Şimdi Ara

Kur'an'nın doğdugu yer PETRA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
1.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tarihin sundukları senin için bir şey ifade etmeyince konuşacak bir şey de kalmıyor
  • Tarihin sunduğu bilgi senin de inkar ettiğin eski ahit
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

yaşananın gerçek olmadığını söylüyorsun
    bu şekilde bir bakış açısı inanmayacağı herşeyi yalanlayabilir
    sonuçta insan inandıklarını yaşar ve yaşadığı hayatın sonuçlarını alır

sohbeti burada kesmemiz hakaretsiz geçen bir konuşmanın güzel sonuçlanması demek olur
    "bu şekilde bir bakış açısı inanmayacağı herşeyi yalanlayabilir"

İnandığın bir konu hakkında elbet daha önce böyle bir gözlem yapmış olmalısın ki buna inanıyorsundur. Ben basit bir örnek istedim sadece. Umarım bize de gösterirsin de inanma yolunda bir ışık yakarsın.

Biraz daha keskin sorular sormaya devam ettiğimde hakaret edeceğini düşünüyorsan benim için sorun değil, konuşmayı kesebilirsin.
  • Tastarakay kullanıcısına yanıt
    karşımdaki hakaret etmedikten sonra kırıcı olmam
    istersen deneriz ama gördüklerim tedbir almama ve önceden uyarmama sebep oluyor

sana verdiğim örnek hikaye değil gerçek yaşanmış olay
    tarihin en yakınından
    daha geriye gitmyeye gerek olmadığı kanatiyle onu yazdım
  • belgeselin türkçesi de çıktı..

• mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Bu ne ben daha güzel masallar yazarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • darklord1905 kullanıcısına yanıt
    yazman için yaşaman gerekiyor. önce yap sonra gel karşıma
    Bir gün gece vakti tanrının yanına yükseldim.Yüce tanrının huzurundaydım.Bana baktı ve "Kulum sana onca nimetler verdim ve sen bana şükretmekten ve anmaktan geri duruyorsun" dedi.Ben biraz utandım ve korktum.O sakince beni yanına çağırdı.

"Bak kulum şu çiftçiyi görüyor musun?Fakirdir ve aklı senden geridir ve bana şükürden geri durmuyor"Ben biraz cesaretle peki tarlası elinden gitse de buna devam eder mi?" diye sual ettim.Birazdan tarla çekirgelerle doldu ve tarladaki bütün mahsüller telef oldu.

Çiftçi"Rabbim bu mahsülü veren de sensin alanda sensin çok şükür ailem ve ben sağlıklıyız" dedi.Tanrı bana dönerek "Gördüm bu halde bile bana şükürden geri durmuyor."Ben biraz daha ileri gittim "Peki ailesi de gitse bu şükürde ısrarcı olur mu?"Tanrı sakince döndü ve çiftçinin evi bir anda alevler içinde kaldı.Çiftçi ailesini kaybetti.Ama dönüp tekrardan"Rabbim canı veren sensin alan sensin çok şükür ben hayattayım."

Ben biraz daha sinirlendim."Bu adam ailesini sevmeyen umursamayan bir adam demek ki.Eğer kendi sağlığı elden gitse şükründe ısrarcı olur mu?".Bir anda ne olduğunu anlamadan çiftçiyi hastanede doktor karşısında doktor tarafından amansız hastalığı açıklanırken buldum.Çiftçi doktordan çıkarken "Rabbim bu canı sen verdin sen alırsın çok şükür ettim beni cennetine al."dedi.

Bende Tanrıya dönüp rabbim "Rabbim çok büyük hataya düşmüşüm beni de cennetine al." dedim.Şimdi cehennemden yazıyorum.

Senin şizofrenden daha iyi hikaye yazmış mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

belgeselin türkçesi de çıktı..

Verdim şukunu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mr. Cheritto kullanıcısına yanıt
    Benden desturalmadan nasil ceza alacak davranista bulunursun.

Bir daha habersiz ceza alacak olursan cok kotu yaptirimlarla karsi karsiya kalirsin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    kafanda tahtalar mı eksik
    anlayışın mı kıt
    hatıraya üstelik tanıklarıyla anlatılan tarihe hikaye diyenin zerre türkçeyle alakası yoktur.

önce yaşa sonra yaz dedim
    Ne güzel sorgulama yetin varmış bu da bir şeydir.Benim yazdığıma niye inanmadın?Şahidim tanrı ona sorabilirsin.

sorgulama aklını kullananlar ve yazılanı anlayanlar için

yazdıklarından sende ikisinin de olmadığı açık

anlayamadığın belli zira üç kelimelik

yaşa ve yaz

kelimelerini anlamaktan acizsin
    Yaşadım diyorum neden inanmıyorsun?

Bir şizofrenin Kudüsten göğe at üstünde yükseldiğine inanıyorsun da benim mi anlattığım şey mi çok abes?

Rüyamda peygemberi görüp sofrasında yemek yemiş bir insanın keza nurum senden yüksektir ve anlattıklarımda şüphesiz ki gerçeklerdir.Kuran ve Peygamber şahidimdir ki anlattıklarım da bir gram yanlış yoktur.

islamı karalamak isteyenlerde görülenler:
    klasik karakter yoksunluğu
    kafadan uydurmalar
    çarpıtmalar

bana yazacaksan benim yazdığım yazıdaki salt anlama yazacaksın ....... derken

aklıma geldi pardon sende anlama kıtlığı vardı değil mi

bu son mesajdı sana artık görmezden geleceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmt042 -- 30 Ekim 2018; 19:24:29 >
    İslamın savunucuları belki akıldan yoksun olanlar olduğu için belki islam böyledir.Hadi iyi forumlar

• Ayni ateistler Zekeriya Sitchinin fantastik Sumer tabletleri cevirisini gercek zannedip yillarca referans almistilar. Taki adamin Sumerolog olmadigi ve tabletlerin gercek cevirileri ortaya cikana ve sumerologlarin sitchini yalanlayana kadar. Simdide baska bir oyuncak bulmuslar. Bence Islami yalanlamaya calisacaklarina kendilerini dogrulamaya calissinlar.
    Forumun hali ortada acilan iki konudan biri ozguven eksikligi psikolojik bunalim ve kisilerin bircoguda ateist. Icindeki ruhsal gucun buyuk gucunden bihaber. Birakin kendi bataklarinda tepinsinler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sonunda çıktı.Emeğin geçenlere teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.