Şimdi Ara

Kron XC 500 hakkındaki soruları cevaplıyorum (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
4
Favori
39.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    xc 250 10.5-12.5 ( aksamına göre )
  • Cevabınız için teşekkurler bir sorum daha olcak carraro sportive 224/salcano astro nasıl bisikletler bildiğiniz kadarıyla
  • Öncelikle üniversite öğrencisiyim evet fakat bu işten para kazanmayı hedeflemedim hiç bir zaman. Tamamen spor amaçlı sürdürüyorum :)
    sorunuza gelirsek, evet Türkiye bile olsa bu işten para kazanılabilir. Misal Gürkan Genç isminde bir bisikletçi, bisikleti ile dünya turuna çıktı seneler önce, hala devam ediyor turuna. Yeteri kadar sponsor'a sahip, ayrıca tanıtımını yaptığı sponsor markalarından ufakta olsa para alabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akales

Öncelikle üniversite öğrencisiyim evet fakat bu işten para kazanmayı hedeflemedim hiç bir zaman. Tamamen spor amaçlı sürdürüyorum :)
    sorunuza gelirsek, evet Türkiye bile olsa bu işten para kazanılabilir. Misal Gürkan Genç isminde bir bisikletçi, bisikleti ile dünya turuna çıktı seneler önce, hala devam ediyor turuna. Yeteri kadar sponsor'a sahip, ayrıca tanıtımını yaptığı sponsor markalarından ufakta olsa para alabiliyor.

Aa pardon, 2 yıldır profesyonelim dediğiniz için ben de sizi gerçekten 2 yıldır profesyonel sanmıştım.
    Teşekkürler o zaman siz başka profesyonellikten bahsediyordunuz sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• prof. bisikletçi demek bu işten para kazanan insan demek değildir ama

profesyonellikten kastım şudur; Yüzlerce kilometrelik uzun bir yolda çıkabilecek aksaklıklar ve sorunları en aza indirgemek için gerekli bisiklet alt yapısına, kondisyona, sağlık ile ilgili bilgilere ve standart bir bisiklet kullanıcısının dışında bisiklet aksamları hakkında daha çok bilgi sahibi olmak. Benim profesyonellikten kastım budur, başkası ne der bilmem ama bence gerektiği kadar kendi çapımda bilgiye sahibim.
  • Salcano astro fiyat/performans bakımından daha iyi bir bisiklet. fiyat olarak aynı seviyelerde olmasına rağmen salcano daha iyi bir aksama sahip. Gel gör ki bana sorsan ben carraro tercih ederim. Salcano markasını pek sevmem, gidon olsun, sele olsun pek sevmiyorum salcano yu.
  • Kusura bakmayın ama Carraro CRS 600 > Kron XC 500

Maşasıyla,vites sistemiyle her şeyiyle üstün Carraro.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kusura bakmayın ama kimse burada kron xc500 şu bisikletten iyi veya kötü diye tartışmıyor :)
    Haklısın daha üstün bir bisiklet aksam olarak fakat konumuz bu değil
  • quote:

prof. bisikletçi demek bu işten para kazanan insan demek değildir ama

profesyonellikten kastım şudur; Yüzlerce kilometrelik uzun bir yolda çıkabilecek aksaklıklar ve sorunları en aza indirgemek için gerekli bisiklet alt yapısına, kondisyona, sağlık ile ilgili bilgilere ve standart bir bisiklet kullanıcısının dışında bisiklet aksamları hakkında daha çok bilgi sahibi olmak. Benim profesyonellikten kastım budur, başkası ne der bilmem ama bence gerektiği kadar kendi çapımda bilgiye sahibim.

Profesyonel
    1. Bir işi kazanç sağlamak amacıyla yapan (kimse), meraklı, hevesli, amatör karşıtı.
    2.Sanat, spor ticaret gibi işleri kazanç karşılığı yapan kişi.
    anlamı budur.
    Zihninizi okuyamam, dile biraz hakim olursanız kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz bence.
    Sorduğum soruları da geri aldım, sizin bir derdiniz olursa alıntı yapmaktan çekinmeyin, iyi günler.

• Sözlük anlamını, kelimenin yanına bisiklet koymadan söylemen farklı bir güzellik. teşekkür ederim ne diyeyim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m@r@b@

XC 500 Satan var mıdır?

bisiklet kültürünün gelişmiş olduğu her ilde bulabilirsin :)

satan var mı derken 2.el satan var mı diye kastetmiştim. :)
  • Gunaydın merhaba abi ben kron xc 500 umden memnunum ama 24 olan vites sayısını 27 ye çevirmek zor mu olur masraf olur mu çok

• Ben Bi ara satıyodum vazgeçtim yenileri çok pahalanmış :)

