Şimdi Ara

Küresel Isınma Yalanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Küresel ısınmaya inanan var mı ? Özellikle bunun fosil yakıtlardan kaynaklandığına falan ? Yıllarca sürüleri yönetip büyük devletlerin küçük devletleri maşa olarak kullanmak için ortaya attığı bi yalan olduğunu düşünüyorum. Varsa verileriniz bu başlık altında yazın. Ama lütfen buzul üzerindeki kutup ayısı acıtasyonunu yapmayın zira o kafayı daldırdımı 5km yüzebiliyor. Ona inanan saftirikler gidip nat geo izleyebilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Mayıs ayının ortasında 40 dereceleri aştı sıcaklık. Sizce bu dış güçlerin işi midir?
  • İrfan Galip Bey kullanıcısına yanıt
    Hocam bu mu yani argümanınız, "Mayıs ayının ortalarında 40 dereceleri aştık " komik oluyorsunuz yapmayın. 2 gün sonra sıcaklıklar 10 derece düştüğünde ne diceksiniz ? Dünyada sıcaklık dalgalanmaları her zaman olmuştur olmaya da devam edecektir, bu mayıs ayında da olabilir ocak ayında da.

• quote:

Orijinalden alıntı: akskas

Hocam bu mu yani argümanınız, "Mayıs ayının ortalarında 40 dereceleri aştık " komik oluyorsunuz yapmayın. 2 gün sonra sıcaklıklar 10 derece düştüğünde ne diceksiniz ? Dünyada sıcaklık dalgalanmaları her zaman olmuştur olmaya da devam edecektir, bu mayıs ayında da olabilir ocak ayında da.
    Anormal sıcaklık dalgalanmaları zaten küresel iklim değişikliğinin en büyük kanıtlarından. Sera gazlarının ve sıcaklık ortalamalarının tehlikeli biçimde artış trendinde olduğunu bilimsel çalışmalar net olarak ortaya koyuyor. Dalga geçtiğiniz buzullar eridikçe de deniz seviyeleri artacak, birçok yeri su basacak. Bizim ülkemiz de bundan müstesna değil.

• https://www.youtube.com/watch?v=y8xfcY3mTSs

• Ben de Nüzhet Hoca'nın bir konuşmasını atayım destek olarak.

Hocam o sıcaklık davranışları yüzyıllardır var işte sorun orda. İnanmazsanız bu yazıyı okuyun kaynak gösterilmiş bunula ilgili. Her bilimsel çalışma güvenilir değildir, mesela bundan 1 ay öncesine kadar bütün uzmanlar sadece hasta insanın maske takması gerektiğini savunuyordu, bugün işler tersine döndü. Aynı güvensizliği bu küresel ısınma konusunda da hissediyorum. Küresel Isınma Yalanı

Resimde bahsedileni anlatmaya çalışıyorum. Bundan 1000 yıl önce küresel ısınma mı vardı ki sıcaklıklar o kadar artsın ?
    http://ekonomiturk.blogspot.com/2010/03/kuresel-snma-nedir-yalan-m-gercek-mi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akskas -- 19 Mayıs 2020; 22:17:3 >

• En acınası insan tipi de bu ısınmanın(varsa eğer) fosil yakıtlardan kaynaklandığını savunandır. Ama unuttuğunuz şey sera etkisine sebep olan şey metan gazıdır (varsa eğer,CH4) fakat fosil yakıtların yanması sonucu karbondioksit ve su açığa çıkar. Hem sera etkisinin varlığını savunup hem de bunun karbondioksitten kaynaklandığını savunmayacaksınız herhalde ?
    Yani ben ortaokul lisede kimya dersi alıp da bunları ayırt edemeyen insanları anlamıyorum, biraz sorgulamaktan kimseye zarar gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akskas -- 19 Mayıs 2020; 22:24:9 >
  • quote:

Hocam o sıcaklık davranışları yüzyıllardır var işte sorun orda. İnanmazsanız bu yazıyı okuyun kaynak gösterilmiş bunula ilgili. Her bilimsel çalışma güvenilir değildir, mesela bundan 1 ay öncesine kadar bütün uzmanlar sadece hasta insanın maske takması gerektiğini savunuyordu, bugün işler tersine döndü. Aynı güvensizliği bu küresel ısınma konusunda da hissediyorum.

Resimde bahsedileni anlatmaya çalışıyorum. Bundan 1000 yıl önce küresel ısınma mı vardı ki sıcaklıklar o kadar artsın ?
    http://ekonomiturk.blogspot.com/2010/03/kuresel-snma-nedir-yalan-m-gercek-mi.html
    Her bilimsel çalışma güvenilir değildir şüphesiz ama kanıtlarını net olarak ortaya koyan bilimsel çalışmalar güvenilirdir.

Attığınız grafik karmaşık olmakla birlikte zaten anormal olayların sonuçlarını gösteriyor. Şimdi de anormal bir durum yaşıyoruz ve trend daha öncekilerden çok daha anormal bir noktaya gittiğimizi gösteriyor. Kendi elimizle hem kendi türümüzü hem de diğer türleri tehlikeye sokuyoruz. Mevcut durumumuzu sürdürürsek yüzyıllar mertebesinde bir süreçte Dünya üzerindeki canlılığın önemli bir kısmının yok olmasına sebep olacağız. Zaten şu anki durumu Altıncı Kitlesel Yok Oluş olarak anan da pek çok isim var.

