DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <--
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.528
Cevap
7
Favori
404.522
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Nissan >> --> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <--
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      9 Mesaj
      02 Eylül 2007 15:50:04
      bende kulube katılmak istiyorum
      2000 primera comfort um var
      2 3 gün içinde note tekna 1.6 a/t alıcam
      |
      |

2000 Nissan Primera Comfort
      2008 Nissan Note Tekna
      2010 Nissan Qashqai Tekna Executive
    • Onbaşı
      22 Mesaj
      04 Eylül 2007 11:06:00
      Selamlar
      Evren, sen baya bir kilometre yapmışın....bnm araç 16000km oldu sen yanılmıyorsam yılbaşında almıştın
      20000km iyi rakam....500ytl servisde gerçekten pahalı....esasında normal arabalarda balatalar ortalama 40000km
      gidiyor...sana 20000kmde bitmemesi gayet iyi dediklerine göre herhalde navaralarda ortalamalar 15000km falan
      bana çok az geldi...

Tonkano, anlaşılan servis işinde sana güveneceğiz çünkü bnm artık halim kalmadı gidip uğraşacak . ön takımla ilgili buldukları
      çözümü buraya yazarsan bende gidip aynen servise eletirim :)).

Evren sende yanılmıyorsam aynı sorun yok şu önde takımın direksyonda vuruntu yapması sanki boşluk varmış hissi uyandırması mevzuu..
      |
      |

• Çavuş
      52 Mesaj
      04 Eylül 2007 22:25:11
      ii akşamlar
      arkadaşlar kulübü yeni gördüm bende üye olmak isterim
      bende 2001 model nissan terrano 2 2,7 tdi siyah var
      |
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      05 Eylül 2007 22:58:30
      Devo8 merhaba,

araci Subat 2007 basinda alimistim yanlis hatirlamiyorsam. Ne de olsa ticari arac eger senede 40.000 km den asagi yaparsam zarar yazar

Evet balatalar icin bana da ayni seyi söylediler, cabuk bitmesine sebep olarak ta aracin otomatik olmasini gösterdiler ki bu tek sebep degil. Esas sebep aracin yüksek agirligi ve ön frenlere gercek manada destek olamayan arka kampanalar. Bakalim 30.000 km bakima kadar dayanacak mi balatalar?

Bende direksiyonda hissedilir bir bosluk yok, bazen hafifce birseyler hissediyorum ama pseudo da olabilir. Arka difransiyelden gelen ses nadir de olsa benim aracimda da oluyor. Ancak cok hissedilir degil ve özellikle de gaza ani yüklendigim bazi durumlarda oluyor. Yani cok rahatsiz edici degil.

Neyse böyle problemler ciktikca tek tesellim Pathfinder alsaydim 140.000 tl yi ayni kötü kaliteye bayilmis olacaktim oluyor

Bu arada yeni bir Qashkai (dogru mu yazdim?) sahibi serviste aracindan gelen seslerden sikayer ediyordu. Daha arac 10.000 km de her yerinden tikirtilar geliyormus. Servisteki ustada aracin sagini solunu bag kayislari ile baglayip sIkIstirirken "Abi bunlari JP den TR ye gelirken gemide monte ediyorlar ondan böyle oluyor" dedi. Aslind ticari acidan son derece mantikli ama demek ki kalite acisindan sakincalari varmis.
      |
      |

• Onbaşı
      22 Mesaj
      06 Eylül 2007 09:36:05
      Teşekkürler Evren
      Dediğin gibi acaba pathfinder dada kalite aynımı acaba eğer öyleyse gerçekten
      yazık olur.

Bu arada 2008 Navaralarda bluetooth artık standart olmuş...
      Haricinde bana sanki yan basamaklarda artık nikelajlı olanlarıyla değiştirilmiş gibi geldi...
      Jantlar biraz daha amerikanvari olmuş...parlak falan...

