Şimdi Ara

Kuba RX9 (50cc) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
53
Cevap
1
Favori
37.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

AB ülkelerinde 50 cc motorlara Euro4 zorunlululugu getirildi , acaba bununla bir alakasi varmi? Sonucta cogu 50 cc motorlar honda139fmb lisansli motordur.

Saygilar

Avrupa'da çok sayıda 4-5 beygir civarında 50cc'ler var Aprilla rs50 tek silindir iki zamanlı sıvı soğutma 8.4 beygir.Euro 4'le birlikte kaldırıyorlar mı bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonhanımNaber

bu motor hakkında neden hiç konuşulmuyor ?

ben motoru aldım 2-3 ay önce, pek kullanamadım acemilikten ve havalardan ötürü. baharı bekliyorum kullanmak için
    Hocam konuyu hortlatalım, motorla ilgili görüslerinizi paylasırsanız seviniriz.
  • Arkadaşlar boyum 1.87
    Bu motordan alsam altımda cücük gibi mi kalır?
    Daha gidip yakından göremedim de.
  • erAn_ kullanıcısına yanıt
    Takip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motorum daha 300 km de acemilik motorum.keyfe keder biniyorum.ben kırmızı rengini aldım.sokakta çok dikkat çekiyorsunuz. Mutlaka bir soru soran çıkıyor. Boyum 1.71. Ve gayet rahat binebiliyorum.uzun boyda binebilir.ne çok kücük nede çok büyük bir motor değil.üzerinde hiç bir oynama yapmadım..rahat 75–80 görüyorum.bayır aşağı rekorum 110 KM yi gördüm.ama bu hızları tehlikeli ..çünkü frenleri kapmana..yakıtı çok ekonomik..resmen kokluyor.15 kuruş civarında yakıyor.nostaljik tasarımı çok güzel.yakın yerlere,işe vs.gitmek için yakışıklı karizmatik bir motor. B SINIFI EHLİYET ile kullanıyorum..plaka ruhsat çıkardım.sigorta dan muaf..3 yıl sonra muayene..daha ne olsun..tavsiye ederim.4 ileri vites atak bir motor cc sine göre.dik yokuşlardan gayet rahat çıkıyorum.heybe çanta aldım..cok şık duruyor.motor modifiyeye açık..

• pek de mantıklı olmayan bi' moped açıkçası. ziira 2-3 litre arası bir yakıt tüketimi var. yani neredeyse pulsar ns200 ile aynı. çok eski teknoloji. malzeme kalitesi çok kötü, yani arkadaşlar çok çok kötü.

üzerine 1.5k daha koyulup rks 150 alınması daha mantıklı bence.
  • Arkadaşlar boyum 1.86 çok komik durur muyum üstünde?Kullananlar göz kararı yorum yapabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Arkadaşlar boyum 1.87
    Bu motordan alsam altımda cücük gibi mi kalır?
    Daha gidip yakından göremedim de.
    Benim boyum 1.89 gayet şık duruyo kiloya göre arkaya birini almak isterseniz biraz küçük kalabilir
  • Motoru almak isteyen arkadaşlara tavsiyem öncelikle iyi bir usta bulun motorunuzun bakımlarını ona yaptırın. Motorla çıkamayacağınız yokuş gidemeyeceğiniz yer yok. Çok hız peşinde değilseniz rüzgar yüzüme vursun biraz turlayayım diyorsanız harika bir motor. 1000 km sürdüm maksimum hızı açık hava filtresiyle 60-70 arası. Yokuşlarda orjinal hava filtresiyle boğulma yapabiliyor o yüzden açık hava filtresi takmak şart gibi. 35-38mm açık hava filtresini aliexpressten getirtebilirsiniz. Türkiyede satılan hava filtreleri dirseksiz ve uzun olduğu için takmak uğraştırıyor. 50cc motor diye ekipmansız yola çıkmayın aman diyeyim. Motoru 110cc'ye yükselttikten sonra tekrar yorumlarımı yazarım.
  • Yakın zamanda satın alan var mı, 4000 ile 6000 tl ararasında garip fiyatlar var. İstanbul'da nerede ucuza kapatırım acaba.
  • Görüntüsü hoşuma gitti fakat izlediğim videolarda vites yükseltme düşürme diğer motorlara göre ters yapıda başka motora geçince sorun yaratabilir zamanla vidalar gevşiyor sıkmak için anahtar takımı taşımakta fayda var sarısı ve yeşili baya yakışmış

• İlk vitesli deneyimim oldu.

Honda Spacey 110 sürüyordum.

Vitesli sürmek zorlamadı. Öğrenmek amacıyla aldım. Neredeyse trafiğe kapalı bir alanda kullanıyorum iki gündür. Site içinde (site bir mahalle boyutunda sayılır)

Motor biraz sert yay, amortisör olarak
    Debriyajı hassas değil, atma yapabiliyor ileri
    Frenler ne çok iyi, ne çok kötü
    Devirlenmesi vb gayet iyi
    Manevralar da iyi

Malzeme işçiliği kesinlikle kötü
    Boya çapakları, kaynaklar vb pek hoşuma gitmedi
    Çok seri montaj yapıyorlar anlaşılan
    Vidalarını kontrol ettim, sıkılmamışlar vardı
    Gidon ve elcikler rahat gelmedi bana, biraz daha sürücüye yakın olsa tadından yenmez (spor ruh için çok alçak yapmışlar galiba)

Bir kaç değişiklik yapmak gerekecek ama genel olarak ne çok iyi, ne çok kötü bir motor.

Zincir gevşek midir nedir ses geliyor bazen takır tukur, araştıracağım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.