Şimdi Ara

Kuran Kursu'nda Küçük Çocuğa Terlikle İşkence Görüntüleri, Büyük Tepki Topladı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
3.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuran Kursu'nda Küçük Çocuğa Terlikle İşkence Görüntüleri, Büyük Tepki Topladı!

Sakarya'da bir Kuran Kursu'nda görevli hocanın küçük çocuğu terlikle dövdüğü görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı. Müftülük olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sakarya'nın Erenler İlçesi'nde, Kuran Kursu'nda görevli hocanın küçük bir çocuğu terlikle döverken çekildiği ileri sürülen görüntüler sosyal medyada yayıldı. Sakarya Müftü Vekili Nejdet Arman konuyla ilgili idari soruşturma başlatıldığını söyledi.

AĞLAYAN ÇOCUĞA TERLİKLE VURDU

Erenler Çaybaşı Yatılı Kuran Kursu'nda meydana geldiği belirtilen olayla ilgili görüntüler. sosyal medyada hızla yayıldı. Görüntülerde, görevli hoca terlikle vurmasının ardından geri geri giderek köşeye sıkışan küçük çocuk ağlarken, hoca terlikle çocuğa ardı ardına vurmayı sürdürüyor. Küçük çocuğun tüm yalvarmalarına rağmen hocanın çocuğu dövdüğü bu görüntülere sosyal medyada tepki yorumları yapıldı.

"GÖRÜNTÜDEKİ GÖREVLİ EMEKLİYE AYRILDI"

Sakarya Müftü Vekili Nejdet Arman olayla ilgili kendilerine şikayette bulunulduğunu, soruşturmanın sürdüğünü belirterek şunları söyledi:

"Bahse konu görüntüler Erenler'de bulunan Kuran Kursu'nda 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde çekilmiş. Görüntüyü çeken de küçük çocuğun arkadaşı. Ancak çocuğun anne babası şikayetçi olmayıp, amcası şikayetçi olunca konuyla ilgili idari soruşturma başlattık. Ancak araya darbe girişimi girince süreç uzadı. Görüntülerdeki görevli de emekliye ayrıldı. Ancak idari soruşturma halen sürüyor. İdari soruşturmaya göre gereken yapılacaktır."

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Erenler İlçesi'nde, küçük çocuğu terlikle döven Kur'an kursu hocası Şükrü Y. ile olayı cumhuriyet savcılığına bildirmeyen Sakarya Müftülüğü yetkilileri ile ilgili soruşturma başlattı.

quote:

http://m.haberler.com/kuran-kursu-nda-kucuk-cocuga-terlikle-dayak-9163307-haberi/

• Yavuhudidir yavuhudi
  • Videoyu izlemeseydim keşke sinirlendim akşam akşam yazık..
  • Gerçek islam bu deeel
  • sKjaer kullanıcısına yanıt
    İŞKENCE

İşkence, Farsça kökenli bir sözcük olup anlam ve itibariyle,bir kimseye maddi yada manevi olarak yapılan aşırı eziyeti ifade eder.[1]

Türk Hukuk Lügatına göre ise işkence: herhangi bir maksatla birisine cismen eza verici harekette bulunmak veya sanıklara suçlarını itiraf ettirmek için canlarını yakıcı muameleler yapmak, onlara eza ve cefa çektirmektir.

İşkence konusunda Anayasa Madde 17/3 de “Kimseye işkence ve eziyet yapılamaz; kimse insan haysiyetiyle bağdaşma – yan bir cezaya veya muameleye tabi tutulamaz.” Geçen hüküm gereği İşkence konusunda bireylerin anayasal güvence altına alındığı görülmektedir.

Madde 94 – (1) Bir kişiye karşı insan onuruyla bağdaşmayan ve bedensel veya ruhsal yönden acı çekmesine, algılama veya irade yeteneğinin etkilenmesine, aşağılanmasına yol açacak davranışları gerçekleştiren kamu görevlisi hakkında üç yıldan oniki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(2) Suçun;

a) Çocuğa, beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye ya da gebe kadına karşı,

b) Avukata veya diğer kamu görevlisine karşı görevi dolayısıyla,

İşlenmesi halinde, sekiz yıldan onbeş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(3) Fiilin cinsel yönden taciz şeklinde gerçekleşmesi halinde, on yıldan onbeş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(4) Bu suçun işlenişine iştirak eden diğer kişiler de kamu görevlisi gibi cezalandırılır.

