Şimdi Ara

Kuantum ile ölümsüzlük mümkün mü ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
3.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sgrafik

Kuantuma falan gerek yok.

İnsan zaten istese de istemese de ölümsüz ve sonsuz bir hayat yaşayacak.

inancınızı tartısılmaz bir gercekmis gibi öne sürmekten vazgecseniz artık? Herkesin bildiği şeyleri her fırsatta bir geçerliliği varmış gibi öne sürmek normal değil.
  • Bu kadar saçma bir yazıyı bir fizikçinin yazacağına inanmıyorum. Ntv bilimde yazan yazıyı yanlış anlamış arkadaş bence...
  • Yazıyı saçma bulan arkadaşlar olayı anlayamadıkları için saçma buluyorlar..

Tetik her çekildiğinde iki ihtimal var. 1.'si ölürsünüz, 2.'si ise tetik boşa çeker ve hayatta kalırsınız.. Eğer boş tetiğe denk gelirseniz şu an bulunduğunuz evrende var olmaya devam edersiniz. Aynı şekilde dolu tetiğe denk gelirseniz de o evrendeki hayatınız son bulur fakat tetiğin boşa çekildiği paralel evrende yaşamaya devam edersiniz. Her iki ihtimalde de yaşamaya devam ettiğiniz evrende olursunuz ve deneyin sonunda belki de 8-10 kere tetiğin boşa çekildiği evrenlere sıçramış olursunuz fakat siz bunun farkına varmazsınız çünkü her evrende yaşamaya devam ediyorsunuz ve en sonunda yaşadığınız evren, deney süresince bütün tetiklerin boşa çekildiği evren olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontLiner -- 5 Temmuz 2012; 15:00:45 >
  • bu saçmalıklara inananlar hala var mı ya? adam tetiğe basıyormuş ölmüyormuş.... yahu kardeşim kuran da 18.000 alem yarattım diyor yaradan. sen şimdi kafana sıkıp ölmeyip başka bir evrene geçersen bunu nasıl kanıtlayacaksın. hem bu teoriler sizi uyutmak için ve dinleri yok etmek için uydurulan teoriler. tıpkı marksistlerin teorileri gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winneras
    yahu kardeşim kuran da 18.000 alem yarattım diyor yaradan.

"İNSAN KÜÇÜK ALEMDİR, ALEM BÜYÜK İNSANDIR."

Kuran'da 18 bin alem diye bir şey yok. İlle alem arayanlara her canlı türü kendi içinde bir alemdir.

Alemlerin Rabbi olan Allah ayette her hayvan türünün bizler gibi bir toplum olduğundan bahseder.
    Ayrıca gökler alemini yaratmanın insanı yaratmaktan daha büyük bir iş olduğunu söyler.

Hadislerde geçen konu çokluktan kinaye olup yine aynı anlamdadır. Yoksa uzaylı, ufo gibi saçmasapan şeyleri işaret etmez.
    Benzer bir çokluktan kinaye, örneğin cehennemdekilerin 70 arşın uzunluğundaki zincirlere asılması durumudur.

Özellikle FBI tarafından kurdurulan sözde islam sitelerinde ve forumlarda bugünlerde bu denli dillendirilmesinin nedeni,
    müslümanları da uzaylıların varlığı konusunda ikna etmektir.

Zira önümüzdeki süreçte inanmanız için karşınıza koyulacak olan şeyleri görünce çok şaşırabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: FrontLiner

Yazıyı saçma bulan arkadaşlar olayı anlayamadıkları için saçma buluyorlar..

Tetik her çekildiğinde iki ihtimal var. 1.'si ölürsünüz, 2.'si ise tetik boşa çeker ve hayatta kalırsınız.. Eğer boş tetiğe denk gelirseniz şu an bulunduğunuz evrende var olmaya devam edersiniz. Aynı şekilde dolu tetiğe denk gelirseniz de o evrendeki hayatınız son bulur fakat tetiğin boşa çekildiği paralel evrende yaşamaya devam edersiniz. Her iki ihtimalde de yaşamaya devam ettiğiniz evrende olursunuz ve deneyin sonunda belki de 8-10 kere tetiğin boşa çekildiği evrenlere sıçramış olursunuz fakat siz bunun farkına varmazsınız çünkü her evrende yaşamaya devam ediyorsunuz ve en sonunda yaşadığınız evren, deney süresince bütün tetiklerin boşa çekildiği evren olacaktır.

