Şimdi Ara

Kurban Fırsatları 2021 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
388
Cevap
14
Favori
45.266
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Önemli değil hocam bende içimden hangi ara yoldan saptık diye kendimi sorguluyordum. Kurban Fırsatları 2021 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇandıR kullanıcısına yanıt
    1800 / 12kg = 150₺ (kg başı)
    1950 / 16kg = 122₺ (kg başı)
    2250 / 25kg = 90₺ (kg başi)

Çok aşırı yüksek değil mi hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • carrefour da fiyatları açıklamış. a101 henüz piyasada yok. bunları ilk sayfaya eklersek daha faydalı olur.

marketten kurban alımına karşı olanlar için ben de yorumumu ekleyim: asla cemaatlere paranızı kaptırmayın.

paranızı darüşşafakaya bağışlayın bari çocuklar okusun.

Kurban Fırsatları 2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 24 Haziran 2021; 16:6:7 >
  • Bu bahsedilen canlı ağırlık değil hocam, o şekilde değerlendirmek lazım. Canlı ağırlıkla ilgili bilgi verilmiyor. Bence de çok yüksek, ama baktığınızda bu sene piyasa bu civarda. Carrefour fiyatları da aşağı yukarı bu seviyelerde mesela. A101 ve BİM'in fiyatları 100-150 lira daha düşük olur diye tahmin ediyorum. Ama Migros ek olarak parçalama hizmeti de veriyor.

• yemin çuvalı geçen sene 90 tl den bu sene 170 tl ye çıktı samanın kilosu 1.200 tl ye çıktı ee nakilyesi cartı curtu derken fiyatlar hep şişio. ki zaten bu işi yapan sayısınında azalması fiyatları iyice şişiriyo.

herkes elime alim telefonu iki tiktok iki youtube videosu çekim parayı bulim kafasında olursa bu işi yapan da olmaz hal vaziyet bu olur

• erka1907 kullanıcısına yanıt

Bu yıl geç kaldılar sanki. Normal de uzun süre önce reklam yaparlardı

• Biz 5 hissedar olarak kahramankazandan devamlı aldığımız yer vardı. Kars ve civarından geliyordu kurbanlıkları. Adamın hizmetinden ve kurbanlıklarından oldukça memmunduk. 22.06.2021 de akşam gittiğimizde şok oldum. 230 tane büyükbaş hepsi satılmış sadece 5 adet 3 veya 4 kişilik Düveleri kalmıştı. Ankaraya dönerken karşı şeritte Erzurumdan gelen kurbanlıkları satan kişi ile tanıştık. Hasılı kelam o günkü ağırlığı 600-650 kg gelen tosunu küçük parçalara ayrılacak şekilde 17.000e anlaştık. Şükür bugünde 6.ncı ortağımızı bulduk.

• bozkurt71 B kullanıcısına yanıt
    Sizinki fiyatı uygun. Ortalama 500kg da et verse kilosu 34₺’ye geliyor. Tavuk fiyatıyla neredeyse aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-380B9FCD3

Sizinki fiyatı uygun. Ortalama 500kg da et verse kilosu 34₺’ye geliyor. Tavuk fiyatıyla neredeyse aynı

yok hocam yaklaşık 350 kg kemikli et çıkar. Ama bize iyi denk geldi. kişi başı 2850ye geldi. geçen sene hisseme 2600 vermiştim

• 600 kiloluk tosuncuktan 500 kilo et nasıl çıksın,kasaptan doğranmış et alınsa daha ucuza gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bozkurt71 B kullanıcısına yanıt
    Peki hocam gecen sene ne kadar et size düşmüştü kişi başı

• Onu hatırlamıyorum.

• ÇandıR kullanıcısına yanıt

2000 lira kurban için artık standart oldu bu fiyattan aşağıları hayvanda sıkıntı olabilir. 10 yıl öncesine 5 yıl öncesine göre bakarsak tabi pahalı artık her şey pahalı. Paranın değeri satın alma gücü yok.

• mf.kaya M kullanıcısına yanıt

Hocam ben de yazmak istedim konuya, normalde forumda çok yazmayan biri olarak.

Diyebileceğim şeyler kısa ve öz;

Ameller niyetlere göredir.

Niyet esastır.

Şöyle düşünün;

Bir kişi gidiyor 2000TL verip 1/7 hisseye giriyor 20-25kg et alıyor, kimseye dağıtmayıp dolabına istifliyor.

Adı da okunuyor, her şey usulüne uygun.

Diğer kişi gidiyor bir kuruma bağış yapıyor veya kurbanını kestiriyor adı okunmadan ama kestirdiği kurbanın hepsini ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

Hangisi daha hayırlı, iyi ve kabul görür Allah bilir.

Önemli olan niyettir.

Yaradan niyeti halis olanların ibadetlerini kabul eylesin.

• Konu kurban tartışmaları 2021 olsa daha isabetli olur. Her sene aynı tartışmalar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.