Şimdi Ara

Kurnaz yerli hazır sistem şirketleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
4.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bizim millet cahil abicim,2 gün sonra unutur.Gider almaya devam eder.

Adamlar bankalara kufür ediyor.Yok şöyleler,yok soyguncular.

Banka sıralarından da ayrılmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar öyle bir anda düşerse asla bir andada fiyatlar düşmez.

Adamların yerine kendini koy sonra soracağım soruya cevap ver kardeşim.

Ekonomi zaten bozuk, kiralar iki kat artti, dükkan elektriği, dükkan suyu zamlandi.Dukkan kendininse bile Stopaj zamlandi + değilse bile yine stopakdan kaçamazsın ödersin + fatura keserken kdv zamlandi.

Ve yüksek kurdan alım yapti çoğu firma. Belki bir gun öncesi 18.50 kurdan aldı.

Sen şimdi o adamın yerinde olsan verir misin zararina?

• acr kullanıcısına yanıt

Hahah, o dediğin olsa Dünya şu an tek bir ulus olmuş yıldızlara falan açılmıştı zaten.

• Öyle mi yazmışım? Ama altında yazdıklarınla beni tasdiklemiş oldun. Teşekkür ederim.  

• Artık insanlar evlerinin bir odasını kiler, depo olarak kullanıyor. Para ile yiyecek malzemesi alamayacak hale gelinecek. Toprak dahada değerlenecek. Herşeyi erteleyebilirsiniz peki ya gıda ertelenirmi. Dikkat, Kuzine fiyatları artabilir. Ytd

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar çıkarken yerine mal koyacam diyorlar inerkende ben pahalı aldım kardeşim diyorlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Jquair kullanıcısına yanıt

Saçmalıyorsun. Geçen aya kadar rtx 3060 alana kadar 3060lı sistem alınıyordu.

• Bizim ülkede maalesef öyle işler olmuyor.

Herkes teknolojik aletten bahsetmişte ülkemizde üretilen yağdır, bakliyattır vs. aynı şekil. Fiyat belirlemeyi bir zincir gibi düşünmek lazım. Herkesin aynı anda düşürmesi lazım ama nerdeee

• Biz megacenterdan kuruyemıs vs alıp satıyoruz vadeli verdiğimiz her üründen zararımız var. amme hizmeti verdik 1 sene. bugun 15 liraya üzüm veriyorum parayı 1 ay sonra alıyorum 15 e üzüm yok ne yapıcan sımdı ?

Geçen ay un 14 u idi galiba. 3060 li sistemi 9500 TL ye verdiler. Stok azaldıkça 10000 ardından 10500e çıktı. Kart parasına sistem satıldı. Nasıl hazır sistem almak mantıklı değil.

• acr kullanıcısına yanıt
    kimse oradan alışveriş yapmak zorunda değil ki zaten? silah zoruyla mi satılıyor?

• böyle önemli bir konuyu cehape li trollerin sarması üzücü eskiden akape trolleri vardi şimdi birde başımıza bunlar bela oldular.

Şubat ayında 3070'li sistem aldım (5600x+16gb ram+1tb ssd+850w psu vs). O zaman sistemi 17 bin küsüre aldım, o dönemde kart bulunmuyordu, bulsanızda sadece karta 14-15 bin arası fiyat çekiyorlardı..

• Yıllardır dürüst çalışan esnaf şimdi mi dürüstlüğünü kaybetti ? Kusura bakmayın şu an Türkiye'de orman kanunları geçerli, altta kalanın canı çıksın deniyor. Herkes bireysel olarak kendi çıkarlarını kolluyor. Suçlu arıyorsanız tek adam yönetimine, yani saraya bakın. Ayrıca serbest piyasadayız, 10 tane satıcı varsa bunlar kendi aralarında rekabet edeceklerdir, dolayısıyla fiyatlarını en uyguna getiren en çok satışı yapar. Fakat adam şirket sermayesinin eriyeceğini düşünürse, az satayım öz satayım kendimi koruyayım der ki şu anda olanda budur.

