Şimdi Ara

Kullanıcıyı yurdışından bağlanıyormuş gösterme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Konu başlığı gayet açık sanırım.
    Bariz bir soru soruyorum.

Bir sosyal medya hesabı kuracağım ve bu hesap DİN ve SİYASET içerecek. Hangi yönü olduğu bana kalsın.
    Bu nedenle bana ulaşmak isteyecek, ceza vermek, korkutmak, tehdit etmek isteyecek yüzlerce kişi olacak. Evime, adresime, işime gelmek için uğraşacaklar. Yakınlarıma zarar vermek isteyecekler falan filan. Malum siyasi ortam.

Biraz araştırdığımda bilgisayarlarda bir şeyler yapıp sanki başka bir ülkeden bağlanıyormuş gibi gösterilebilirmiş. Genelde rusya olarak ayarlanıyormuş. Size bunun yolu yöntemini sormak istiyorum. Ne olursa bana ulaşamazlar? Ne olursa benim evimi yada işyerimi göremezler?

• VPN ile yapabilirsin.
  • Merhaba teşekkürler. VPN nedir bir program mı? Yada windows içinde yapılan bir ayar falanmı? Yardımcı olabilir misniz?
  • Çift vpn kullanmanız gerekiyor sanırım.
    https://nordvpn.com/tr/features/double-vpn/
  • F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Vpn kullanmak kendi internet bağlantımın izini saklamak için mi çalışır sadece. Mesela laptopumu alsam, bir kafeden wifi'den bağlancak, facebook veya instagram hesabıma veya internet siteme gönderi yapsam, bazı gazete haberlerine yorum cevap yazsam, veya bazı blog sitelerine cevap mesajı atsam bunu da saklar mı? Yoksa mesela mesajı gönderdiğim kişi, gönderici bu mesajı şu kafeden göndermiş diye ip mi tespit edebilir mi?
  • vpn açtıkta sonra senin ip gözükmez diye biliyorum farklı ipler gösterir hep
  • quote:

Orijinalden alıntı: GitarisT

Teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Vpn kullanmak kendi internet bağlantımın izini saklamak için mi çalışır sadece. Mesela laptopumu alsam, bir kafeden wifi'den bağlancak, facebook veya instagram hesabıma veya internet siteme gönderi yapsam, bazı gazete haberlerine yorum cevap yazsam, veya bazı blog sitelerine cevap mesajı atsam bunu da saklar mı? Yoksa mesela mesajı gönderdiğim kişi, gönderici bu mesajı şu kafeden göndermiş diye ip mi tespit edebilir mi?
    VPN'i doğru ayarlarsan hiçbir şekilde İP belli olmaz. Fakat iş savcılığa girerse her türlü bulurlar. ( Bulmamaları için üst düzey kullanıcı olman lazım).
  • vpnlerin tüm bilgilerini kaydedip herhangi bir adli soruşturma durumunda ülkenin mahkemelerine iletiyorlar oyüzden vpn güvenme sana tavsiyem TOR Browser tüm dünyadaki gizli kalmak istiyen gazeteciler tor browser kullanıyor 10 dakika bir seni başka sunucuya bağlıyor , adı gibi , soğan gibi soyulup öyle sunucuya ulaşıyor. aynı zamanda deep web'ede erişebilirsin ha bu arada brave browsere'de tor entegrasyonu gerçekleşmiş onuda kullanabilirsin

detaylı bilgi ;https://www.turkhackteam.org/network/1701201-tor-hakkinda-her-sey-r4v3n.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-894D9AB01 -- 17 Eylül 2019; 23:29:4 >
  • kayıt tutmayan VPN'de var... araştırsanız bulursunuz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.