Şimdi Ara

KUR'AN'I KERİM HZ MUHAMMED (S.A.V)'E VAHİY İLE İNDİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Ukba Yolcusu

quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Dur ben söyleyeyim diğer alimler gibi ya babadan ya karıdan zengin

Kardeş sen ne değişik insansın anlamadım Üstadım hakkında en ufak bir araştırma dahi yapmadan ve bilip bilmeden konuşuyorsun dediğin gibi üstadım ne babadan zengindi ne karıdan az yer, az içer ve az uyurdu Mustafa Kemal kendisinden çekindiği için kendisine kendi maaşından daha fazla maaş ve İstanbul Emirgan boğazda bulunan Sait Halim Paşa Yalısını teklf etti niyeti Elmalılı Hamdi Nazır gibi hocalara sunduğu dünya nimetlerini sunmak ve kontrol altına almaktı ama Üstad Mehdi Bediüzzaman Saidi Nursi'nin tek gayesi Cumhuriyetin kurulmasıyla atılan fitne ve inançsızlık tohumlarını daha yeşermeden mani olmaktı ve Reisicumhurun teklifini elinin tersiyle itti

Kaynak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben lafın tamamını yazmıyorum herhalde hayatını biliyorum yukarıda bahsetmiş olduğun masal dışında ben kendi hayatını ikamesi için geliri nereden saglıyor, ve kurmuş olduğu medrese in ve kurmayı hayal ettiği üniversitenin maddi desteğini nereden sağlamaya çalışmış malum para değerli şey insanlar ona ulaşmak için vaktini ve enerjisini harcar. Bu neyi harcamış maddiyata ulaşmak için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben lafın tamamını yazmıyorum herhalde hayatını biliyorum yukarıda bahsetmiş olduğun masal dışında ben kendi hayatını ikamesi için geliri nereden saglıyor, ve kurmuş olduğu medrese in ve kurmayı hayal ettiği üniversitenin maddi desteğini nereden sağlamaya çalışmış malum para değerli şey insanlar ona ulaşmak için vaktini ve enerjisini harcar. Bu neyi harcamış maddiyata ulaşmak için

Bahsettiğin şahıs senin ve benim gibi normal insan değil islam alimidir yukarıda bahsettiğin masal değil gerçektir bu olayı Üstad kendi eseri olan Risale-i Nur Külliyatında bahseder hayali olan Medresetül Zehra ismindeki üniversitenin geliri ise Osmanlı Devleti tarafından verilmesi için karar çıkmıştı ama Kurtuluş Savaşının başlamısıyla proje hayata geçirilememiştir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Ben lafın tamamını yazmıyorum herhalde hayatını biliyorum yukarıda bahsetmiş olduğun masal dışında ben kendi hayatını ikamesi için geliri nereden saglıyor, ve kurmuş olduğu medrese in ve kurmayı hayal ettiği üniversitenin maddi desteğini nereden sağlamaya çalışmış malum para değerli şey insanlar ona ulaşmak için vaktini ve enerjisini harcar. Bu neyi harcamış maddiyata ulaşmak için

Bahsettiğin şahıs senin ve benim gibi normal insan değil islam alimidir yukarıda bahsettiğin masal değil gerçektir bu olayı Üstad kendi eseri olan Risale-i Nur Külliyatında bahseder hayali olan Medresetül Zehra ismindeki üniversitenin geliri ise Osmanlı Devleti tarafından verilmesi için karar çıkmıştı ama Kurtuluş Savaşının başlamısıyla proje hayata geçirilememiştir

Hâlâ sorularıma cevap vermiyorsun

Normal insan değil biliyorum olsa körü körüne takip etmezsin

• quote:

quote:

quote:

Hâlâ sorularıma cevap vermiyorsun

Normal insan değil biliyorum olsa körü körüne takip etmezsin

Sorularıma cevap verdiğime inanıyorum hangi sorunuza cevap istiyorsunuz ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.