Şimdi Ara

Kurban Fırsatları 2021 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
388
Cevap
14
Favori
45.308
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen işte ben uyguna aldığımı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kurban alırken alacağınız fiyatı kurbanın ortalama kilosuna bölün 50/60₺’den yüksek geliyorsa (kilo başı) pahalıdır

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Canlı ağırlığı 570 kilo büyükbaş alındı paya girdik 7 ortak 2535 TL adam başı kesim parçalama dahil

• Her sene olduğu gibi bu sene de Kızılay.

Sabah Kızılay'a yaptık bağışımızı. yurt dışı tabi. yurt içi kontenjan dolmuş. hoş dolmasa da ben hep yurt dışında kesilmesi için bağış yapıyorum.

Herkesin kurban bayramı mübarek olsun. Kesilen kurbanları allah kabul etsin.

not : kızılayın yurt dışında kesim yaptığı ülkeler;

Güney Sudan, Tanzanya, Somali  , Sudan, Senegal, Çad, Nijer, Afganistan, Bangladeş  Endonezya  , Pakistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Kırgızistan, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Filistin/Gazze  Irak  , KKTC, Suriye  Yemen 

birkaçı hariç neredeyse tamamını gidip görmüş biri olarak şu kadarını söyleyeyim, allah kimseyi açlıkla imtihan etmesin.

• 1200 den fazla çıkmaz benden. Pazara baktım her zamanki toklu alıyordum. Bu kurban almıyorum öyle geçsin enayi değilim. 2000 liradan aşağı inen yok. Kasap verseler en fazla 1200 satarlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bu kızılaya yardım yapanları anlamak mümkün değil, kendi vatandaşına doğru düzgün yardım yaptığını hiç görmedim. durumu iyi olmayan bi komşumuz başvurdu yardım için kızılaya hiçbir şekilde dönüş yapmadılar. ekonomi sanki şaha kalmış, kendi ülkesinin vatandaşı açken bangladeşe, somaliye sözde yardım ediyo, aslı astarı yok hepsi göstermelik. dini vecibeyi doğru düzgün yerine getirin, kendiniz kesip tanıdığınız bi garibana vermek zormu bu kadar kızılay gibi siyasilerin arpalığı olmuş kuruluşa veriyosunuz.

• Küçükbaştan anlayan var mıdır arkadaşlar? Çok uzun zamandır küçükbaş kesmedik te yemedik te ve sanırım bu alışmamışlıktan küçükbaş eti bize kokuyor. Lakin büyükbaşta yaşadığımız zorluklar ve sıkıntılı haller nedeniyle artık küçükbaş en mantıklısı oldu bizim için. Büyükbaşa aşinayım ama küçükbaştan anlamıyorum. Anlayan, fikir verebilecek olan varsa sevinirim.

Bize eti en az kokacak küçükbaş hangi hayvan olur, kıvırcık koyunun kuzusu dediler o yüzden kıvırcık bakacağım ama net bilgim yok. Malum 6 aydan sonra besiliyse kurban oluyor, besili bir kuzu bulursam alayım diyorum. Başka ırk da olabilir eğer tavsiyesi olan varsa.

• gerçekten çok pahalı kurbanlık fiyatları uçmuş.

üçün beşin hesabını yapmayayım diyorum bazen ama bakıyorumki satıcı şişirdikçe şişirmiş piyasayı. elbette para kazanacak ama Tr şartlarında gerçekten uçuk rakamlar.

Migrostan aldım büyükba 1/7 hisse. 2295 tl bonusa 6+3 taksit oldu.

elektronikte 50 bonus verdi.

ilkkez böyle kurban seçtim. gecen sene kurban kesiminde çok büyük rezillik oldu + pandemi + hijyen olmayan ortamlar. Allah affetsin.

Hayırlı bayramlar.

