Şimdi Ara

Kur Korumalı Mevduat örnek vaka-son 3 ay getirisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün bir kur korumalı mevduat dönüşü vardı arkadaşımın , bende rakamları aldım görüşleriniz nedir ?

Hesap açılışı : 25 Nisan 2022 Kur : 14.77 tl

Açılış tutarı : 1124500 tl

bugün ödenene faiz + kur farkı: 232700 tl (yaklaşık yüzde 20 3 ayda)

Son tutar : 1357200 tl

Bana sanki yaygınlığı arttıkça piyasayı yavaşlatır gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 26 Temmuz 2022; 11:8:32 >

• Kusura bakmayın. Arkadaşınıza söyleyin benden yani sistemde parası olmayanlardan hazine yoluyla aldıkları o fark sonuna kadar haramdır. Ben asla helal etmeyeceğim. Alana da bana sormadan cebime elini sokup diğerlerinin parasına katanlara da. Kur korumalı mevduat fakirden alınıp zengine verilen bir halkı soyma yöntemidir. Para basarak beni fakirlestiriyorsa o da aynı şeydir. İki elim alanın da verenin de eğer ilahi adalet gercekten varsa yakasında.

Aslında kızım sana söylüyorum gelinim sen anla demek istedim.

Hani bu yöntemi alkislayanlar faizi sevmiyorlar haram ya.

Bu sistem asıl haramın önde gideni demek istedim. Ötekisi bankacılık sistemine katılanların arasında anlaşmalı para kullanım ticareti. Bu kur korumalı faiz ise hiçbir kağıda imza atmamış olan insanların cebinden para çalıp banka hesaplarına aktarmak.

3 kuruş birikimim var param pul oldu ama sırf başkasının malı olduğu için bu sisteme girmedim ve dövizde kaldım.

Hani haram konularında pek bir hassas akp seçmeninin bankada kendi parası olunca nasıl sus pus olduklarını da gördük. Ben yine söylüyorum sistemdeki herkes beni fakirlestiren unsurun bir parçası ve yapana da yaptırana da alkış tutup cesaretlendirene de yine hakkımı helal etmiyorum. Ancak arkadaşınıza söyleyin derken aslında herkese ceplerinde kimlerin parasının olduğunu hatırlatmak niyetiyle söyledim.

Kur koruman devlet eliyle para gasp edilmesidir. Gizlice alınan hırsızlıktır. Güç ve yetki kullanarak alınan ise gasptır. Akp lilerin boğazından haram lokma gecmez biliyorum ama bir hatirlatmakta fayda gördüm.

• sadece kur farkı kadar getiri alırsınız. kur farkı + faiz kadar olmaz.

vadeli mevduat yada hazine bonosu dışında tl yatırım bilmeyenler için ideal yatırımlar.

• Kusura bakmayın. Arkadaşınıza söyleyin benden yani sistemde parası olmayanlardan hazine yoluyla aldıkları o fark sonuna kadar haramdır. Ben asla helal etmeyeceğim. Alana da bana sormadan cebime elini sokup diğerlerinin parasına katanlara da. Kur korumalı mevduat fakirden alınıp zengine verilen bir halkı soyma yöntemidir. Para basarak beni fakirlestiriyorsa o da aynı şeydir. İki elim alanın da verenin de eğer ilahi adalet gercekten varsa yakasında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cem kullanıcısına yanıt

hocam herkes sürekli dövize dönemiyor artı makaslar fazla , bu adamlar normalde tl'de kalacak yüzde 2-3 alacak , oysa şimdi %20 alıyorlar.(3 ayda).Şirketler vb için kolay.

Alıntı

metni:
    Kusura bakmayın. Arkadaşınıza söyleyin benden yani sistemde parası olmayanlardan hazine yoluyla aldıkları o fark sonuna kadar haramdır. Ben asla helal etmeyeceğim. Alana da bana sormadan cebime elini sokup diğerlerinin parasına katanlara da. Kur korumalı mevduat fakirden alınıp zengine verilen bir halkı soyma yöntemidir. Para basarak beni fakirlestiriyorsa o da aynı şeydir. İki elim alanın da verenin de eğer ilahi adalet gercekten varsa yakasında.

