Şimdi Ara

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı: Şeyh İkrime Sabri: Ezandan Rahatsız Olan Defolsun (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
1.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende senden çok görüyorum 38 yıllık orta dünyalı olarak ... o kadar çoksunuz ki bazen ben bi suç mu işledim diyorum

farkındayım anlamada sıkıntı çekiyonuz eşitlik yok tabi hayatta bir dağ yüksek bir dağ alçak
  • Kemalist Türkiye K kullanıcısına yanıt
    bunla ilgili bir konu açacam bigün ... bilim forumunda banladılar kaç ay oldu ... el insaf ... tartışmaya korkuyorlar cünkü yenilecekler cok iyi biliyorlar şikayet edip çocuk gibi konuyu kitletiyorlar ..

hakaret ediyorlar etsinler alıştık artık

sendede bir problem var birilerinin senle dalga gecmesinden cekiniyorsun .. üzerinde yasadıgın topragı küre mi gördün ? hayır görmedin düzlem bir alanda deniz seviyesi üzerinde ovalr daglr zaman zaman düzlükler platolar gördün

gözünün gördüklerini sende inkar ediyorsun .. hadi bu çocukların bi kısmı agnostik ateis bilimci evrimci tayfadan . saa noluyor

gerci konu saptı hep bu jeopol yüzünden kıskanıyor beni . konuyu sabote ediyor ne yazsam düz dünya ile ilgili bir yorum atıyor . bu arkadas laf anlamaz dünynın düz olduguna inanıyor der inanç degil benim gözlemim diyorum laftan anlamıyor .

jeopol manav dı galiba rum köklerden geliyor aslen ... aristo dirilse döver bunu nasıl unuttun 7 katlı evren modelimizi die veya batlamyus ..

• quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

bunla ilgili bir konu açacam bigün ... bilim forumunda banladılar kaç ay oldu ... el insaf ... tartışmaya korkuyorlar cünkü yenilecekler cok iyi biliyorlar şikayet edip çocuk gibi konuyu kitletiyorlar ..

hakaret ediyorlar etsinler alıştık artık

sendede bir problem var birilerinin senle dalga gecmesinden cekiniyorsun .. üzerinde yasadıgın topragı küre mi gördün ? hayır görmedin düzlem bir alanda deniz seviyesi üzerinde ovalr daglr zaman zaman düzlükler platolar gördün

gözünün gördüklerini sende inkar ediyorsun .. hadi bu çocukların bi kısmı agnostik ateis bilimci evrimci tayfadan . saa noluyor

gerci konu saptı hep bu jeopol yüzünden kıskanıyor beni . konuyu sabote ediyor ne yazsam düz dünya ile ilgili bir yorum atıyor . bu arkadas laf anlamaz dünynın düz olduguna inanıyor der inanç degil benim gözlemim diyorum laftan anlamıyor .

jeopol manav dı galiba rum köklerden geliyor aslen ... aristo dirilse döver bunu nasıl unuttun 7 katlı evren modelimizi die veya batlamyus ..

Ne tartışmaya korkması yahu. Sen şuna "Beni ciddiye alan yok." desene. Seni, açtığın en son konuda akcaliberg adlı üyenin paket yapıp yolladığını dün gibi hatırlıyorum. Tek yaptığın şey üç beş gülücük, araya biraz İngilizce kelimeler, biraz hatalı yazılmış kelimeler; konuyu dine,inançlara ve sosyolojiye bağlamak. Bir de araya tarihi, takvimi falan karıştırıp çorba yaptın mı al sana cadence1 argümanı.