Küresel Isınma Yalanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan Galip Bey -- 19 Mayıs 2020; 22:29:10 >

• quote:

En acınası insan tipi de bu ısınmanın(varsa eğer) fosil yakıtlardan kaynaklandığını savunandır. Ama unuttuğunuz şey sera etkisine sebep olan şey metan gazıdır (varsa eğer,CH4) fakat fosil yakıtların yanması sonucu karbondioksit ve su açığa çıkar. Hem sera etkisinin varlığını savunup hem de bunun karbondioksitten kaynaklandığını savunmayacaksınız herhalde ?
    Yani ben ortaokul lisede kimya dersi alıp da bunları ayırt edemeyen insanları anlamıyorum, biraz sorgulamaktan kimseye zarar gelmez.
    Pardon siz dalga mı geçiyorsunuz? Sera etkisinin en büyük etkeni karbondioksit gazıdır. Hiç Venüs diye bir gezegen duydunuz mu mesela? Sera etkisinin ne demek olduğunu görmek için ideal bir gök cismidir.
    Attığınız grafiğin birinde hiç kaynak belirtilmemiş, diğeri ise olayı istediği gibi görmek isteyenlerin hazırladığı bir grafik çünkü sıcaklıkların yükselme trendinin başladığı 1800lü yıllardan itibaren başlamış. Dünya 200 yıllık bir yer değil, daha öncesini koymuyorlar çünkü sıcaklık dalgalanmalarının fark edilmesi işlerine gelmiyor. Lütfen şu tarz grafikler paylaşmayın.
    Sera gazlarının içinde oranı en yüksek olan su buharıdır, sonrasında karbondioksit ve metan gelir. Ayrıca metan gazının büyük bir kısmı da büyükbaş hayvanlar tarafından üretilir, zannedildiği gibi fosil yakıtlar vs. değil.
  • Bu nedenle sanayileşme devriminden önce atmosferdeki toplam karbondioksit miktarı 600 milyar ton tahmin edildiği halde, bugün bu miktarın yaklaşık 750 milyar tona çıktığı bildirilmektedir (Houghton et al. 1994’e göre Kadıoğlu 2001).
    Görüldüğü üzere karbondioksit artışı öyle 3 5 10 kat artmamış, ve karbondioksit diğer gazlarla karşılaştırıldığında GWP değerleri tablo şu şekildedir :

• quote:

Attığınız grafiğin birinde hiç kaynak belirtilmemiş, diğeri ise olayı istediği gibi görmek isteyenlerin hazırladığı bir grafik çünkü sıcaklıkların yükselme trendinin başladığı 1800lü yıllardan itibaren başlamış. Dünya 200 yıllık bir yer değil, daha öncesini koymuyorlar çünkü sıcaklık dalgalanmalarının fark edilmesi işlerine gelmiyor. Lütfen şu tarz grafikler paylaşmayın.
    Linklere baksaydınız görebilirdiniz. İlk grafik National Oceanic and Atmospheric Administration'a, ikinci grafikse United States Geological Survey'e ait. İkisi de alanlarında dünyanın önde gelen bilimsel kurumları. Daha geniş çaplısını arıyorsanız onu da aşağıya koyuyorum. O da dünyanın bir numaralı bilim akademisine ait. Ayrıca sizin titriniz nedir ki, kimin bilgisinin doğru kimin bilgisinin yanlış olduğuna karar verebiliyorsunuz.

Küresel Isınma Yalanı

https://www.pnas.org/content/115/52/13288

• quote:

Bu nedenle sanayileşme devriminden önce atmosferdeki toplam karbondioksit miktarı 600 milyar ton tahmin edildiği halde, bugün bu miktarın yaklaşık 750 milyar tona çıktığı bildirilmektedir (Houghton et al. 1994’e göre Kadıoğlu 2001).
    Görüldüğü üzere karbondioksit artışı öyle 3 5 10 kat artmamış, ve karbondioksit diğer gazlarla karşılaştırıldığında GWP değerleri tablo şu şekildedir :
    Mikdat Hoca'yı kullanmaya çalışmanıza Mikdat Hoca'nın bir çalışmasıyla da cevap vereyim.

https://www.researchgate.net/publication/258108047_Gunumuzden_2100_Yilina_Iklim_Degisimi

Ben bu bilgi doğru veya yanlıştır demiyorum ki, inandırıcı gelmiyor diyorum. Doğru veya yanlış demem için Antartikaya gidip ölçüm yapmam gerekiyor. Benim bahsettiğim zaten 150 yılın baz alınmaması, dünya tarihinin tümüyle ele alınması. O zaman işler değişiyor. Bunun insan eliyle yapılacak bir şey olmadığını düşünüyorum bilim adamları ne kadar aksini iddia etse de güven vermiyorlar. En son maske konusunda ne kadar sürü psikolojisi içinde olduklarını gördük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akskas -- 20 Mayıs 2020; 0:51:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.