Şimdi Ara

KULAKLIK nasıl çalışır arkadaşlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
12.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çıldırmak üzereyim ALLAH rızası için yardım ediniz.Bilgisayarımda kulaklıkla müzik film vs dinlemek istiyorum fakat ses çok az çıkıyor ne yapsam ne etsem aylardır halledemedim bu sorunumu. 5 + 1 ' i gümbür gümbür çalıyor ama kulaklıktan çok az ses çıkıyor. Kulaklık için yapılması gereken bi ayar varsa tarif edermisiniz.Birde ses kartı bozuk olsa 5+1 de çalmaz değilmi arkadaslar? Ah şu sorunumu halletsek dua ederim sizlere. Saygılar

• Kulaklık başka yerde düzgün çalışıyor mu? Belki sorun kulaklıktadır. Bir de ses kartı ayarlarından 5.1 değil 2.0 veya headphones tarzı bir seçenek varsa onu seçin. Ayrıca kulaklığı doğru çıkışa takıp takmadığınızı kontrol edin. Genelde yeşil renkli olması lazım kulaklığı taktığınız çıkış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K3K3K

Kulaklık başka yerde düzgün çalışıyor mu? Belki sorun kulaklıktadır. Bir de ses kartı ayarlarından 5.1 değil 2.0 veya headphones tarzı bir seçenek varsa onu seçin. Ayrıca kulaklığı doğru çıkışa takıp takmadığınızı kontrol edin. Genelde yeşil renkli olması lazım kulaklığı taktığınız çıkış.

Evet kardeş baska yerde düzgün calısıyor ve 2 tane sıfır kulaklı aldım onlardada ses seviyesi aynı. ses kartı ayarını 2.0 veya headphones olarakta yapsam ses aynı, yine yeşil yere takıyorum.inş bu sorunu burda halledebilirim.
  • Dostum kulaklığın markası ne?

Ve kulaklığın ohm değeri nedir? Kutusunda köşesinde bir yerlerde yazar tahminim.
  • 100-15 kHz Frekans aralığı
    32 Ohms Empedans
    101 dB 4 dB Duyarlılık
    2.4 Metre Kablo Uzunluğu
    Bağlantı Tipi 3.5 mm Stereo
    -----------------------------------------
    DİĞER KULAKLIKTA

Akustik sistem: Yarı açık

•Mıknatıs tipi: Neodimyum

•Frekans tepkisi: 20 - 20 000 Hz

•Özdirenç: 32 Ohm

•Maksimum güç girişi: 100 mW

•Mikrofon kartuşu: 4 mm

•Hassasiyet: 106 dB

•Hoparlör çapı: 32 mm

•Tip: Dinamik

•Hassasiyet mikrofon: 50-15000 Hz, -42+/- 3dB

SES 2 SINDEDE AYNI,COK AZ CIKIYOR : /

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konsantrasyon. -- 5 Mart 2010; 19:37:02 >
  • 5.1 in kulaklık çıkış yok mu ?
    oraya takınız.
    (kontrol/ses ayar ünitesinde olur genelde)
  • kulaklıklar 32 ohm.. 5+1 cıkısında da denedım olmuyor.. kontrol ses ünitesine nerden gırecegımı ve ne yapmam gerektiğini tarif edermisiniz?
  • Resimdeki ses sistemi ses ayar parçası işaretli ve kulaklık girişi görünüyor sizin ses sistemini böyle bir kulaklık çıkışı varsa onu kullanabilirsiniz.

KULAKLIK  nasıl çalışır arkadaşlar ?
  • ses kartı ayarlarında önceden 5.1 e ayarladıysan kasa daki girişlerin anlamları da değişiyor mesela kulaklık taktığın giriş woofer girişi oluyor büyük ihtimal sorun ondandır. ayarlarını iyice karıştır sen bi
  • Kulaklık değerlerinde sıkıntı yok. Acaba bilmeden ohm değeri yüksek bir kulaklık aldın da amfiye mi ihtiyaç duyuyor diyecektim ancak en mantıklısı, armonyy'nin söyledikleri gibime geliyor bana da...
  • 5+1 imi alalı 6 sene oldu. Ayar yaptığımı hatırlamıyorum. Eğer yaptıysam bu ayarları nasıl degıstırebılırım bilginiz varmı ? Birde 5+1 in arkasında bir sürü giriş var kulaklığı bu girişlere takıp denesem kötü bişe olurmu acaba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.