Şimdi Ara

Kulak tıkanması için oksijenli su kullanımı ve sonrası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
477.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Konu Dışı bölümünde yazdım ancak abidik gubidik mesajlar geliyor,çoluk çocum pompa kullan gibi şakalar yapıyorlar ancak halimi anlayan yok tabi.

Şimdi Salı günü kulak tıkanması ve işitme kaybı problemiyle Şişli Etfal Hastanesi'ne gittim.Doktor,kulağıma bir aletle baktı ve oksijenli su-gliserin karışımı bir damlayı 15 gün boyunca günde 3 sefer 10'ar damla kullanacaksın sonra geleceksin temizleyeceğiz kulağını dedi.Ancak,bu damlayı kulağıma damlattıktan sonra 2 gündür biraz daha boğuk duymaya başladım,sesler çok derinden gelir oldu.

Daha önce böyle bir tecrübesi olan ya da Kbb tanıdığı olan varsa bu konuda yardım istiyorum.
    Şimdi,doktor 15 gün dedi ama ben 1 hafta sonra gitsem acaba birşey olur mu?Çünkü bu az işitme durumuna dayanamıyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum,saygılarımla.

• Kulağında kir varmış. doktor bunu yumuşatmak için gliserin vermiş. onu 10 gün falan kullan ondan sonra tekrar git doktoruna temizlesin. şu an sert olduğu için temizleyemiyo yumuşaması için. bu arada kulağına bi şey sokup karıştırma, kulak çöpü kullanma. kulak normalde kendini temizler sen orayı oynadıkça düzeni bozulur ve kulak kiri oluşur. reçetende buşon yazıyordur zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spidymaster

Kulağında kir varmış. doktor bunu yumuşatmak için gliserin vermiş. onu 10 gün falan kullan ondan sonra tekrar git doktoruna temizlesin. şu an sert olduğu için temizleyemiyo yumuşaması için. bu arada kulağına bi şey sokup karıştırma, kulak çöpü kullanma. kulak normalde kendini temizler sen orayı oynadıkça düzeni bozulur ve kulak kiri oluşur. reçetende buşon yazıyordur zaten.
    oksijenli su, kulağının içindeki köpürmesi ise mekanik temizlemeye yarar, köpürme esnasında, yabancı maddeler (kir, vb) çıkan köpüklerin yardımıyla yüzeyden ayrılırlar.

sanırım şu anda gliserin tam olarak kire işlediği için duymanda zorluk çekiyorsun, birkaçgüne kadar
    kir çözülmeye başladığında rahatlarsın.

bende sık sık dış kulak-orta kulak iltihabından müzdaribim,

• quote:

Orijinalden alıntı: *jabba*

oksijenli su, kulağının içindeki köpürmesi ise mekanik temizlemeye yarar, köpürme esnasında, yabancı maddeler (kir, vb) çıkan köpüklerin yardımıyla yüzeyden ayrılırlar.

sanırım şu anda gliserin tam olarak kire işlediği için duymanda zorluk çekiyorsun, birkaçgüne kadar

Alıntıları Göster
    kulak tıkanırsa korkma ölmezsinn

• quote:

Kulak çöpü çok kullanıyor musunuz veya kulağınızla oynuyorm usunuz :?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerista

quote:

Kulak çöpü çok kullanıyor musunuz veya kulağınızla oynuyorm usunuz :?

Alıntıları Göster
    aynı dertten ben de muzdaribim
    aynı damlalardan bana da verdi kullandım 15 gün sonunda bugün doktor a gittim
    2 gündür kulaklarım tıkalı ve aşırı kaşıntı var
    doktor bugün aspirasyon cihazı ile temizlik yaptı
    tıkanıklık halen devam ediyor...
    çok rahatsızlık veren bir durum

• quote:

Orijinalden alıntı: zeze

Alıntıları Göster
    Son günlerde bende de bir kulak problemi çıktı. Hafiften bir tıkanıklık hissi var doktora gittim kulak nezlesi olduğum söylendi. Mevsimsel bir şeymiş herhalde bu alerjik reaksiyonlar yapabiliyor yılın bu zamanları.