• sahibitanıdık kullanıcısına yanıt
    İlk üç gün kurban oluyor diye biliyorum

• 06anil06 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Ayrıca yürek vs gibi yerleri nasıl pay ediyorlar acaba

• Arkadaşlar çevremde kurbanlık besleyip satan çok kişi var. Ülkenin çeşitli yerlerine götürür satarlar. Her kurban satıcısı ister ki kurbanları hep satayım geriye getirmeyim. Zira geri getirmek onlar için külliyen zarar yazar.arafeye kadar iyi malları iyi fiyata satarlar. Şayet ucuza almak istiyorsanız bayramın birinci günü gitmenizi oneririr pazara. Geri götürmemek için daha uygun satarlar. 200-300 belki biraz daha düşük fiyata daha uygun alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chipparacıabi -- 17 Temmuz 2021; 17:26:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oktaymese

bu kızılaya yardım yapanları anlamak mümkün değil, kendi vatandaşına doğru düzgün yardım yaptığını hiç görmedim. durumu iyi olmayan bi komşumuz başvurdu yardım için kızılaya hiçbir şekilde dönüş yapmadılar. ekonomi sanki şaha kalmış, kendi ülkesinin vatandaşı açken bangladeşe, somaliye sözde yardım ediyo, aslı astarı yok hepsi göstermelik. dini vecibeyi doğru düzgün yerine getirin, kendiniz kesip tanıdığınız bi garibana vermek zormu bu kadar kızılay gibi siyasilerin arpalığı olmuş kuruluşa veriyosunuz.
    En iyisi kendi şehrindeki fakir semtleri gezip dağıtmak. Ne belli verdiğin kurbanları bazı kişilerin kendilerine akrabalarına dağıtmadığı ? Kaldı ki tonla haber var bu konuyla ilgili. ihtiyaç sahiplerine giyor mu belli değil.

• A101'den kurbanlık alan oldu mu? Nasıl, güvenilir mi? Herkesin kurbanı yerinde bölünüp paketleyip konuluyor mu, yoksa üstte bahsedilen başka zincirler gibi birinin payı başkasına mı konuluyor? Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nArc

Küçükbaştan anlayan var mıdır arkadaşlar? Çok uzun zamandır küçükbaş kesmedik te yemedik te ve sanırım bu alışmamışlıktan küçükbaş eti bize kokuyor. Lakin büyükbaşta yaşadığımız zorluklar ve sıkıntılı haller nedeniyle artık küçükbaş en mantıklısı oldu bizim için. Büyükbaşa aşinayım ama küçükbaştan anlamıyorum. Anlayan, fikir verebilecek olan varsa sevinirim.

Bize eti en az kokacak küçükbaş hangi hayvan olur, kıvırcık koyunun kuzusu dediler o yüzden kıvırcık bakacağım ama net bilgim yok. Malum 6 aydan sonra besiliyse kurban oluyor, besili bir kuzu bulursam alayım diyorum. Başka ırk da olabilir eğer tavsiyesi olan varsa.

Hocam benim araştırdığım kadarıyla Trakya koyunları kokusu en az olanlarmış..ancak Trakya koyunu nasıl anlaşılır,bulunur, bilgim yok..bu koku konusunda bende aynı durumdayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Oktaymese O kullanıcısına yanıt
    Hanımın akrabası çalışıyor hatta pandemide sosyal medya Kızılay hesabından bir gününü bile paylaştılar.

Kurumlara muhalefet olmaz. İçlerinde kötü de olsa çoğunluğu iyi dürüst insanlar.

Anlıyoruz muhalifsiniz ama kurumlara saldırmayı kesin bu oy kazandırmaz.

Doğru dürüst çalışıp daha iyi aday ve projeler ile oy kazanılır.

Konuya gelirsek İstanbul uçmuş. Şansımı 2. Günün sabahı deneyip gezeceğiz bakalım. Geçen sene 5 7 bin arası çok iyi hayvanlar vardı.

• phsna P kullanıcısına yanıt
    Pek güvenemiyorum. Uygun ama soru işaretleri çok. Geçen senelerden epey bir şikayet vardı. Şikayet var doluydu. Aynısı migros ve Carrefour da da mevcuttu.

