Şimdi Ara

Kursa gitmeden elektro gitar öğrenmek?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet dostlar sizce kursa gitmeden evde kendi gayretlerimle , internetteki videolarla veya rocksmith gibi programlarla elektro gitar öğrenebilir miyim?

edit. uzun süren bir klasik gitar geçmişim var ama uzun zamandır çalmıyorum parmaklarım yeteri kadar iyi durumda değil. ama gitar çalmanın felsefesini kaptığımı düşünüyorum. kafamda ilginç düşünceler var açıkçası yani yaza kadar klasik gitarımla çalışmalar yapıp yazın gitarımı ilerletip yaz dönüşü mü alsam gitarı. daha elektro gitarı almadım elimde sadece klasik gitarım ve çalışma notlarım var. yardımlarınızı bekliyorum

• YouTube'dan Selim Işık'ın videolarına bakmanı tavsiye ederim.
  • yorumunuz için teşekkürler hocam. Selim Işık ı biliyorum sağolun. sizce evde kendi olanaklarımla elektro gitarı öğrenebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtrskyline

yorumunuz için teşekkürler hocam. Selim Işık ı biliyorum sağolun. sizce evde kendi olanaklarımla elektro gitarı öğrenebilir miyim?

Öğrenirsin ama bir ders kadar olmaz.
    Tab okumasını bilmiyorsan tab okumasını öğren. Internette bir çok tab sitesi var, Songsterr öneririm. Guitar Pro da kullanabilirsin. YouTube'da how to play videoları var onlara bakarsın. Çalışman lazım, çalışmadan öğrenemezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leper Messiah

quote:

yorumunuz için teşekkürler hocam. Selim Işık ı biliyorum sağolun. sizce evde kendi olanaklarımla elektro gitarı öğrenebilir miyim?

Tab okumasını bilmiyorsan tab okumasını öğren. Internette bir çok tab sitesi var, Songsterr öneririm. Guitar Pro da kullanabilirsin. YouTube'da how to play videoları var onlara bakarsın. Çalışman lazım, çalışmadan öğrenemezsin.

yorumunuz için teşekkürler hocam tab sağlıklı bir olay değil. ayrıca uzun yıllar klasik gitar çaldım nota akor ritim arpej ne ararsan biliyorum. sadece ellerim şu anda çok ham. ve elektro gitarın kendine özgü bazı hareketleri özellikleri var. bunları evde kendi kendime öğrenebilir miym bunu soruyorum yoksa gitar ve müzik bilgim var yukarıda editle bahsettim.

• quote:

quote:

quote:

yorumunuz için teşekkürler hocam tab sağlıklı bir olay değil. ayrıca uzun yıllar klasik gitar çaldım nota akor ritim arpej ne ararsan biliyorum. sadece ellerim şu anda çok ham. ve elektro gitarın kendine özgü bazı hareketleri özellikleri var. bunları evde kendi kendime öğrenebilir miym bunu soruyorum yoksa gitar ve müzik bilgim var yukarıda editle bahsettim.

Ha pardon, nota bilginiz falan varsa elektrogitarı kendiniz öğrenebilirsiniz. Ben nota bilmediğinizi varsayarak tab demiştim.
    Dediğim gibi çalışmaya bakıyor her şey. Internette her şey mevcut teknikleri öğreten videolar var. Parmaklarınızı da çala çala açarsınız. Elektrogitar kursu almadım, teknikleri kendim öğrendim ve Master of Puppets çalabilecek kıvama geldim bir senede. Ben teşekkür ederim

• maşallah hocam umarım o yolları bende hızlı bir şekilde geçerim. fakat dediğim gibi önce varolan klasik gitarımla en azından yaz sonuna kadar çalışıp yaz dönüşü mü elektro alsam yoksa elektroyu alıp çalışmalara elektro ile mi başlasam? kararsız kaldım.
  • gtrskyline kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam, dediğim gibi en önemli olan şey çalışmak. Elektro gitar alıp çalışmaya onunla başlayın derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Empennage

İnşallah hocam, dediğim gibi en önemli olan şey çalışmak. Elektro gitar alıp çalışmaya onunla başlayın derim ben.
    Herkes Selim Işık'ın videolarından bahsediyor, sanırsam kimse metot çıkarttığından haberdar değil Selim Hoca bir kitap çıkarttı bence bu kitabı al ve çalışmaya başla.
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=673474

@Leper Messiah: Hocam senin fotoğrafta james bağlama mı çalıyor ben mi yanlış gördüm