Güneş'in doğması ya da batması mecazi anlamlı kelimelerdir. Yoksa Güneş doğuyor diyen adam Güneş'in bir ana rahminden çıktığını düşünmüyor ve söylemiyor ya da Güneş battı diyen adam Güneş'in bir sıvı-katı madde içine gömüldüğünü kastetmiyor. Size ilk okulda Türkçe dersi öğretmediler mi? Mecaz anlam, gerçek anlam, yan anlam, deyim, kalıplaşmış sözler filan bunları araştır istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 4 Kasım 2016; 8:03:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    beni ciddiye almasan cevap yazmazdın örnegin !! sen ; celişkinin duayenisin zate

sen türkçe ulemasımısın elinde mecaz sözlüğü mü var şu mecaz bu mecaz diosun bir konuyuda bilme arkadas

güneş bir yerden doğup batmadığına göre mecaz mantıksız bir kullanımdır . mecaz dediğin zaman bu mantıksızlık ortadan kalmış olmuyor . ben 2 saattir lisanın gözlemlediğimiz olguları doğru ifade etmesi gerektiğini anlatmaya clışıyorum demi .. mecaz demen lisanın yanlış ifade ettiği gercegini ortadan kaldırmıyor

şöyle bir celişki dha var madem güneş doğup batıyor dünyayı neye dönderiyorsun topac gibi hareket eden güneşse fiil güneşi ise ve sen bunu gözlemliyorsun . gözünün gördüğünü kurdugun cümleyi inkar edip biz dönüyoruz diosun . bu ne sacma bir mantık

hadi açıkla bakim ne dicen !!

• quote:

beni ciddiye almasan cevap yazmazdın örnegin !! sen ; celişkinin duayenisin zate

sen türkçe ulemasımısın elinde mecaz sözlüğü mü var şu mecaz bu mecaz diosun bir konuyuda bilme arkadas

güneş bir yerden doğup batmadığına göre mecaz mantıksız bir kullanımdır . mecaz dediğin zaman bu mantıksızlık ortadan kalmış olmuyor . ben 2 saattir lisanın gözlemlediğimiz olguları doğru ifade etmesi gerektiğini anlatmaya clışıyorum demi .. mecaz demen lisanın yanlış ifade ettiği gercegini ortadan kaldırmıyor

şöyle bir celişki dha var madem güneş doğup batıyor dünyayı neye dönderiyorsun topac gibi hareket eden güneşse fiil güneşi ise ve sen bunu gözlemliyorsun . gözünün gördüğünü kurdugun cümleyi inkar edip biz dönüyoruz diosun . bu ne sacma bir mantık

hadi açıkla bakim ne dicen !!

Çelişki yok. Zaten ben sadece kendi adıma yazmadım seni o bölümde takan yok dedim. Seni 3 yıl önceki gibi ciddiye alsaydım burada astronomi tartışıyor olurduk. Boşa enerji tüketmeye gerek yok.

Işte dilde zibilyon tane mecaz kullanım var sen kullanırken bunların farkında bile olmuyorsun. Dile öyle yerleşmiş öyle kalmış. Burada neyi anlayamadın? Bir sözcüğün mecaz anlamda kullanıldığını anlamak için dil bilimci olmaya gerek yok. Yalnız bu deyimin çıkış noktalarını bilmiyorum, araştırmak gerek.

Mecaz anlamlı kelimeler içeren deyimlere bakarak bilimsel bir şeyler çıkarmaya çalışmak tam da sana yakışan bir davranış olmuş. Gün de doğmaz ama gün doğdu diyoruz mesela. Güneş balçıkla sıvanmaz diyoruz mesela. Mecaz anlamlarda mantık aramıyorum ben kardeşim bazılarında olur bazılarında olmaz. Neyse düz Dünya'nda sana mutluluklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 4 Kasım 2016; 6:21:14 >

• cadence1 kullanıcısına yanıt
    Akp iktidar olduğu ilk günden beridir ağzınıza yerleştirmiş abd-israil i yav ülkenizde kıyamet kopuyor hala abd-israil kelimeleri duyuyorum allah sonunuzu hayır etsin içimden bir ses bu yolun sonunun hiç güzel olmadığını söylüyor

• quote:

lisan sürec içinde bozulmya uğruyor lisanı degiştirirsen sistemi allak bullak edersin . tevrt ve incilin başına gelen problemlerin ana sebebi bu ...

günümüzden 3000 yıl önce yasayanlar ruh kelimesini bugün senin anladıgın kullandıgın manada kullanmıyorlardı örneğin ..

