Şimdi Ara

Kulağım Çok Çınlıyor ve Hiç Geçmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.Bugün bir gece kulübünde konsere gittim.Etkinlik 4 saat sürdü ve ben sahne dibindeydim ayrıca kolonlara çok yakındım.(arada bir kulak zarımın titrediğini hissettim,hani birisi kulağınızın içine bağırırda bir titreşim hissedersiniz ya o his ).Mekan kapalı mekandı ayrıca açıkcası gürültülü bir konser için pekte uygun değildi.Daha çok akustik bir mekandı ama konser metal müzik konseriydi.Etkinlik 4 saat sürdü ancak 4 saat boyunca sürekli şarkı çalınmadı.Her şarkı arası ortalama 4-5 dk mola verildi.

Şimdi arkadaşlar böyle bir sorunla daha önce karşılaşan var mı ? Sorunum nedir ? Ayrıca yarın geçmezse hastaneye gitmek istiyorum ancak randevum yok yarına ve şuan randevular dolu.Eğer acile gidersem acilin kulak/burun/boğaz servisi var mı ayrıca sonuçta ölümcül bir durumum yok beni kabul ederler mi ?

Yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar

• arkadaşlar yok mu fikri olan ?
  • Öncelikle geçmiş olsun. Bence hemen bir doktora görün gecikmeden.
    Benim askerde silah atışları sırasında kulağım cınlamaya başladı ve 5 yıldır çınlıyor :(
    İnşallah seninkisi geçicidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veron

Öncelikle geçmiş olsun. Bence hemen bir doktora görün gecikmeden.
    Benim askerde silah atışları sırasında kulağım cınlamaya başladı ve 5 yıldır çınlıyor :(
    Arkadaşlar sabah oldu ve çinlama devam ediyor kafayi yiyeceğim bu nasil bir şeydir.doktora gideceğim ancak en yakin randevu yarin akşam saatlerine var.acil servise gitsem ilgilenirler mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buroodriver -- 2 Temmuz 2012; 8:41:12 >
  • quote:

Öncelikle geçmiş olsun. Bence hemen bir doktora görün gecikmeden.

Teşekkürler.hocam şuan gerçekten beni korkutuyorsunuz.Siz ne yaptınız hemen doktora gitmişmiydiniz.Ve şuan çınlıyorsa asıl size gerçekten geçmiş olsun.Siz hiç tedavi falan da mı olmadınız ?Ayrıca sürekli mi çınlıyor ara sıra mı ?
  • Hocam seni korkuttuysam özür dilerim, öncelikle doktora görün ondan sonra konuşalım. Seninkisi geçici bir çınlama olbilir.

Bu hastalığın ismi tinnitus.
  • quote:

Hocam seni korkuttuysam özür dilerim, öncelikle doktora görün ondan sonra konuşalım. Seninkisi geçici bir çınlama olbilir.

Bu hastalığın ismi tinnitus.

hocam bir konser veya bir olay yüzünden hastalık olur mu ? Ayrıca bu hastalık ciddi bir şey mi ? Biraz araştırdım ciddiyetinin büyüklüğü konusundan pek fikir sahibi olamadım .
  • Hocam bu hastalık genellikle, yüksek sese maruz kalındığında, kulak hücrellerinin zarar görmesinden kaynaklanıyor.

Açıkçası hastalık hakkında detaylı bilgi verip sizi korkutmak istemem, bence öncelikle bir uzmana görünün ondan sonra bilgi vereyim size. Bu arada acilde birşey yaptıramazsın, bir uzmana görünmeni öneririrm.

Bu hastalığın dünya üzerinde malesef bir tedavisi bulunmuyor, hastalar ömür bıyu bir kulağında çınlama sesi duyuyor ve bununla yaşamayı öğreniyor.
  • quote:

Hocam bu hastalık genellikle, yüksek sese maruz kalındığında, kulak hücrellerinin zarar görmesinden kaynaklanıyor.

Açıkçası hastalık hakkında detaylı bilgi verip sizi korkutmak istemem, bence öncelikle bir uzmana görünün ondan sonra bilgi vereyim size. Bu arada acilde birşey yaptıramazsın, bir uzmana görünmeni öneririrm.

