Şimdi Ara

Kuran'da 'piç' lafzı geçiyor 'kuran tanrının sözü olamaz' diyen Mustafa öztürk'e linç (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
0
Favori
23.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    senin mülkünde ev olur araba olur yat olur kiracından ücret alıyosun ve saygı bekliyorsun, kiracın sana sen kim oluyorsun tanımıyorum dese napıyosun çıkarıyosun, Allah senin için yarattığı galaksi ve gezegenler ve dünya ve araziler tarlalar evler atlar arabalar kebaplık hayvanlar bitliker ye iç ama bana şükür et an hatırla teşekkür et buyuruyor, buna uymamız lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav geçin bunu Kuranda ayet var kim devlet malını yerse (görevi kötüye kullanma halkın malını yeme VS) Allahı dini tanımayan kişidir yazıyor. Dinsiz diyor. Sen bunları bir hoca olarak söyle çalmak dinsizliktir de, o zaman görelim tantanayı. Halk dini öğrense dinden çıkacak. Daha doğrusu dinden çıktıklarını anlayacaklar. Harama helal, helale haram diyen Allah'a karşı geliyordur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bykutluay kullanıcısına yanıt

Bir müslüman olarak kafirin dediklerini alkışlıyorsunuz.. Münafıksınız bence..Saçma salak ta sensin.

Senin kafirin alttakileri yazmış. Bunu beğenen şu anda 7 kişi de kafirdir. Sen de beğen sen de kafir ol mesela.

Tabi tabi karaların hareket ettiğini, her canlının sudan geldiğini, metallerin gökten indiğini söylerken problem olmuyor da

Dünya dönüyor deyince mi problem oluyor.

Yukarıdakilere inanan, yecüc mecüc, cin, cennet, cehennem bir sürü ıvır zıvıra inanan adam dünyanın döndüğüne mi inanmayacak.

Saçma sapan argümanlarınız var hakikaten

Küfre rıza küfürdür. Zulme rıza zulümdür.

Neyi okuyunca ürperdin söyle de açıklık olsun..

Kuran daki o kafir ile şimdi

"senin çok sevdiğin kafirin" Kur'an hakkında bu beşer kelamı demesi ve her ikisininde veled-i zina olması Kur'an ın mucizesidir.

Piçlerden çok kafir çıkıyor işte. Nesi garip bunun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 5 Aralık 2020; 19:42:47 >
  • Tüm sözler Allah'a aittir zaten, işin özünü anlamayan kişiler böyle böyle insanların aklını bulandırıyor.

• Konunun ilk bir kaç sayfasını okudum ,sonra hararet yaptım, direkt son sayfaya gelip bu mesajı yazmaktayım.

Genelde dini konuları konuşmayı görgüsüzlük olarak buluyorum , zira kimin güceneceğini kestiremiyorsunuz .Birini incitmek mümkün olabiliyor.

Ben burada da gördüm , peygamber 9 yaşında bir çocukla evlendi diyorlar.

Sizden rica ediyorum yapmayınız artık ayıptır ,

Defalarca anlatılmıştır,

ilgili dönemde ,

Araplarda kız çocuklarının yaşı blu çağından sonra sayılmaya başlanılır.Dolayısıyla Hz.Ayşe 21-22 yaşlarında bulunmaktaydı.

İçiniz rahat olsun ,peygamberler tertemiz yiğit,ahlak sahibi insanlardı. Bir peygamberin aktardığına (vahiy ) güvenmiyor (inanmıyor) olabilirsiniz ,ancak hiçbir peygamber peygamberliğinden ötürü menfaat-çıkar içerisinde olmamıştır.

Bu husus hakkında sözüm ,bu konuyu okuyan çocuklar olabilir , onlara sağlıklı bilgi vermekle mükellefsiniz. Dilerseniz budist tanrısına tapın ya da hiç inanca bağlı olmadan yaşayın ancak konu masumlara gelince (aklı ermeyen ,reşit olmayan,ayırt edemeyen,çocuk) doğru net bilgi aktarmak zorundasınız.

• sendemail kullanıcısına yanıt

İçiniz rahat olsun ,peygamberler tertemiz yiğit,ahlak sahibi insanlardı. Bir peygamberin aktardığına (vahiy ) güvenmiyor (inanmıyor) olabilirsiniz ,ancak hiçbir peygamber peygamberliğinden ötürü menfaat-çıkar içerisinde olmamıştır.

"Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri mutlaka Allah'a, Peygamber'e, onun yakınlarına, yetimlere, yoksullara ve yolculara aittir. Eğer Allah'a; hak ile batılın birbirinden ayrıldığı gün, (yani) iki ordunun (Bedir'de) karşılaştığı gün kulumuza indirdiklerimize inandıysanız (bunu böyle bilin). Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir." (Enfal, 8/41)Kuran'da "piç" lafzı geçiyor "kuran tanrının sözü olamaz" diyen Mustafa öztürk'e linç 

Salma ya salama...Kuran'da "piç" lafzı geçiyor "kuran tanrının sözü olamaz" diyen Mustafa öztürk'e linç 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 5 Aralık 2020; 22:20:23 >
  • Varsayalim ki

Ayse sizin 22 yasindaki kiziniz..

55 yasinda peygambere kizinizi verirmisiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Konunun ilk bir kaç sayfasını okudum ,sonra hararet yaptım, direkt son sayfaya gelip bu mesajı yazmaktayım.

