Şimdi Ara

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı: Şeyh İkrime Sabri: Ezandan Rahatsız Olan Defolsun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı Sabri, İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi'nin 'gürültü' yaptığı gerekçesiyle ezanı susturma planına karşı, "Ezandan rahatsız olan defolsun, evet defolsun." dedi.

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı: Şeyh İkrime Sabri: Ezandan Rahatsız Olan Defolsun

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa İmamı Şeyh Sabri, İsrail'in Kudüs'te ezanları susturma planına tepki gösterdi. Sabri, "Ezandan rahatsız olan defolsun. Ezan Kudüs semalarında kıyamete kadar yankılanmaya devam edecek" dedi.

"EZANDAN RAHATSIZ OLAN DEFOLSUN"

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa İmamı Şeyh İkrime Sabri, İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi'nin 'gürültü' yaptığı gerekçesiyle ezanı susturma planına karşı, "Ezandan rahatsız olan defolsun, evet defolsun." dedi.

"KULAK ASMAYACAĞIZ"

Şeyh Sabri yaptığı açıklamada, "Ezanları yükseltmeye devam edeceğiz, işgal yönetiminin yapmaya çalıştıklarına kulak asmayacağız." dedi.

KUDÜS BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞLARIMIZA SIKILAN KURŞUNLARI DURDURSUN"

Şeyh Sabri, Kudüs Belediye Başkanı Nir Berekat'a tepki göstererek şöyle devam etti: "Eğer Berekat gürültüden bahsediyorsa, asıl gürültünün kaynağı olan İsrail uçaklarının topraklarımızın semalarındaki seslerini, işgal tanklarının mahallelerimize girişi, kepçe ve dozerlerinin evlerimizi yıkmalarını ve İşgal kuvvetlerinin vatandaşlarımıza sıktığı mermileri durdursun."

İsrail'e bağlı Kudüs Belediye Başkanı Berekat, İsrail polisine, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Yahudi yerleşimcileri rahatsız ettiği gerekçesiyle yakınlarındaki camilerde "gürültüyü önleme" kanununun uygulanması çağrısında bulunmuştu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da camilerden hoparlör kullanılarak ezan okunmasını eleştirmiş, "gürültüyü önleme" kanunu yoluyla bunun engelleneceğini ifade etmişti.
    İsrail'in 1967'den bu yana işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs'te iki yüz bini aşkın İsraillinin yaşadığı 15 Yahudi yerleşim yeri bulunmaktadır.

http://www.sondakika.com/haber/haber-kudus-yuksek-islami-heyeti-baskani-seyh-ikrime-8926275/

• quote:

Orijinalden alıntı: Kemalist Türkiye

quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

quote:

İslam beldelerinde kimse ezanı susturamaz.

susturursunda bir süreliğine ... sonra susturanlar defolmak durumunda kalacaktır sürec sonunda .. kemalist türkiye nin tanrı uludur garabeti geldi aklıma bak şindi ..

Bak nereden nereye geldik kardeşim. Müslümanların ağırlıklı olduğu beldelerde onların dinine karşı gelirsen o beldelerde tutunamazsın. Bunlarda vaktinde susturdular. Ne işe yaradı? Hamdolsun ezanımıza daha sıkı bağlandık. Herşeyden vazgeçeriz bakın herşeyden, ama dinimizden asla. Zira bizlere ebedi hayatın anahtarını sunan şey İslamdan başkası değildir. Geleceğimiz için günümüzü anlamlandıran ve bizi hayata bağlayan şeyde İslamdan başka bişey değildir. Bizi baştan sona bir nizama bağlayanda İslamdan başkası değildir. Ezanı susturmak kimsenin haddine değildir.

