Şimdi Ara

Küçüklüğümden beri...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Küçüklüğümden beri polisliği istemisimdir.(Küçüklükten kastım 2 sene öncesine kadar:))
    sınava ilk girdiğimde puanım polisliğe yetmedi.
    bu sene girdim gene yetmedi.
    lisans mezunları, kpss ile polis oluyormus. hemde komik bir puanla, 65'le.
    diyorum ki; madem barajı geçemedim bir türlü, herhangi bir üniversiteden mezun olsam da öyle polis olsam?
    Aklımdan ilk geçen turizm. 5 sene babalar gibi okurum. hem üniversite hayatı yaşamış olurum, hem de mezun olunca direk memur olarak işe başlarım.(kpss'den sonra)
    Oturup biraz düşününce aklıma şu geldi. Neden 5 sene bekleyeyim. seneye bida girerim sınava. bakarsın puanım yeter de direk pmyo'ya giderim. sonucta pomem ile pmyo aynı. bir fark yok. daha erken memur olmuş, hayata daha erken atılmıs olurum.
    Hayata erken atılma konusunda da biraz düşününce şunu buldum.
    neden seneye bir daha sınava gireyim, neden 5 sene boşu boşuna okuyayım. neden kendimi riske atayım

gazi üniversitesinde tabu kadastro bölümü varmış. meslekyüksekokulu. mezun olur olmaz direk memur oluyormuşsun. internette baya araştırmıştım bu konuyu. ama elle tutulur bir şey yok. gerçekten öyle mi bilmiyorum. Ortalıkta ne mezun gözüküyor ne de memur :)

Ben bir şey daha düşündüm (:
    Şimdi tapu'ya gidersem mezun olup da iş bulamazsam ortada kalırım.
    Ama iş bulma şansım da var. Yani memur olma şansım.
    Eğer Turizm okuyup lisans mezunu olduktan sonra, polis olamazsam gene ortada kalacağım. Sonuçta sevmediğim ve öylesine okuduğum bir meslek. Ama her şeye rağmen lisans diplomam olacak. BU iyi bir şey olsa gerek.
    Ama polis olma şansım yüksek. 65 puan çok değil çünkü.

Bu ikisi arasında çok gidip geldim. Ve bu hayatımın kararı.
    Napsam ki :)

• Senin kafan baya karışı kardeş.
  • Çok saçma derim Akadamide eğitim alamadıktan sonra dışardaki sap sap bekleyen göbekli polislerden farkın kalmaz.
  • beş yıl sonra polisliğe 65 le alacakları ne malum. boşuna kendini riske atma. türkiye şartları için beş yıl çok uzun süre. ma turizim önü açık bir meslek. beş yılda belki turizmide sevebilirsin kısacası karar senin
  • Babamda polis (emniyet amiri)
    5 yıl sonra polislikte alımlar dahada artacak
    Polis açığı inanılmaz çok,şarka yollayacak adam bulamıyorlar resmen
    2024'e kadar sanırım artarak sürecek alımlar
    fakat bu akp'nin planı,akp iktidardan büyük ihtimalle düşecek rte gidince

turizm okuyunca boşta kalmazsın
    mümkün değil
    onlarca turizm mezunu arkadaşım amerikada,dubaide falan iş buldu 4 bin 5 bin dolarlarla çalışıyo
    YABANCI DİLİN iyiyse
    boşta kalman mümkün değil
    bilmiyorsanda mümkün değil ama iş var iş var

birde teşkilatta POMEMlere hiç iyi davranmazlar geçici polistir çoğu sıkılınca mesleği bırakırlar
    PMYO dene üni okurkende dene çünkü ham puanla alıyo okul puanı kırılma derdin yok

Pomem'den gireceksende adam akıllı bir üni oku
    turizmle girersen çevik olur kalırsın
    ama sosyoloji psikoloji antrpoloji sanat tarihi çağdaş türk lehçeleri gibi bölümlerden mezun olursan
    kaçakçılık ve organize işler,asayiş,toplum destekli vb. olursun

bol şans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fransa 98 -- 17 Temmuz 2011; 21:01:06 >

• sosyoloji psikoloji antrpoloji sanat tarihi çağdaş türk lehçeleri (:

Hayallerimin peşinden koşmak en mantıklısı galiba. Ben polis olma yolunda ilerlesem faydası olacak. Bir şeyi hayal etmek, gerçekleştirmeye atılmış büyük bir adım sonuçta. üniversite okuduğum müddetçe, pmyo olana kadar her sene girerim ygs'ye. ki seneye sınavın çok daha kolay olacağı söylentisi var.
    Teşekkür herkese. İçim rahatladı biraz. Belki cevaplarınızdan, belki içimi döktüğümden...
  • Kardeşim öncelikle yanlış anlama amacım seni yermek değil tavsiyede bulunmak.

