Şimdi Ara

kurgu mu önemlidir görsellik mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: diminishedtriad

quote:

Orijinalden alıntı: High.Hopes*

hocam peki yüzüklerin efendisi görselliğiyle mi yoksa kurgusuyla mı ön plana çıkıyor sence ? @Luca Brasi

Yüzüklerin Efendisi serisini izlemediğim için bir şey diyemeyeceğim.

İzleme sakın.
  • Görsellik olmadan kurguyla film gidiyo ama kurgusuz filmi hiç bi görsellik götüremez
  • quote:

quote:

hocam peki yüzüklerin efendisi görselliğiyle mi yoksa kurgusuyla mı ön plana çıkıyor sence ? @Luca Brasi

yüzüklerin efendisi sinema tarihinin başyapıtlarından bir tanesidir kesinlikle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 17 Eylül 2017; 12:7:17 >
  • 50-50 diyeyim.
  • Filmine göre değişir bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_uk

Ne kadar az yeşil perde o kadar kaliteli film

dram veya benzer türdeki filmler için haklı olabilirsiniz ama bilim-kurgu,aksiyon vs. türlerde ise kullanılmadan film hiç bir şeye benzemiyor, işin ayarını kaçırmamak gerek tabi. Avengers gibi bir film her ne kadar beğenmeyeni çok olsada görsel efekt olarak mükemmeldi... Yeşil perde kullanılmasaydı muhtemelen şuna benzer bişey izliyor olurduk
    />

quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

quote:

yüzüklerin efendisi sinema tarihinin başyapıtlarından bir tanesidir kesinliklegerek müzikleriyle gerek oyunculuklarıyla gerek kurgusuyla gerek görselliği ile BİLİM KURGU tarihinin bence en iyi film idir

yüzüklerin efendisi bilim-kurgudan ziyade fantastik bir film.

• görsellik insanda etkileyici bir şey bırakmaz. oyunculuk, senaryo verir filmin tadını. avatarı izledik unuttuk ama unutulmaz performanslar akılda kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: |Amon|

quote:

Orijinalden alıntı: last_uk

Ne kadar az yeşil perde o kadar kaliteli film

dram veya benzer türdeki filmler için haklı olabilirsiniz ama bilim-kurgu,aksiyon vs. türlerde ise kullanılmadan film hiç bir şeye benzemiyor, işin ayarını kaçırmamak gerek tabi. Avengers gibi bir film her ne kadar beğenmeyeni çok olsada görsel efekt olarak mükemmeldi... Yeşil perde kullanılmasaydı muhtemelen şuna benzer bişey izliyor olurduk
    />

quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

quote:

yüzüklerin efendisi sinema tarihinin başyapıtlarından bir tanesidir kesinliklegerek müzikleriyle gerek oyunculuklarıyla gerek kurgusuyla gerek görselliği ile BİLİM KURGU tarihinin bence en iyi film idir

yüzüklerin efendisi bilim-kurgudan ziyade fantastik bir film.

Hocam o gif cidden bir filmden mi alıntı Filmden alıntıysa o ne rezilliktir

• Görsellik belirli bir düzeyde olduktan sonra gerisi kurgudur bence.
  • Kurgu yapacağınız binanın temelidir, görsellik ikinci planda gelir.. Yapacağınız binanın içidir görsellik. Kurgu herşeyin başı.
  • Benim için ikisininde ayrı ayrı gideri var. Ama sıralamak zorunluysa kurgu bir adım öndedir.
  • Kurgu
  • Ne bütçeler, olağanüstü görsellerine rağmen kötü film olmaktan kurtulamadı.. Bu iki seçenek arasında kesinlikle kurgu daha önemlidir..
  • "The Artist"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle kurgu olmalı.Aksiyon filmi de olsa kurgu olmadan görsellik filmi kurtarmaya yetmiyor.
  • Kurgu eskilerde kaldı gibi.Çok iyi filmler çıkmıyor artık.2 seks koyuyorsun filme ilgi çekiyor.
    Bana göre 2009dan sonra iyice durdu kurgusu iyi olan filmler.
  • up arkadaşlar
  • artık görüntü konuyu geçti maalesef film afişlerine bakanlar '' aa bu 3d miş buna gidelim '' diyebiliyor.
  • up... farklı görüşler bekleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 29 Ocak 2015; 9:26:57 >
  • Benim için ikisininde yeri ayrıdır Avengers bana göre çok güzel izlerken zevk aldığım bir filmdi.Yazdığınız şekilde sadece sanatsal açıdan düşünerek izlemiyorum filmleri ha bu demek değilki görsellik kurgudan iyidir.Tabiki kurgu daha önemli.Ama sadece kurgusu güzel olan filmleri beğenirim efektli filmlere boş film derim değildir benim için.Bana göre her film kendi türü içinde değerlendirilmeli Shawshank ile Avengers 12 angry ile Avatar karşılaştırılmamalıdır.Bu karşılaştırmayı yaparak film izlersek korku filmlerinin %90 ını atalım gitsin çöpe aksiyon filmleri aynı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.