Bizim arkadaşa sıra geç gelir , sebep-sonuç , o işin sonuç kısmında , bu sistemde ve bu iktidarla çoğumuz kurbanız.

• 3 ayda yüzde 20 ciddi bir rakam , evet dövize sıfır faiz olsada.

• mgora kullanıcısına yanıt

Aslında kızım sana söylüyorum gelinim sen anla demek istedim.

Hani bu yöntemi alkislayanlar faizi sevmiyorlar haram ya.

Bu sistem asıl haramın önde gideni demek istedim. Ötekisi bankacılık sistemine katılanların arasında anlaşmalı para kullanım ticareti. Bu kur korumalı faiz ise hiçbir kağıda imza atmamış olan insanların cebinden para çalıp banka hesaplarına aktarmak.

3 kuruş birikimim var param pul oldu ama sırf başkasının malı olduğu için bu sisteme girmedim ve dövizde kaldım.

Hani haram konularında pek bir hassas akp seçmeninin bankada kendi parası olunca nasıl sus pus olduklarını da gördük. Ben yine söylüyorum sistemdeki herkes beni fakirlestiren unsurun bir parçası ve yapana da yaptırana da alkış tutup cesaretlendirene de yine hakkımı helal etmiyorum. Ancak arkadaşınıza söyleyin derken aslında herkese ceplerinde kimlerin parasının olduğunu hatırlatmak niyetiyle söyledim.

Kur koruman devlet eliyle para gasp edilmesidir. Gizlice alınan hırsızlıktır. Güç ve yetki kullanarak alınan ise gasptır. Akp lilerin boğazından haram lokma gecmez biliyorum ama bir hatirlatmakta fayda gördüm.

En kötü %4 faiz alınır şuan.

Zaten bankalar %20 veriyor hatta %22.5 verenler bile var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bireysel emeklilik gibi bu da sazan avı. Kur alış satış arasındaki tl yi bozdurma ve geri dolar alımındaki alış satış fıyat farkalrı noluyor? ordan da zarar edılıyor

• treyturop T kullanıcısına yanıt

Aslında şöyle MB alış kuru çoğu bankanın satış kuruna karşılık geliyor bu yüzden alış satıştan zarar etmezler ayrıca döviz bozup sisteme dahil olanlar vade sonunda tekrar dövize vergi kesintisi olmadan geçebilirler

• cokbaska kullanıcısına yanıt

Hocam o senelik faiz.

Bu örnekte ise 3 ayda net %20 faiz var aynı devam etse senelik %80+ olur birleşiği.

• Paranı dolara yatırmışsın gibi düşün

3 ay önce 75.000$ 'ın varsa şuanda da 75.000$ 'ın var

Eğer dolar 14.77'den 12 ye düşseydi o zaman kar yapacaktın

75.000$ üstüne bankanın verdiği faizi alacaktın 76.000$ ın olacaktı :)

Şuana kadar kur korumalıya yatıran hiç kimse kar yapamadı çünkü $ sürekli artıyor.

• BabyYoda B kullanıcısına yanıt

Hocam onu yazdım , firmalar vb için mantıklı , tl kısmı garanti , usd bizde hep artsada düşebilir vb teorik olarak.Yani herkes dolar almıyor -alamıyor vb.

Son 3 ayda %20 oran (3 aylık ve sağlam rakam).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 26 Temmuz 2022; 17:21:7 >
  • Gayet güzel.

• GoSSgO G kullanıcısına yanıt

git şeriatla yönetilen ülkede yaşa o zaman. haram edecekmiş, edersen et lan. ben sana daha çok haram ediyorum. sen bu ülkede yaşarak islamın hükümlerini çiyniyorsun bile !

• scapegoat111 kullanıcısına yanıt

$eriatcı bankalar da baska isimler koyarak faiz veriyorlar paran varsa $eriat da olsa faiz alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucius24 -- 26 Temmuz 2022; 19:34:24 >

ÇİYNİYORSUN

ÇİYNİYOR

ÇİYNEMEK

Kuran kursuna gidene kadar en azından devlet okuluna filan gitseydiniz keşke. En azından okumayı-yazmayı öğrenirdiniz.

