Şimdi Ara

Kuba Rainbow Kullanan/Bilen?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
7.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bu modeli taksitle bayiden almayı düşünüyorum 0 km , hız merakım yok en fazla 70-80 stabil gitsin yeter. Yılda 10-15 defa 60 kilo artçı alabilirim yanıma kendimde 90 kiloyum. Bu motor beni üzermi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kubadan uzak dur arkadaşım, parça kalitesi çok kötü mondial falan bak kendine
  • Hocam her model birbirni tutmuyor bende biliyorum kalitesiz oldugunu ama özellikle bu modeli sordum

Mondial cupları baya tipsiz geldi buna göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 21 Eylül 2015; 16:54:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • modifix06 kullanıcısına yanıt
    yanılıyorsun her kuba çinde üretilir türkiyede montajlanır, antepteki fabrikasında. Hepsinde parça kalitesi aynıdır. Keevay superlight macar malıdır türkiye satışını kuba yapar. diğerlerinin tamamı çin üretimdir. Cup şartmı bilmem ama 2500 3000 civarına çok iyi motosikletler bulabilirsin
  • senolas S kullanıcısına yanıt
    hocam nakit param yok mecbur bayiden taksitle alıcam. o yüzden buna yöneldim açıkçası 2500 ün üstüne çıkamam zaten masrafı olcak birde plaka felan. o yüzden tek mantıklı seçenek mondial veya kuba cup kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: modifix06

hocam nakit param yok mecbur bayiden taksitle alıcam. o yüzden buna yöneldim açıkçası 2500 ün üstüne çıkamam zaten masrafı olcak birde plaka felan. o yüzden tek mantıklı seçenek mondial veya kuba cup kalıyor.

Aldınız mı hhocam ?
  • Bende bundan alacağım.Asıl olarak yukinin güzel bir cup motoru vardı onu alacaktım internette yazan bayilere gidip baktım bayi demeye şahit isteyecek yerlerdi.Çoğunda motor yok kiminin modelden haberi yok bazı bayiler zaten yoktu.
    Bir tane buldum bana 3600 lira dedi o parayı verecek olsam 300 lira daha koyar yamaha alırdım.Altı üstü çinli cup motor bu o paraya değmez.
    Şu kuba rainbow modeli bana mantıklı geldi 2400'e satıyorlar.En azından bayisini ve servisini buldum.Bayramdan sonra almayı düşünüyorum.
  • kubamotor iyidir bakmayın siz millete alın.
  • Kubayı almaya gittim aslında ama kuba bayisi bana o modelin oldugunu söyledi telefonda, ancak 2 saat sonra dükkana gittigimde başka bir model satmaya çalıştılar rainbowunda olmadıgını ögrendim. Satıcı hoşuma gitmedi kızdım çıktım sonra başka bir dükkandan daha güven veren bir adamdan bir tanıdık vasıtasıyla 500km de asya nostalji aldım 2.600 e.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 26 Eylül 2015; 21:29:06 >
  • Ben kullanıyorum. Bende yeni aldım sayılır daha 550 km ancak yaptım.
    Motorla ilgili sıkıntım yok memnunum. Çekişi gidişi bana yetiyor. Zaten günde toplam 24 km yol yapıyorum işe gidip geliyorum.
    Bazen 2 kişide gidip geliyoruz çekmem gitmem demiyor.
    Ortalama 50-60 km/h hız yapıyorum.
    Tek gıcık olduğum deposu küçük.
    Frenler ön disk arka kampana ve gayet yeterli.
    Süspansiyon iyi şikayetim yok.
    Sesi çok az. Sadece rampalarda biraz bağırıyor.
    Kısaca kısa mesafe günlük kullanımlar için ideal motor bence.
    Bende 9 taksitle aldım.
    Sormak istediğin birşey varsa cevaplarım....

• Kanuni oneririm illede çin olacaksa. Butun cin cuplar ayni kalitede cok takilmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XDiscovery

Ben kullanıyorum. Bende yeni aldım sayılır daha 550 km ancak yaptım.
    Motorla ilgili sıkıntım yok memnunum. Çekişi gidişi bana yetiyor. Zaten günde toplam 24 km yol yapıyorum işe gidip geliyorum.
    Bende 9 taksitle aldım.

