Şimdi Ara

Küçük yaşlarda yanlış bildiklerimiz (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
6
Favori
10.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 30 yıllık bir televizyon gördüm köyde.Anneme dedim bu taaa senin çocukluğundaki şeyleri gösteriyor ne zaman renkli olacak.
  • Elektrikler kesilince saatlerin ve telefonlarında çalışmadığını sanardım.
  • Yer cekimini aklim almazdi dunyanin alt kisimlarinda yasayanlarin nasi uzaya dusmediklerine kafa yorardim
  • İnsanlar birbirlerine bakınca insana dönüşüp, bakmadıkları zamanlar ise yaratıklara dönüştüklerini zannederdim. O yüzden çok korkardım diğer insanlardan.

İnternetle yeni tanıştığım yıllarda abime sorardım : " abi, bu internet hemen indirebiliyo dimi vınn diye dimi vınn vııınnn. " O da " evet lan evet hadi git " derdi. İnterneti kullanmaya başladığımda öyle bişey olmadığını öğrendim. Dötünün zoruyla indiriyomuşun.
  • Okeyi ilaç sanıyordum çocuk doğmasın diye.Köpekler kedileri yiyor sanıyordum.
  • Bende küçükken korku filmlerinin gerçek olduğunu zannederdim ve çok tırsardım..!
  • quote:

Orijinalden alıntı: YmE17

bitliste besbin are beri gel canan beri gel (allahallah neymıs bu are yahu bıde 5000 tane var) :S

aynen
    ve askere gidince bana at, kılıç, kalkan filan vericekler sanırdım. hatta kendi kendime ilerde beyaz at alıcam diye söz vermiştim.
    bide şey var İstiklal Marşındaki "tek dişi kalmış canavar"ı şey sanardım . dünyadaki canavarlardan sadece bu dişi.
    ablamda, paketlerin arkasında doğala özdeş ... aroması yazar ya onu doğalaözdeş diye bir şeyin olduğunu sanarmış.o aromalarıda doğalaözdeş'ten yaptıklarını düşünürmüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

Siyah beyaz fotoğraflara bakıp eskiden herşeyin siyah beyaz olduğunu sanırdım

Yanlız değilmişim
  • pende prezervatifi balon zannederdim. küçükken çekmeceleri karıştırırken bulmuştum. oha len benden balon saklıyolar demiştim :)

şişirip şişirip balkondan aşağıya atmıştım. bütün mahallenin çocuklarının elinde prezervatif :)

annem gelince baya bi dayak yemiştim. tabi nedenini yıllar sonra anlıyo insan :)
  • Bir de istiklal marşında "Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklâl" sözünü hep şöyle telaffuz ederdim/ediyorum:

"Aaaaaalkatapamilletimin istiklaaal"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

pende prezervatifi balon zannederdim. küçükken çekmeceleri karıştırırken bulmuştum. oha len benden balon saklıyolar demiştim :)

şişirip şişirip balkondan aşağıya atmıştım. bütün mahallenin çocuklarının elinde prezervatif :)

annem gelince baya bi dayak yemiştim. tabi nedenini yıllar sonra anlıyo insan :)

Islak değildi dimi?
  • Çörekotunu yanmış susam zannederdim. 19-20 yaşına kadar böyle sandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8

quote:

pende prezervatifi balon zannederdim. küçükken çekmeceleri karıştırırken bulmuştum. oha len benden balon saklıyolar demiştim :)

Islak değildi dimi?

yok poşetinde açılmamıştı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 8

quote:

Islak değildi dimi?

yok poşetinde açılmamıştı

Koleksiyon.

• Atatürk'ün Samsuna çıkışını anlatırken öğretmenler Atatürk Bandırma vapuru ile yola çıktı derlerdi.bende sadece Atatürk ün olduğunu ve vapuru Atatürk'ün kullandığını sanardım.
  • Televizyonun arkasına baktığımda tv'de oyanayan herşeyi görebileceğimi zannediyordum orada çekildiğini sanıyordum hiç sıkılmadanda sürkli bakardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oppsional

quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

içinizde mevlana yı kadın sanan hiç olmadı mı yav ?

+1

ben hala sanıyodum

bi de batmanı betmenin yaşadığı şehir sanardım
  • Ay dededin canlı bir varlık olduğunu ve bizi izlediğini sanardım
  • ben minareleri Allah sanardım ( töbe yaw :D )
    oruç tutulmasını dilek tutmak gibi birşey sanardım :D
    babamın hiç bir kavgada yenilmeyeceğini en güçlünün o olduğunu sanardım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: feaRneveR

ben minareleri Allah sanardım ( töbe yaw :D )
    oruç tutulmasını dilek tutmak gibi birşey sanardım :D
    babamın hiç bir kavgada yenilmeyeceğini en güçlünün o olduğunu sanardım :D

Nasıl farkına vardın? Babam benim için demir adam gibi bişeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthVaderinBakışları -- 30 Mayıs 2010; 13:20:43 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.