• KKM niye dert oluyor ki size, siz de gidin yapın. Enflasyondan, mal ve hizmet fiyatlarından haberiniz var mı? Sanki beleş kazanç var ortada. 6 aylık KKM sürecinde %31 alabildim. Yine enflasyon alti kazanç

Ben şeriatçı değilim ki! Faiz mantık olarak bankaya para satmaya gönüllü olanlarla bankadan para satın almaya gönüllü olanların bir alisverisi.

Kur korumali faiz ise drvlet hazinesinden, yani bankaya para satmaya gönüllü olandan da olmayandan da alınarak oluşturulan devlet hazinesinden bankalar ve devlet eliyle bankada parası olanların hesabına aktarılan hırsızlıktır. Ben sizin hesabınıza hazineden para aktarılmasına gönüllü değilim bukadar basit. Ve seriatciyi de bırak solcuyum zaten. Hani bu kkm yi savunan kesim çok inançlı ya sözüm ona. Demek ki kendi hesaplarina yatana kadarmış bütün o faiz haram cümleleri. Eğer faiz haram ise bu kkm sistemi haram kere haramdır. Haramı helali de geçtim resmen hırsızlıktır. Benim rızam yok mesala. Hazineden aktarılarak veya para basıp enflasyonu yükselterek beni fakirlestirerek verildiği açık mı bu paranın açık. Bu para hesaplara agactan toplanıp yatirilmadigina göre ben payıma düşeni kuruşuna kadar haram ediyorum. Ha o lan kelimesine karşılık vermiyecegim. Seni tanımadığım için ağzına yakisip yakismadigi konusunu sen daha iyi bilirsin. Üslubunla zaten kaliteni belli ettin. Ayrıca nerede yaşayacağımı sana soracak ta değilim. Reis alistirdi sizi böyle kafanıza göre onu kovun, bunu kovun, buna terörist deyin, ötekine hain diyin. Ağzınıza çok kolay geliyor böyle şeyler konuşmak. Kendi liderinizin üslubu bu zaten. Hangi partili olduğunu açıkçası bilmiyorum sadece üslup olarak akp lisindir diye düşündüm.

Özetle sen ister şeriatçı de ister helal de ister haram de. Sinirlenmene bakılırsa kkm de paran var. O para ağaçtan toplanmadığına göre ister helal ederim ister haram. Sırasiyla önce bana sormadan benden alan hükümete, ardından hesaplarında böyle bir parayı kabul edenlere, en son da sistemi alkislayip destek çıkarak bu kul hakkına girenlerin yolunu aydınlatanlara topyekün haram ediyorum. Para halkın değil mi? Ayrıca İslam'ın hükümlerine göre yaşamak gibi bir düsturum yok. Ben bir deistim. Yaratıcıya ve adaletine inanıyorum. Dinleri yapay olarak görüyorum. Ve yaratanın adaleti var ise benim gönül rızam olmadığı için bunun hesabını soracağını ümitbediyorum. Haram kelimesini kullanmamdaki amaç sadece bu sistemi destekleyen akp lilerin vicdani ve ahlaki hassasiyetlerinin aslında ne kadar samimiyetsiz olduklarini insanlara hatırlatmaktır. Öyle ki bu insanlar her dakika o haram bu helal milleti din terazisine koyup hüküm verirler, mahalle baskısı oluştururlar. Bende eğer gerçekten haram kavramına inanıyorlar ise ve yaradan beni birgün duyacaksa şimdiden haram ediyorum demek istedim. Ayrıca diyelim ki ben Müslümanım. Bu ülkede yaşıyor olarak İslam hukumlerini niye çiğnemiş olayım bunu çok merak ettim.

• Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt

Devlet bunca gariban var iken hazineden milletin parasını benim hesabıma aktarmasın. Ben almiyayim.deistim ama vicdan ve insaniyetime aykırı. Varsın benim param değer kaybetsin.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.