Şanzımanda bir sorun var mı? Diğer çinliler gibi döner şanzıman yokmuş diyorlar.Mesela 4. viteste giderken kırmızı ışık geldi durdun vitesi bire almak için bayağı uğraştırıyor mu? 4. vitesten 1 hareketle boşa geçmiyor diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Bende 9 taksitle aldım.

Şanzımanda bir sorun var mı? Diğer çinliler gibi döner şanzıman yokmuş diyorlar.Mesela 4. viteste giderken kırmızı ışık geldi durdun vitesi bire almak için bayağı uğraştırıyor mu? 4. vitesten 1 hareketle boşa geçmiyor diyorlar.

Evet direk 1 e geçmiyor. Ama çok kolay vites geçişi var. Öyle durduğum da tık tık 2 ye alıp kalkıyorum. Bazen de 3 2 1 yaparak duruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Bende 9 taksitle aldım.

Evet direk 1 e geçmiyor. Ama çok kolay vites geçişi var. Öyle durduğum da tık tık 2 ye alıp kalkıyorum. Bazen de 3 2 1 yaparak duruyorum.

• XDiscovery X kullanıcısına yanıt
    Asya nostalji aldım rainbow bulamayınca ancak genede merak ettim yakıt durumu nasıl sizinkinin?
  • Bu motor güçlüdür az yakar seridir sağlamdır ama konfor rahat bekleme titrer traktör gibidir.. İki kişide zorlanmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: modifix06

Asya nostalji aldım rainbow bulamayınca ancak genede merak ettim yakıt durumu nasıl sizinkinin?

Henüz net bir ölçüm yapmadım. En kısa zamanda yapıp paylaşırım.Ama çokta az yakıyor denemez gibi. Depoyu dolduruyorum yaklaşık 6 sefer işyerine gidiyorum. Yani kabaca 6*24=144 km yapıyor. Ve yaklaşık 3.5 litre ile yine doluyor. Yani 100 km de 2.5 litre yakıyor gibi.
    Ama dediğim gibi net ölçmedim henüz. Şunuda ekleme yapayım ; Gittiğim yer inişli çıkışlı bol yokuşlu dağ yolu. Ve ben az yakması için uğraşmadım hep maksimum güçte kısa sürede varma amacıyla basıyorum. Bir vites düşüğünde az basarak gitsem çok daha az yakacaktır.
    Diğer motorlar ne yakar ne eder hiçbir bilgim olmadığından kıyaslama yapamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XDiscovery -- 6 Ekim 2015; 23:28:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Bu motor güçlüdür az yakar seridir sağlamdır ama konfor rahat bekleme titrer traktör gibidir.. İki kişide zorlanmaz..

Ben hayatımda ilk motoru bunu kullanıyorum. Yani diğerleri nasıldır konforunu titremesini falan bilmiyorum ama titreme olayını ilk defa senden duydum. 650 km ye yaklaştım beni rahatsız edecek veya dikkatimi çekecek bir titreme görmedim. Konfor olarak ta ölçek nedir bilmiyorum. Koltuğu falan rahat, çukurlarda da süspansiyon iyi ama başka motor kullanmadığım için belki bana iyi geliyordur bilmiyorum. Neticede 2500 liralık motor yani. Parasının hakkını verdiğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Bu motor güçlüdür az yakar seridir sağlamdır ama konfor rahat bekleme titrer traktör gibidir.. İki kişide zorlanmaz..

Ben hayatımda ilk motoru bunu kullanıyorum. Yani diğerleri nasıldır konforunu titremesini falan bilmiyorum ama titreme olayını ilk defa senden duydum. 650 km ye yaklaştım beni rahatsız edecek veya dikkatimi çekecek bir titreme görmedim. Konfor olarak ta ölçek nedir bilmiyorum. Koltuğu falan rahat, çukurlarda da süspansiyon iyi ama başka motor kullanmadığım için belki bana iyi geliyordur bilmiyorum. Neticede 2500 liralık motor yani. Parasının hakkını verdiğini düşünüyorum.

• Arkadaşlar, bu motorun hangi bakımları var?
    Ben 450km de sadece motor yağını değiştirdim.
    Hava yağ filtreleri göremedim varmı ki? Sanzuman yağı ayrı mı yoksa motorla ortak mı? Bilen arkadaşlardan bilgi rica ediyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.