(5) Bu suçun ihmali davranışla işlenmesi halinde, verilecek cezada bu nedenle indirim yapılmaz.

Buda kaynak :http://atashukuk.com/2011/07/iskence/

sonrada ekledim lazım olur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suratsızadam -- 14 Ocak 2017; 21:52:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sKjaer

Çakısı yere düşen vatandaşı kameraya alan şahıs; "HAYATIMI ZOR KURTARDIM"

Otobüs fren yapınca rahatsız olan ablamız; "TECAVÜZE UĞRAMAKTAN SON ANDA KURTULDUM"

Terlikle çocuk döven amca; "İŞKENCE GÖRÜNTÜLERİ!"

Yahu burda kimse terlikle dövülmedi mi çocukken, 2000 sonrası nesil mi bütün forum cidden, bunu işkence mi sanıyorsunuz siz, keşke buna işkence diyen arkadaşı bir Işidli yakalasa görse milletin duygularını sömürerek para kazanmak neymiş.

Şimdi biri çıkıp "İŞKENCEYE DESTEK VERİYORSUN" diyecek muhtemelen, takıldığım nokta dışında alıntılıcak adam alıntılamasın lütfen, Kuran kurslarında dayak yemeyen var mıydı bu çocuk yiyince olay oldu şaşırıyorum, bu kadar her şeyi malzeme yapmaya, her şeyi siyasete vurmaya bu kadar mı açız, yiyin birbirinizi deyip gitmek istiyorum da memleket be.

Zihniyete bak ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sağolasın kardeşim, dayakla işkenceyi karıştıranlar için güzel oldu, zirâ bazıları sanırım çocuktan işkenceyle bilgi almaya çalıştığını zannetmiş amcanın.

@Freeky

Her şeyde de sizin zihniyetiniz doğru arkadaş, elitsiniz, marjinalsiniz dimi. Hayır 2000li misiniz nesiniz, 21. yyda doğanlar hadi tuhaf bir ortam da, yaşı biraz ileri olan herkes okulda hocadan dayak görmüştür, hiç demedik anne hoca dövdü diye hocamızı dövdürmedik, hiç işkence diye medyaya vermedik, ne tuhaf bir nesil yetişiyor, ikisi birbirinden nefret ediyor, ikisi de karşı tarafı tek kalıba sokmuş karşıt gördüğü an yapıştırıyor yaftayı.

Birini alıntılayıp "Evet dersen şunlar şunlar olcak." diyorum bana "Her şeyi de siz biliyorsunuz." diye çıkışıyor.

Diğerine, bu kadar da abartmayın algı operasyonunu diyorum, o da "Zihniyete bak." diyor.

Şansal gibi yapıcan, ama şu ülkeden gidicen sonra yiyin birbirinizi, alıcan patlamış mısırı izlicen.

Ama bu ceza almaması yada tepki göstermemesi haklı kılmaz , siz biraz beni yanlış anladınız galiba .

İlla bilgi almak amacıyla yapılmasına gerek yok .

Madde 94 – (1) Bir kişiye karşı insan onuruyla bağdaşmayan ve bedensel veya ruhsal yönden acı çekmesine, algılama veya irade yeteneğinin etkilenmesine, aşağılanmasına yol açacak davranışları gerçekleştiren kamu görevlisi hakkında üç yıldan oniki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

zaten gerekli acıklamayı yapmış .

Birde söyle düşünelim : bu terlik ile dövülen arkadaşımız orada ki görevliye veya dinimize karşı bir ayıpta bulunmuş . Bunu velisine söylemek gerekmez mi , dinimize saygısızlık yaptgını varsayalım bu arkadaşların daha akılları başlarında değil bunu fark ederek kendini uyarsak ve durumu anlatsak , hala devam eder ise farklı yollar bulmaya çalışsak ne güzel olurdu değil mi .

Yada bu arkadaşımızın duayı ezberlemediğini var sayarak konuşalım . Yine dövmek care mi . Belki siz bir kerede ezberler iken o arkadaş 5. ezberliyor .

Bide söyle düşünülim bu arkadaş belki ileride hocaları sevmiyecek . camiye gitmek istemiyecek . dinimize ilgilisi kaybedecek .....

Bizim kimsenin cocugunu dovmeye sovmeye kırmaya ezmeye büzmeye veya korku yaşatmaya hakkımız yok .

Belli 10 yılda veriyen eğitimi korku 1 saniyede silebilir .