Evet, haklısın. Ama ezan asıl işlevini kaybetti. Ezan namaza çağrı iken, şimdi İslamın sembolü oldu. Çoğu kişi Ezanı namaza çağrı olarak algılamıyor artık. Hatta hiç namaz kılınmayan yerde Ezan okunuyor!!! Bidat haramdır diye biliyorduk oysa!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• israil g.t kadar toprak parcasında Allahın hükümlerini tevratı yoksayarak epi topu 60 yıldır 3-5 sionistin ekonomide palazlanmasıyla ingiliz abd destegiyle ite kaka kurulmuş sacma sapan bir organizasyon ...

ezanı susturcakmış kimse gık edemezmiş .. hadi uleynnn israil borazanlığı yapma

yahudiler 2 kere bozgunculuk çıkardılar 2 kerede oradan sürüldüler yine yapıyorlar yine defolacaklar özellikle sionist ler .. her seyin bir zamanı var
  • quote:

israil g.t kadar toprak parcasında Allahın hükümlerini tevratı yoksayarak epi topu 60 yıldır 3-5 sionistin ekonomide palazlanmasıyla ingiliz abd destegiyle ite kaka kurulmuş sacma sapan bir organizasyon ...

yahudiler 2 kere bozgunculuk çıkardılar 2 kerede oradan sürüldüler yine yapıyorlar yine defolacaklar özellikle sionist ler .. her seyin bir zamanı var

Altı gün savaşını incelemenizi tavsiye ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

quote:

quote:

susturursunda bir süreliğine ... sonra susturanlar defolmak durumunda kalacaktır sürec sonunda .. kemalist türkiye nin tanrı uludur garabeti geldi aklıma bak şindi ..

Bak nereden nereye geldik kardeşim. Müslümanların ağırlıklı olduğu beldelerde onların dinine karşı gelirsen o beldelerde tutunamazsın. Bunlarda vaktinde susturdular. Ne işe yaradı? Hamdolsun ezanımıza daha sıkı bağlandık. Herşeyden vazgeçeriz bakın herşeyden, ama dinimizden asla. Zira bizlere ebedi hayatın anahtarını sunan şey İslamdan başkası değildir. Geleceğimiz için günümüzü anlamlandıran ve bizi hayata bağlayan şeyde İslamdan başka bişey değildir. Bizi baştan sona bir nizama bağlayanda İslamdan başkası değildir. Ezanı susturmak kimsenin haddine değildir.

Evet, haklısın. Ama ezan asıl işlevini kaybetti. Ezan namaza çağrı iken, şimdi İslamın sembolü oldu. Çoğu kişi Ezanı namaza çağrı olarak algılamıyor artık. Hatta hiç namaz kılınmayan yerde Ezan okunuyor!!! Bidat haramdır diye biliyorduk oysa!!

Günümüz Türkiyesini ve Türk toplumunu değerlendirirken bu topraklarda gerçekleşen dezenformasyonları görmezden gelirseniz büyük hataya düşersiniz. Bu topraklar yıllarca katı bir sistemle ve bize tam anlamıyla zıt bir eğitim sistemiyle ve yargıyla vs idare edildi. Ters mıktanıslanma. Bu kayıp bir nesil yarattı maalesef. Bunlar olacak. Ama hamdolsun olumlu gelişmeler memleketin heryerinde görülüyor. Türkiye özüne dönüyor yavaş yavaş. Ve meyveleride hemen toplanmaz. Bu bir süreçtir. Nasıl birileri yıllar sonra bir zihniyeti yarattıysa kısa zaman içinde onu etkisiz ve pasif bir hale getirmekte mümkün olmuyor. İnsanları şekillendiren onlar üzerinde uygulanan ideolojidir. Bizdekide malumunuz.

Ben bir gelişme görmüyorum. Tüm istatiski bilgiler aksine gösteriyor. Bu ülkede Kuran'ın, Ezan'ın yasak olduğu dönemde daha çok Kuran ehli ve namaz kılan vardı. Bu ülkede dine, peygambere hakaret devlet politikası iken daha çok dindar vardı. Bu ülkede dine peygambere saygı ve sevgi devlet politikası oldu, bu ülkede dindarlık azaldı!!!

