Şimdi Ara

KULE KOLONU SURROUND OLARAK KULLANMAK??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
2.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ustalar bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Sistemimi upgrade ediyorum ve şuan kullandığım Jamo s426 nın kulelerini surround olarak kullanmayı düşünüyorum. Acaba ne derece verim elde edebilirim? Kulelerin yapı-işlev itibariyle surroundlardan farkı varmıdır?
    Bileşenler şu şekilde olacak;
    Avr : Pioneer vsx 921
    Önde : Wharfedale Diamond 9.6
    Center : Wharfedale Diamond 9 cs

Şimdideb teşekkürler

• Dousk kullanıcısına yanıt
    Farkı 5 kanal müzik dinliyorsan alırsın,oda ses yüksekliği bakımından, sinemada efek geldiği için çok fazla bir şey anlamazsın,Ama önde jamoyla wharfadaleyi kıyasla kulağına iyi geleni öne koy derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quincy34

Farkı 5 kanal müzik dinliyorsan alırsın,oda ses yüksekliği bakımından, sinemada efek geldiği için çok fazla bir şey anlamazsın,Ama önde jamoyla wharfadaleyi kıyasla kulağına iyi geleni öne koy derim.
    Surround lara bu hoparlörleri koyarsan Quincy34 ün dediği gibi yüksek ses müziklerde etkisini görürsün ancak. Diğer türlü film izlerken farkı olmaz. Sonuçta surround kanalının görevi efekt vermektir.
  • Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Açıkçası hevesim kursağımda kaldı diyebilirim.
    Gayet güzel olur. Sinema da fark etmez diye birşey yok. Tabiki fark eder. Surroundları da full range olarak kullanma imkanınız olacak.
    Arka kolonları da AVR 'de large olarak ayarlamyı unutmayın.
  • enerji78 kullanıcısına yanıt
    Bende arkalarda büyük hoparlör kullanıyorum Large yaptım fakat fazla fark etmiyor. Anlaşılmıyor fark.
  • Mer_SL kullanıcısına yanıt
    AVR ne kullanıyorsunuz? AVR'nin de bu konuda etkisi büyük olur.
    Tabiki fark önlerdeki kadar büyük olmaz fakat yinede fark olur. Normalde small yaptığınız zaman AVR ayarladığınız kesme frekansına göre 80-120 Hz altında kalan frekansları sub'a yönlendirir.
    LArge yaparsanız bu frekanlarda arka kolonlardan gelir. Alt frekans ağırlıklı efektleri olan filmlerde bu farkı hissedebilirsiniz.
  • Peki vsx 921 bu farkı hissettirebilecek kategoride bir avr midir ustam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 16 Nisan 2014; 14:12:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Tabiki fark önlerdeki kadar büyük olmaz fakat yinede fark olur. Normalde small yaptığınız zaman AVR ayarladığınız kesme frekansına göre 80-120 Hz altında kalan frekansları sub'a yönlendirir.
    LArge yaparsanız bu frekanlarda arka kolonlardan gelir. Alt frekans ağırlıklı efektleri olan filmlerde bu farkı hissedebilirsiniz.

Kesinlikle katılıyorum
  • enerji78 kullanıcısına yanıt
    PIONEER VSX-323 kullanıyorum. Large yaptığım zaman müzik dinlerken belirgin bir fark oluyor fakat sinemada pek bir fark duyamadım. Subwoofer kullanmıyorum.
    Usta sayılmam, sadece bilgimizi paylaşıyoruz. :)
    VSX 921 farkı hissettirir gibi geliyor fakat denemeden de çok birşey söylemek zor.
    Fakat siz yine de large kullanın mutlaka fark olur.
  • Hele bir kavuşalım ürünlere bende fark olacağını düşünüyorum.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Kesinlikle katılıyorum

yorum yapilmis daha bir sey demeye gerek kalmamiş . sadece yükseklik yeterli gelirmi ona bakmak lazim
  • Herşey iyi güzeldi ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Wharfedale 9.6 lar başkasına satıldı bende mevcut sistemimle devam ediyorum şimdilik. Cevap veren, yardımını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Herşey iyi güzeldi ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Wharfedale 9.6 lar başkasına satıldı bende mevcut sistemimle devam ediyorum şimdilik. Cevap veren, yardımını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.

Allah kurtar mis
  • Hiç güleceğim yoktu gece gece üstad :)) niye öyle dedin şimdi ya kafama takıldı bak :) 9.6 ları hiç dinlemesem bile nedendir bilmiyorum aşırı sempatim var onlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 18 Nisan 2014; 1:21:39 >
  • quote:

Hiç güleceğim yoktu gece gece üstad :)) niye öyle dedin şimdi ya kafama takıldı bak :) 9.6 ları hiç dinlemesem bile nedendir bilmiyorum aşırı sempatim var onlara.

Hic dinlemedigin için o sempatin dinlediğin de zaten yok olacak ti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 18 Nisan 2014; 1:32:00 >
  • Senin kendileriyle kötü bi mazin var anlaşılan :)
  • quote:

Senin kendileriyle kötü bi mazin var anlaşılan :)

Allah korusun ben eve sokmam
  • E nedir bu kin'in sebebi :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.