DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Kulaklıktan ses geliyor Laptop un hoparlörden gelmiyor <-- yardım!!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
12
Cevap
0
Favori
9.465
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Kulaklıktan ses geliyor Laptop un hoparlörden gelmiyor <-- yardım!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2256 Mesaj
      23 Nisan 2011 19:09:54 Konu Sahibi
      arkadaşlar hp dv6196ea model laptopum var. ses kulaklıktan geliyor ancak hoparlörden gelmiyor acaba sorun nedir bilen varsa yardımcı olursa sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydemirci -- 23 Nisan 2011; 22:57:07 >

|
      |

iPhone 7 128 GB Black - Apple Store Türkiye
      Touch Bar'lı 15" MacBook Pro Late-2016 - Apple Store Türkiye

• Teğmen
      145 Mesaj
      23 Nisan 2011 19:34:55
      1- hoparlörlerin kapalı olabilir(bknz masaüstü sağ alt köşede olan ses simgesi)
      2-bozulmuş olabililir(gdnz teknik servis)
      3-denetim masasından ses aygıtlarına girersen ordan gerekli düzeltmeleri yapabilirsin(grnz başlat-denetim masası-donanım ve ses)

kontrol et dostum
      |
      |

• Yüzbaşı
      569 Mesaj
      23 Nisan 2011 19:58:29
      sonuçta ses çıkışı veriyor..hatayı hoparlörde arıyacaksın
      |
      |

• 23 Nisan 2011 20:11:12
      hoparlör kablolarını ve hoparlörü bi kontrol et
      |
      |

İmzamda ki kullandığım ekipmanlar hakkında sormak istediğiniz olursa yardımcı olurum..
      Galaxy S2--> Galaxy Note 2 --> iPhone 5 --> iPhone 5s --> iPhone 6 --> Samsung S7 EDGE
      Apple MacBook Pro Mid 2012 13"
      Canon 5D Mark II Canon 24-70 f2.8L USM - Canon 135mm f2L USM - MC Carl Zeiss JENA 135mm f3.5 - MC Revuenon 24mm Macro - Tair 3S 300mm - LowePro Hatchback Aw 22L
      500px:http://500px.com/MuhammetTeker
      Kşisel Portfoliomwww.muhammetteker.com
    • Yarbay
      2256 Mesaj
      23 Nisan 2011 20:59:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: furi1923

sonuçta ses çıkışı veriyor..hatayı hoparlörde arıyacaksın

quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

hoparlör kablolarını ve hoparlörü bi kontrol et

dv6000 leri biliyorsanız dokunmatik panele dokunduğumda dıt dıt diye ses geliyor o sesler eğer hoparlörden geliyorsa sağlamdır diyebiliriz sanırım 1.soru buydu

2. hoparlörlerin sağlamolup olmadığını nasıl test edebilirim?

3. ankarada baktırabileceğim iyi bir yer biliyormusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydemirci -- 23 Nisan 2011; 21:00:25 >
      |
      |

• 23 Nisan 2011 21:02:35
      mp3 playerın fln varsa onlara bi tak bakalım zaten kulaklık çalışıp hoparlör çalışmıyorsa sorun hoparlördedir
      |
      |

İmzamda ki kullandığım ekipmanlar hakkında sormak istediğiniz olursa yardımcı olurum..
      Galaxy S2--> Galaxy Note 2 --> iPhone 5 --> iPhone 5s --> iPhone 6 --> Samsung S7 EDGE
      Canon 5D Mark II Canon 24-70 f2.8L USM - Canon 135mm f2L USM - MC Carl Zeiss JENA 135mm f3.5 - MC Revuenon 24mm Macro - Tair 3S 300mm - LowePro Hatchback Aw 22L
    • Yarbay
      2256 Mesaj
      23 Nisan 2011 22:56:36 Konu Sahibi
      quote:

mp3 playerın fln varsa onlara bi tak bakalım zaten kulaklık çalışıp hoparlör çalışmıyorsa sorun hoparlördedir

laptopun hoparlörünü ona nasıl takacam
      |
      |

• 23 Nisan 2011 23:01:56
      pardon hocam dalgınlık işte kafam karışmış :D

garantisi devam ediyorsa hiç uğraşmayın direk gönderin kablosu fln kopmuş olabilir yada arızalanmıştır
      |
      |

