Şimdi Ara

Küçük Esnaf Neden Batıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Güldüm akşam akşam iyi geldi.
  • Bu video açıkça esnaflara hakkarettir.Gidin bakın avrupaya ne kadar güler yüzlüler akıllarınca aşağılıyorlar türk esnafınını genelleme yapmıycaksın kardeşim kötüyse kötü alma ozaman.

Dedem,akrabalarımız komşularımız esnaftır bizim, söyleyeyim ben neden battıkları çünkü muhasebecilerine gidip bizim vergilerde bi katakulliye getir, ödemeyelim bu ay yada şu yeni aldığımız arabayı bizim şirketin üstünde göster diyecek kadar büyük firmalar değildir yada dürüst esnaftır. Devlet bir iş yaptığında ne kadarını vergi kesiyor ve bunu nasıl denetliyor bakın okumazsınız etmezsiniz ahkam kesersiniz anca.

Bir iş yeri açın bakalım da görelim sizi video çekmek kolay tabi size. yazık
  • Bunu encok vatan bimeks teknosa vs teknoloji satan firmalarda oluyor. adama islemci soruyom o olmaz bu daha iyi diye kakaliyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çünkü adam benim çinden 20 tanesini kargo ile 0.7$ a getirebildiğim şeyin tanesini 5 liraya satıyor üstüne geleceğimi karartmak için maluma düzenli oy atıyor gr üzülmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

Bunu encok vatan bimeks teknosa vs teknoloji satan firmalarda oluyor. adama islemci soruyom o olmaz bu daha iyi diye kakaliyorlar

aynen öyle küçük esnaftan daha çok buradaki elemanlar yapıyor bunu ve alayı bilgisiz.
  • ne iş yapıyorsunuz acaba ?
  • türk esnafına gereksiz yere hakaret etmişler. saçma sapan ticaretten anlamayan insanlar var elbet ama geneli yardım etmeye çalışır. sanayiye gidin göreceksiniz sırf işim görülsün diye bi avuç bedavaya civata veren esnaf tanıyorum. türk esnafının batmasının sebebi karma ekonomidir. eğer liberal ekonomi uygulansaydı küçük esnaf batmazdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Berbere gidiyorum ahaber açık, bakkala gidiyorum ahaber açık kasaba manava ya da diğer esnaflara gidiyorum yine atv ahaber vs açık.

Sırf bu yüzden çoğu dükkana girdiğim anda çıkmışlığım var, herkesin düşüncesine saygımız var ama senin de müşterine saygın olsun bir müzik kanalı aç ya da siyasetle alakası olmayan bir kanal aç belgesel aç tarafsız ol.

Ahaberi gördükten sonra neden bir daha senin dükkana geleyim.

Ha dersenki bizde böyle biz sadece bizden olanı sayarız o zaman sesini çıkarmıcan müşteri büyük yerlere kaçıyor diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla küçük esnaf kazansın türk markalar kazansın diye bulunduğum yerde yeni açılan bir mağaza market kırtasiye varsa önce oradan almaya çalışırım ben. Misal bulunduğum semtte iki tane büyük kitapevi var ama yeni açılan kırtasiye kazansın diye ordan alıyodum bi kaç sefer. Geçenlerde kardeşim gitmiş o büyük kitapevinde bile normal fiyatından pahalı olan kitabı kazık fiyata satmış kardeşime. Ben birdaha gitmem oraya. Mahallemdeki bakkal kampanyası geçmiş kolayı cipsi satıyosa bana oraya gitmem. 100 metre daha yürüyüp marketten yaparım alışverişimi. Ha büyük marketler mağazalar dahamı iyi dersen iki ucu da değnek meselesi bana göre:)

• Kaziklamayi sevdikleriden

• Daha bugün başımdan geçen bir olayı anlatayım.