• quote:

israil g.t kadar toprak parcasında Allahın hükümlerini tevratı yoksayarak epi topu 60 yıldır 3-5 sionistin ekonomide palazlanmasıyla ingiliz abd destegiyle ite kaka kurulmuş sacma sapan bir organizasyon ...

Millet gelişirken sen geri git bide üstüne ağla

• Mantikli olarak bakinca ezan insanlari yuksek bir yerden bagirarak nsmaz vakti geldiginin haber verilmesidir.

Gunumuzde teknoloji gelistigi icin namazin bu islevi yok hukmundedir neredeyse.

Su an sadece islamin bir simgesi oldugu icin hoparlor kullanilarak daha genis alanlara yayin yapiliyor .

Sonuc olarak ezanin yayinlanmasi veya yayinlanmamasi olayi bolge halkinin istegine kalmis bir durum bana gore.

Her 10 yilda bir anket yapilsin cogunluk istedigi surece okinsun. Tabiki okunurkende ezanin sesinin dikkatli ayarlanmasi kosuluyla.

Tabiki bu anketlerin mahalle mahalle yapilmasi cok onemli. Yani her semtin secimi kendine olmali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FarklıAkıl -- 4 Kasım 2016; 0:05:42 >
  • cadence1 kullanıcısına yanıt
    Şu uslüba adaba terbiyeye bakarmısın vallah utandım bu nedir ya adam mantıklı olan şeyleri yukarda yazıyor sen hala akpnin dini propagandası için vatandaşını dışlıyor

• sionistlerin avukatlığını yapma yazdıkların gayet net ...

yahudiysen yahudiyim de gizlenme ... en sevmediğim şey hayatta ... bu ülkede sabetyist yahudi var nufus olarak türkleşmiş safarad eşkenazlrdan ... gizlenme yani

israil 3-5 nufusuna mı güveniyor orda kalacam die ? haa

türkiye rezerv devlet olmaktan çıktı israil için wake up !!! etrafı müslüman ülkelerle cevrili ufak bir toprak parcasında yasıyorlar ... olmayan bilim kurgu uydurması nükleer bombalarına mı güveniyor yoksam ? abd almanya ingiltere ye mi ?

herşeyin bir zamanı var dedim ... kötülüğün kıpırdandığı bölgedeyiz ortadünya da ... kuzuların sessizliğini izledin mi ?

nie kuzuların sessiz olmadıgını biliyorsun demi ?

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 19 Şubat 2017; 13:51:13 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Günümüz Türkiyesini ve Türk toplumunu değerlendirirken bu topraklarda gerçekleşen dezenformasyonları görmezden gelirseniz büyük hataya düşersiniz. Bu topraklar yıllarca katı bir sistemle ve bize tam anlamıyla zıt bir eğitim sistemiyle ve yargıyla vs idare edildi. Ters mıktanıslanma. Bu kayıp bir nesil yarattı maalesef. Bunlar olacak. Ama hamdolsun olumlu gelişmeler memleketin heryerinde görülüyor. Türkiye özüne dönüyor yavaş yavaş. Ve meyveleride hemen toplanmaz. Bu bir süreçtir. Nasıl birileri yıllar sonra bir zihniyeti yarattıysa kısa zaman içinde onu etkisiz ve pasif bir hale getirmekte mümkün olmuyor. İnsanları şekillendiren onlar üzerinde uygulanan ideolojidir. Bizdekide malumunuz.

Ben bir gelişme görmüyorum. Tüm istatiski bilgiler aksine gösteriyor. Bu ülkede Kuran'ın, Ezan'ın yasak olduğu dönemde daha çok Kuran ehli ve namaz kılan vardı. Bu ülkede dine, peygambere hakaret devlet politikası iken daha çok dindar vardı. Bu ülkede dine peygambere saygı ve sevgi devlet politikası oldu, bu ülkede dindarlık azaldı!!!