• Yarbay
      2256 Mesaj
      24 Nisan 2011 08:29:03 Konu Sahibi
      quote:

pardon hocam dalgınlık işte kafam karışmış :D

garantisi devam ediyorsa hiç uğraşmayın direk gönderin kablosu fln kopmuş olabilir yada arızalanmıştır

garantisi yok olsa direk gönderirdim. emin olamadım. dokunmatik panele dokunulunca dıt dıt diye ses geliyor normalde şu an dada geliyor bu sesler hoparlörden mi geliyor=? geliyorsa sağlam demektir hoparlör. işte bunu soruyorum
      |
      |

• Teğmen
      105 Mesaj
      24 Nisan 2011 10:40:51
      Aynı laptop ve aynı sorun bendede var. Dokunmatik panelden dıt dıt sesi geliyor kulaklıktan full ses olmasada yarı ses geliyor ama hoparlörden gelmiyor.
      garantisi bitmiş olduğundan m.köyde iki bilgisayarcıya gösterdim biri 80 tl diğeri 180 tl masrafı var dedi. 80 tl diyen onaracaktı 180 tl diyen parça değiştirecekti gerek yok dedim yaptırmadım, harici ses kartı aldım.
      soruna gelince bu serinin bir chipi varmış ve üzerinde ses kartı wireless kartı ve ekran kartının voltajını ayarlıyormuş. kronik olarak bu serideki bütün laptoplar o chipten kaynaklı bir arıza çıkarıyormuş ve şansına hangisi denk gelirse artık 3 fonksiyondan birisi gümlüyormuş. bende ses gitti arkadaşta ekran gitmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tweezer -- 24 Nisan 2011; 10:43:36 >
      |
      |

“Çok konuşan, çok yanılır. Çok yanılanın, hayâ duygusu azalır. Hayâ duygusu azalanın, günah ve harama düşme endişesiyle şüphelilerden sakınma titizliği kaybolur. Şüphelilerden sakınma titizliği kaybolanın, kalbi ölür.”(Hz.Ömer R.A.)
      .Ŧคtเђ.
    • Yüzbaşı
      273 Mesaj
      24 Nisan 2011 11:01:47
      o vurunca ses çıkarması hoparlörden değil anakartın üzerinde bağlı olan bios seslerini filan çıkmasını sağlayan speaker dan geliyor senin hoparlöründe bir sorun vardır ...
      |
      |

Sherlock Holmes
      Iron Man
      Robert Downey Jr
      Benedict Cumberbatch
    • Yarbay
      2256 Mesaj
      24 Nisan 2011 15:28:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Tweezer

Aynı laptop ve aynı sorun bendede var. Dokunmatik panelden dıt dıt sesi geliyor kulaklıktan full ses olmasada yarı ses geliyor ama hoparlörden gelmiyor.
      garantisi bitmiş olduğundan m.köyde iki bilgisayarcıya gösterdim biri 80 tl diğeri 180 tl masrafı var dedi. 80 tl diyen onaracaktı 180 tl diyen parça değiştirecekti gerek yok dedim yaptırmadım, harici ses kartı aldım.
      soruna gelince bu serinin bir chipi varmış ve üzerinde ses kartı wireless kartı ve ekran kartının voltajını ayarlıyormuş. kronik olarak bu serideki bütün laptoplar o chipten kaynaklı bir arıza çıkarıyormuş ve şansına hangisi denk gelirse artık 3 fonksiyondan birisi gümlüyormuş. bende ses gitti arkadaşta ekran gitmişti.

anladım, cevabınız için çok teşekkür ederim. ben de hoparlör yada kulaklık girişi alcaktım bu bilgiyi verdiğiniz iyi oldu. tekrardan teşekkürler.
      Ankarada yaptırabileceğim bi yer biliyormusunuz peki?
      |
      |

• Yüzbaşı
      273 Mesaj
      24 Nisan 2011 15:57:31
      yok kardeş manisada oturuyorum o kadar değil ama araştır servise filan git onlar gene bi bakar belki
      |
      |

Sherlock Holmes
      Iron Man
      Robert Downey Jr
      Benedict Cumberbatch
Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.