• quote:

tamam hocam. aslında başta aklımda olan şey de oydu ama sonradan dedim ki elimde klasik gitar var bununla ne yapabilirim en azından elektroya sıfırdan başlamamış olurum dedim( teknik olarak). müzik bilgim var ama tazelemem gerekiyor herşeyi. öncelikle bilgi ve tekniği. büyük ihtimal bir lp100 alıp çalışmaya başlarım ama aklımın bir ucunda da klasik gitarım var onu da boşlamak istemiyorum.
  • @gtrskyline: Bence elektro gitarla çalışmaya başlaman daha mantıklı. Elektro gitar tekniklerini klasik gitarla öğrenemezsin. Ben sana elektroyu alıp klasiği at demedim ki ikisiyle de çalışırsın. Zamanı gelir elektro gitar, zamanı gelir klasik gitar çalarsın.

@Sâlim: Aaa kitabının çıktığını ben de henüz öğrendim, denk gelirsem alayım bir ara.
    Yok yahu az daha dikkatli bak bağlama değil o
  • quote:

quote:

quote:

Tab müzisyenler tarafından da kullanılan bir şey nesi sağlıklı değil anlamadım, portede tek bir yerde gösterilen nota gitarda beş farklı yerde çalınabiliyor bu yüzden de gerekli tab.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retired guy -- 4 Ocak 2014; 20:17:37 >

• hocam genelde bu işe sıfırdan başlayıp nota yerine tab öğrenenler baya zorluk çekiyor. ben zaten nota okumayı biliyorum ekstradan tab okumama gerek yok gibi. ama dediğiniz gibi çoğu videoda da tab lı gösterim var ister istemez öğrenmiş oldum bu tab olayını.
  • sanki birini çalınca diğerine ihanet gibi olmasın dedim çünkü elektroyu alınca ona yüklenicem doğal olarak egzersizini yapmadığım klasik hep bir köşede bekleyecek. sap kısmı çok fark ediyor alışmak lazım. bakalım.
    Elektro gitar klavyesi çok daha rahat. Bence al elektro gitarı, başla çalışmaya. Gelişmeleri yazarsın, fikir alışverişi yapmak istersen her zaman yaz.
  • hocam ekliyorum o zaman dm den konuşuruz
    Tamamdır dostum kabul ettim.
  • cok zor bence kursa gidip yapamayanlar varken
  • quote:

Orijinalden alıntı: zorradam

cok zor bence kursa gidip yapamayanlar varken
    Ben de daha geçen hafta başladım elektro gitar çalışmaya.Selim Işık Elektro Gitar Metodu nu aldım ve internetten de videolarını izliyorum.Daha çok alıştırma yapıyorum şuan çünkü en az 2 3 ay alıştırma yapmam lazım ki parmaklar açılsın.Arada bir de yeni parça öğreniriz olur biter.Bu arada nota bilmen çok iyi çünkü tab bazen yeterli olmuyor.Ayrıca bu kursa gitme işi benim için zor çünkü bu civarda fazla kurs yok.(Hatta hiç yok )Elektro gitarda sesi düzgün al ve parçaları çal gerisi kolay. Çünkü kursta sana düzgün ses almayı ve notaları öğretiyorlar bu yüzden ben kursa gitmeyi düşünmüyorum.Ha baktım yaza kadar başaramadım.Hiç bir yere gelememişim.Yazın 3 ay kursa giderim , tamamdır.

• cazador1453 kullanıcısına yanıt
    hocam yorumunuz için teşekkürler kurslarla ilgili görüşümü yazmışsınız adeta. nota bilen gitarın felsefesini kapmış kişilerin kursla vakit kaybetmemesi lazım bence de. parmak açmanın 2-3 ay süreceğini sanmıyorum en fazla 1-2 ay sürer düzenli egzersizle. yani ben klasik gitarımda 1 ayda açtım parmakları. ama 6-7 sene çalmıştım önceden yani aşinalık vardı. parça çalmak için internette o kadar çok video var ki. her şarkı için hem de. bence mühim olan yeri geldiği zaman parçaları farklı kombinasyonlarla çalmak. nota bilgisi bu noktada işe yarar.

hocam paraya kıyarım diyorsan rocksmith adında bir program/oyun var. gitar çalmayı öğretiyor. pahalı baya ama faydalıysa denemek lazım. selim ışığın metod kitabı nasıldır biraz bahsederseniz çok sevinirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.