyor,devlette işe giremiyor istediği mesleği seçemiyor,kürtçe konuşamıyor...YERSEN.

Amaçları başka boş laf bu üstte saydıklarım ben bir çerkes olarak ne asimile oldum ne bu ülkeye haksızlık yaptım kendimi de gayet TÜRK vatandaşı olarak görüyorum ama malum ırkta bu olmuyor,ya onlar anormal ya biz...

• enizam E kullanıcısına yanıt

Bir hdpli ağlıyor...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.