Bu şekilde düşünmek realist bir bakış açısı değil zannımca. Müslümanlar olarak günden güne bu ülkede ibre bizim lehimize dönüyor, bu çok açık esasen. Rejim sürekli taviz veriyor ve vermeye de devam edecektir muhakkak bu daha hiçbir şey değil. O dönemde İslam medeniyetinin enkazı henüz tazeydi, normal yani insanların biranda kopamaması. Fakat sistem yıllar içinde belirli bir güruhu doğurdu, bunlar alenen islam düşmanı kesildiler. Dindar olduğunu söyleyenlerde de islam fikri bulanıklaştı. Yani ne olduğu belirsiz bir nesil doğdu. Fakat büyük bir kesimde, ki bu kesim ülkenin geleceğini değiştirmeye muktedir bir kesimdir, özünü unutmadı. Değerlerini unutmadı. Ve onları diriltmeye çalışıyor. Bu çalışmanın sonunda doğacak olan nesil bizlerin nesli gibi olmayacak. Ne demiştik? İnsanları uygulanan ideoloji şekillendirir. Biz ideolojik olarak bırak, islamın adını bile ağzımıza alamazdık. Yani bir engel vardı. O engeller yavaş yavaş kalkıyor. Buna sebep olanda biz Müslüman halkız. Artık davetçiler istedikleri gibi islami davetini yapabiliyor. Birçok cemaat ve parti insanları bilinçlendiriyor. Bu elbette zaman içerisinde ideolojiyede yansıyacak. İşte o ideolojinin oluşturacağı nesilde bizler gibi olmayacak sevgili kardeşim. İslami hassasiyete sahip olmak için takva yeterli değildir, onu bizzat uygulamak lazım ki sonuçlarını elde ebebilesin. Açıklayıcı olmuştur umarım.

Ahmet Türk'ün babası soyadı kanunu çıkınca ona o dönemdeki adıyla kafa kağıdı almaya gitmiş. Bakmış biri Türk soyadını alacağını belirtmiş, o da nasıl o Türkse ve Türk soyadını alma hakkı varsa, ben de Kürdüm Kürt soyadını alma hakkım var demiş ve memura ben soyad olarak Kürt'ü kullanmak istiyorum. Memur olmaz demiş. O da sinirlenmiş ben kimliksiz yaşarım ama ırksız yaşayamam. Madem Kürt olamıyorum, o zaman Türk olayım da "SOYSUZ" kalmamayım demiş ve soyad olarak Türk soyadını almış.

Tabi bir hikaye, doğru mu yanlış mı bilemem. Ahmetin babası Raif en iyisini bilir. Gerci en iyi Türkçe bilen Kürtmüş o köyde, bu yüzden ona Türk soyadını önermişler diyen de var.. Neyse konumuz bu değil, gelelim asıl meseleye:

Kemalist Türkiye ne iş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 4 Kasım 2016; 0:14:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

Şu uslüba adaba terbiyeye bakarmısın vallah utandım bu nedir ya adam mantıklı olan şeyleri yukarda yazıyor sen hala akpnin dini propagandası için vatandaşını dışlıyor

sen benim gercek üslubumu görmediğinden şaşırmışın .. ne vrki yazdıklarımda ... ulan sanki çok terbiyeli birisinde gelmiş uslub eleştirisi ypıyor . yürü git canımı sıkma gece gece .. zaten bann yeni açılmış

simpson
  • Kisin demistir bunlarda tribe girmistir allah din elden gidiyo diye

• quote:

Orijinalden alıntı: _RevO_

quote:

Mesajimin ilk cumlesini oku.

Gereksiz bos beles yorum yapmayin. Kim cikaracakmis israili oradan ?