İçerde ayak bölgesine aydınlatma koymuşlar. Aynaların altında yeri aydınlatan lambalar var.
      Genelde üst sınıf arabalarda olan birşey Navaraya biraz abartı olmuş :)))....

O lamba yerine kaliteye biraz daha önem verseler daha iyi....

işte öyle albeniyi arttıracak küçük oyuncaklar eklemişler....
      |
      |

• Er
      9 Mesaj
      10 Eylül 2007 23:13:57
      2008 note 1.6 tekna a/t sahibiyim artık kulube uye olmak istiyorum
      |
      |

2000 Nissan Primera Comfort
      2008 Nissan Note Tekna
      2010 Nissan Qashqai Tekna Executive
    • Yüzbaşı
      868 Mesaj
      15 Eylül 2007 22:02:08
      quote:

Orjinalden alıntı: cannavaro_28

2008 note 1.6 tekna a/t sahibiyim artık kulube uye olmak istiyorum

yeni üye olacak arkadaşlar biraz bekleyin forumun kurucusu san diego askerde imzanıza kulüp nissanı eklemek isterseniz ilk sayfada açıklaması var
      |
      |

Allah yalnız renkleri yaratmış ve onları ayırt edecek, görecek gözleri yaratmamış olsaydı bu renkler neye yarayacaktı? Renkleri ve gözleri yaratıp da ışığı yaratmasaydı renkler ve gözler neye yarayacaktı? Bu üç şeyi birbiri için yaratmış olan kimdir? Bu eşsiz birliğin yaratıcısı kimdir? . (epiktetos)
    • Er
      2 Mesaj
      23 Eylül 2007 13:40:00
      herkese merhaba.2 ay önce navara 4x2 se aldım.şimdi buna kış lastiği almayı düşünüyorum arkadaşlar.tavsiyeniz var mı.servis good year wrangler ultragrip önerdi acaba nasıl.aracın su an uzerindeki lastikler continental contitrac ölçüsü:255/70R16.VE biraz arastırma yaptım good year ın fiyatı 400 civarı teki o da aynı ölçü değil 255/65r16 ama uyar diyolar.bu arada michelin e falan da sordum pilot ltx diye bi modeli var ölçü aynı 255/70r16 en son nakitte 290 ytl ye bıraktılar tekini.dunlop un da var kış lastiği o da 350 civarı.sizce hangisini almalıyım.hepinize selamlar,iyi ramazanlar
      |
      |

SHIFT_to one
      2007 Siyah Navara SE 6MT
    • Yüzbaşı
      721 Mesaj
      03 Ekim 2007 14:20:50
      nissan qashqai nin aksesuar broşüründe yer alan akıllı ses sisteminin nasıl birşey olduğu konusunda bilgisi olan varmı?
      |
      |

• Binbaşı
      1179 Mesaj
      04 Ekim 2007 13:57:28
      herkese merhaba!

nissan Türkiyenin internet sitesini gezerken fiyat lisatesinde note dizelleri gördüm. hepimize hayırlı olsun

YENİ NOTE 1.5 DCI VISIA 5DR M/T 29.900
      YENİ NOTE 1.5 DCI TEKNA 5DR M/T 32.900
      |
      |

2012 Nissan Juke 1.5 dCİ Tekna MT
      2012 Fiat Linea 1.6 Multijet Emotion Plus
      2012 Fiat Albea Sole 1.4 Premio
    • Yüzbaşı
      397 Mesaj
      04 Ekim 2007 19:55:16
      uzun zamandir note dizel ve qashqai dizel i tuzlaya stokluyorlardı.yıl sonu satıs diyorlardı fakat erken cıkarmıslar iyi olmus...
      |
      |
    • Yüzbaşı
      721 Mesaj
      05 Ekim 2007 08:30:14
      quote:

Orjinalden alıntı: EXTREMETE

nissan qashqai nin aksesuar broşüründe yer alan akıllı ses sisteminin nasıl birşey olduğu konusunda bilgisi olan varmı?

pardon ileri teknoloji ses sistemi imiş ürün kodu 28185-jd400
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      07 Ekim 2007 01:04:16
      arkadaşlar nissan primera 1.8 luxury marka 2000-2001 model araç almak istiyorum.böyle bir aracı olan ve satmak isteyen mail atabilir. camgoz42@hotmail.com adresine...

birde nissan primera 1.6 slx-1.6 special ve 1.8 luxury modellei hakkındaki görüşleriniz benim için önemlidir..

çünkü 1.6 slx ve special modellerin 12 valf olduğu ve kasasının ağır olmasından dolayı sorunlu olduğu söyleniyor..şimdiden teşekkürler
      |
      |
    • Yüzbaşı
      258 Mesaj
      07 Ekim 2007 16:51:48 Konu Sahibi
      Değerli Kulüp Üyeleri;

Askerlik ve sonrası tatilin bitmesiyle aranıza döndüm. Mesajlarınız ve bilgi paylaşımları için teşekkür ederim. Emekli çavuş ve yeni hürgeneral olarak, askerlik hizmeti devam eden arkadaşlara hayırlı tezkereler dilerim. Koğuşta, olabildiğince, bazı bilgili arkadaşlarla otomobil sohbetleri dönmüştü ve zamanın hızlı geçmesine oldukça faydası oldu. Bu süreçte, bazı gelişmeleri ve yaşadığım olayları sizlerle paylaşmak isterim:

- NATO’da dikkatimi çeken, yabancı personelin gri Altima sıydı. Yeni kasa bu araç büyük ihtimalle ABD’den getirtilmiş ve Karargah Destek Komutanlığı önünde parıldıyordu. Ufak tefek inceleme şansım oldu; ancak sahibi biraz soğuk mizaçlı biri olduğundan çok detaylara inemedim. Ayrıca, aracın hybrid sürümünün 2007’de yollarda olduğunu söyledi. Sonra netten kısa bir araştırma sonrası bu bilginin doğruluğunu sorgulattım :) bkz. kaynak:http://www.nissanusa.com/altima/key-features.html#1.2-0.1.0.2?intcmp=Altima_HEV.Promo.Altima.Home.P3

- Çevre konusunda duyarlı konsept otomobillerin ön plana çıktığı 2007 Frankfurt Otomobil Fuarı’ nda, Nissan Mixim bence ilgi çekiciydi. Yine Carlos Ghosn’un açıklamaları ve Nissan’ın Türkiye’ de üretim yapmasının Hürriyet Oto Yaşam ve benzeri yayın organlarında gündeme getirilmesi bile hoştu.

- Nissan’la ilgili olarak, alkol ölçer araçların ana-haber bültenlerinde yer alması, kışladan gelişmeleri takip eden benim bile gözüme takıldı

Kendi Nissan aracımla ilgili konulara gelecek olursak:

- 30.000 km. bakımını, sonunda İzmir’de Nissan ARTKIY’da yaptırma fırsatım oldu. 25 nokta testi ve teknoloji destekli bu bakım beni mest etti. Sonunda yapılanları fiyatlarıyla başlığımızda iletirim. Liste, aracın torpido gözünde olduğundan tam sayıları anımsayamıyorum şu an. Ancak frenler esas masraflı kalemdi ;(

- Keyifle ve sorunsuzca araca binmeye hazırlanırken malesef servisinde iyi niyetli yaklaşımıyla, Navara’da turbo arızası olduğunu öğrendim. Gerekli yazışmalar sonrası bu haftanın sonunda yeni parçanın gümrükten çekilmesini beklemekteyiz. Benden sonra, iki Navara’da da benzer sorun tesbit edilmiş ve hava kaçırmasından dolayı komple ~4.500 ytl’lik turbo sistemi değişecek. Navara sahiplerinin araçlarını kontrol ettirmelerini öneririm. Özellikle, 2006 modeller için eğer benzer bir sorun varsa garantiden bu işi halletmeniz kritik önem arzediyor.