Facebookta bir gruba üyeyim (Araç markasına göre gruplar oluyor, zirveler düzenleniyor ya ondan). Gruba dedim ki x marka paspas seti alacağım, maksat büyük firmalara para gitmesin buradaki esnaf kazansın. Yorumlar falan geldi işte şu abimiz satıyor falan, dükkan şurada gel dedi. Sonra özelden mesaj attım sordum x marka sattığın paspas değil mi diye. Esnaf abimiz x markadan daha kaliteli fiyatı 130 TL Bagaj havuzu da 100 TL dedi.

Şimdi gidip n11 den 120 tl ye ismi olan kalite algısı üst düzey markayı ucuza almak varken neden esnaftan alayım? Ha bu arada aynı markanın bagaj havuzu 56 tl. Hem evime uzak 40 km git gel yapıp benzin yakacağım, hem de markasız garantisiz ürünü toplamda 60 TL fazlaya alacağım. Gerçekten bazı şeyleri hak ediyorlar.

Bize her şeyden önce ahlak lazım. Ahlaksızlıkta tavan yaptık maalesef.
  • esnaf soruyorsa ne için bilin ki alacağınız mala değil yapacağınız işe göre fiyat verecektir
    esnaf biter tabi eskiden bir güvenirliliği vardı şimdi kapıdan çıkar çıkmaz tanımıyorlar kendi mallarını internetten al 7güne geri gönder paran yatıyor hesaba
  • Bir örnekte ben vereyim.

Bir berber arkadaşım var dükkanı uzak bir yerden bizim sokağın yanına getirdi.

Bir akşam sadece selam verip iyi akşamlar demek için kapısını açtığımda'İyi akşamlar'diyipiteleyip bi kovmadığı kaldı.

Bir dahada gitmedim.Her gördüğümde selam veririm dışarıda ama bir daha gitmedim.Bedavayada traş etse gitmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICES NMB -- 9 Mart 2017; 22:51:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

Bu video açıkça esnaflara hakkarettir.Gidin bakın avrupaya ne kadar güler yüzlüler akıllarınca aşağılıyorlar türk esnafınını genelleme yapmıycaksın kardeşim kötüyse kötü alma ozaman.

Dedem,akrabalarımız komşularımız esnaftır bizim, söyleyeyim ben neden battıkları çünkü muhasebecilerine gidip bizim vergilerde bi katakulliye getir, ödemeyelim bu ay yada şu yeni aldığımız arabayı bizim şirketin üstünde göster diyecek kadar büyük firmalar değildir yada dürüst esnaftır. Devlet bir iş yaptığında ne kadarını vergi kesiyor ve bunu nasıl denetliyor bakın okumazsınız etmezsiniz ahkam kesersiniz anca.

Bir iş yeri açın bakalım da görelim sizi video çekmek kolay tabi size. yazık

biraz esnek olun hocam, gerilmeyin bu kadar

alın video sahibinin bir başka videosu. efe aydal sandığınız gibi biri değil

• Çinden 0.70 ce t aldıgım sey burada 10₺

Pazarlıkla 9 oluyor.

Neden kazıklanıyım?

Aksiyon kamerası aldım 45 dolar. Tr de ise 450₺

• MonsterKill88 kullanıcısına yanıt
    Karşıdan anlayış bekliyorsun ama sen anlayış beklediğin insanlardan daha da anlayışsızsın. Adamın görüşü AHaber ile doğru orantılı olabilir ya da AHaber'ci değildir ama bir haber dikkatini çekmiştir o an onu izliyordur. Ne değişik insanlarsınız yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Karşıdan anlayış bekliyorsun ama sen anlayış beklediğin insanlardan daha da anlayışsızsın. Adamın görüşü AHaber ile doğru orantılı olabilir ya da AHaber'ci değildir ama bir haber dikkatini çekmiştir o an onu izliyordur. Ne değişik insanlarsınız yahu
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 29 Mayıs 2018; 17:22:59 >
  • zamanında milleti çok söğüşlediler, şimdi yansınlar, su veren itfaiyenin hortumunu

• Batma nedeni

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.