1 kelime nin oluşumunda bir arka plan vardır bir inşa sözkonusu .... eskiden elektrik sayaclarında şöyle yazardı

4 telli 3 fzlı mütenavib cereyan bugün elektrik diosun cereyan yerine ? niçin elektrik diosun ? halbuki cereyan kelimesi köken olarak akıp giden yüzen hareket halinde bir olguyu barındırıyor içinde . senin düşünmeni tetikliyor doğru ifade ediyor . mutenavib ac akım oluyor .. lisanın tınısı başk bir husus tanrı uludur ne

anne karnına rahim denmesinin bir mantığı var . bi ton örnek verebilirim

lisanın derinliği olması gerekiyor aslında türkçede derinliği olan bir lisan fakat baya bir yontmuşlr .. 1950 lerin bir gzetesini bulsam sana okutsm anlamıyacaksın ..

dünya kelimesi de anlamı kayan bir kelime ... neye dünya diosun ? uydurulmuş görmediğin bir resme dünya diosun .. halbuki senin üzerinde yasadıgın toprak tır . ve gözlemleyebiliyorsun üzerinde dolaşabiliyorsun hayatın toprakta geciyor nasıl bir mekanda yasadıgımızı kimse bilmiyor çünkü kimse dışarı çıkmadı !!! denizde yasayan bi balığın nerde yasadıgını denizin şeklini bilmesi mümkün degil .

gözünün gördüğü hayatının üzerinde gectiği toprak senin dünyandır uyduruk küre çizim degil . adamlar kendileri bu resimlerin fotoshop oldugunu kbul ediyor dışardan çekilmiş bir resim yok ...

sen dünya kelimesinin ne oldugunu bilmiyorsun gelip lisan farkı olsa nolur diosun . işte olan bu dünya denilince kafanda top bir şekil canlanıyor halbuki el'ard dediğimizde üzerinde yasadıgımız gözlemleyebildiğimiz denizi referans alıp deniz seviyesi üzerinden rakım hesapladıgımız yükseklik belirlediğimiz akla mantığa uygun bir fenomen canlanıyor kafamızda

asau demişki özünde ; sınırlar neresi ? denizlerin en sonunda ne var .. bilmiyoruz bir sınır var mı belkide bir sınır yok .

benim inancım şudur üzerinde hayat sürdüğümüz toprak ve gökler great deep denilen cosmic ocean ın içinde suların içindeyiz kuranı kerimde ve incil tevratta bu acıkç belirtilmiş ve bir çok eski kavimin inanışı bu şekildedir

ben bu sistemi Allah tealanın varettiğini yarattıgını yönettiğini görebiliyorum bu bir inanç degil gözlemlerimin sonucu .. vahyedilenlerde hakikati ifade ediyor

sende karanlık bir boşlukta toplar evreninde güneşi tavaf ettiğine inanıyorsun helio centric modele ... bu inanç gözleme dayanmıyor tabi fark burda .. asıl sacmalayan sensin

Peki kutsal dil Arapça bozulmuyor mu?

• Kudus müslümanların ilk kiblesidir.Kudus müslümanlarındir.Varsin rahatsız olsunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: _RevO_

Israil taraftari olmamakla beraber...

Israil'in cani ezani susturmak isterse susturur, kimse de gikini cikaramaz. Bu kimseden kastim kimdir:

Suudi Arabistan, Misir, Hamas, Filistin, Suriye, Irak, Iran, Afganistan, Libya, Suriye, Turkiye, Cezayir, Endonezya, Fas, Tunus, Malezya, Singapur... anlayan anladi.

En fazla hebelehubele der, milleti sokaga cagirir, gazinizi alinca sutunuzu icer yataga donersiniz. 60 senedir Israil'e her kafa tutan Israil'den tokat yeyip yerine oturdu, bundan sonra da farkli olmaz.

Niye ? Tartisiriz. Elin gavuru enerjisini bilime teknolojiye yatirirken, bazilari altin kaplama tuvaletlere, citalari evcil hayvan yapmaya, 1000 odali saray insa etmeye harcadi. Israil intel ile nvidia ile ugrasirken, cevresindeki "arap", "musluman" ulkeler, canlari sikildiginda israile savas ilan etmek icin silah aldi, mermiye tanka topa para harcadi, olmayinca darbe yapti harcamaya devam etti.

