Şimdi Ara

25 bin liralık kur korumalının %55 faizle 990tlsi bankadan 3.500 lirası Türk toplumundan verildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
3
Favori
5.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akbank'ta 5 ayrı zamanda 25 bin liralik ayrı ayrı kur korumalı hesaplar açtım ve ilk hesabımın 3 ayı doldu. Sabah açıp baktığımda 990TLnin paranın uzerine yattığını gördüm ancak bu yalnızca söz verilen %16lık bankanın vereceğiydi ve saat 11de merkez bankasının bana 3.500 tl daha vereceği söylendi.

Bunu istemezdim ancak Türk toplumu bana 3.500 tl verecek ve yalnızca 25bin lira gibi bi parayla bunu kazanacağım. Toplam 4490TL aldım 11de yattı. Yıllık olarak %55 faiz almış oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabakara61 -- 18 Mayıs 2022; 12:23:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu hukumet TL mevduatta duran adama, durduk yere gel KKM yap, doviz farkinida ben verecem diyip, milletin vergilerini resmen zengine verdi.

Birde bunun firma tarafi var, onlarda kkm de vergiden muaf oluyor. Yani hem devletten para aldilar, hemde normalde vergi odeyecekken ondan muaf oldular.

gozlerdeki isiltina gurban senin.
  • Milyarderler milyarlık vergiden muaf. 3500 lira birşey değil. Önemli olan bu sistemi herkesin kullanmaması. Herkes kullanırsa çöker çünkü saadet zincirinden farkı yok.

• 25 bin liralık kur korumalının %55 faizle 990tlsi bankadan 3.500 lirası Türk toplumundan verildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi napervasız -- 18 Mayıs 2022; 11:3:58 >
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt

okadarini bilmiyorum ancak 4.490tl hesbima yatmış. bu kadar az parayla bile bu parayi aliyorsam milyonlar koyanlar guzel para kaldırmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabakara61 -- 18 Mayıs 2022; 12:0:31 >
  • Tayyip'in sayesinde sana 3500 lira borcumuz var

• kabakara61 kullanıcısına yanıt

Has maş kast diyorlardı şimdi sınırsız bir faiz verdiler

Adına kur koruma denildi

• Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt

yaklaşık yıllık bazda %55 faiz almış oldum dogru diyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabakara61 -- 18 Mayıs 2022; 12:24:5 >
  • Bu hukumet TL mevduatta duran adama, durduk yere gel KKM yap, doviz farkinida ben verecem diyip, milletin vergilerini resmen zengine verdi.

Birde bunun firma tarafi var, onlarda kkm de vergiden muaf oluyor. Yani hem devletten para aldilar, hemde normalde vergi odeyecekken ondan muaf oldular.

gozlerdeki isiltina gurban senin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dj_Mami kullanıcısına yanıt

1- Devlet nereden kazanıyor paraları? Devlet şirket midir?

2- Devlet kazandıgı paraları niye milletin dolar zararını sübvanse etmek için harcıyor?

• Zenginin parasina para katmasi icin milletin cebinin somuruldugu, devletin hazinesinin soyuldugu ucube bir sistem. Bana resmen etik disi geliyor.

Bu nedenle 1 dolar bile bozup girmedim, girmemde. Varsin olsun baskalarinin nazarinda zarar edeyim. Muhim degil. 25 bin liralık kur korumalının %55 faizle 990tlsi bankadan 3.500 lirası Türk toplumundan verildi 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leipold -- 18 Mayıs 2022; 14:22:33 >
  • Ortamlarda faize karşıyız dersin hangi cahil, beyin fukarası bilecek...

Faizi de halka ödetiyorlar ne güzel. Vergi mi yetişmedi yasla bu halka vergi zamlarını.

• Sermaye transferi son hızla sürüyor.

Kimlerle mücadele ediyoruz güzel Allah(c.c)’ım sen yardım et.

Ezanları susturmak istiyorlar.

klasik cehabe zihniyyeti hocam.

fakir, zenginin faizini ödüyorsa bayrak inmesin ezanlar susmasın diyedir.

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

Bunlara biat ettikleri kişiler "o paraları uzaylılar gelip bıraktı" dese inanırlar, boşuna yorulmayın 25 bin liralık kur korumalının %55 faizle 990tlsi bankadan 3.500 lirası Türk toplumundan verildi 

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

MB her sene kârının önemli bir kısmını hazineye aktarıyor. %14 faiz geliri ve bastığı paralar ile .. MB'nin asıl amacı kâr elde etmek değil kur istikrarını sağlamak , doların bir gün 20 diğer gün 15 birgün 30 diğer gün 20 olmasını engellemek.. Hükümet bunu kkm ile sağlamayı düşünüyor kaynak mb'den gelen 60-70 milyar bu para yetmezse MB para basabilir. Vatandaşın vergisine gerek yok

• Leipold kullanıcısına yanıt

Yurtdışında olanlara daha iyi avantaj var aslında... Dolardan TL'ye geçerek spekülatif hareketleri engellemiş oluyorsun aslında... Hangi iktidar olursa olsun bu olumlu birşey. Yarın millet ittifakı iktidar olduğunda bütün AKP'liler Arap sermayesi TL üzerinde oynarsa sorun yine büyük olur hükümet hep dolar harcamak zorunda kalır ve bu ülke kaynakların israfı demek

• Kapitalist sistem her zaman parası olanı daha zengin yapar.

• %55 faiz ne ki? Üfe son 4 ay %39 artmışken (yıllık hesapla %117) devlet vatandaşı tırtıklamış resmen

Yozgat'ta Bitlis'te ev alsan bile %70-80 artardı. Tekirdağ'da Mersin'de alsan %120-200 artardı ( son 1 yıl fiyat artışı )

Tabii bu sistemin amacı Üfe'nin dolarin çok artmasını engellemek.Tüfe yi düşük gösterip emekli -memur maaşlarına az zam vermesi gibi

Ek: Ayrıca 4490 rakamı dogruysa toplam faiz %71.80 ediyor. 2 kez 4 ile carpman gerekir. 1.4 3ay yılın 4te 1 , 2.4 ise 25 100ün 1/4ü olduğu için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 19 Mayıs 2022; 11:1:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.