Şimdi Ara

Kulaklığın Sağ ve Sol değişikliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
6.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi günler çok acayip bir isteğim var araştırdım baktım ama bulamadım.

kulaklığımın sol ve sağ tarafından gelen seslerin yerlerini değiştirmek istiyorum yani kulaklığın sol yerinden sağ sağ yerinden sol tarafın sesi gelsin istiyorum bunun için yapabileceğim bir yazılımsal çözüm var mıdır teşekkür ederim şimdiden yardımlarınızı bekliyorum

• neden böyle bişeye ihtiyacın var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6CFFC1547 -- 25 Haziran 2012; 15:37:28 >
  • Counter Strike oyunu oynuyorum ve cok uzun bir süredir bir kulaklığım vardı philips onda ne mikrofon vardı nede sag sol yönünü belli edecek bir yazı birşey bende o zamanlar taktım o kulaklığı öyle oynamaya başladım öyle ses kastım. şimdi düz olarak takamıyorum kulaklığı taktığımda sesler cok karışık geliyor eğer rakip sağdaysa soldaymış gibi geliyor çok karışık yani bende istiyorum ses yönlerini yazılımsal olarak değiştireyim ve kulaklığı düz takayım enazından bu yüzden ihtiyacım var
  • bence alışmayı dene
  • artık en son çare onu yapacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DisgustingHuman

artık en son çare onu yapacağım

bence en son çare deil ilk çare yapmalısın. bende bazen oyun oynarken bazı şeylere zor alışıyorum.
    mesela gamer mouse pad almadan önce pc masasında klavyelik bölmnde klavye mouse pad ve mous kullanıyordum. xxl mouse pad alnca monitoru koydğm yere koydum. kollarım su aralar ağrıyor fakat alışmaya başladım gibi.

mesela sen ilerde prof gamer kulaklık alsan sağ ve solu değiştirmeye kalksan bozulsa ayarları afedersnde s.çtn .d kulaklık 100 500 tl arası bişeyse boşa para gider xD
  • yinede ben o programı kullanmak istiyorum yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı
  • Yapma etme.Kulak sağlığını bozar yahu.Normal hayatında da sesleri ters mi duyuyorsun?Alış hemen bence.Alışamam diyosan ters tak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeen

Yapma etme.Kulak sağlığını bozar yahu.Normal hayatında da sesleri ters mi duyuyorsun?Alış hemen bence.Alışamam diyosan ters tak

arkadaşa anlattım fakat arkadaşın zevki ayrı
  • Sesler zaten sağdanda gelse sol taraftanda aynı şekilde gelir hoparlörde ayarlayabilirsinde kulaklığı bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3ndorfin

Sesler zaten sağdanda gelse sol taraftanda aynı şekilde gelir hoparlörde ayarlayabilirsinde kulaklığı bilmiyorum.

sen anlamamssn dostm mesela açıklıyım, kulaklığı ters takıp fps oyunun da adamı solundan geldiğini hissedersen aslında sağından gelmiş oluyor
  • yok normal hayatta ters almıyorum sesleri :D:D heheh bu soru içinde teşekkür ederim :D:D bu sadece oyun içindeki alışkanlık olsa gerek bir yöntemini bulmam benim için iyi olacak mixerle felan yapabilirsin dediler ama bilemiyorum yardımcı olacak biri yol gösterirse iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VedatGursel -- 28 Haziran 2012; 16:29:31 >
  • Benim önerimde alışmandan yana çünkü teknoloji ilerledikçe çok tatlı ürünlerde çıkmaya başlıyor. Özellikle 5+1 ve 7+1 gaming kulaklıkları çok ilgimi çekmeye başladı counter'dan ziyade cod4 veya son çıkan oyunlarda inanılmaz seslerle karşılaşıyorsun. Olurda birgün öyle bir kulaklık alırsan zaten bu tarz şeyler ile uğraşman gerekmez. Cs içinde adamların ve ayakseslerinin nereden nasıl geldiğini hemen anlayabilirsin diye düşünüyorum.
  • Anladığım kadarıyla kulaklığı ters taksan istediğin olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafax_001

Anladığım kadarıyla kulaklığı ters taksan istediğin olacak

konunun başından beri bnu yazıcakdımda, mikrofon tersine gelir diye yazmadım.
    mustafax_001'inde dediği gibi tersten tak hallolur fakat ss siberiada felan deneme dengen bozulur :(
  • Konu çok eski ama benim başıma gelen bir sıkıntı yüzünden konuyu hortlatayım dedim.
    kulaklığımın sağ tarafı bozuk sol tafından ses gelsin yeter diyordum. Bugün youtube dan watch?v=CZXj76QsjAA
    videyo izlemeye başladım Adamlar konusuyordu ama bana sadece fon sesi geliyordu. Sesin bozuk kulaklıkdan çıktığını çözmem fazla sürmedi sorunu çözmek için bu form u da okudum fakat kimse sorunu çözmeye yönelik birşey yazmamış.
    Biraz kurcaladıktan sonra olayı çözdüm. w10 için Başlat/ses aygıtlarını yönet/hoparlör üzerine tıklayıp özellikler/gelişmiş/16 bit 48000 hz dvd kalitesine getirdim. Sağdan gelemeyen sesi soldan aldım. İyi günler dilerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.