• quote:

Orijinalden alıntı: rost

Son günlerde bende de bir kulak problemi çıktı. Hafiften bir tıkanıklık hissi var doktora gittim kulak nezlesi olduğum söylendi. Mevsimsel bir şeymiş herhalde bu alerjik reaksiyonlar yapabiliyor yılın bu zamanları.

Alıntıları Göster
    gercekten cok rahatsiz edici bir durum bendede bir kac gundur ortaya cıktı yalnız gliserin kullanan bir kac kisiyi biliyrm cevremden gecti ilk gunler yalnz daha kotu hissetmisler :S
    benmde su an tıkalı insallah gecer die umut ediyorum :S
  • oksijenli su kullanmak işe yarıyor mu arkadaşlar, evde kendimiz uygulayabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slayer_

oksijenli su kullanmak işe yarıyor mu arkadaşlar, evde kendimiz uygulayabilir miyiz?
    işe yaramadı, bende iltahap varmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: gk190592

işe yaramadı, bende iltahap varmış

Alıntıları Göster
    bu ne ya herkes bi şey söylüyo kullanmayın bir şey yok köpürtüyomuş bide alırmış çıkartırmış tamam kaşıntı var diyorlar kurcala babam kurcala en iyisi ??? bendede var... saçmalamayın bana doğru düzgün bi hekimin ismini söyleyinde ona gidelim Her şey orta kulak iltahabı ama şu Hekimin ismini söyleyin bana inanayım Avukat mı GERÇEK Bİ HOCA MI

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzey4

bu ne ya herkes bi şey söylüyo kullanmayın bir şey yok köpürtüyomuş bide alırmış çıkartırmış tamam kaşıntı var diyorlar kurcala babam kurcala en iyisi ??? bendede var... saçmalamayın bana doğru düzgün bi hekimin ismini söyleyinde ona gidelim Her şey orta kulak iltahabı ama şu Hekimin ismini söyleyin bana inanayım Avukat mı GERÇEK Bİ HOCA MI

Alıntıları Göster
    Benim kulağıma basketbol topu vurdu kulağım tıkandı bişey olurmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk54

Benim kulağıma basketbol topu vurdu kulağım tıkandı bişey olurmu?

Alıntıları Göster
    oksijenli su - gliserin li damlalar kulağınızda sertleşmiş olan kirin ( Buşon ) yumuşaması için. daha sonra hekim yumuşamış olan kiri temizleyecektir. Kendiniz sakın kulağınıza birşey sokmaya çalışimayın. Zarı delebilirsiniz.

Normalde kulak çöpleriyle vs. kulakların temizlenmesi önerilmiyor . çünkü kulağın zaten kendi temizlenme mekanizması var.

Sorunuz varsa yanıtlayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

oksijenli su - gliserin li damlalar kulağınızda sertleşmiş olan kirin ( Buşon ) yumuşaması için. daha sonra hekim yumuşamış olan kiri temizleyecektir. Kendiniz sakın kulağınıza birşey sokmaya çalışimayın. Zarı delebilirsiniz.

Normalde kulak çöpleriyle vs. kulakların temizlenmesi önerilmiyor . çünkü kulağın zaten kendi temizlenme mekanizması var.

kultem adında bir ürün var kulak mumu olarak geçiyor, faydası/ zararı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slayer_

quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

kultem adında bir ürün var kulak mumu olarak geçiyor, faydası/ zararı nedir?

Alıntıları Göster
    Bilmiyordum öyle birşey olduğunu.Şimdi okudum. Fikrimi beyan etmek isterim. Dış kulak yolunun kendine has bir florası var. Yani Ph sı , sıcaklığı , mukozası ... sağlıklı bir kulakta bu mukozanın migrasyon etkisi yani dışarı doğru taşıma etkisi var. Kulak kiri dediğimiz şeyler zaten dışarı doğal yollarla taşınacaktır. Kultem dediğiniz ürün ısı yayıyormuş. Bu ısı bahsettiğimiz florayı ( kendine has mekanı ) bozar. Yani bence bırakın kulağımız kendi kendini temizlesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyupsultan

Şimdi Salı günü kulak tıkanması ve işitme kaybı problemiyle Şişli Etfal Hastanesi'ne gittim.Doktor,kulağıma bir aletle baktı ve oksijenli su-gliserin karışımı bir damlayı 15 gün boyunca günde 3 sefer 10'ar damla kullanacaksın sonra geleceksin temizleyeceğiz kulağını dedi.Ancak,bu damlayı kulağıma damlattıktan sonra 2 gündür biraz daha boğuk duymaya başladım,sesler çok derinden gelir oldu.