- Bir ara Xetec 650 Navigasyon sistemi sipariş etme konusunda kararsızlık yaşadım. Bu kiti aracında deneyen varsa, izlenimlerini aktarabilirse sevinirim. Navara’nın çift yuvalı müzik sitemi yerine takılabilecek bu panel, yaklaşık 2.000 ytl.’lik fiyata değer mi kararsız kaldım. Çalınma, sistemin yaygınlaşmasıyla alternatiflerinin artması ve ucuzlaması gibi vs…konular açıkçası halen kafamı kurcalıyor.

Aranıza dönmekten mutluyum ve burayı özlemişim. Paylaşımların devam etmesi dileklerimle herkese iyi forumlar,

Nissan Mixim ile ilgili bazı kaynaklar:
      http://www.radikal.com.tr/ek_haber.php?ek=sa&haberno=3683

http://www.netcarshow.com/nissan/2007-mixim_concept/

http://www.cnnturk.com/YASAM/OTOMOBIL/haber_detay.asp?PID=224&HID=1&haberID=386010

http://www.hurriyetoto.com/oto/otoyasam/haberdetay.php?cid=1578
      |
      |

SHIFT_to one
      2006 Siyah Navara SE 5A/T
    • Teğmen
      150 Mesaj
      08 Ekim 2007 10:02:49
      quote:

Orjinalden alıntı: sandiego

Askerlik ve sonrası tatilin bitmesiyle aranıza döndüm.

Geçmiş olsun, hoşgeldin.
      |
      |

SHIFT_to one
      2001 Nissan Primera Comfort
    • Teğmen
      129 Mesaj
      11 Ekim 2007 22:38:52
      sandiego,

Aramıza hoşgeldin. Geçmiş olsun.

Yarın Bayram. Herkese sevdikleri ile vede Nissan araçlarıyla birlikte mutlu bayramlar.
      |
      |

SHIFT_to one
      2007 Gümüş Almera Tekna HB
    • Binbaşı
      1179 Mesaj
      12 Ekim 2007 12:30:48
      sevdikleriniz ve nissanlarınızla nice sağlıklı mutlu bayramlara
      |
      |

2012 Nissan Juke 1.5 dCİ Tekna MT
      2012 Fiat Linea 1.6 Multijet Emotion Plus
      2012 Fiat Albea Sole 1.4 Premio
    • Çavuş
      80 Mesaj
      15 Ekim 2007 10:43:11
      ark.lar mrb benim ufak bi problemim var... 2005 almera kullanıcısıyım, araca spoyler düşünüyorum bir kaç yere gittim micra primera için buldum fakat almera için yok... golf yada peugeot için de bulabildim 130 ytl ye montaj dahil... nissan servis ise boya dahil 350-400 ytl bulur dedi... bana yardımcı olabiliecek kimse warsa çok sewinirim... link yada adres telefon falan... ben adanadayım burada olmasada kargo ile getirtebilirim... şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkiii -- 15 Ekim 2007; 12:58:03 >
      |
      |

• Yarbay
      2486 Mesaj
      18 Ekim 2007 12:12:49
      96 -99 maximası olanlar varsa aramızda kaskosuna ne kadar ödüyorsunuz yıllık?

ben maxima düşünsemde bana söylenen 97 model için 1,5 ytl kasko korkuttu beni
      |
      |

İMZA FELAN YOK..
    • Onbaşı
      34 Mesaj
      18 Ekim 2007 17:17:16
      Arkadaşlar merhaba,
      2005 almera tekna sahibiyim. Beni de gruba dahil ederseniz sevinirim.
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
izmir havalimanı transfer
modasor
ses yalıtımı
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,625
1.2.162

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.