Şimdi Ara

Kulaklık Performansı Ne Alemde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Htc 10 kullanıcısıyım. Sırf müzik hastalığım yüzünden bunca zaman telefonumu değiştirmedim ancak artık gerçekten eski ve genel kullanım deneyimi, pil performansı çok kötü.

Haliyle yeni bir telefon alayım diyorum ancak hiçbir inceleme videosunda telefonların kulaklık performansına ait detaylı bilgi bulamıyorum.

Elimdeki telefona alternatif olarak gördüğüm tek telefon Lg V60 modeli ancak onu Türkiye'de resmi satan yer yok.

Uzun lafın kısası kullanıcılardan öneri almak istiyorum. Kardeşimde realme 6 var. Denedim, denemez olaydım. Kendi telefonumda 15 e kadar ses seviyesi var ve realme nin maksimum sesi, Htc 10 un 10-11 ses seviyesi kadar ancak var. Enstrümanlardaki kalitesizliğe değinmiyorum bile.

Sizlerin android ekosisteminde htc 10 seviyesinde olmasa da gerek kulaklık ses çıkış gücü gerek kalitesi anlamında tatmin edecek bir model öneriniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Samsung son telefonlarında akg kulaklıklar güzel ses veriyor. Dolby Atmos desteği de var. Kablosuz kulaklık ile düşünüyorsanız bence iphone bu konuda daha iyi.

• Aman diyim Samsung'a kanma.
    Diğer android telefonlar çöp malesef. İyi diyenler normal kullanıcılar. Hayatlarında dac ya da Dap ile müzik dinlemeyenler

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F79B393CF

Samsung son telefonlarında akg kulaklıklar güzel ses veriyor. Dolby Atmos desteği de var. Kablosuz kulaklık ile düşünüyorsanız bence iphone bu konuda daha iyi.

Apple antipatim var hocam ve daima kablolu kulaklık taraftarıyım. Htc bu telefonda mobil bir amplifikatör kullanmış zamanında. 8 plus, xs, s10 ve farklı marka model çok telefonla karşılaştırdım. Gerek ses çıkış gücü gerek kalitesi anlamında gerçekten rakip olmayı geçtim, ciddi anlamda yaklaşan olmadı. Bu gidişle uygun fiyata bir telefon alıp üstüne kaliteli bi mp 4 çalar almak şart oldu gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Aman diyim Samsung'a kanma.
    Diğer android telefonlar çöp malesef. İyi diyenler normal kullanıcılar. Hayatlarında dac ya da Dap ile müzik dinlemeyenler

Hocam htc 10 un kulaklığı global sitede 99,99 dolardı. Şimdiki kurla 750 tl. Vergi falan 900+ tl bir ürün. Beni anlayan olması güzel. Ne yazık ki alternatif ürün bulamıyorum. Absürt kayıt paraları olmasa Ukraynaya falan gidip v60 almayı bile düşündüm. Audiofil değilim ama ciddi takıntılıyım. Kamera olmasın ses olsun o derece

• Şuan hiç bir üretici doğru dürüst DAC kullanmıyor. V60 harici kullanan da yok.
    Malesef ses kalitesinden mahrum kalacaksın.
    Üreticiler Dolby atmos ses desteğini verip geri çekiliyorlar. Hiç bir işe yaramıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Şuan hiç bir üretici doğru dürüst DAC kullanmıyor. V60 harici kullanan da yok.
    Malesef ses kalitesinden mahrum kalacaksın.
    Üreticiler Dolby atmos ses desteğini verip geri çekiliyorlar. Hiç bir işe yaramıyor.

İşte sadece destekten ibaret. Teknik veriler iyi ama deneyim yetersiz. Sony telefonlarda hi-res diye bağırdı ama boş. Yada piyasadaki 32bit / 384khz diye satılan hiçbir telefon bu eski ama 24bit / 192khz sese yaklaşamıyor. Piyasadaki 4 gb bellekle satılan gt 730 ekran kartı gibi. Dıştan bakınca iyi ama içini gel bide ona sor. Tüketici meselesi. Kamera çözünürlüğünün yüksek olmasıyla fotoğraf kalitesini doğru orantılı sanan yüz milyonlar var bu dünyada. Hala laser otofokus ve ois koymayan zırla 48-64 mp kameralı telefon dolu piyasa. Sene olmuş 2021 ama hala 2016daki telefonlarda type c 3,1 varken şimdilerin telefonları 2.0 arayüzünü kullanıyo örnekler uzar gider. Detaya takılan teknik inceliklerini bilen bilinçli insan sayısı az olduğu sürece bu böyle devam eder

• emrekaradag kullanıcısına yanıt

HTC desire 20 pro almanız daha iyi olmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: circassianman

HTC desire 20 pro almanız daha iyi olmaz mı?