Üstad, kesin hüküm kesme belki de gerçekten anladığım için saçma buldum. Saçma bulma hakkım vardır umarım...zira bilimin böyle uydurma hikayelere kurban gitmesinden pek hazzetmiyorum. Bilimin popüler hale gelmesinde önemli yerleri olan bu tarz yazılar aşırı fantezi ürünü olmaya başladığında 3. sınıf bilimkurgu tadı veriyor.

• Bu konu ilk acildiginda burada okudugumu hatirliyorum. Bana gayet ilginc gelmisti. Bir de söyle birsey var:

Yasal uyari: Videoda bahsi gecen uyusturucularin kuantum ile ilgisi olmadigi gibi Futurama da siddetle herkese tavsiye edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paranoid_andr0id -- 6 Temmuz 2012; 3:23:29 >

• quote:

quote:

Kuran'da 18 bin alem diye bir şey yok. İlle alem arayanlara her canlı türü kendi içinde bir alemdir.

Alemlerin Rabbi olan Allah ayette her hayvan türünün bizler gibi bir toplum olduğundan bahseder.
    Ayrıca gökler alemini yaratmanın insanı yaratmaktan daha büyük bir iş olduğunu söyler.

Hadislerde geçen konu çokluktan kinaye olup yine aynı anlamdadır. Yoksa uzaylı, ufo gibi saçmasapan şeyleri işaret etmez.
    Benzer bir çokluktan kinaye, örneğin cehennemdekilerin 70 arşın uzunluğundaki zincirlere asılması durumudur.

Özellikle FBI tarafından kurdurulan sözde islam sitelerinde ve forumlarda bugünlerde bu denli dillendirilmesinin nedeni,

Zira önümüzdeki süreçte inanmanız için karşınıza koyulacak olan şeyleri görünce çok şaşırabilirsiniz.

alemden kasıt uzaylı anlamını çıkaran biri olarak yazık. cinler, ibadet eden melekler bunların varlığı başka alemlerin olduğunun kanıtı değil midir? o saçmaladığın uzaylı hikayesi de blue beam projesi ve haarp saçmalığı + illüminati vs vs. konuyu değiştirmeyin bir kere. insan nasıl kafasına sıkıp ölemez? bu mümkün mü? sen bunu deneyip ölmedim diyorsan ve ben seni hala görebiliyorsam bu saçmalıktır.

• quote:

quote:

quote:

alemden kasıt uzaylı anlamını çıkaran biri olarak yazık. cinler, ibadet eden melekler bunların varlığı başka alemlerin olduğunun kanıtı değil midir? o saçmaladığın uzaylı hikayesi de blue beam projesi ve haarp saçmalığı + illüminati vs vs. konuyu değiştirmeyin bir kere. insan nasıl kafasına sıkıp ölemez? bu mümkün mü? sen bunu deneyip ölmedim diyorsan ve ben seni hala görebiliyorsam bu saçmalıktır.

Kafasina siktigi silahin ateslenme sansinin uzde 50 oldugunu unutmayin. 3 mermi ile rus ruleti oynamak gibi ancak rus ruletinin aksine yuzde 50lik sansin kesinlikle yuzde 50 oldugunu düsünün. Schrödinger'in kedisi gibi düsünülmüs bir deney zaten. Kimse kafasina silah dayayip dogrulugunu test etmiyor. Bazen fikirlerle eglenmek beklenmedik gelismelere yol acabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Saygısızlık etmek yerine Kuran'da hangi ayette 18.000 alem olduğunu izah etmen gerekirdi.

saygısızlık mı? saygısızlık etmedim. sen bana ölümsüzüm kafama sıkıyorum ve ölmeyeceğimi anlat ben de sana linklerle 18.000 alemi anlatayım bak başlıyorum

http://galaktikinsan.blogcu.com/18-bin-alem-gercekten-vardir-sirlarini-acikliyoruz/8014091

• quote:

quote:

...
    Saygısızlık etmek yerine Kuran'da hangi ayette 18.000 alem olduğunu izah etmen gerekirdi.

saygısızlık mı? saygısızlık etmedim. sen bana ölümsüzüm kafama sıkıyorum ve ölmeyeceğimi anlat ben de sana linklerle 18.000 alemi anlatayım bak başlıyorum

http://galaktikinsan.blogcu.com/18-bin-alem-gercekten-vardir-sirlarini-acikliyoruz/8014091

Aslından saptırılmış bu meselenin, uzaylı masallarını müslümanlara da yutturmak için manipüle edildiği aşikar.

Kafana sıkmanla ilgili bir yorum yazdığımı hatırlamıyorum. Kişileri karıştırıyorsun sanırım.

Verdiğin adres gerçekten ibretlik. Oradaki yazıyı yazanın psikolojik bir vaka olması dışında bir hükmü yok.