Karışmaması mümkün değil. Öteki türlü çok fazla masraf yapıp sağlam bir sistem kurmaları şart ki senede bir kez olan bir şey için yapmalarının pek fizibilitesi yok.

• bulunduğum yerde ihtiyaç sahibi bulamadığımdan 3 yıldır Çare derneğiyle yurtdışı bağış yapıyorum, kesim olduğunda sms ile bilgilendirme yapıyorlar, bayramdan sonrada kesim fotoğrafları ve videolarını gönderiyorlar.

herkese hayırlı bayramlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oktaymese

bu kızılaya yardım yapanları anlamak mümkün değil, kendi vatandaşına doğru düzgün yardım yaptığını hiç görmedim. durumu iyi olmayan bi komşumuz başvurdu yardım için kızılaya hiçbir şekilde dönüş yapmadılar. ekonomi sanki şaha kalmış, kendi ülkesinin vatandaşı açken bangladeşe, somaliye sözde yardım ediyo, aslı astarı yok hepsi göstermelik. dini vecibeyi doğru düzgün yerine getirin, kendiniz kesip tanıdığınız bi garibana vermek zormu bu kadar kızılay gibi siyasilerin arpalığı olmuş kuruluşa veriyosunuz.

Olur, önümüzdeki sene sana sorarım kurban işini ne yapayım, nerede keseyim, kime vereyim diye.

işin tuhafı elemanın çamur attığı, .ok attığı kurum da 150 küsür yıllık Kızılay. !!!!!!

ideolojik ve siyasi saiklerle devlet kurumlarını bu kadar kötülemek, bu kadar mesnetsiz iddialarla onları zan altında bırakmaya çalışmak kimseye bi fayda getirmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Hanımın akrabası çalışıyor hatta pandemide sosyal medya Kızılay hesabından bir gününü bile paylaştılar.

Kurumlara muhalefet olmaz. İçlerinde kötü de olsa çoğunluğu iyi dürüst insanlar.

Anlıyoruz muhalifsiniz ama kurumlara saldırmayı kesin bu oy kazandırmaz.

Doğru dürüst çalışıp daha iyi aday ve projeler ile oy kazanılır.

Konuya gelirsek İstanbul uçmuş. Şansımı 2. Günün sabahı deneyip gezeceğiz bakalım. Geçen sene 5 7 bin arası çok iyi hayvanlar vardı.
    Boş yapma, istediğin kadar allasan da pullasan da Kızılay'ı aklayamazsın yine burda..hayır her şey açık,seçik bu kadar ortadayken neyin kafasını yaşıyon acaba,gerçi normaldir malum forumun meşhur trollerinden birisin ne de olsa..
    Şurda ikidir, kurban konusunda yazmayayım diyorum, ama zorla tahrik ediyosunuz milleti..

Önce şu pisliğin hesabını verin bi,zahmet olmazsa..hani inkâr da edemezsiniz zira kurum başkanı çıkıp açık açık kabul etti haberin doğruluğunu..gerçi bu da normal gelir size..

https://www.dw.com/tr/k%C4%B1z%C4%B1lay-vergi-ka%C3%A7ak%C3%A7%C4%B1l%C4%B1%C4%9F%C4%B1-su%C3%A7lamalar%C4%B1yla-kar%C5%9F%C4%B1-kar%C5%9F%C4%B1ya/a-52205445

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 18 Temmuz 2021; 0:55:55 >

• Bella Ciao kullanıcısına yanıt
    Kadrolu gençlik kolları üyeleri saldırıya geçmiş.

Kurban konusunda hiç bir kuruma şirkete derneğe vakıfa vs güvenmem zaten. Fakat devletin kurumlarını yıpratıcı davranmak kimseye bir şey kazandırmaz. Varsa bir sorun gereği yapılır er yada geç.

Bahsedilen olay zaten kılıfa uydurulmuş bir yardım. Hiç bir şirket vergi ödemez yardım bağış vs diye arka sokakları dolanır. Konunun Kızılay'ın komple kötü olduğu manasına gelmez.

Bağış yapın ama kurban olmadığını bilin sadece.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.