Şimdi Ara

kule vinç kurulumu TIMELAPSE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

şantiyemizde kurduğumuz kule vincin timelapse işi için çok uygun bir obje olacağını düşündüğümden
    kaptım makineyi bir yandan vinçle ugraşırken bir yandan da fotograf çekmeye başladım
    sonuç aşagıdaki gibi ufak tefek pürüzler var ama timelapse ikinci önceliğim olduğu için normal buluyorum :)

kullanılan ekipmanlar

Nikon D7000-TAMRON 17-50
    Go pro Hero3

kullanılan yazılımlar

fotoğrafların editlenmesi ve video haline dönüştürmek için LightRoom
    videoların birleştirilmesi için iMovie

• dreamman115 kullanıcısına yanıt
    Elinize emeğinize sağlık çok beğendim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beğendim güzel olmuş. Vincin kurulumu kaç saat sürüyor?
  • Tesekkurler arkadaslar
    Normalde 2 gun hava durumuna bagli sarkabilir bizde buyuk parcada ruzgar oldugundan 3.gunde bitirdik h kassan ekstra vinc getirsen 1 gundede bitirebilirsin

• Güzel olmuş. Elinize sağlık.
  • hocam çok iyi olmuş.

farklı açılardan çekilmiş olmasını özellikle beğendim. geçenlerde de miami'den bir arkadaş paylaşmıştı 2 time lapse. onlarda makine sürekli sabit bir noktadaydı.

1:27 ve 3:05 civarında kulenin eğik duruşu, geniş açılı lenslerin tipik geometrik bozulma örnekleri.

1:45 civarında mobil vincin platformu üzerinden yapılan hareketli çekim çok güzel olmuş.

1:55 civarında belirgin pürüzler olmuş.

2:13 civarındaki gece gündüz geçişi daha güzel vurgulanabilirmiş diye düşündüm. ama gece vakti ortamda aydınlatm yoktuysa, yada hocam geceyi şantiyede geçirmiyorsa yapacak birşey yok :)

akış hızı ve çekim sıklığı da gayet güzel. bulut hareketleri yumuşak bir şekilde akıyor.

beğendim yani

• Tesekkurler yorumlariniz icin begenmenize sevindim
    Miamideki timelapse de benimkini gormus olabilirsiniz bir konum daha var :)

Genis acidan dolayi olan bozulma bazi programlarla duzeltilebiliniyor ama ugrasacak zamanim yoktu bu jaline bile 2 haftada getirebildim anca :)

1.55 civarindaki titremeleri diyorsaniz vincin kendi titremesi ve yukukn ufak ufak cok hareket etmesinden dolayi kesik kesik gozukuyor onu diyorsaniz o ondan dolayi bulutlar gene duzgun aliyor orada :)

Gece gunduz olayindaysa aslinda bu cekim 3 gunluk bir cekim ve makineyi santiyede birakmiyorum ne yazikki zaten bir hareket olmayacakti birde sik araliklarla cekim yaptigimdan sabahi goremeZdim kartta :)

Aslinda bir onceki santiyemde yaklasik 1-2 aylik bir cekimim var binlerce forograf sadece temel kazisini timelapse olarak yapabildim digerlerine zamanim olmadi. Musait oldugumda o fotograflari birlestirip bir timelapse daha gelecek ozamana kadar baslangic olsun diye temel kazisi videosunu ekleyim bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamman115 -- 26 Mart 2016; 22:53:04 >

• 2 hafta !!!

iyi sabır varmış hocam :)
  • dreamman115 kullanıcısına yanıt
    çok güzel olmuş elinize sağlık
  • Ben de başarılı buldum hocam ama şunu da belirteyim farklı açıları kullanmanız güzel olsa da aynı anı farklı açılardan tekrar vermemek daha iyi olurmuş sanki.
    Bu time-lapse kaç fotoğraftan oluştu onu merak ettim?
    Bir de konuyla alakasız olarak tamron dan memnun musunuz kit lense alternatif arıyorum ama tatmin eder mi acaba?
  • Çok büyük emek tebrik etmeden geçmek olmaz
  • çekimden eğlenceli bir işmiş gibi duruyor

Allah kaza bela vermesin
  • durduk yerde bozulan D80'i tamir ettirdim. ebay üzerinden timelapse için zamanlayıcı kumanda aldım.

sırf bu iş için kullanıcam D80'i.
  • @pridedawson

asıl yapmak ıstedıgım uzaktan olan cekım sabıt durup pencerenın kenarında detaylı yakın cekımleı ufak pencerede koymaktı ama cok hosuma gıtmedı
    pencere ufak olunca bırsey anlasılmıyor buyuk olunca ana cekım etkısını yıtırıyordu o yuzden once genel sonra yakın cekımlerı koydum

suan tam hatırlamıyorum fotograflarda harıcı dıskte bı 10.000 e yakın vardır dıye tahmın edıyorum.

kıt lens alternatıfı olarak memnunum bende o amacla almıstım fıyat:performans olarak gayet ıyı bana gore

@Kıvan Ç
    tesekkurler

@malumatfuruş
    izlerken eglenceli ama kurarken biraz stresli bir is :)
    tesekkurler ayrica
  • emeginize saglik insaat gibi can sıkıcı bir ortami keyifli hale cevirmissiniz

• belgesel tadında olmuş national geographic gibi:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.