Daha önce böyle bir tecrübesi olan ya da Kbb tanıdığı olan varsa bu konuda yardım istiyorum.
    Şimdi,doktor 15 gün dedi ama ben 1 hafta sonra gitsem acaba birşey olur mu?Çünkü bu az işitme durumuna dayanamıyorum.

Abicim dün bendede aynı sorun oldu. bende 19mayıs üniv. Kbb bölümüne gittim. Bi ilaç verdi adı ya gliserol yada glıserın gibi bişeydi. 3 gün bunu kullan yatmadan önce 10 damla dedi. 3 günden sonra zarın etrafındakı kır yumusıcak. sonrada yıkancak orası dedı.. Hassasıyetını engellıyomuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: KieRoN

quote:

Orijinalden alıntı: eyupsultan

Abicim dün bendede aynı sorun oldu. bende 19mayıs üniv. Kbb bölümüne gittim. Bi ilaç verdi adı ya gliserol yada glıserın gibi bişeydi. 3 gün bunu kullan yatmadan önce 10 damla dedi. 3 günden sonra zarın etrafındakı kır yumusıcak. sonrada yıkancak orası dedı.. Hassasıyetını engellıyomuş..
    Denizde yüzerken su kaçması sonucu tıkanmıştı benim de kulağım. Bana da gliserin yağı önerdiler, doktora gitmemiştim. 2 gün damlattım 3. günü açıldı. 10 gün çok fazla değil mi arkadaşlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Orgeneral

Denizde yüzerken su kaçması sonucu tıkanmıştı benim de kulağım. Bana da gliserin yağı önerdiler, doktora gitmemiştim. 2 gün damlattım 3. günü açıldı. 10 gün çok fazla değil mi arkadaşlar...

Alıntıları Göster
    mrb benimde kulağıma arkadaşla şakalaşırken arkadaşım okkalı bi şekilde vurdu iki gündür ağrısına duramıyom.arkadasımda çok üzüldü acaba bir şey varmıdır

• quote:

Kulak salgısı normal miktarlarda olur ise, kulak yolu kanalını kaplar, bu salgının olmaması kuru ve kaşıntılı kulaklara sebep olur.

Kaynak:

http://www.kbbmerkezi.com/wax.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: chewrokee

quote:

Kulak salgısı normal miktarlarda olur ise, kulak yolu kanalını kaplar, bu salgının olmaması kuru ve kaşıntılı kulaklara sebep olur.

Kaynak:

http://www.kbbmerkezi.com/wax.htm

yeterince hatta fazla bile salgı var diye düşünüyorum, çünkü kulağımın içerisi sürekli ıslak gibi,
    hatta su kaçınca curk curk ses yapar ya onun gibi ve kaşıyınca kusura bakmayın ama kulak kiri geliyor.
    uzun zaman olmuştu bu mesajı yazalı konu yeniden hortlamış...
    ben bişey kullanmıyorum artık kaşıntı devam ediyor ama artık banyodan sonra kulak temizleme çubuğu kullanmaya başladım
    ve tıkanıklık ve kaşıntı çok azaldı,
    kaşıntı ve tıkanıklık olmadan önce de kullanıyordum,
    kulak temizleme çubuğu zararlı dediler kullanmayı biraktıktan sonra meydana geldi bu kaşıntı ve tıkanıklık...
    dediğim gibi artık temizleme çubuğu kullanıyorum ve çok azaldı kaşıntı, tıkanıklık da olmuyor.
    kulak temizleme çubuğu zararlıdır diyenlere de kesinlikle inanmıyorum artık...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.