Bu saatten sonra Israil'in cani istese tum kudus'u alir, filistini alir, iceridekileri de sinirdisi eder. Gikinizi da cikaramazsiniz.

Eger bu saate kadar yapilmadiysa, bizim kadar salak olmadiklari icindir, adamlar isine yarayacak bolgeleri alip duvarla kapatiyor, sonrasi malum. Tum halki alip sindirememektense (turklerin kurtleri bir turlu entegre edemedigi gibi), topraklari alip zamanla kendi nufusuna aciyor.

Kudus bizim demeye devam etsin bahsi gecen imam bey, ati alan uskudari coktan gecti.

Yanlış bir yazı olmuş. Hiçbir yerde, özellikle bizim ülkemizde hiç bir dış güç Ezanları SUSTURAMAZ. O işler öyle kolay değil. Artık ülkenize destek çıkmayı öğrenin ve geliştiğini kabul edin. Başka ülkelerin övücülüğünü yapmayı bırakın. Bu milleti küçültmek ne senin, ne başkasının haddine değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Müslümanlar kendileri dışında kimseye yaşam hakkı tanımaz. Bu böyledir. Bu Avrupa İsrail Amerika Türkiye vs... fark etmez, yeter ki karşı tarafı ezecek güçleri olsun. Bir dakika düşünmezler. Bu laf da bu ruh halinin bir yansıması.
  • Ezanın İslam'la alakası kalmamış.

• İsrail'de burası bizim atalarımızın toprağı, Allah bize verdi buraları diyip, müslümanları kovsa ne olur acaba? :) Dünyada müslümanları kimsenin sevmediğini göz önüne alırsak, hiçbir şey yapamazlar bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

sen küre olduguna inanıyorsun olum adamı deli etme

ben avrupa yakasında oturuyorum deniz kenarında .. güneyde deniz var marmara kuzeyde karadeniz vr doğuda bogaz var bir yarımada

inanç degil gözlemlerim bunlar .. üzerinde yasadıgım yarımada TOP BİR ŞEKLE SAHİP degil ve bunu GÖZLEMLİYORUM .. ve denizler FLAT tır . deniz yüzeyi convex eğimli OLAMAZ . dolayısıyla üzerinde yasadıgım yarımada KÜRE DEGİLDİR KESİNLİKLE

sen nasıl olurda üzerinde yasadıgım topragın şekline KÜRE dersin

Evet, haklısın. Çoğu insan dünyanın top şeklinde olduğuna sanır. tostoporlak, yusyuvarlak, tompiş, tompiş olduğunu sanır. Dünyanın yuvarlaklığı deveyi andırır. Deveye sormuşlar neden boynun eğri misali dünyaya da sormalıyız neden her yanın bir başka eğri diye!!

Yuvarlak değilse de böyle olduğunu iddia etmiyoz!

yani dünya böyle dosdoğru değil

Dünya bu kadar düz ve mükemmel olsaydı bizim halimiz böyle olur muydu?!

Oysa dünya kaypak, sağı solu bir başka oynuyor. Hiç bir şekilde güven vermiyor!

Merhaba o son attığınız resim dünyanın denizler ve okyanuslar olmadan hali olabilir ama bilmiyorum...

• nolmus ya burda
  • quote:

sen küre olduguna inanıyorsun olum adamı deli etme

ben avrupa yakasında oturuyorum deniz kenarında .. güneyde deniz var marmara kuzeyde karadeniz vr doğuda bogaz var bir yarımada

inanç degil gözlemlerim bunlar .. üzerinde yasadıgım yarımada TOP BİR ŞEKLE SAHİP degil ve bunu GÖZLEMLİYORUM .. ve denizler FLAT tır . deniz yüzeyi convex eğimli OLAMAZ . dolayısıyla üzerinde yasadıgım yarımada KÜRE DEGİLDİR KESİNLİKLE