Turkiyenin degismez 2 guruhu:

1. 83 musul 84 kerkukcu bos osmanlicilar
    2. pis yavudici islamistler

Laf anlatmaya çalıştığın kişi dünyanın düz olduğuna inanıyor

• Hannibal Barca kullanıcısına yanıt
    senin kalbin sionistten yana ... israili sevmek zorunda degilim ki saygı duymak zorundada degilim .

kuran kerimden biliyoruz ki yahudiler evvelce 2 kere bozgunculuk çıkrdılar ve o topraklardan sürüldüler . tarihsel bir ark plan var gecmişe dair .. osmanlının yıkılmasındada rolleri oldu (bak yıktılar demiyorum rolleri oldu diyorum her devlet kendi yıkılır toplum yozlaşır ve yıkılış son gelir ) 1946 da kuruldu bir çok devlet ve kurum oluşturuldu bm vesaire ... 70 yıl olsun hadi ..

sionistlerle ortak bir noktam var benim sınırlarım yok tüm toprak parcaları yönetimimde olmalı bugün sionistler güclü bu devir sonlanacak ... osmanlı olarak nasıl bir zamanlar oyunu ben oynuyordum sıra bunlarda ve izliyorum

senin bu yazdıklarımı anlaman zor güççük bir dünyan oldugu için ve sionist lerin köle yetiştiren egitim çarkından gectiğinden dolayı bagımsız düşünemiyorsun . tarihin önemli bir oyuncusu olabilecegini düşünmüyorsun . köleler düşünemez cünkü

• Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt
    sen küre olduguna inanıyorsun olum adamı deli etme

ben avrupa yakasında oturuyorum deniz kenarında .. güneyde deniz var marmara kuzeyde karadeniz vr doğuda bogaz var bir yarımada

inanç degil gözlemlerim bunlar .. üzerinde yasadıgım yarımada TOP BİR ŞEKLE SAHİP degil ve bunu GÖZLEMLİYORUM .. ve denizler FLAT tır . deniz yüzeyi convex eğimli OLAMAZ . dolayısıyla üzerinde yasadıgım yarımada KÜRE DEGİLDİR KESİNLİKLE

sen nasıl olurda üzerinde yasadıgım topragın şekline KÜRE dersin
  • quote:

senin kalbin sionistten yana ... israili sevmek zorunda degilim ki saygı duymak zorundada degilim .

kuran kerimden biliyoruz ki yahudiler evvelce 2 kere bozgunculuk çıkrdılar ve o topraklardan sürüldüler . tarihsel bir ark plan var gecmişe dair .. osmanlının yıkılmasındada rolleri oldu (bak yıktılar demiyorum rolleri oldu diyorum her devlet kendi yıkılır toplum yozlaşır ve yıkılış son gelir ) 1946 da kuruldu bir çok devlet ve kurum oluşturuldu bm vesaire ... 70 yıl olsun hadi ..

sionistlerle ortak bir noktam var benim sınırlarım yok tüm toprak parcaları yönetimimde olmalı bugün sionistler güclü bu devir sonlanacak ... osmanlı olarak nasıl bir zamanlar oyunu ben oynuyordum sıra bunlarda ve izliyorum

senin bu yazdıklarımı anlaman zor güççük bir dünyan oldugu için ve sionist lerin köle yetiştiren egitim çarkından gectiğinden dolayı bagımsız düşünemiyorsun . tarihin önemli bir oyuncusu olabilecegini düşünmüyorsun . köleler düşünemez cünkü

İsrail'in Arap ülkelerinden ileri olduğunu görmek için Yom Kippur'u kutlamaya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hannibal Barca -- 4 Kasım 2016; 0:41:7 >