YGS'den polis olmak bildiğim kadarıyla pek ciddiye alınmayacak bir puan. Ve sen yıllardır hayalim dediğin bu mesleğe girmek için, bu kadar bile puan alamamışsın. Kurduğum bu cümle seni küçümsemek için değil hayalini sorgulamanı sağlamak için. "Hayal" ve "heyecan" birbirine çok yakın ancak çoğu zaman ayıramadığımız kavramlar.. Bir düşüncenin, arzunun "hayal" kademesine ulaşması için geceni gündüzünü kemirmesi, her an onun için çalışmanı sağlaması gerekir. Hal böyle oluncada YGS'de ki o komik barajı geçersin. Sözün özü eğer gerçekten bu mesleğin hayalini kursaydın ne yapıp edip o barajı geçerdin. Bence sana şuan sadece en mantıklı meslek geliyor. Ve tabiki vatan sevgisi kısmıda ayrı bir kenarda. Hayalini sorgula derim eğer gerçekten senin hayalinse o zaman ona hayalinmiş gibi davran ve 1 sene tekrar hazırlanıp o barajı geç. Eğer basit bir heyecansa Askerlik ve polislik heyecanla gidilecek bölümler değildir. (Asker çocuğuyum ordan biliyorum) İkiside maaşına veya imkanına sebep tercih edilecek meslekler değil.

Başarılar dilerim umarım isteğini elde edersin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Canales

Babamda polis (emniyet amiri)
    5 yıl sonra polislikte alımlar dahada artacak
    Polis açığı inanılmaz çok,şarka yollayacak adam bulamıyorlar resmen
    2024'e kadar sanırım artarak sürecek alımlar
    fakat bu akp'nin planı,akp iktidardan büyük ihtimalle düşecek rte gidince

turizm okuyunca boşta kalmazsın
    mümkün değil
    onlarca turizm mezunu arkadaşım amerikada,dubaide falan iş buldu 4 bin 5 bin dolarlarla çalışıyo
    YABANCI DİLİN iyiyse
    boşta kalman mümkün değil
    bilmiyorsanda mümkün değil ama iş var iş var

birde teşkilatta POMEMlere hiç iyi davranmazlar geçici polistir çoğu sıkılınca mesleği bırakırlar
    PMYO dene üni okurkende dene çünkü ham puanla alıyo okul puanı kırılma derdin yok

Pomem'den gireceksende adam akıllı bir üni oku
    turizmle girersen çevik olur kalırsın
    ama sosyoloji psikoloji antrpoloji sanat tarihi çağdaş türk lehçeleri gibi bölümlerden mezun olursan
    kaçakçılık ve organize işler,asayiş,toplum destekli vb. olursun

bol şans

Tartışılmaz bir gerçek polisler zamanında 2 gruba ayrılırdı solcu ve milliyet çi o zamanlar solcular daha fazlaydı gerçi .

ama gelin görün ki teşkilatta ne solcusu kaldı ne de milliyetçisi az vardır.

polislik artık atanamayan öğretmenlerin iş bulamayan mühendislerin teşkilatı haa bir de imamların.Çünkü kurulmak istenen şeyde polis devlet.

• quote:

Orijinalden alıntı: FühreR59

Kardeşim öncelikle yanlış anlama amacım seni yermek değil tavsiyede bulunmak.

YGS'den polis olmak bildiğim kadarıyla pek ciddiye alınmayacak bir puan. Ve sen yıllardır hayalim dediğin bu mesleğe girmek için, bu kadar bile puan alamamışsın. Kurduğum bu cümle seni küçümsemek için değil hayalini sorgulamanı sağlamak için. "Hayal" ve "heyecan" birbirine çok yakın ancak çoğu zaman ayıramadığımız kavramlar.. Bir düşüncenin, arzunun "hayal" kademesine ulaşması için geceni gündüzünü kemirmesi, her an onun için çalışmanı sağlaması gerekir. Hal böyle oluncada YGS'de ki o komik barajı geçersin. Sözün özü eğer gerçekten bu mesleğin hayalini kursaydın ne yapıp edip o barajı geçerdin. Bence sana şuan sadece en mantıklı meslek geliyor. Ve tabiki vatan sevgisi kısmıda ayrı bir kenarda. Hayalini sorgula derim eğer gerçekten senin hayalinse o zaman ona hayalinmiş gibi davran ve 1 sene tekrar hazırlanıp o barajı geç. Eğer basit bir heyecansa Askerlik ve polislik heyecanla gidilecek bölümler değildir. (Asker çocuğuyum ordan biliyorum) İkiside maaşına veya imkanına sebep tercih edilecek meslekler değil.