Bu hastalığın dünya üzerinde malesef bir tedavisi bulunmuyor, hastalar ömür bıyu bir kulağında çınlama sesi duyuyor ve bununla yaşamayı öğreniyor.

hocam şuan gerçekten bir kötü oldum.Kimisi ilk defa bu kadar sese maruz kaldın normaldir geçer diyor.Bazı yazılarda tedavisi pek mümkün değil diyor.Sizde öyle diyorsunuz.Şimdi acile gitmek için hazırlanıyordum.Bir uzmana ancak yarın görünebilirim.Geçen zaman benim için dezavantaj olur mu ?

• Hocam kaç gündür devam ediyoır çınlama ?
    Normalde askerde bazı arkadaşlarda çınlama 3-4 gün devam edip sonrasında kaybolmuştu, seninkide geçici olabilir, hemen panik yapma.
    Geçen zamanın senin için dezavantaj olacağını düşünmüyorum, zaten acilde yardımcı olabileceklerini düşünmüyorum.
  • quote:

Hocam kaç gündür devam ediyoır çınlama ?
    Normalde askerde bazı arkadaşlarda çınlama 3-4 gün devam edip sonrasında kaybolmuştu, seninkide geçici olabilir, hemen panik yapma.
    Geçen zamanın senin için dezavantaj olacağını düşünmüyorum, zaten acilde yardımcı olabileceklerini düşünmüyorum.

hocam çınlama dün akşam başladı(pazar akşamı)saat 8 de konserden çıktım belkide ki bu büyük ihtimal.Konser içinde çınlamaya başladı.Yani daha üzerinden 24 saat bile geçmedi.
  • O zaman bence endişelenmeye gerek yok, çünkü bu normal bi durum, yüksek sesli bir konserden sonra bu şekilde 1-2 günlük çınlama çok normal. Bence 1-2 gün bekle derim.
    Bana sorarsan endişelenecek bi durum yok, boşuna korkmana gerek yok, eminimki geçecektir.
  • quote:

O zaman bence endişelenmeye gerek yok, çünkü bu normal bi durum, yüksek sesli bir konserden sonra bu şekilde 1-2 günlük çınlama çok normal. Bence 1-2 gün bekle derim.
    Bana sorarsan endişelenecek bi durum yok, boşuna korkmana gerek yok, eminimki geçecektir.

Bu tip morallere ihtiyacım var hocam çok sağolun.Ama şöyle bir durum var çınlama şiddeti hiç düşmüyor dün akşam neyse şuanda halen aynı
  • Kısa süreli sese maruz kaldığın için %80 -%90 ihtimalle geçeçcektir. Ama kesinlike kbb ye görünmen lazım. Gürültülü fabrikalarda çalışanlar yada sürekli silah kullananlar, yda işi sürekli gürültülü olanlarda bu çınlama genellikle geçme olasılığı çok azdır. Bu aralar uyurken filan radyonun boş bir frekansını az volümle açıp dinleyerek uyuyabilirsin. Çok kısık sesle olsun . Hemende kbb ye görünmelisin.
  • benim kulaklarım havuzda mikrop kaptı ve iltihap oldu. 3 yıldır çınlama ile yaşıyorum.
  • Benimde yaklaşık 2 yıldır çınlıyor sizlere tavsiyem,fazla kafaya takmayın.Yatağa yatmadan 1 saat önce 15 ml lık bir zestat emin çınlama yarı yarıya azalacak ve mışıl mışıl uyuyacaksınız...
  • buroodriver B kullanıcısına yanıt

Merhaba bende de yüksek sesten dolayı kulak çınlaması oluştu. 2 aydır geçmedi. Sizin ki geçti mi?

• Kanka benimde geçmedi 5 ay oluyo silah sesi yüzünden oldu doktor baktı işitme testleri temiz bişey çıkmadı ama çınlama kaldı acaba geçer mi yoksa önür bpyu kalır mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oceanocean kullanıcısına yanıt

?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çınlamayı her yerde duyabiliyor musun? Ben gürültülü ortamda bile duyabiliyorum. Akustik travmada, kaç tane saç hücresinin zarar gördüğü, zarar gören hücrenin ne derece zarar gördüğü önemli. Sanırım benim koklea içindeki saç hücrelerim çok zarar görmüş olmalı ki sesi her yerde duyabiliyorum.

Ben 3.aya girdim, seste azalma olmadı. Birde hiperakuzi var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.