Eğitim ve hukuk diyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suratsızadam -- 14 Ocak 2017; 22:20:36 >

• quote:

Sağolasın kardeşim, dayakla işkenceyi karıştıranlar için güzel oldu, zirâ bazıları sanırım çocuktan işkenceyle bilgi almaya çalıştığını zannetmiş amcanın.

@Freeky

Her şeyde de sizin zihniyetiniz doğru arkadaş, elitsiniz, marjinalsiniz dimi. Hayır 2000li misiniz nesiniz, 21. yyda doğanlar hadi tuhaf bir ortam da, yaşı biraz ileri olan herkes okulda hocadan dayak görmüştür, hiç demedik anne hoca dövdü diye hocamızı dövdürmedik, hiç işkence diye medyaya vermedik, ne tuhaf bir nesil yetişiyor, ikisi birbirinden nefret ediyor, ikisi de karşı tarafı tek kalıba sokmuş karşıt gördüğü an yapıştırıyor yaftayı.

Birini alıntılayıp "Evet dersen şunlar şunlar olcak." diyorum bana "Her şeyi de siz biliyorsunuz." diye çıkışıyor.

Diğerine, bu kadar da abartmayın algı operasyonunu diyorum, o da "Zihniyete bak." diyor.

Şansal gibi yapıcan, ama şu ülkeden gidicen sonra yiyin birbirinizi, alıcan patlamış mısırı izlicen.

2000 li degilim 80 li yim asker lik te dahil hic dayak yemedim annem kucukken azarlamistir belki tokat atmistir ama boyle dayak yemedim kimsenin de bu sekil de bir baskasinin cocugunu dovmeye hakki yok varsa yanlis bir durum sana emanet edenlere bildirirsin Bunu da savunmayin artik o cocuk oksuz olabilir o cocuk kimsesiz olabilir kendinden zayif birisini bu sekil de dovemezsin birader.Dayak konusun da hadis bile var neyin davasini guduyorsunuz ki

• ercan_wrc kullanıcısına yanıt
    suratsızadam kullanıcısına yanıt
    @Hasmachete

Anadolu çocuğuna bak ne hale gelmiş, iki terlik vurulduğunu görünce "İçim parçalandı işkence resmen insanlık suçu."

Nerde büyüdünüz siz? Pamukla mı kapladılar sizi?

80'li olduğuna falan da inanmıyorum, global olarak dünyanın neresine gidersen git annenin terlik dayağı her yerde vardır, Almanyada bulundum, İngilterede bulundum, nereye gidersen git o terlik dayağı vardır, geçiceksiniz algı yapıcam diye "İşkence bu." ayaklarını, el bebek gül bebek büyütüldüyseniz istisnasınızdır, sizin gibiler umarım asker falan olmaz, düşman işkence değil tokat atsa ağlaya ağlaya bilgi verirsiniz.

Kendinden küçük birini dövmeyi falan savunan yok, ilk postumu atarken özellikle çekmeyin şöyle saçma yerlere dedim, boş boş konuşuyorsunuz hadis varmış, kafirleri öldür diye de hadis var, düşmanlarının eşleri ganimettir diye de var, hırsızın elini kes diye de var, şeriatçı mısınız anlamıyorum ki, şu ülkede kendi fikri olan insan yok, herkes yok kurana göre, yok dinen, yok hadislere göre, yok Atatürk şöyle isterdi, yok atamız bunu buyurmuş, hepinizin beyni yıkanmış küçükken kalıplara sokulmuşsun, ters fikir geldi mi anında "beyin.dll not found" çok orjinal espiri kardeşim, küçük yeğenime söyledim ilkokulda arkadaşlarına yapıcakmış yarıldı çocuk.

@suratsızadam

Ben orda ezberinden falan dövdüğünü sanmıyorum, arkadaş bir insanı niye beceriksizliğinden döversin ki? Yani tabiki yanlış, ancak benim ilk postum "İŞKENCE NEDİR ALGI YAPMAYIN"'dı, konu bildiğin "Bakın bağnazlar çocuk dövüyor dinciler işte" tarzına bir algı üzerine açılmış buna karşı geldim, özellikle dedim ki bunun haricinde bir yere çekmeyin yine yok "Dayağı mı destekliyorsun." arkadaşım özellikle bunu diyen olursa cevap vermicem dedim neyi uzatıyorsunuz anlamıyorum.

