Şimdi Ara

Kulaklık çıkışı olmayan TV ye kulaklık bağlanabilir mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
36.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet olur,,tv de Rca audio (out) yazıyorsa olur. (İn) yazıyorsa olmaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    sağolun şimdi baktım da in yazıyormuş. bir tarafı scart bir tarafı rca dişi olan aparat ile scarttan alabilirmiyiz sesi. tv lg 50pb690v

http://images.esellerpro.com/2235/I/239/50/50PB690V%204.jpg (tvdeki girişler bunlar)
  • elliot kullanıcısına yanıt
    Skart out dan biraz zor,, sadece analog girişlerin sesini verir.

Tv nın başka yerinde Av girişi olabilir, onun yanında kulaklık çıkışı olabilir,, ordan çıkış alabilirsiniz

tekrar sağolun yok malesef tvdeki bütün donanım resimdeki kadar
    Ozaman bulabilirseniz, ben bir ara 40-50tl ye gormustum bir yerde..
    Bir tarafı (dijital coax) ses girişi, diğer tarafı (analog rca) çıkışlı cihazlar var. Bu cihaz ile tv nin optik çıkışından, ses sistemine bağlantı yapabilirsiniz.. İsterseniz bende yardımcı olurum, yalnız sesi çevirirken %20 kisiyor.. normalde sessitemi sesi %30 açıkken muzik dinliyorsaniz,, araya bu cihaz girince aynı sesi almak için %50 açmanız gerekiyor

Çalışacağını sanmıyorum,
    Kitapçığında yazar belki, skart çıkışının hangi durumlarda çıkış verdiğini..

• Kulaklık çıkışı olmayan TV'a nasıl kulaklık bağlanır acaba?
  • Bende onu araştıriyorum ama tek yol optik çıkışlı saund bar almak ki adamların amacıda bu.Tesekkurler Samsung!

• Ucuz optik hoparlör bilen varmı arkadaşlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ardazzi

Ucuz optik hoparlör bilen varmı arkadaşlar...

Trust gxt 638

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi forumlar ben de aoc monitör var ancak sadece hdmi ve dvi girişi var ben buna nasıl hoparlör bağlayabilirim ? Uydu alıcısı düşündüm ses çıkışı olan ancak işimi görecek bir uydu alıcısı bulamadım bana bir fikir verir misiniz ?
  • fatii_32 kullanıcısına yanıt
    HDMI çıkışı olan uydu alıcısının, kırmızı beyaz audio OUT çıkışıda olsun,, veya uydu alıcının AV çıkışı olsun, hdmı da çalışırken, AV çıkışından (audio-video), audio OUT sinyali aldığınızı tespit edin,, sonra ufaktan 220v veya 5v USB ile çalışan hoparlör ile, uydu alıcının audio OUT bağlantısını yaparak, işinizi çözmüş olursunuz,,

Monitörden video,, exra hoparlörden ses alırsınız..

Peki sizin monitörde, kulaklık değilde, kasadan ses almak için yeşil ses girişi varmı,,, varsa ordanda monitörün dahili hoparlörlerine bağlantı olur

Hocam bilgiler için teşekkürler yeşil çıkış yok maalesef öyle olsa hiç uğraşmaya gerek kalmayacak ancak av pek işe yaramayacağını audio out ile yapabileceğim söylendi audio out olan bir uydu alıcısı bulamadım ne yazık ki var mı önerebileceğiniz bir marka ? Link falan

Av çıkışındada zaten audio OUT var 😂, bizim millet varya 😂,,

HDMI ve av çıkışı olan cihazlar genelde küçük cihazlardır,

Mutlaka içinde av kablosu olsun

http://www.kameraarkasi.org/kurgu/goruntuyakalama/tvout_dv.jpg ve mutlaka hdmı da çalışırken aynı zamanda av out danda ses veriyor olsun..

Diğer audio OUT çıkışı ise büyük kutulu cihazlarda olur,

Aklımda olan marka model yok şu anda

Hocam bilgiler için sağolun ama sinir oldum sattım monitörü en iyisi kendinden hoparlörlü bir monitör almak olduğu kanısına vardım :)

Monitör yerine, mademki TV olarakta kullanmak istiyorsunuz,, düşündüğünüz ekran ebatında TV alınız,,

HDMI girişi VGA girişi falan olan

• Merhaba arkadaşlar
    Benim sorunum LG smart televizyonum var bunun normal kulaklık çıkışı yok herşey var bir-tek o yok
    Normal uydu bağlanan skat girişine kulaklık çıkışı olan bir dönüştürücü aldım tv izlerken sorun yok ses alabiliyorum
    Ancak internetten netfilix 'den youtube den bise izlemek istediğimde bu yöntem işe yaramıyor sadece tv nin kendi hoparlöründen ses veriyor
    Hcmy var usb var o renkli çıkışlar var optik çıkış var
    Nasıl çözerim bu işi yardımcı olursanız sevinirim.
     Kulaklık çıkışı olmayan TV ye kulaklık bağlanabilir mi?

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar
    Benim sorunum LG smart televizyonum var bunun normal kulaklık çıkışı yok herşey var bir-tek o yok
    Normal uydu bağlanan skat girişine kulaklık çıkışı olan bir dönüştürücü aldım tv izlerken sorun yok ses alabiliyorum
    Ancak internetten netfilix 'den youtube den bise izlemek istediğimde bu yöntem işe yaramıyor sadece tv nin kendi hoparlöründen ses veriyor
    Hcmy var usb var o renkli çıkışlar var optik çıkış var
    Nasıl çözerim bu işi yardımcı olursanız sevinirim. Tv arkası fotolarını eke koydum

• Gökselllll G kullanıcısına yanıt
    Skart çıkışı , bazı ses çıkışlarına izin verir.
    Optical audio out var,, optik kablo > optik İN girip > RCA ve kulaklık çıkışı Out olarak çalışan dijital analog çeviri ci cihazlar, işinizi görecektir.
    https://m.n11.com/digital-to-analog-stereo-rca-optik-ses-cevirici-donusturucu-P208789170?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIodT11_7I6AIVhbYYCh1YcwFkEAQYASABEgIxWvD_BwE

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.