Şimdi Ara

kulakiçi mi earcup mı? -Kafa üstü AKG 414 P -aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba... Ses kalitesi açısından kulakiçi mi earcup mı daha iyidir? Bilgim yok ama sanki kulakiçi zararlı imiş hissine kapılıyorum. Hangi türü tavsiye edersiniz? Bilgisayarımdan müzik dinlemek istiyorum... Beklentim kaliteli ses, ve sağlıksız olmaması...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zayit -- 4 Aralık 2008; 20:40:16 >

• Bilgisayar için kullanacaksan earcup daha uygundur.

Fakat dışarıda yani ev dışında earcup kullananlara uzaylı görmüş gibi bakıyor insanlar nedense.

:)
  • kaliteli sesten ziyade doğal ses arıyorsan kafaüstü açık tip kulaklık alacaksın.rock ağırlıklı müzik dinliyorsan kulakiçi kulaklıklar sana istediğini tam anlamıyla vermezler çok çok iyi modeller almadığın sürece.sahne etkileri zayıftır hava geçirmedikleri için ve boğuk ses verirler genelde.tiz ve mid seslerde belli standartların üstüne çıkamıyor çoğu.dışarda kullanmayacaksan kafaüstü alacaksın tabikide.kulakiçiler taşınabilir oldukları için tasarlanmışlardır zaten.
  • Açıkçası belli bir tarzım yok, dönem dönem rock'tan R&B ye TSM ne kadar farklı tarzlara gidebiliyorum. Peki bu kulaküstünün bir zararı var mıdır acaba? Yoksa duyu kaybı dinlediğimiz ses seviyesine mi bağlıdır. Sanırım ben de kafa üstü alıcam... Kendime 130 ytlye kadar kafa üstü ses almayan kaliteli bir tane aramaya başladım...
  • her kulaklığın yüksek seste zararı vardır tabi.söylediğin fiyat aralığında sennheiser px100,grado sr60,koss portapro modellleri önerilebilir.
  • Hocam sağol. Şimdi incelemeye başladım söylediğin modelleri, ben de AKG K-414 P ve SENNHEISER HD-205DJ ile takılmıştım.... Sanki AKG daha iyi gibi...
  • Biraz araştırdım;

Koss PortaProhttp://www.hifiheadphones.co.uk/best-headphones-top-10.html sitesinde en iyi ve en eski kulaklıklar arasında gözüküyor. Çok tercih edilmiş/beğenilmiş... Ancak sanırım dışarıdan gelen sesleri engellemiyor, ve dışarıya ses veriyor (benim için dışarıya ses vermesi çok önemli değil).

Grado SR60 şu sitedehttp://www.headphone.com/guide/by-application/our-10-best-headphones/ başlangıç seviyesi için en iyi ses kalitesini veren kulaklık olarak gösterilmiş (ben için tercih olabilir) ancak şeklinin çirkin olduğu belirtilmiş (görüntü beni ırgalamaz)... sanrım ses yalıtımı konusunda bir özelliği yok (bunu önemsiyorum)...

AKG K-414 P en iyi ses yalıtımlı ve güzel ses veren (aynı site) düşük bütçeli kulaklık olarak gösterilmiş...

Sennheiser PX 100 aynı sitede Koss ile aynı sınıfta ancak ondan daha şık olarak belirtilmiş. İkincisi sanırım taşınabilir cihazlar (bu diğerleriyle kullanılamaz demek değil tabii ki) hedef kitlesinde ve dolayısıyla dışarıdan ses duyulması için yalıtım düşük.

SENNHEISER HD-205 DJ ise AKG gibi ses yalıtımı ve uygun fiyatıyla öne çıkıyor (aynı sınıftaki rakiplerine göre tabii ki)

Sırasyla SR-60, K-414 P ve HD-205 DJ arasında kaldım sanırım... K-414 P baskın gelecek gibi...