sen nasıl olurda üzerinde yasadıgım topragın şekline KÜRE dersin

LFKDŞEHPINVDKCLŞSWADSĞOJFŞCKLMDPEĞDSİKLŞVCDFPKDLŞSALŞDZ HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAA

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• marselinyo kullanıcısına yanıt
    eğleniyorsun demek keşke yazdıklarımı anlayabilsen .. denizlerin düz oldugunu suyun içine doldugu mekanın şeklini alıp yüzeyinin flat oldugunu sana ögretmediler mi okulda yavrucum !! dielim ki öğretmediler e kör müsün küvete su doldurdugunda eğimli mi duruyor

coğrafya dersinde rakım ne demek öğrenmedinmi ?https://tr.wikipedia.org/wiki/Rak%C4%B1m

denizi referans alıyorsun cünkü su yüzeyi flattır düzdür karadenizdeki sularla boğazdaki ve marmara denizideki su aynı seviyede ve düz bir alan ..

deniz yamulamaz egimli olamaz CONVEX bir şekle bürünemez .. çanakkale boğazından ege denizinden seyreden bir gemi flat bir düzlemde su üzerinde önce marmaraya sonra boğazlara sonra karadenize yol alır . ve yüzdüğü mekan olan su kütlesi denizler DÜZDÜR

GEMİ YOKUŞ ÇIKAMAZ ÇÜNKÜ SU KÜTLESİ EĞİMLİ OLAMAZ

ASIL KOMİK OLAN SENİN İNANCIN .... suyun eğimli oldugunu geminin yokuş çıktıgını zannediyorsun ..

38. enlemden 45. enleme YOKUŞ ÇIKMAN LAZIM KÜRE ÜZERİNDEYSEN .. o kadar agırlığı yüklenecen + motorla ilerlemeye cabalayacan rüzgara karsı BİDE YOKUŞ ÇIKACAN

GÜLECEGİNE biraz düşün yazdıklarımı gözlem yap ..

• quote:

eğleniyorsun demek keşke yazdıklarımı anlayabilsen .. denizlerin düz oldugunu suyun içine doldugu mekanın şeklini alıp yüzeyinin flat oldugunu sana ögretmediler mi okulda yavrucum !! dielim ki öğretmediler e kör müsün küvete su doldurdugunda eğimli mi duruyor

coğrafya dersinde rakım ne demek öğrenmedinmi ?https://tr.wikipedia.org/wiki/Rak%C4%B1m

denizi referans alıyorsun cünkü su yüzeyi flattır düzdür karadenizdeki sularla boğazdaki ve marmara denizideki su aynı seviyede ve düz bir alan ..

deniz yamulamaz egimli olamaz CONVEX bir şekle bürünemez .. çanakkale boğazından ege denizinden seyreden bir gemi flat bir düzlemde su üzerinde önce marmaraya sonra boğazlara sonra karadenize yol alır . ve yüzdüğü mekan olan su kütlesi denizler DÜZDÜR

GEMİ YOKUŞ ÇIKAMAZ ÇÜNKÜ SU KÜTLESİ EĞİMLİ OLAMAZ

ASIL KOMİK OLAN SENİN İNANCIN .... suyun eğimli oldugunu geminin yokuş çıktıgını zannediyorsun ..

38. enlemden 45. enleme YOKUŞ ÇIKMAN LAZIM KÜRE ÜZERİNDEYSEN .. o kadar agırlığı yüklenecen + motorla ilerlemeye cabalayacan rüzgara karsı BİDE YOKUŞ ÇIKACAN

GÜLECEGİNE biraz düşün yazdıklarımı gözlem yap ..

Kafaya bak.

Yazık kimin çocuğuysa.

• Ripper Roo kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadence1 -- 5 Kasım 2016; 2:28:21 >
  • quote:

sen kimin çocugusun yavrucum ! annenizin ismini bahşedermisiniz veya pederinizin sevgiler göndereyim 2 sine ..

bir cocuk yapmışlar fakat düşünemiyor küre bir yatak üstünde mi doğdun sen yoksam ! küre üzerinde yasamıyorsun gözlem yap düşün sorgula ..

Bize ve kendine bir iyilik yap.

Git bir köşede sessizce öl.

• Ripper Roo kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadence1 -- 5 Kasım 2016; 2:27:33 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.