Yazdıklarının ana fikrine gelirsek; Hukuk, ve medeniyet> Dayak ve baskı demisşin, katılıyorum, ancak bu ülkede hukuk kaldığını düşünüyorsan pembe gözlükleri çıkarmalısın.

Bakın ilk postumdan alıntı.
    "Şimdi biri çıkıp "İŞKENCEYE DESTEK VERİYORSUN" diyecek muhtemelen, takıldığım nokta dışında alıntılıcak adam alıntılamasın lütfen"

Şu basit cümleyi kavrayamayıp alıntılayan bütün arkadaşlar bana "Beyinsiz" yaftalamasında bulunurken şunu anlayamamış olmalarından dolayı oturup vicdanlarını bir tartsınlar bakalım, daha neyi kastettiğimi anlayamadan gereksiz yaftalamalara hakaretlere giriyorsunuz, sizin gibiler mecliste birbirini yiyorlar işte, yazık bunları büyüten ailelere.

Ayrıca hakaret eden herkese iyi tatiller dilerim. Diğer suratsızadam gibi seviyesini koruyan arkadaşlara da teşekkür etmek isterim çünkü artık bunu normal bir davranıştan ziyade minnet duyulması gereken bir şey olarak görmeye başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sKjaer -- 14 Ocak 2017; 23:40:26 >

eğitim ve hukuk derken zaten olmayanlardan bahsettim hocam
  • quote:

Çakısı yere düşen vatandaşı kameraya alan şahıs; "HAYATIMI ZOR KURTARDIM"

Otobüs fren yapınca rahatsız olan ablamız; "TECAVÜZE UĞRAMAKTAN SON ANDA KURTULDUM"

Terlikle çocuk döven amca; "İŞKENCE GÖRÜNTÜLERİ!"

Yahu burda kimse terlikle dövülmedi mi çocukken, 2000 sonrası nesil mi bütün forum cidden, bunu işkence mi sanıyorsunuz siz, keşke buna işkence diyen arkadaşı bir Işidli yakalasa görse milletin duygularını sömürerek para kazanmak neymiş.

Şimdi biri çıkıp "İŞKENCEYE DESTEK VERİYORSUN" diyecek muhtemelen, takıldığım nokta dışında alıntılıcak adam alıntılamasın lütfen, Kuran kurslarında dayak yemeyen var mıydı bu çocuk yiyince olay oldu şaşırıyorum, bu kadar her şeyi malzeme yapmaya, her şeyi siyasete vurmaya bu kadar mı açız, yiyin birbirinizi deyip gitmek istiyorum da memleket be.

varsa gönder çocuğunu dövdürt yada yaşın müsaitse sen git tutanmı var

• Anne baba şikayetçi olmuyor amca şikayetçi oluyor cok ilginç degil mi baba ya? Cocugun yerine olsaydim babam amcam mi diye icime kurt duserdi. Gider dna testi falan yapardim cok ilginç
  • quote:

@Hasmachete

Anadolu çocuğuna bak ne hale gelmiş, iki terlik vurulduğunu görünce "İçim parçalandı işkence resmen insanlık suçu."

Nerde büyüdünüz siz? Pamukla mı kapladılar sizi?

80'li olduğuna falan da inanmıyorum, global olarak dünyanın neresine gidersen git annenin terlik dayağı her yerde vardır, Almanyada bulundum, İngilterede bulundum, nereye gidersen git o terlik dayağı vardır, geçiceksiniz algı yapıcam diye "İşkence bu." ayaklarını, el bebek gül bebek büyütüldüyseniz istisnasınızdır, sizin gibiler umarım asker falan olmaz, düşman işkence değil tokat atsa ağlaya ağlaya bilgi verirsiniz.

Kendinden küçük birini dövmeyi falan savunan yok, ilk postumu atarken özellikle çekmeyin şöyle saçma yerlere dedim, boş boş konuşuyorsunuz hadis varmış, kafirleri öldür diye de hadis var, düşmanlarının eşleri ganimettir diye de var, hırsızın elini kes diye de var, şeriatçı mısınız anlamıyorum ki, şu ülkede kendi fikri olan insan yok, herkes yok kurana göre, yok dinen, yok hadislere göre, yok Atatürk şöyle isterdi, yok atamız bunu buyurmuş, hepinizin beyni yıkanmış küçükken kalıplara sokulmuşsun, ters fikir geldi mi anında "beyin.dll not found" çok orjinal espiri kardeşim, küçük yeğenime söyledim ilkokulda arkadaşlarına yapıcakmış yarıldı çocuk.