Başarılar dilerim umarım isteğini elde edersin..

Her türlü eleştiriye açığım. Yermek istemediğinizi bende biliyorum. Açık sözlülüğünüz için çok da teşekkür ediyorum.
    Şunları söylememde fayda var:
    polisliği gerçekten seviyorum. severek yapacağım bir meslek. 8-10 yaşındaki çocuklar gibi, "aaa silah. çok sevdim bunu. polis olmam lazım. bam bam bam.. ya da ne biliyim aaa araba, aa motor, aa siren.." böyle saçma sapan hevesler nedeniyle polis olmak değil amacım. deminde söylediğim gibi. gerçekten istediğim için.
    meslek seçiminde (maddiyatı saymıyorum, çünkü illa ki maddiyat ilk sırada) yapabilirliğim, sevip sevemeyeceğim, imkanları.. hepsini göz önünde bulunduruyorum. Bir çok arkadaşım var, büyüklerim var. polis olup da ne yapacaksın. ne gündüzü var ne gecesi, hem hayatın tehlikede vs diyen. bu kadar dezavantajı varken(tamamen çevremdekilerin görüşlerine dayanarak söylüyorum) ben gene de istiyorum.
    baraj konusuna gelince. evet 280 barajını geçemedim ama 271de kaldım. rakam komik olabilir ama elimden bu kadar geliyor. yapabilecek bir şeyim yok. seneye zaten bir daha deneyeceğim. polis olmak için alternatifler arıyorum sadece. Ve buldum da. yukarıda anlattığım gibi lisans mezunu olup kpss'den polis olmak. madem öyle de polis olunuyo, böyle de. bari açıkta kalmayayım diye üniversite bitene kadar sınava gireceğim. olmazsa kpss. o da olmazsa artık bilmiyorum.

• Allah yolunu açık etsin kardeşim..Kendine hedef koyupta çalışman çok güzel bir şey..Umarım karşılığını alırsın..
  • bende öyle düşünüyorum 4 yıl matematik bölümü baktım iş bulamıyor 6 ay eğitim polis
  • Babam bu konuda bir şey diyor mu peki beni bıraksa babam bende polis olurdum.Benim çektiğim stresi sende çekme diyor her gündeme getirişimde.

Not:Babam 2.sınıf emniyet müdürü.
  • "Allahtan bana karışan yok. istediğim şehri, istediğim üniversiteyi yazabiliyorum.(tutup tutmaması ayrı bi konu tabi). istersem okumam da. baskı yapan yok. şu mesleği yapacaksın diyen yok. ilgilenen yok. özgürüm."
    keşke benle de ilgilenen olsa. peşimden koşan olsa. Barış yarın yazılın var neden ders çalışmıyorsun, barış yazılın nasıl geçti, ya da ne bileyim bugün devamsızlık kağıdı geldi neden devamsızlık yapıyorsun oğlum? diyen yok. ilgisizim. mağdurum da mağdurum. okul hayatım hep böyle geçti. bugün annem kalkıp da "barış sen sınava girmiştin deme. neydi o ösym miydi. noldu o hangi üniversiteye gidiyorsun", ya da sınavdan günler sonra ablamla konusurken sınav konusu açılır ve
    - aa sen sınava mı girdn, ne sınavı üniversite mi, o o gün müydü. ee nasıl geçti.
    + iyi işte 270 aldım.
    - barajı geçtin mi?
    +...
    gibi diyologlara mağruz kalmasaydım.
    kimi ilgisizlikten sıkılır, kimi aşırı ilgiden. İnsanoğlu ne acayip

• quote:

Orijinalden alıntı: asigenc_bedri

bende öyle düşünüyorum 4 yıl matematik bölümü baktım iş bulamıyor 6 ay eğitim polis

ben de öyle düşünüyorum derken?
    ben öyle düşünmüyorum. işsiz olduğum için polisliği seçmiyorum, polisliği istediğim için seçiyorum.
    tabi eğer bana söylediysen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: impish

quote:

Orijinalden alıntı: asigenc_bedri

bende öyle düşünüyorum 4 yıl matematik bölümü baktım iş bulamıyor 6 ay eğitim polis

ben de öyle düşünüyorum derken?
    ben öyle düşünmüyorum. işsiz olduğum için polisliği seçmiyorum, polisliği istediğim için seçiyorum.
    tabi eğer bana söylediysen.

hayır bende polislik istiyorum ama direk polis olunca sanki 12 sene boyunca boş okumuşum gibi geliyor onun için %40'ım polis %60'ım matematikçi istiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.