Gerçekten internette kasıtlı dolaştırılan bu tür şeylere kananlar var mı, yoksa başka bir kastın mı var bilmiyorum.

Ama hangi ayette 18.000 alem diye yazdığını hala merak ediyorum. Kaç kere Türkçesinden okuyup bitirdim, hiç gözüme çarpmadı halbuki!

Neyse, Kuran'ı her okuyuşunuzda daha önce farkına varmadığınız yeni şeyler farkedersiniz. Herhalde 18. okuyuşumu beklemem lazım sanırım...

• burda kimsenin anlayamadığı adam ölse bile diğer paralel evrende yaşıyan kendilerinin hayatlarına devam edeceğini belirtiyor.Denmek istenen adam tahtalı köyü boyluyor zaten eşşek cenneti vs.
  • ben şu noktayı anlamadım: adam bu deneyi yaptı diyelim. bizim evrende tak kurşun geldi öldü ama bu şahsiyet mermi gelmeyen paralel evrene geçti. şimdi bizim burda ölü orda yaşıyo bu adam. sonra böyle böyle x. paralel evrende deneyi başarıya ulaştı. x. paralel evrendekiler artık böyle bi olayın varlığını biliyo ama diğerleri bilmiyo. yani paralel evrenler arasında fark oluştu. ama sorun şu ki bu amcamız, paralel evrenler varsa, onlardan birinde farklı davranmış ilk insan olmuycak. yani paralel evrenlerde çok farklı insanlar ya da aynı genlere farklı yaşamlara sahip insanlar yaşıyo olabilir. sonuç olarak da bu amcamızın paralel evrenlerdeki gendaşları bu deneyi yapmıyo olcak. bence boşa denemeye kalkmasın
  • Paralel evren olsa bile, olaylar aynı gelişemez. İkisinde de aynı anda tetiği çektiği iddia edilemez.

Bir adam tetiği çekti, burada öldü, diğer evrende yaşıyor.

Ya karısı ne yapıyor? Bu evrende kocasının cenazesiyle uğraşırken diğerinde uğraşmıyor.

Öyleyse bu adamın sözde paralel evrenler arasında aynı olayları yaşadığı da söylenemez.

Açıkçası bu paralel evren konusu teori bile değil. Fantastik bir hayal sadece...

Şu zamana kadar yaşam ve ölümle ilgili en tutarlı cevaplar veren görüş Kuran'a aittir.

Diğer görüşler ise, genellikle sırf İslam'a karşı olmak için uydurulan çeşitli varsayımlardan ibarettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Millet -- 7 Temmuz 2012; 0:14:02 >
  • quote:

Paralel evren olsa bile, olaylar aynı gelişemez. İkisinde de aynı anda tetiği çektiği iddia edilemez.

Bir adam tetiği çekti, burada öldü, diğer evrende yaşıyor.

Ya karısı ne yapıyor? Bu evrende kocasının cenazesiyle uğraşırken diğerinde uğraşmıyor.

Öyleyse bu adamın sözde paralel evrenler arasında aynı olayları yaşadığı da söylenemez.

Açıkçası bu paralel evren konusu teori bile değil. Fantastik bir hayal sadece...

Şu zamana kadar yaşam ve ölümle ilgili en tutarlı cevaplar veren görüş Kuran'a aittir.

Diğer görüşler ise, genellikle sırf İslam'a karşı olmak için uydurulan çeşitli varsayımlardan ibarettir.

Şu son 2 cümleyi söylemeseydin belki tartışabilirdim seninle.

• quote:

Kuantuma falan gerek yok.

İnsan zaten istese de istemese de ölümsüz ve sonsuz bir hayat yaşayacak.

Ten fanidir, can ölmez
    Çün, gitti gelmez
    Ölür ise ten ölür,
    Canlar ölesi değil.

-Yunus Emre

Bu dörtlük sanırım her şeyi özetliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marxist-Leninist