Genelde dini konuları konuşmayı görgüsüzlük olarak buluyorum , zira kimin güceneceğini kestiremiyorsunuz .Birini incitmek mümkün olabiliyor.

Ben burada da gördüm , peygamber 9 yaşında bir çocukla evlendi diyorlar.

Sizden rica ediyorum yapmayınız artık ayıptır ,

Defalarca anlatılmıştır,

ilgili dönemde ,

Araplarda kız çocuklarının yaşı blu çağından sonra sayılmaya başlanılır.Dolayısıyla Hz.Ayşe 21-22 yaşlarında bulunmaktaydı.

Bu husus hakkında sözüm ,bu konuyu okuyan çocuklar olabilir , onlara sağlıklı bilgi vermekle mükellefsiniz. Dilerseniz budist tanrısına tapın ya da hiç inanca bağlı olmadan yaşayın ancak konu masumlara gelince (aklı ermeyen ,reşit olmayan,ayırt edemeyen,çocuk) doğru net bilgi aktarmak zorundasınız.

21 22 yaşında olan bir insan oyuncaklarla oynar mı?

Kuran'da "piç" lafzı geçiyor "kuran tanrının sözü olamaz" diyen Mustafa öztürk'e linç

Kuran'da "piç" lafzı geçiyor "kuran tanrının sözü olamaz" diyen Mustafa öztürk'e linç
  • sething S kullanıcısına yanıt

Ne 22 si dostum sen ne bakıyorsun bunlara.

Bulüğ çağından sonra yaş sayılır diye bir saçmalık olur mu 😂😂

O zaman Hatice evlendiğinde 40 değil, 50-55 yaşlarında mı oluyor. O yaşta 7 çocuk mu doğuruyor. Hakikaten komedi bunlar.

Bütün cahiliye dönemindeki kadınların hepsinin yaşı 12, 13 yaş büyüyor. Muhammedden küçük olan Sevde bir anda muhammedden 5 yaş büyük oluyor.

Zaten böyle bir uygulama olduğunu söyleyen tek bir hadis bile yok.

Mezheplere, fıkha bakıyorsun onlar da 9 yaş diyor.

Bu kadar takla atılmaz yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakiki Osmanlı Torunu -- 5 Aralık 2020; 20:44:40 >
  • Peygamber efendimiz kimsenin kızı istememiştir, kaçırmamıştır, kızın babası akrabaları evlenmesini önermiştir vermiştir

• Yüce Gök Tanrımız Profesörümüzü Yobazların şerrinden korusun.

• kyrie2 kullanıcısına yanıt

Bu adamların dinle, diyanetle alakasız adamlar.

İbni Sina, Farabi, Harezmi, Ömer Hayyam bunların hepsi yüzyıllardır kafir ilan edildi. Yeni yeni kıymete bindi adamlar.

• Hakiki Osmanlı Torunu kullanıcısına yanıt
    Nasil alakasi yok?
    Ugrasamicam seninle daha fazla
  • aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Boşuna oraya buraya çekmenin anlamı yok arkadaşlar. Kaynakların büyük çoğunluğu 9 yaşında evlendiğini gösteriyor ancak bu çok gündem olmuyor o dönemde . Yani o dönemlerde bu yaşlarda evlilik olağan birşeymiş. Sünnetçilerin yaşı 18 e çekmeye çalışma çabaları da gülünç , bu mesele üzerinden peygamberi eleştirmeye çalışma çabaları da gülünç
  • Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor: "Üzerime Salâvat-ı Şerife getiren kimseleri melekler rahmetle anar, meleklerin rahmetle andıkları kimseyi Allah (c.c.) affeder. Allah'ın affetti i kimse için bütün varlıklar rahmet okurlar." ... "Kim sabahları üzerime onar defa Salâvat getirirse kırk senelik günahı silinir."
    O kelime şudur buyurun:
    Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

• Oyle oldugunu varsayip sormak cvp icin tesvik edici opuyor.

Zeka seviyesi kica kacan su oruc bozarmiyi asmis herkes ne oldugunu iyi biliyor..qKuran'da "piç" lafzı geçiyor "kuran tanrının sözü olamaz" diyen Mustafa öztürk'e linç 

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Kim de linç kültürü varmış bir bak istersen.

Söz konusu paylaşım:

• quote:

Orijinalden alıntı: esatunal3402

Boşuna oraya buraya çekmenin anlamı yok arkadaşlar. Kaynakların büyük çoğunluğu 9 yaşında evlendiğini gösteriyor ancak bu çok gündem olmuyor o dönemde . Yani o dönemlerde bu yaşlarda evlilik olağan birşeymiş. Sünnetçilerin yaşı 18 e çekmeye çalışma çabaları da gülünç , bu mesele üzerinden peygamberi eleştirmeye çalışma çabaları da gülünç

O kaynakları buraya koyunda bizde görelim, size göre kaynaklar mi bunlar...

• Adamın Prof. luğu ve mekli maaşı iptal edilmeli çünkü aldığı ilmi inkar etmiş haksızca aldığını ortaya koymuş
    bu din üzerinden tez yazıp Prof. luk aldın madem boş ve yalan şimdi geri ver

• iyiki fazla okul okumadım el alem okur yükselir burda alçalan oluyor
    iyiki Prof. olmadım iyiki Dr olmadım, Koca karı imanı nasip et sen bize allahım

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.