• quote:

sen küre olduguna inanıyorsun olum adamı deli etme

ben avrupa yakasında oturuyorum deniz kenarında .. güneyde deniz var marmara kuzeyde karadeniz vr doğuda bogaz var bir yarımada

inanç degil gözlemlerim bunlar .. üzerinde yasadıgım yarımada TOP BİR ŞEKLE SAHİP degil ve bunu GÖZLEMLİYORUM .. ve denizler FLAT tır . deniz yüzeyi convex eğimli OLAMAZ . dolayısıyla üzerinde yasadıgım yarımada KÜRE DEGİLDİR KESİNLİKLE

sen nasıl olurda üzerinde yasadıgım topragın şekline KÜRE dersin

Evet, haklısın. Çoğu insan dünyanın top şeklinde olduğuna sanır. tostoporlak, yusyuvarlak, tompiş, tompiş olduğunu sanır. Dünyanın yuvarlaklığı deveyi andırır. Deveye sormuşlar neden boynun eğri misali dünyaya da sormalıyız neden her yanın bir başka eğri diye!!

Yuvarlak değilse de böyle olduğunu iddia etmiyoz!

yani dünya böyle dosdoğru değil

Dünya bu kadar düz ve mükemmel olsaydı bizim halimiz böyle olur muydu?!

Oysa dünya kaypak, sağı solu bir başka oynuyor. Hiç bir şekilde güven vermiyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 4 Kasım 2016; 0:47:14 >

• cadence1 kullanıcısına yanıt
    Pes. Bu zamanda bu cahillik inanılır gibi değil. Pes hakkaten pes. Trollemiyor öyle mi? Vay anasını.

Adam haklı şimdi mesela uluslararası uzay istasyonu pek çok kez yayınlıyor dünyanın yörüngesinde döndüğünü ama siz gördünüz mü? Yok! bunlar hep film hilesi hep. Ah be kahbe amariga.

Ha bir de israil hep onlar yapıyor bunu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

quote:

Mesajimin ilk cumlesini oku.

Gereksiz bos beles yorum yapmayin. Kim cikaracakmis israili oradan ?

Turkiyenin degismez 2 guruhu:

1. 83 musul 84 kerkukcu bos osmanlicilar
    2. pis yavudici islamistler

Laf anlatmaya çalıştığın kişi dünyanın düz olduğuna inanıyor

Gec farkettim .

Suna baksana, cevap vermekle zaman kaybettigim adam:

"israil 3-5 nufusuna mı güveniyor orda kalacam die ? haa"

Nufusla savas kazanildigini saniyor hala, vah evladim vah

türkiye rezerv devlet olmaktan çıktı israil için wake up !!!

Her yil artan askeri ithalat mi desem, gaz anlasmalari mi desem, ne desem ki simdi..

"etrafı müslüman ülkelerle cevrili ufak bir toprak parcasında yasıyorlar ..."

Misir: Israil yalakasi aka Arap dunyasinin lideri
    Suriye: Failed State
    Irak: Failed State
    Urdun: Israilin muttefiki
    Turkiye: Failed State'lere komsu Failed Stated adayi
    Lubnan: Bir tarafta hizbullah bir tarafta Iran, nerede durdugu belli olmayan failed state adayi
    Suudi Arabistan: ABD'nin biricik muttefiki, ISID'in finansoru, Israil muttefiki
    Filistin: LOL

"olmayan bilim kurgu uydurması nükleer bombalarına mı güveniyor yoksam ? abd almanya ingiltere ye mi ?"

Necef colunde yer altinda yaptigi nukleer denemeleri de bilmiyordur bu... hos Necef nere desem Google Maps'i acamadan bulamaz ya neyse.

"herşeyin bir zamanı var dedim ... kötülüğün kıpırdandığı bölgedeyiz ortadünya da ... kuzuların sessizliğini izledin mi ?"

Ooo fantastik ortadogu romani, metal firtina tadinda alirim bi dal

Evet hocam arkadas umutsuz vak'a, ummetci detected

Gecmis olsun sana da bana da kaybolan zamanimiza

Baksana kaç tane mesaj atmış

Neyse ki bloklu da maruz kalmıyorum

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.