O kadar yazdık arkadaşlar sağlam yorumlar bekliyorum,lütfen

geçen yıllarda kaderin ne olduğu hakkında düşünüyorum hani Tanrı aslında bizim ne yapacağımızı zaten biliyor. biz neye karar veriyoruz, bu yaşadıklarımız zaten önceden blliyorsa ? falan diye düşündükçe, ama olacakları biz tayin ediyoruz? fakat Tanrı nın zamana bakışı bizim baktığımız gibi değil o her zamanı aynı anda görebilir anladım ki bizim beynimizin algılarının ötesinde Tanrı'nın böylesi herşeyi bilebilme gücü olduğuna inandım.
    şöyle de bi durum var bu paralel evren düşüncesi neden olmasın? yorumlara bakıyorum da tek gerçek Kuran dır demişler. tamam efendim ona birşey dendiği yok.
    ama uçsuz bucaksız ihtimaller denizindeyiz ama biz 'biz' olarak birinde yaşıyoruz. atıyorum Atatürk o gün saatini göğsünün üstüne koymasa ve cephede ölse nasıl bi halde olurduk? yada hitleri annesi kürtajla aldırmış olsa? flan gibi.
    yani bunu biz bilemeyiz ki. kutsal kitaplarda bu konuda böyle birşey olmadığı yazmıyor ki açık olarak.kuşkusuz yüce güç sahibi Allah bilir. bizler sadece kimilerine fantastik gelen bu durumun olabilme ihtimali olduğunu düşünebiliriz. bazen bana paralel evrenlerin olduğu düşüncesi mantıklı gelliyor bazen saçma.
    ben FRİNGE dizisini izledikten sonra bu konu bana daha bi mantıklı geldi. üst üste kurulmuş evrenler olarak düşünelim herbiri başka ihtimallerden oluşan.
    bir bölüm vardı teyzenin eşi ölmüş fakat paralel evrende o teyze ölmüş. o çiftin birbiriyle konuşması fln. neyse çok uzun yazmak zor geldi :D hem spoiler olmasın durduk yere.
    not :bu konuda ilgisi olan arkadaşlara Fringe dizisini öneriyorum

• Elime bir tüfek ver de seni diğer yarıdaki kopyalardan biri yapıyım :).İşin şakası bir yana bence sen yanlış anlattın
  • Öncelikle kuantumla ölümsüzlük mümkün mü cümlesi saçma kuantum düşünce tarzıyla ölümsüzlüğün ihmalliliği daha doğru bir cümle olabilir.Konuya gelirsek paralel evrenlerin olduğu varsayımını kabul edersek %100 doğru düşünce neden bunu anlamakta bu kadar zorluk çeken arkadaşlarımız oldu anlamıyorum konu "tamamen" varsayım üzerine kurulu.Bu yüzden hadi sıksın kafasına da görelim tarzında benzer bir üslupla yazılmış yazının yeri burası değil konu dışıdır.
    Tekrar konuya gelirsek kuantuma göre ihtimal hesabı normal bildiğimiz gibi 2 ihtimal varsa %50 olasılık vardır şeklinde değildir bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum.Eğer kuantum rastgeleleştirme aygıtına bağlı bir silahtan bahsediyorsak da patlama ihtimali basit %50 değildir.Etmenler ve etkenler çok daha fazladır,herşeyden öncede paralel evren frekansı kavramını dikkate almak gerekir.Varsayım üzerinden gidersek bu silah bir evrende sürekli patlarken bir evrende de hiç bir zaman patlamayabilir.Bunun aksini kimse iddaa edemez sebebide kesinliğinin olmamasıdır kesinliğinin olmaması aksininde olmadığı anlamına gelir diyerek kafanızı iyice bulandırarak kaçıyorum.Rica ediyorum bir avuç bilgiyle bu konuda okyanus kadar bilgisi olan insanlar hakkında ağır ve küstah ithamlarla konuşmayınız.Şaçmalamış dediğiniz adam hayatını insanlığın gelişmesine adamış bir insan buna dikkat edin sözlerinizi yazarken.Başlığa tekrar dönersek o kadar cehalet dolu ki olayın dini boyutunu geçtim bu kadar kesin konuşan arkadaşlar nasıl yapabiliyorlar bunu gerçekten merak ediyorum.Kuantum hakkında ne kadar bilgili oldukları bu kadar net sonuçlar çıkartarak konuşmalarından belli oluyor.Ne kadar az bilirsen o kadar emin olursun sözünün ne kadar doğru olduğu bu başlığın altındaki yazıları okuyunca daha da belli oluyor..

• Bazen size de oluyor mu bilmiyorum. Ama insan bazı zamanlarda gariplik yaşıyor. Mesela ayağı bir taşa takıldığında düşmese bile düştüğünü bir saniyeliğine de olsa kafasında canlandırabiliyor.
    Başka bir örnek vermek gerekirse çok hızlı bir arabanın içerisinde gittiğinizde bazen araç kaza yapmasa bile kaza yapmışçasına bir his kaplıyor insanın içini. Nasıl bir şey bilmiyorum ama ben paralel evrenlerin varlığına inanıyorum giderek. Yani belki biz düşmüyoruz ama paralel evrendeki kendimiz o anda düşüyoruz.
    Olasılıksız isimli bir kitap vardı bu konuyla ilgili tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.