• Bende 2013 ramazan ayında almıştım bu bisikleti. Uzun uzun araştırmıştım. Uzun yol yapacağım diye almıştım fakat 3-4 ay kullandım. Toplamda 300 Km yaptım. Gerçekten harika ve sağlam bisiklet. Hiç bir değişiklik yapmadım bisiklette. Her aksamı kusursuz bir şekilde çalışıyor ve beni yarı yolda bırakmadı hiç. Benimle beraber dolaşan bisikletlerde bu konuda bahsi geçen markalardı ( Trek,Giant,Canondale hariç ). Bunların ya vitesinde sorun oldu yada yokuş yukarı bisikleti zorlarken ( dağ tırmandık ) zinciri kopuverdi yada tekerlek patladı. Benim Kron XC 500 hala taş gibi. Benim bisiklet ön ve arka hidrolik. 1 sene oldu bir problem yaşamadım. Ama dediğim gibi 3-4 ay kullandım ve dağ ve zorlu koşullarda 300 Km yaptım. Neredeyse bisiklete binmemişim bile diyebiliriz.

Bu sene yaz ayı başlamadan bir ege-akdeniz sahil turu yapmayı planlıyorum. Planımı iptal edersem bisikleti satacağım. Henüz 1 yıl garanti mevcut. Bu sene bisiklete veda edebilirim. Kısmet artık.

• Bende 2 senelik xc500 kullanıcısıyım. 2. el olarak aldım ve üstünde bi kaç değişmiş parçalar vardı.(aynakol-maşa)Bisiklet kesinlikle çok sağlam 16 inch kadro kullanıyorum ve keskin dönüşlerde ani hareketlerde güven veriyor.2. el olarak aldım ve üstüne bende 2000 km kullandım ama hala tık yok.Gerektiğinde ufak masraflarla ömürlük bi bisiklet haline gelebilir.

• Prof bisikletçiden kastınız nedir ? İsim soy isim sorabilir miyim belki tanıyorumdur yarışlarda falan gördüysem. Lisansınız var mı ? Derece aldığınız yarış var mı ?

• Bisikleti zamanında kaça almıştın? Şu an fiyatlar uçmuş gibi.
  • morelim çok bozuk kron xc500 umu sattım 2013 model v fren dı satar satmaz merıda matts 70 aldım merıdaYA sram vıtes sıstemıne hç alışamadım :( keşkı kronu mu satmasaydm

• Öncelikle herkese merhaba,

Sevgili Akales, tek bir model üzerinden giderek diğerleri ile kıyas yapmak açısından oldukça güzel bir konu açmışsınız. Teşekkürümüzü esirgemek istemem.. :)

Ben yaklaşık 6 senedir çift amortisörlü, çelik kadro bianchi bisiklete biniyordum. Artık benim için miadını doldurdu ve geçenlerde sattım. Şimdi xc500 ile yola devam etmek istiyorum ancak malesef bütçe önceliklerim sırasında bisiklet lüksü birkaç kalem aşağıda. Hem istiyorum ve vazgeçemiyorum, hem sınırlar içerisinde kalıyorum.

Araştırıp baktığım xc500 ler arasında birtanesi var ki henüz gidip göremedim ama fotoğrafı üzerinden yorumlamaya çalışıyorum. Burada sizden yardım bekliyorum.

Konuştuğum bey; Oğlunun bisikleti olduğunu, yanlış kadro ölçüsü olduğu için değiştireceklerini ve yeni bisiklet olduğunu söylüyor.

1. Bisikletin lastikleri yol lastiği ile değiştirilmiş ve jant üzerinde (neo pro, special race.. ) hiç bir yazı yok. Lastiklerle beraber jantların da değişmiş olma ihtimali var mıdır? yoksa eski bir model olabilir mi?

2. Kadro yazıları üzerinden bisikletin üretim yılı hakkında fikir sahibi olabiliyor muyuz? Kadroda ölçünün yazıyor olması, olmaması veya fotoğraftan tam okuyamasam da kadroda dikey olarak "superlight" gibi birşey yazıyor. Daha önce baktıklarımda hiç görmemiştim mesela.

Bir fikir verilebilir mi sizce? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanyenlic -- 8 Nisan 2014; 11:19:27 >

• Genelde sele borusunun altındaki yerde hybrid race yazar, superlight ilk defa duyuyorum.
    Aksamına,kadrosuna baktığımız zaman bu bildiğimiz xc 500. Baştan aşağı bu kron xc 500 değil diyebileceğim hiç bir şey yok. XC 500 ün piyasada bulunan bisikletleri : 2012- 2012HD-2013-2013 HD . Kadro üzerinde bunu belirten bir yazı yok maalesef, fakat aralarında pek farkta yok. HD ler Disk fren aksamlı, normaller ise v break üzerine kurulu.

Sonuç olarak; Fotoğraftan anladığım kadarıyla ( kötü bir açı ve net değil)
    -Hangi seriden bir bisiklet bilmiyorum bunu fakat aksamına bakacak olursak korkulacak bir şey yok.
    -Jant ve lastik komple değişmiş ( lastik değiştirmeye gidip bisikletçi para kazanmak için ''jantta değişecek abi'' demiştir belki ) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The dark side of the Wall -- 8 Nisan 2014; 12:27:15 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.