• Türkiye'de cahil o kadar çok ki benim o hazır sistemleri satmaya vicdanım yetmez ama alıp üzerine çokta memnun kalıyor millet bayağıda satılıyor

Yapacak bir şey yok dünyada zekiler ekmek yer

• aykut291 A kullanıcısına yanıt

Muhtemelen kendi kurduğun dünyanda yaşıyorsun.

Malzeme A - Kasım 2021 - Dolar 9.5 - 1000 birim

Malzeme A - Aralık 2021 Fiyatı - Dolar 16-17 - 1800 birim

Yine Aralık 2021 - Dolar 11-12 - ? Birim

Sence kaç birim olmalı bu fiyat?

1800 olarak mı kalmalı? Hani diyorsun ya kiralar arttı filan.

Eski kurdan aldıkları ürünleri yeni kurdan satmasını bilen firmalar, dolar düştüğünde de aynı tepkiyi göstermeli. Onların elinde yüksek kurdan stok yapılmış ürünler olması (ki yalan böyle bir şey) benim sorunum değil. Ben tüketiciyim beni güncel kur ilgilendirir.

• Kafanız karişmış hocam sizin. Akaryakıt fiyatı düştü mü? Elektrik Gaz düştü mü? Vergiler düştü mü peki özel sektörden indirim bekliyorsunuz. Tekrar söylüyorum konu TL nin değer kaybetmesi veya kazanmasi değil. Alıcinın da satıcınin da önünü görememesi. Satıcı kuru 14den alıp fiyat belirliyor yine de deli gibi satıyor. Neden? insanlar yarın dolar 20 olur bu fiyatlari da bulamam deyip stok yapıyor alıcısı da satıcı da TL ye güvenmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerazzı -- 29 Aralık 2021; 12:33:39 >
  • cetinkayadeu kullanıcısına yanıt
    Valla bilmiyorum görücez bizmi kendi dünyamızda yaşıyoruz sizmi? Hükümetin bu halkın gazını almada biter yakında hiçbirşeyin fiyatı düşmedi düşmeyecek görüceksiniz serbest piyasaya ekonomik aktörlere söz geçirecek bir Hükümet yok dünyada yaparsa kendi kaybeder ki bu sadece göz boyama.Ekonomi olmadan ne iktidar kalır ne yandaşlar kalır ortada Para insanların tek tanrısıdır.Kendileride biliyor ne oldup bittiğini malum seçim yaklaşıyor işte kandırması
    gereken bir halk var ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut291 -- 29 Aralık 2021; 14:27:10 >
  • cetinkayadeu kullanıcısına yanıt

Doların düştüğune falan inanıp yorum yapıyorsun. Ne yaptın da düştü dolar? Gizliden faiz arttırdın kimsenin yönelmeyeceği fakirden al zengine ver ucube bir sistem çıkarttın, 5li şirketine arap ulkeleri üzerinden 18den dolar sattirdın milyar dolar havadan kazandı adamlar. Tamamen kisa vadeli seçim hamlesi. Kur sürekli artıyor bu arada sabah 14u gördü yine dolar satip 12.65e cektiler. Nereye kadar tutacaksın? Somut hicbir politika yok. Bir de yurtdisi piyasalari yılbası tatilinde, daha tlyi fiyatlamadılar yani.

İste böyle bir ortamda insanlar 12$ kurdan aldığı ürünü aynı kurdan satamıyor. Satsa 2 gün sonra yine "faiz haram düsürüyorum Çin olacaz gene" deyip doları 20 yapacak bir vatandaş varken kimse önunü göremiyor. Dolar'ın 20 olup uzun bir süre orda sabit kalması su belirsizlik durumundan daha iyi. Fiyatlar yukselir alim gucu düser ama piyasa döner en azından suan zaten piyasa dolari 15 16dan fiyatliyor ki gercek degeri de oyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerazzı -- 30 Aralık 2021; 11:11:51 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.