Şimdi Ara

Kur yeni bir sistem bölüm oluşturmayı veya varolan sistem bölümünü bulmayı başaramadı.ACİL! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
60.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • x_tol Kardeşim ver boynuma dolayım Sayende kafayı kırmaktan kurtardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

bu uyarı ve işletim sistemi kuramama sorunu birkaç defa bende yaşadım. sorun şundan kaynaklanıyordu bende: bios'ta boot sıralamasını seçerken(hdd-dvdrw-flash bellek vs olur burada) dvd veya flash belleği birinci boot aygıtı olarak görüyordu. bunların yerine raid hdd'leri birinci boot device olarak gösterince gösterince kurulumu yapııyor.

Çok saçma bir sorun.Sucu anakarta atiyorum ben.

Ama sayenizde sorun çözüldü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

bu uyarı ve işletim sistemi kuramama sorunu birkaç defa bende yaşadım. sorun şundan kaynaklanıyordu bende: bios'ta boot sıralamasını seçerken(hdd-dvdrw-flash bellek vs olur burada) dvd veya flash belleği birinci boot aygıtı olarak görüyordu. bunların yerine raid hdd'leri birinci boot device olarak gösterince gösterince kurulumu yapııyor.

Çok teşekkürler x_tol
  • Arkadaslar bu hatayi aliyorm lutfen acil yardm ne yaptiysam olmadi
     Kur yeni bir sistem bölüm oluşturmayı veya varolan sistem bölümünü bulmayı başaramadı.ACİL!

• çok fazla alternatif sunulmuş fakat en basiti yukarda arkadaşlarında söylediği usb 2.0 flsh disk ile format atmak zira 3.0 ile na mümkün
  • Çok Sağolun yaa valla çözüldü birincil yapınca format atacağın hddyi tam yeni hdd aramaya geçmiştim :))) Allah Razı olsun

• az önce bu sorunla uğraşıyordum ben de yardımlarınız sayesinde çözdüm. formatı usb ile atıyorum bu hatayı alıyordum boot menüsünde hdd yi 1. sıraya aldım sorun çözüldü
  • Bios Sata Ayarlarından "Non Combined" Yaptım Düzeldi..
  • Sorunun kaynağı hızlı kurulum olur diye USB3 portu kullanımı USB belleği çıkarip 2.0 porta takın direk kurulum başlıyor.

• konu çok faydalı olmuş alternatif çözümler arasında benim sorunun sebebinin usb 3.0 flash disk olduğunu anladım. usb 2.0 flashla yapınca sorun çözüldü.
  • YasinAltunoglu kullanıcısına yanıt
    bios'ta boot sıralamasını seçerken(hdd-dvdrw-flash bellek vs olur burada) dvd veya flash belleği birinci boot aygıtı olarak görüyordu. bunların yerine raid hdd'leri birinci boot device olarak gösterince gösterince kurulumu yapııyor. kesın cozum bu korkmanıza gerek yok ercan guney samsun
  • blackstorm38 B kullanıcısına yanıt
    bios'ta boot sıralamasını seçerken(hdd-dvdrw-flash bellek vs olur burada) dvd veya flash belleği birinci boot aygıtı olarak görüyordu. bunların yerine raid hdd'leri birinci boot device olarak gösterince gösterince kurulumu yapııyor.
  • valla çözümler süper hallettim teşekkürler herkese
  • Sorunun cozumu arkadaslar bios dan pili cikartin ve anakarti resetleyin yani sifirlayin sonra bios ayarlarinda s.m
    A.r.t seceneklerin hepsi auto olacak sonra boot sekmesine gelin hard disklerden 1 ncisine usb yi secin sonra boot deviceye girin cd rom yerine usb secin formati atin

• Sene olmuş 2016 biz hala win 7 ye mahkumuz neyse sürekli format atan birisi olarak çözümü biraz toparlayayım istedim. Öncelikle bu sorunla karşılaşıyorsanız bunun forumda da gördüğünüz üzere pek çok çözüm yolu vardır. Burada öncelikle şahsım tarafından test edilmiş olanları sırasıyla yazıyorum:

1. Hatayı aldığınız ekrandayken flash disk veya CD/DVD neyse çıkartın. Çarpıya basın "evet" deyin ana kurulum ekranına geleceksiniz. Tekrar Flash/DVD takın devam edin sorun çözülmezse 2. adıma

2. Her neyle format atıyorsanız alternatifini deneyin. Flash ile atıyorsanız DVD deneyin. Hatta USB 3.0 ile atıyorsanız USB 2.0 deneyin.

Test etmediklerim:
    3. Boot menüsünden sıralamayı değiştirin. HDD birinci sırada olacak şekilde ayarlayın.
    4. İki adet harddisk varsa birini çıkartın.
    5. ISO dosyasını farklı bir programla flash diske atın.
    6. BIOS ayarlarından SATA yerine IDE'yi seçin

bunlar büyük ihtimal sorununuzu çözecektir. Eğer farklı bir durum varsa mutlaka paylaşın.
    Son olarak elimde kesin bir kanıt olmamasına rağmen bu sorunun temel kaynağının Harddiskten kaynaklandığını zannediyorum. Yani harddiskiniz ömrünün sonlarına gelmiş olabilir. Lütfen önemli belgelerinizi daha güvenilir bir yere saklayın saygılarımla...

• Sorunu çözdüm değerli arkadaşlar...
    BIOS ekranından ''AHCI mode'' seçeneği olanlar kurulum yapacağınız hard diskin takılı olduğu konum SATA mi IDE mi diye kontrol edin ve seçiminizi yapın, ardından kuruluma geçebilirsiniz iyi günler.
    (developers.harunistenci.com)

• "Aynı sorunu bende yaşadım. Çözümü şu şekilde sağladım. Hata verdiğinde USB belleğimi çıkartıp "Yenile" butonuna bastım. Başka bir hatayla karşılaştım. USB belleği takıp "Yenile" butonuna basıp "İleri" dediğimde ise yüklemeye başladı."

Yukarıdaki işlemi deneyince sorun çözüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tepenko

Arkadaşlar bende usb ile format atınca aynı sorunla karşılaşıyordum. 1,5 gün uğraştım ve sorunun ne biosla(bios bile defalarca güncelledim, ayarlarıyla defalarca oynadım.) sata disklerden ve sürücülerden, ne flash diskklerden, ne de win kurulum dosyasının bozulmasından kaynaklanmadığı kanısına vardım. Aynı win7 iso sunu kullanarak; xboot ile usb yi multiboot haline getirerek win7 kurduğumda bu hatayı alıyorum. Hemen ardından yumi programı ile aynı win7 iso sunu aynı flash diske multiboot yaptığımda kurulum hatasız tamamlanıyor. Bilginize. Eğer kurulumu yaparsanız ALLAH RAZI OLSUN DEMENİZ KAFİ...

tavsiyen için teşekkürler arkadaşım sorunu sayende çözdüm. klasik win boot tool tam bir işkenceye çevirmişti kurulumu.
  • bunun kesin çözümü biosu resetlemek.
  • sata configuration ahci olan seçeneği ide yapıp deneyebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.