• K-414 P de karar kıldım... Bir çok yönden diğerlerinden önde... En azında yazan özelliklerden...
    Müzik market'te 133,23 tl
    Genç müzik'te 131,45 tl
    Hepsiburada da 135,35 tl
    Bir de müzik dükkanı sitesi var 108 ytl...
    Bu müzik dükkanı sitesi güvenilir midir, daha önce alışveriş yapan var mı?
    Ya da bu sitelerden her hangi birinde problem yaşayan? Bir de bu ürünün kargo parası ne kadar olur acaba?
  • Bilgisayarda kullanacaksan sennheiser px 100 al. Pişman olmazsın.
  • Kesinlikle haklısınız, pişman olmam

Ancak akg 414 p, px100 e göre biraz daha üstün gibi, fiyat olarak 3-5 ytl de pahalı...
    Sebebi daha geniş frekans aralığı, daha yüksek db, ve içeriden dışarıya/dışarıdan içeriye ses geçirmiyor...
    Ben siparişi Genç müzik ten verdim. Kargo ücreti 5-7 ytl arasında değişir dediler. Fiyat dolara endeksli...
    Hepsi burada da kargoda iki seçenek vardı. biri 2,30 diğeri 4,60 ancak fiyat daha pahalı olduğu için diğerinin 7 liralık kargo ücreti ile aynı kapıya çıkıyor...
  • Genç müzikten siparişim iptal oldu... Anlamadım valla, oysa akşamdan e-posta ile varlığını teyit etmiştim, öyle istemiştim. Stokta yokmuş... :(
    Bir başka bahara mı kaldı...
  • alıstıktan sora kulak ıcı cok ıyı oluyo
  • Kulaklık konusunda şu bir gerçektir. Açık tip bir kulaklıktaki sesin doğallığını ve derinliğini, kapalı tip bir kulaklıkta yakalayamazsın. 2. olarak kulaklık boyutları büyüdükçe ses kalitesinin artması beklenir. Ama tabii ki bir de kullanım amacı ve uygunluğu var. Bu doğrultuda bir kulaklık seçmen mantıklı olur.
  • Açık derken kastınız nedir? Yani açık hangisi kapalı hangisi? Yada açık kapalıdan daha iyi mi?
  • Doğal ses arıyorsan kesinlikle sana kafa/ense üstü/arkası kulakları öneririm.

Creative ep-630 aldım.çok övülüyordu...iğrenç:)

SCHENNHEISER PXM 100 aldım (enseden Px100 ile aynıdır özellik olarak) sonn derece memnundum ve inanılmaz sesler alıyordum.
    örnek: dream theater esntrmanların annesini ağlatır:) bateri falan ...anammmm çok memnundum...
    memnundum..

bozuldu.
    kablosu koptu..
    süngerinin biri kayboldu...

napcam bilmiyorum..imdat..
    80 gb ipod classic kullanıcısıyım.
  • http://5pencere.blogspot.com/2008/12/akg-414-p-kulaklm-elime-ulat.html
    AKG 414 p elime geçti, yukarıdaki sitede incelemesi...
  • Grado SR60 la AKG arasında kaldım bende yarın siparişi verecem...Kulaklığın ses kalitesini çok merak ediyorum...Ses kalitesine çok önem veririm... Şu anda ep-630 kullanmaktayım ve iğrenç bi kulaklık diyebilirim...
  • AKG'nin ses kalitesi çok güzel. mp3 player için alacaksan akg derim ama bilgisayar için sr60 ta güzel olur. AKG'de mengene durumu var biraz sıkıyor. Muhtemelen SR60 daha rahattır. AKG media mrkt'ta 99 liraymış diye duydum almayı düşünürsen, ben 135 e almıştım :)
  • hayırlı işler,çok iyi bir tercih
  • Zayit kulaklığın hayırlı olsun , gerçekten kuruşu kuruşuna hakkını veren bir kulaklık , ama keşke benim ilanımı görseydin almadan önce , 2 hafta önce almıştım içime sinmedi başka model aldım satıyorum k 414 p 'yi 70tl'ye.

Dileyen varsa konunun linki :http://forum.donanimhaber.com/m_29865081/mpage_1/key_//tm.htm#29865081
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.