Desire serisi = çöp hocam

Ben htc seversiniz diye dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: circassianman

Ben htc seversiniz diye dedim

Htc severim tabi ama işte dediğim gibi desire serisi kötü. Galaxy serisi ile a serisi yada j serisi gibi düşünün

• quote:

Orijinalden alıntı: emrekaradag

Desire serisi = çöp hocam

Alıntıları Göster

neye göre çöp. HTC yi samsungla karşılaştırmak gerçekten komik olmuş. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByTakeDown -- 8 Şubat 2021; 23:45:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByTakeDown

neye göre çöp. HTC yi samsungla karşılaştırmak gerçekten komik olmuş. 

Alıntıları Göster

Kasa ve kullanılan kompanent kalitesi, hoparlör başarımı, 3.5 mm çıkış performansı, sağlamlık, ekran deneyimi... Desire serisini ilk kez duymadım hocam. 2012 yılında ilk desire hd kullanmış birisi olarak söylüyorum. Eski seriler bitti. M serisi çıkınca desire çöp oldu. Görüşümün arkasındayım

• Üstad seni öyle iyi anlıyorum ki, elimde Ferdi Tayfur'un bazı 45'lik plaklarının masterband kayıtları var kayıpsız bir şekilde dijitale aktarılmıştı. Note 10+ da dinliyorum plak kaydından farkı yok ama gel gör quad dac'lı Lg v30+ ve yine quad dac'lı mp3 playerden dinlediğinde olay bambaşka sanki stüdyodasın Ferdi Baba karşında söylüyor..

https://www.amazon.com/PLENUE-Resolution-Player-Internal-Balanced/dp/B07KPPCM4Q bir arkadaşım almıştı sesine hayran kaldım, yıl sonuna doğru muhakkak alacam

• quote:

Orijinalden alıntı: emrekaradag

Kasa ve kullanılan kompanent kalitesi, hoparlör başarımı, 3.5 mm çıkış performansı, sağlamlık, ekran deneyimi... Desire serisini ilk kez duymadım hocam. 2012 yılında ilk desire hd kullanmış birisi olarak söylüyorum. Eski seriler bitti. M serisi çıkınca desire çöp oldu. Görüşümün arkasındayım

Alıntıları Göster

samsung a serisi hoparlör kulaklık çıkışı konusunda kötü telefonlar evet ama tasarım olarak, arayüz olarak, kamera olarak ve özellikle ekran olarak diğer orta sınıf telefonlardan kat kat daha üstün. A70, a71 gibi telefonların amoled ekranı çoğu üst sınıf telefondan daha iyi bir konumda. Evet kulaklık ve hoparlör baya kötü ama diğer özellikleri bence o kadar kötü değil.

• Hocam ikinci elden garantili lg v30 plus bakın bence. Çünkü lg ve htc dışında doğru düzgün ses çipi koyan yok.

Bir seçenekte bataryasını değiştirip custom rom kurabilirsiniz telefonu hafifletmek için ama sese ne kadar etki eder bilemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuray_x -- 9 Şubat 2021; 13:23:7 >
  • circassianman kullanıcısına yanıt
    Aldım desire 20 pro kullanıyorum. HTC candır. Kulaklık ses kalite harika. Ses de HTC. Gerisi hikaye. A70 ekran demişler. Desire 20 pro ekranda 10 basar. Konu kapanmıştır. Nokta.
    Desire 20 pro beklentinin üstünde. Al kullan anlarsın. Yeni seriler Süper .
  • Samsung yeni amiral gemisi cihazlarına artık dahili DAC koymuyor. Ses çıkışı yok hani cihazda. Ses veri olarak Type C portundan veriliyor. Buraya takılan kulaklık ya da varsa başka cihazın DAC'ı ile de ses elde ediliyor. Yani ses çıkış kalitesi telefondan ziyade takılak aygıtın DAC performansına göre oluyor. Ben Baseus'un bir kulaklık adaptörünü aldım. Özellik olarak 32bit / 384khz diyor ama kaliteli bir kulaklıkla denemediğim için sesin ne olacağını bilmem. Bana göre iddia ettiği kadar kaliteli ses vermez. Apple'ın kulaklıklarının DAC'ı ve sesi daha iyi diyorlar ama bilmiyorum. Samsung'un kendi kulaklığı iyi ama iyi bir dinleyiciyi ne kadar tatmin eder bilemem.

• Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Htc u11den neye geçmeliyim ki ses konusunda attan düşüp eşşeğe binmiş gibi olmayayım diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.