@suratsızadam

Ben orda ezberinden falan dövdüğünü sanmıyorum, arkadaş bir insanı niye beceriksizliğinden döversin ki? Yani tabiki yanlış, ancak benim ilk postum "İŞKENCE NEDİR ALGI YAPMAYIN"'dı, konu bildiğin "Bakın bağnazlar çocuk dövüyor dinciler işte" tarzına bir algı üzerine açılmış buna karşı geldim, özellikle dedim ki bunun haricinde bir yere çekmeyin yine yok "Dayağı mı destekliyorsun." arkadaşım özellikle bunu diyen olursa cevap vermicem dedim neyi uzatıyorsunuz anlamıyorum.

Yazdıklarının ana fikrine gelirsek; Hukuk, ve medeniyet> Dayak ve baskı demisşin, katılıyorum, ancak bu ülkede hukuk kaldığını düşünüyorsan pembe gözlükleri çıkarmalısın.

Bakın ilk postumdan alıntı.
    "Şimdi biri çıkıp "İŞKENCEYE DESTEK VERİYORSUN" diyecek muhtemelen, takıldığım nokta dışında alıntılıcak adam alıntılamasın lütfen"

Şu basit cümleyi kavrayamayıp alıntılayan bütün arkadaşlar bana "Beyinsiz" yaftalamasında bulunurken şunu anlayamamış olmalarından dolayı oturup vicdanlarını bir tartsınlar bakalım, daha neyi kastettiğimi anlayamadan gereksiz yaftalamalara hakaretlere giriyorsunuz, sizin gibiler mecliste birbirini yiyorlar işte, yazık bunları büyüten ailelere.

Ayrıca hakaret eden herkese iyi tatiller dilerim. Diğer suratsızadam gibi seviyesini koruyan arkadaşlara da teşekkür etmek isterim çünkü artık bunu normal bir davranıştan ziyade minnet duyulması gereken bir şey olarak görmeye başladım.

El bebek gul bebek buyumedim 97 den beri calisiyorum bir askerligim haric hic bos ta gezmedim Askerligime laf edecek adamin vatan sevgime laf edecek adamin alnini karislarim ben hadsiz sen kimsin oturdugun yerden ahkam kesiyorsun sen sicacik yataginda yatarken ben eksi bilmem kac derece de sinir da nobet tutuyordum Senin yasin kadar hayat tecrubem var benim Ailem den ne gorduysem su an da da aileme onlari yasatiyorum Benim cocuklarim da benden ne gorduyse cocuklarina ayni seyi gosterecekler bos bos konusma canimi sikma benim

• Neyse ki rahatladım..

Bu defa en azından tecavüz yok.
  • Klasik bordo klavyeli, yalanı detaylandırayım da yalan olduğu belli olmasın, eminim 2000'lisin, ipadlerle büyüdün, dayağı "İşkence" ile bir tutan "çocuk" bildiğin pamuk kaplanarak büyütülmüş, şımarığın tekidir. 80'lerde falan doğan herkes iyi bilir ki eski öğretmenler elinde cetvelle sınıfta gezerlerdi, sen gelmişsin biz hiç görmedik falan, kendini orda ele veriyorsun, hoca elini kaldırsa babanı çağırtıp hocayı dövdürürsün, öğretmen saygınız sıfır, adam orda yamulan terlikle vuruyor çocuk ağlayınca duygusallaşıp burda ağlıyorsunuz oraya buraya, ağlayan çocuk görmeye dayanamayan adam yok askerdeymiş yok dondurucu soğuktaymış, ağlıyan çocuğu geç, yanında asker arkadaşın vurulsa demek intihar edersin sen, bu kadar yumuşak olup askerde şöyleydim byleydim kimse yemez.
    Sen ne yazdığını bilmiyorsun alıntı yapmnışım neresinde yazıyor
    quote:

Sakın böyle düşündüğümü sanmayın
    diye kendi saf herkesi saf zannediyor alıntıyıda değiştiremezsin nolacak şimdi
    Aslanım sen git oraya adam senin hak ettiğini o çocuğa yapmış.
  • quote:

Klasik bordo klavyeli, yalanı detaylandırayım da yalan olduğu belli olmasın, eminim 2000'lisin, ipadlerle büyüdün, dayağı "İşkence" ile bir tutan "çocuk" bildiğin pamuk kaplanarak büyütülmüş, şımarığın tekidir. 80'lerde falan doğan herkes iyi bilir ki eski öğretmenler elinde cetvelle sınıfta gezerlerdi, sen gelmişsin biz hiç görmedik falan, kendini orda ele veriyorsun, hoca elini kaldırsa babanı çağırtıp hocayı dövdürürsün, öğretmen saygınız sıfır, adam orda yamulan terlikle vuruyor çocuk ağlayınca duygusallaşıp burda ağlıyorsunuz oraya buraya, ağlayan çocuk görmeye dayanamayan adam yok askerdeymiş yok dondurucu soğuktaymış, ağlıyan çocuğu geç, yanında asker arkadaşın vurulsa demek intihar edersin sen, bu kadar yumuşak olup askerde şöyleydim byleydim kimse yemez.

olum sen hak etmişsindir seni kim dövdüyse elleri dert görmesin haklıymış okadar dayak yemiş artık bünye alışmış aşağısına dayak demiyor garip boşuna çabalama burada ne kendini nede bu herifin yaptığını aklayamazsın.

• wehrmacht kullanıcısına yanıt
    Hayatında el eli yememiş dayak hak ediyorsun diyor başkasına, senin gibi şu videoda yumuşayanlara dokunsan ağlar "Diyekçe veycem göyüysün" yapar.

Yazma şeklinden de belli 2000lerin ipadle büyüyen çocukları, hıh yapsan karşısında altına eder, dayak yemekten buna dayak demiyormuşum diyorsun haklısın, annemiz terlikle döverdi bizi eskiden, ama hiç annem işkence yaptı demezdik annedir haklıdır der bir daha yapmazdık dediğini, siz şımarık nesil anlamazsınız, ağlarsınız böyle her şeyde. Nickinde tarihin en büyük katliamcıları var, burda algı yapıyor, duyar kasıyor aklı sıra, neye özenceğinizi, neeye duyar yapacağınızı şaşırmışsınız, hayatınız prim, cehaletin son noktası.

Hayır alıntıladığınla neyi kanıtladın o da belli değil? Sen hala anlayamamışsnı mevzuyu, anlayamadığın şey üzerine daha da saçmalıyorsun. Okumaya üşenen tembelin tekisin, ilk postumu oku dedim ikinci postumdan alıntı atıp geliyorsun, ülkenin özetisiniz hepiniz, tembel tembel okumadan etmeden bir cümlye bakıp adam yaftalıyorsunuz, nefret yayıyorsunuz her yere, birisi birine el kaldıınca işkence diye algı yapıyorsunuz, o basit dünyanızda hayatlarınız ne güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sKjaer -- 15 Ocak 2017; 0:34:23 >

• quote:

Hayatında el eli yememiş dayak hak ediyorsun diyor başkasına, senin gibi şu videoda yumuşayanlara dokunsan ağlar "Diyekçe veycem göyüysün" yapar.

Yazma şeklinden de belli 2000lerin ipadle büyüyen çocukları, hıh yapsan karşısında altına eder, dayak yemekten buna dayak demiyormuşum diyorsun haklısın, annemiz terlikle döverdi bizi eskiden, ama hiç annem işkence yaptı demezdik annedir haklıdır der bir daha yapmazdık dediğini, siz şımarık nesil anlamazsınız, ağlarsınız böyle her şeyde. Nickinde tarihin en büyük katliamcıları var, burda algı yapıyor, duyar kasıyor aklı sıra, neye özenceğinizi, neeye duyar yapacağınızı şaşırmışsınız, hayatınız prim, cehaletin son noktası.

Hayır alıntıladığınla neyi kanıtladın o da belli değil? Sen hala anlayamamışsnı mevzuyu, anlayamadığın şey üzerine daha da saçmalıyorsun. Okumaya üşenen tembelin tekisin, ilk postumu oku dedim ikinci postumdan alıntı atıp geliyorsun, ülkenin özetisiniz hepiniz, tembel tembel okumadan etmeden bir cümlye bakıp adam yaftalıyorsunuz, nefret yayıyorsunuz her yere, birisi birine el kaldıınca işkence diye algı yapıyorsunuz, o basit dünyanızda hayatlarınız ne güzel.

Senin yazıların okunacak gibi değil. alıntıladım yazdım dediğin şeyi yazmadığını isbatlar bunu anlaman için kaç kamyon dayak atmak lazım dayak atmadan anlamıyonmu sen.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.